Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορα iphone 6 απο Dubai, εχω εγγυηση απο infoquest?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/09/2014 - 15:11

Ξεκλείδωτο απλά ζητάς. Δε σε απασχολεί κάτι άλλο.

 

Το βασικό πλέον είναι να βρείς διαθέσιμες συσκευές.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gidi

gidi

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2014 - 15:22

Σε ευχαριστώ πολύ!

#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/09/2014 - 15:29

Να είσαι καλά και μεγειές..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/09/2014 - 15:56

Παντως οταν ειχα αγοαρασει εγω το 5αρι μου,ηταν με καρτα verizon,αρα Αμερκη

#20   chadpsy

chadpsy

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/09/2014 - 21:28

Επειδή το ψάχνω κι εγώ ακόμα για dubai (αν και τελικά μάλλον θα το πάρω από εδώ) να ξέρετε ότι εκτός του facetime δεν θα λειτουργεί και το handsoff όταν βγει το yosemite για όποιον έχει mac. Το continuity (για mail, safari, pages, numbers κλπ) θα λειτουργεί αλλά αυτό που σε παίρνουν τηλ και απαντάς από το mac ή το ipad δεν θα λειτουργεί γιατί η διαδικασία γίνεται μέσω του facetime το οποίο είναι disabled στα εμιράτα. Ωστόσο όντως υπάρχουν μαγαζιά που πουλάνε imported iphone με το facetime ενεργοποιημένο. 



#21   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 22/09/2014 - 21:32

δηλαδη αν το παρω απο αμερικη απο την t-mobile ξεκλειδωτο θα εχει 4g εδω Ελλαδα?



#22   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 23/09/2014 - 01:35

Για την T-Mobile πρέπει η αγορά να γίνει απο Apple Store για να 'ναι ξεκλείδωτο.

 

Περιορισμός στο μοντέλο δεν υπάρχει πλέον.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#23   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2014 - 02:32

νίκο μπορείς να ξεκαθαρίσεις λίγο το τι γίνεται με τα iphone 6 από το dubai? όντως δεν υποστηρίζουν facetime και continuity;

 

μου φαίνεται παράξενο μια global συσκευή https://www.apple.com/iphone/LTE/ (iPhone 6: Model A1586 (GSM) / iPhone 6 Plus Model A1524 (GSM), να μην υποστηρίζει τα πάντα στο iOS. Μήπως η δέσμευση γίνεται όταν βρίσκεσαι μόνο στα Εμιράτα;


Τελευταία επεξεργασία από: aldon, 06/10/2014 - 02:33


#24   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 06/10/2014 - 02:48

νίκο μπορείς να ξεκαθαρίσεις λίγο το τι γίνεται με τα iphone 6 από το dubai? όντως δεν υποστηρίζουν facetime και continuity;

μου φαίνεται παράξενο μια global συσκευή https://www.apple.com/iphone/LTE/ (iPhone 6: Model A1586 (GSM) / iPhone 6 Plus Model A1524 (GSM), να μην υποστηρίζει τα πάντα στο iOS. Μήπως η δέσμευση γίνεται όταν βρίσκεσαι μόνο στα Εμιράτα;


Κάτι διάβαζα μόλις στο φόρουν της apple. Αυτό είναι θέμα παρόχου και όχι της εταιρίας (δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό)... Όπως σε κάποιες εταιρίες (τουλάχιστον στην αγγλία) το Hotspot του κινητού δεν λειτουργεί γιατί είναι θέμα παρόχου, έτσι μάλλον είναι και το facetime.

#25   chadpsy

chadpsy

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2014 - 07:30

το   facetime  και οι κλησεις του  continuity  (οχι pages, mail  κλπ) δεν λειτουργουν στα μοντελα για τα εμιρατα. ομως βρισκεις μοντελα ευρωπαικα στο dubai  με όλες τις λειτουργιες. αυτη τη στιγμή είναι λίγο πιο ακριβά και δεν υπάρχει μεγάλη διαθεσιμότητα. Επίσης πολλά μαιμού 6αρια στο dubai. 



#26   chadpsy

chadpsy

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/10/2014 - 08:08

Επίσης δεν είναι θέμα (μόνο) παρόχου. Είναι hardware disabled το facetime. Δεν υπάρχει καμία περίπτωση αν αγοραστεί iphone επίσημα από την apple UAE να έχει facetime σε κάποια άλλη χώρα. Μόνο με jailbreak. Αλλιώς σε καμία περίπτωση. Επίσης σε κινητό με facetime αν βάλεις κάρτα από πάροχο UAE (etisalat) το εικονίδιο εξαφανίζεται. 


Τελευταία επεξεργασία από: chadpsy, 06/10/2014 - 08:09


#27   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 06/10/2014 - 11:47

νίκο μπορείς να ξεκαθαρίσεις λίγο το τι γίνεται με τα iphone 6 από το dubai? όντως δεν υποστηρίζουν facetime και continuity;

 

μου φαίνεται παράξενο μια global συσκευή https://www.apple.com/iphone/LTE/ (iPhone 6: Model A1586 (GSM) / iPhone 6 Plus Model A1524 (GSM), να μην υποστηρίζει τα πάντα στο iOS. Μήπως η δέσμευση γίνεται όταν βρίσκεσαι μόνο στα Εμιράτα;

Λόγω της νομοθεσίας τους εκεί FaceTime κλειδωμένο να λειτουργεί μόνο εντός ΗΑΕ.

 

Αν αποφασίσεις να πάρεις απο εκεί, να πάρεις απο τα μαγαζιά στο Mall. Έχουν συσκευές απο Αμερική και Ευρώπη.

 

Στη 1η περίπτωση φυσικά χάνεις τη 2ετία.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#28   aldon

aldon

    iPH Member

  • 348 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2014 - 13:49

καλημέρα και πάλι. Τελικά η εύρεση ενός iPhone 6 EU/US από μαγαζιά στο Dubai Mall είναι τόσο δύσκολη που εδώ και έναν μήνα δεν μπορεί η φίλη μου να βρει διαθέσιμες συσκευές. Οι Άραβες μάλιστα από τα μαγαζιά αυτά δεν παίρνουν παραγγελίες, μιας και πωλούνται σαν ζεστή φρατζόλα ψωμί.

 

Θέλω να ρωτήσω, αν πάει σε κάποιον πάροχο τύπου Vodafone, Cosmote κτλ του Dubai (etisalat, DU) τι συσκευές θα πάρει; UAE Spec άρα χωρίς facetime ή οι πάροχοι ίσως έχουν και ευρωπαικά/αμερικάνικα iPhone; Η λογική λέει πως θα είναι UAE Spec, αλλά κάνω την ερώτηση μήπως γνωρίζει κάποιος με σιγουριά.



#29   chadpsy

chadpsy

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2014 - 15:43

Σε αυτό το κατάστημα http://www.mygsm.me/home.php υπάρχουν iphone με facetime. Οι τιμές είναι πιο κάτω από Ελλάδα αλλά ανεβοκατεβαίνουν (πιστεύω με βάση τη διαθεσιμότητα στην αγορά του Dubai.) Για παράδειγμα τώρα το 6 με 64gb  το έχει 3499 Dirham= 764 ευρώ. Όταν πρωτοείχε κυκλοφορήσει στο Dubai και άρα υπήρχε στο apple store εγω είχα δει την τιμή στα 3100 Dirham = 677 ευρώ. Μετά το ανέβασαν πάλι. 



#30   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/11/2014 - 16:11

καλημέρα και πάλι. Τελικά η εύρεση ενός iPhone 6 EU/US από μαγαζιά στο Dubai Mall είναι τόσο δύσκολη που εδώ και έναν μήνα δεν μπορεί η φίλη μου να βρει διαθέσιμες συσκευές. Οι Άραβες μάλιστα από τα μαγαζιά αυτά δεν παίρνουν παραγγελίες, μιας και πωλούνται σαν ζεστή φρατζόλα ψωμί.

Θέλω να ρωτήσω, αν πάει σε κάποιον πάροχο τύπου Vodafone, Cosmote κτλ του Dubai (etisalat, DU) τι συσκευές θα πάρει; UAE Spec άρα χωρίς facetime ή οι πάροχοι ίσως έχουν και ευρωπαικά/αμερικάνικα iPhone; Η λογική λέει πως θα είναι UAE Spec, αλλά κάνω την ερώτηση μήπως γνωρίζει κάποιος με σιγουριά.


Χωρίς FaceTime. Και κατά πάσα πιθανότητα κλειδωμένα.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες