Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΑΓΟΡΑ iPhone 6+ απο Dubai


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
46 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.860 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/09/2014 - 11:41

θα κάνω χαζή ηλίθια ερώτηση. Το χρειάζεστε το facetime? και ποια είναι η διαφορά αγοράς στο Dubai?

Για μένα προσωπικά απαραίτητο, free κλήσεις με πολύ καλή ποιότητα ήχου (over WiFi) με όσους έχουν iPhone, iPad ή Mac. Σε καμία περίπτωση δεν θα αγόραζα iPhone χωρίς FaceTime όση κι αν ήταν η διαφορά στα χρήματα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2014 - 11:44

οκ λάθος διατύπωση

 

το χρειάζεστε πραγματικά το facetime? :D

 

αν δηλαδή η διαφορά στη τιμή είναι τεράστια, τότε ευχαρίστως θα το επαιρνα.... αν και πλέον εχω αρχίσει να απογοητεύομαι και θα με "χάσει" το iPhone....

 

Hello Android.... Bye bye iPhone.... στο επόμενο 6μηνο / χρονο, όταν θα αποφασίσω να "παραδώσω" το iPhone σε κανεναν στην οικογένεια ή να το πουλήσω...

Galaxy Note Neo και τα μυαλά στα κάγκελα (σορρυ για το offtopic)

επιστρέφω και ρωτάω, χρειάζεστε πραγματικά το facetime? εγώ μόνο για πλάκα με κανεναν στο σπίτι που χαίρεται και βλέπει εμένα και εκεινον στην οθόνη



#18   tasos77

tasos77

    iPH Contributor

  • 1.111 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/09/2014 - 11:45

και ποια είναι η τιμή στο Dubai? :D



#19   nikolas1977

nikolas1977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@Papageorgiou_N
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 19/09/2014 - 12:12

και ποια είναι η τιμή στο Dubai? :D

640 euro iPhone 6+..................



#20   nikolas1977

nikolas1977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@Papageorgiou_N
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 19/09/2014 - 12:16

Οποιο μοντέλο και εαν αγοράσεις απο την στιγμή που δεν ειναι σε συμβόλαιο και δεν ειναι κλειδωμένο σε πάροχο θα παίζει κανονικα στην Ελλαδα, τουλάχιστον αυτο μπορω να καταλαβω απο τις μπάντες για LTE που εχει ανεβάσει η apple εδω

Μαλλον το iPhone 5 που μου ειχε δωσει φιλος απο Αμερικη πρεπει να ηταν απο παροχο της Αμερικης γιαυτο δεν ειχα 4G στην Ελλαδα



#21   nikolas1977

nikolas1977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@Papageorgiou_N
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 19/09/2014 - 12:17

οκ λάθος διατύπωση

 

το χρειάζεστε πραγματικά το facetime? :D

 

αν δηλαδή η διαφορά στη τιμή είναι τεράστια, τότε ευχαρίστως θα το επαιρνα.... αν και πλέον εχω αρχίσει να απογοητεύομαι και θα με "χάσει" το iPhone....

 

Hello Android.... Bye bye iPhone.... στο επόμενο 6μηνο / χρονο, όταν θα αποφασίσω να "παραδώσω" το iPhone σε κανεναν στην οικογένεια ή να το πουλήσω...

Galaxy Note Neo και τα μυαλά στα κάγκελα (σορρυ για το offtopic)

επιστρέφω και ρωτάω, χρειάζεστε πραγματικά το facetime? εγώ μόνο για πλάκα με κανεναν στο σπίτι που χαίρεται και βλέπει εμένα και εκεινον στην οθόνη

αχρηστο!! Skype 1000000%



#22   dimitriskiriakou82

dimitriskiriakou82

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/09/2014 - 17:06

αχρηστο!! Skype 1000000%

Σε πληροφορώ πως δεν είναι καθόλου άχρηστο.Πρωτον η ποιότητα ήχου, συνομιλίας,"σπασίματος" δεν συγκρίνεται με καμία αλλή υπηρεσία τέτοιου τύπου.Δευτερον δεν χρειάζεται αρχικά να έχεις τρέξει κάποια εφαρμογή όπως πχ το Skype ώστε να δουλεύει αργότερα στο παρασκήνιο για να δέχεσαι κλήσεις..Αν η διαφορά της τιμής αγοράς από το Ντουμπάι είναι αξιοσεβαστη,τότε χαλάλι για το FaceTime γιατί υπάρχουν εφαρμογές που κάνουν το ίδιο πράγμα.

#23   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/09/2014 - 18:26

Εγω ειχα παρει το iphone 5 απο το Dubai Mall οχι ομως απο μαγαζι αλλα απο κατι σαν περιπτερα που εχει μεσα , οπου πουλαν εκει κι απο Αμερκη ή Αγγλια οπου φυσικα εχει κανονικα Face time!
Πες τον φιλο σου να το ρωταει αυτο

#24   nikolas1977

nikolas1977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@Papageorgiou_N
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 20/09/2014 - 18:53

Εγω ειχα παρει το iphone 5 απο το Dubai Mall οχι ομως απο μαγαζι αλλα απο κατι σαν περιπτερα που εχει μεσα , οπου πουλαν εκει κι απο Αμερκη ή Αγγλια οπου φυσικα εχει κανονικα Face time!
Πες τον φιλο σου να το ρωταει αυτο

θα ειμαι μεσα Νοεμβριου στο Dubai εαν το εχουν φερει και αλλοι εκτος του apple store τοτε θα το κοιταξω η διαφορα ειναι μεγαλη για να το αφησω λογο face time και στο iPhone το προηγουμενο το ειχα κανει μονο μια φορα!!!!.  Γνωριζεις εαν υπαρχει θεμα με το 4G για Ελλαδα??



#25   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/09/2014 - 21:11

θα ειμαι μεσα Νοεμβριου στο Dubai εαν το εχουν φερει και αλλοι εκτος του apple store τοτε θα το κοιταξω η διαφορα ειναι μεγαλη για να το αφησω λογο face time και στο iPhone το προηγουμενο το ειχα κανει μονο μια φορα!!!!. Γνωριζεις εαν υπαρχει θεμα με το 4G για Ελλαδα??

Εγω απο κει που το ειχα παρει το πηρα 500 ευρω,δηλαδη 130 φθηνοτερα απο εδω.
Για το 4G δεν ξερω να σου πω για τα 6αρια,παντως στο 5 που ειχα επαιζε κανονικα γιατι ειχα παρει το αμερικανικο της verizon απο κει που σου ειπα.
Στο ισογειο του mall εχει τετοια περιπτερακια.
Στο apple store του mall ηταν ιδιες οι τιμες αλλα το configuration για Εμιρατα, που σημαινει οχι face time.
Παντως σου προτεινω να το παρεις με το που θα πας,ετσι ωστε να το ενεργοποιησεις πριν φυγεις απο εκει ετσι ωστε αν κατι παει στραβα,που δεν το νομιζω,να εχεις μερες για επιστροφη.
Κανε τους την σχετικη κουβεντα

#26   possaki

possaki

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 02/11/2014 - 13:24

καλησπερα θα ταξιδεψω και εγω σε2 μηνες στην ντοχα και ηθελα να ρωτησω αν μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο σημειο πωλησης για iphone μεσα στο αεροδρομιο καθως θα ναι ενδιαμεσος σταθμος,επισης ειναι καλυτερα να αγορασω κινητο απο τα εμιρατα ή απο την ταυλανδη?



#27 Guest_vagalume13_*

Guest_vagalume13_*

Δημοσίευση 21/11/2014 - 17:58

Οι λόγοι που το facetime είναι κλειδωμένο είναι πολιτικοί και θρησκευτικοί ( σε αυτές τις χώρες αυτά πανε μαζί συνήθως)

Δεν υπάρχει καμία πιθανότητα το facetime να δουλέψει γιατί όπως προείπε και κάποιος είναι hardware το lock

Από κει και πέρα εσύ που αποφασίζεις να το πάρεις .. ζυγίζεις τα πράγματα και βλέπεις τι συμφέρει την τσέπη σου. 

 

Καμία άλλη απαγόρευση δεν υπάρχει ως προς τη χρήση των υπόλοιπων υπηρεσιών/δυνατοτήτων των συσκευών. 



#28   nikolas1977

nikolas1977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@Papageorgiou_N
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 24/11/2014 - 19:45

τελικα αγορασα μεσω apple store Εμιρατων το 6αρι 16gb γυρω στα 560 ευρω πολυ δελεαστικη η τιμη. Φυσικα δεν εχει facetime αλλα οι αποψεις διίστανται για το εαν ειναι κλειδωμενο hardware η ειναι software. O υπαλληλος στο apple store μου ειπε οτι μπορει να ενεργοποιηθει εαν αλλαχτουν τα settings ενεργοποιησεις το VoiP services, και του λεω πως γινετε αυτο και μου λεει με jailbrake. Εαν εισαι τυχερος μου λεει μπορει με το που θα πας στην χωρα σου τα carrier setting του provider σου να ενεργοποιησουν το facetime εχει γινει σε καποιους. Σε καμια περιπτωση δεν ειναι hardware το κλειδωμα, αυριο θα ειμαι Ελλαδα το μεσημερι και θα σας ενημερωσω!



#29   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 19:59

560€ δελεαστική τιμή και εγγύηση που το πας ;;ούπς!!infoquest νομίζω όχι !
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#30   nikolas1977

nikolas1977

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Twitter:@Papageorgiou_N
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 24/11/2014 - 20:15

560€ δελεαστική τιμή και εγγύηση που το πας ;;ούπς!!infoquest νομίζω όχι

 

απο οσο ξερω τα apple εχουν παγκοσμια καλυψη οσα iphone εχω φερει απο Αμερικη εχουν εγγυηση



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες