Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ήχος μηνύματος μόνο στο headset!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/01/2009 - 22:38

Όταν έχω τα ακουστικά στο τηλέφωνο κ μου έρθει καινουργιο μηνυμα (SMS) η ηχητική ειδοποίηση ακουγεται μόνο μέσα απο τα ακουστικά κ όχι και απο τα εξωτερικά ηχεία όπως ακουγεται μια κλήση. Υπάρχει κάποιος τρόπος (hack -cydia υποθέτω) για να ακουγεται κ στα ακουστικα κ στα ηχεία?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/01/2009 - 23:02

Μπα όχι..

#3   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/01/2009 - 11:13

το πρόβλημα είναι ότι όταν έχω κουμπωμένα τα ακουστικά (αλλά όχι στα αυτιά μου) και το τηλέφωνο στην τσέπη και μου έρθει μήνυμα δεν το ακούω ρε γμτ...

Δεν μπορεί να μην έχει κάνει το request κάποιος σε φόρουμ εξωτερικού. Αν δεν το έχει κάνει, μήπως να το κάνουμε εμείς (το request ή το hack)? Δεν πρέπει να είναι και πολύ δύσκολο να φτιάξεις το χακ...  ???

#4   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 11/01/2009 - 01:06

Quote

το πρόβλημα είναι ότι όταν έχω κουμπωμένα τα ακουστικά (αλλά όχι στα αυτιά μου) και το τηλέφωνο στην τσέπη και μου έρθει μήνυμα δεν το ακούω ρε γμτ...



Δεν μπορεί να μην έχει κάνει το request κάποιος σε φόρουμ εξωτερικού. Αν δεν το έχει κάνει, μήπως να το κάνουμε εμείς (το request ή το hack)? Δεν πρέπει να είναι και πολύ δύσκολο να φτιάξεις το χακ...  ???

1ον κάτι ασύμαντο αλλά δεν μπορείς να το πεις hack αυτό... hack είναι η παραβίαση συστήματος ασφαλείας με σκοπό να δείς τα αρχεία συστήματος από εκεί και πέρα είναι άλλο:P
2: το να φτιαχτεί ένα patch δεν ξέρω κατα πόσο εύκολο είναι... και μάλιστα δεν ξέρω κάτα πόσο κάποιος εδω μέσα έχει τέτοιες γνώσεις C...(δεν είμαι σίγουρος ότι θέλει C...)

#5   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 11/01/2009 - 08:46

Quote

Όταν έχω τα ακουστικά στο τηλέφωνο κ μου έρθει καινουργιο μυνημα (SMS) η ηχητική ειδοποίηση ακουγεται μόνο μέσα απο τα ακουστικά κ όχι και απο τα εξωτερικά ηχεία όπως ακουγεται μια κλήση. Υπάρχει κάποιος τρόπος (hack -cydia υποθέτω) για να ακουγεται κ στα ακουστικα κ στα ηχεία?


Όλοι το ίδιο θέμα έχουμε δυστηχως δεν γίνεται τιποτα
Απλώς δεν θα βάζεις ολοκληρο το καρφί μέσα ωστε να ακουγεται ο ηχος



#6   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/01/2009 - 13:05

δεν μπορεί να μην γίνεται τίποτα, λίγες γραμμές κώδικα θέλει από κάποιον που ξέρει να τις γράψει  ;)

αφού γίνεται ήδη με το ringtone κλήσης, μπορεί να γίνει και με το sms ringtone, απλά δεν το έχει κάνει η apple.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες