Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone η Android?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2014 - 17:19

Καλησπέρα.Είμαι κάτοχος ενός Macbook Pro 13' με λειτουργικό σύστημα Mavericks και ενός παλαιού iPhone 3GS.Το κινητό μου πλέον έχει φτάσει στα όριά του και θέλω να το αντικαταστήσω λόγο παλαιότητας.Το δίλημα που έχω είναι το εξής: Μέχρι τώρα  λαπτοπ και κινητό δούλευαν και έκαναν άψογο συγχρονισμό μεταξύ τους λόγο ίδιου οικοσυστήματος(επαφές,ημερολόγια,ενημέρωση icloud κλπ).Από τη μια δεν μπορώ να διαθέσω τα 500+ ευρώ που χρειάζονται για την αγορά ενός νέου μοντέλου iphone.Από την άλλη φοβάμαι πως αν θα πάρω συσκευή android θα χάσω την πλήρη συνεργασία της συσκευής με το λαπτοπ μου που απολάμβανα μέχρι τώρα χωρίς καλώδια και συνδέσεις.Ποιά είναι η γνώμη σας σχετικά με το συγκεκριμένο πρόβλημα μου??Υπάρχει η δυνατότητα συγχρονισμού μεταξύ συσκευής android και λαπτοπ mac χωρίς τη χρήση καλωδίων??



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 23/09/2014 - 17:25

 παρε το 5s μ αυτα τα λεφτα κ εισαι αστακος



#3   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/09/2014 - 17:27

εάν είναι να πάρεις iphone θα πάρεις κάποιο από τα καινούρια 6 ή 6+

android δεν συνιστώ και ιδικά σε αυτά τα χρήματα, είναι σαν να τα πετάς από το μπαλκόνι.



#4   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/09/2014 - 17:29

5S κι απο μένα. Μπορεις να το βρεις και μεταχειρισμένο σε πολυ καλη τιμή, αλλα και καινούριο στο skroutz

#5   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2014 - 17:35

5S κι απο μένα. Μπορεις να το βρεις και μεταχειρισμένο σε πολυ καλη τιμή, αλλα και καινούριο στο skroutz

Θέλω είτε το απλό το 5 η το 5s αλλά κοστίζουν πανάκριβα και τα 2.Ενδεικτικά αναφέρω τιμές καινούργιων στα skroutz και best price

Iphone 5 16GB 530ευρώ

iPhone 5s 16GB 515ευρώ(άγνωστο γιατί το απλό 5αρι να είναι ακριβότερο)

 

Ο λόγος που εξαρχής ξεκίνησα αυτό το θέμα ήταν επειδή δεν μπορώ να διαθέσω αυτά τα χρήματα.Ακόμα και μεταχειρισμένα οι τιμές τους ξεκινούν απο τα 350 και 450 ευρώ αντίστοιχα.



#6   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/09/2014 - 17:57

Φίλε μου πάρε, ένα oneplus one 64gb με 300€ και είσαι άρχοντας. Επίσης δεν έχεις και κανένα πρόβλημα με την υποστήριξη της συσκευής μιας και έρχεται out of box με cyanogenmod! Όσο για τον συγχρονισμό δεν έχεις κανένα πρόβλημα!

#7   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/09/2014 - 18:02

Φίλε μου πάρε, ένα oneplus one 64gb με 300€ και είσαι άρχοντας. Επίσης δεν έχεις και κανένα πρόβλημα με την υποστήριξη της συσκευής μιας και έρχεται out of box με cyanogenmod! Όσο για τον συγχρονισμό δεν έχεις κανένα πρόβλημα!

300Euro?!



#8   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/09/2014 - 18:02

Εξαρτάτε γιατί το θέλεις, την χρήση που θα του κάνεις και πόσα διαθέτεις...



#9   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2014 - 18:12

Εξαρτάτε γιατί το θέλεις, την χρήση που θα του κάνεις και πόσα διαθέτεις...

Διαθέτω maximum 250 ευρώ και η χρήση που κάνω είναι στον μέσο όρο(μηνύματα,κλήσεις,χρήση σαν σημειωματάριο,προγράμματα γραφείου τύπου evernote).



#10   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/09/2014 - 18:13

χωρίς δεύτερη σκέψη 5S και θα είσαι ευχαριστημένος... android μην το σκέφτεσαι καθόλου... δεν αξίζει...



#11   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/09/2014 - 18:20

Διαθέτω maximum 250 ευρώ και η χρήση που κάνω είναι στον μέσο όρο(μηνύματα,κλήσεις,χρήση σαν σημειωματάριο,προγράμματα γραφείου τύπου evernote).

Τότε πάρε Android και είσαι κομπλέ. Δεν αξίζει να δώσεις τόσα για βασική χρήση. Το evernote συγχρονίζει με τον mac από οποιαδήποτε συσκευή..

Από σενα εξαρτάτε



#12   Ihateandroid

Ihateandroid

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/09/2014 - 18:20

Μην περιμένεις αντικειμενικές απαντήσεις.. Στο iphonehellas είσαι. Με 300 ευρώ παίρνεις πάρα πολύ καλές android συσκευές! Xperia z1 compact για παράδειγμα. Ανώτερο του 5s σε όλα τα επίπεδα! Έχω και τις δύο συσκευές

#13   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/09/2014 - 18:21

Οι απαντήσεις ειναι επικές παντως :Ρ η μια απαντηση ειναι παρε iPhone μην το σκέφτεσαι καν δεν αξίζει για android και η αμέσως απο κατω απαντηση ειναι πάρε android μην το σκέφτεσαι καν δεν αξίζει για iPhone



#14   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/09/2014 - 18:22

300Euro?!

Για την ακρίβεια 304€

χωρίς δεύτερη σκέψη 5S και θα είσαι ευχαριστημένος... android μην το σκέφτεσαι καθόλου... δεν αξίζει...


Το παλικάρι λέει 250 μαξ και εσύ λες για 5s.? Μόνο με σπασμένη οθόνη θα βρει με τα λεφτά που διαθέτει!

Επίσης μπορείς να δεις και Nexus 5, θα βρεις σε πολύ καλή τιμή και θα μείνεις πολύ ικανοποιημενος!

#15   tsompa

tsompa

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/09/2014 - 18:29

Σαν χρήστης και των δύο , στα λεφτά σου είναι μονόδρομος το android. άμα μπορέσεις να πας το μπατζετ σου μέχρι τα ~300 μπορείς να βρεις πάρα πολύ καλές συσκευές , Nexus 5, LG G2 όπως και το one plus που σου είπε ο φίλος. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες