Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone η Android?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:08

Το έχεις αγοράσει?Στο Best price που μπήκα για να το βρώ βγάζει μάλλον το προηγούμενο μοντέλο γιατί στα χαρακτηριστικά του το δίνει με οθόνη 4,5' ενώ στο λίνκ που παρατέθηκε το δίνει με οθόνη 5,0'

Όχι φίλε μου, αλλά έχω δουλέψει το προηγούμενο το οποίο επίσης δεν καταλαβαίνει τπτ.! Αλλά με 200€ δεν αγοράζεις κάτι καλύτερο! Εκτός αν δώσεις 100€ παραπάνω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:08

Μένεις Γερμανία? Ρε συ μπες στο forum του oneplus. Επίσης έχουμε και thread για Έλληνες, εκεί μπορεί να βρεις γρήγορα invite!

Ναι! σε ποιο απολα?



#33   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:11

Το έχεις αγοράσει?Στο Best price που μπήκα για να το βρώ βγάζει μάλλον το προηγούμενο μοντέλο γιατί στα χαρακτηριστικά του το δίνει με οθόνη 4,5' ενώ στο λίνκ που παρατέθηκε το δίνει με οθόνη 5,0'

Στα ίδια περίπου χρήματα βγαίνει και το Samsung Galaxy Core 2 που έχει πιο δυνατό επεξεργαστή αλλά ελαφρώς μικρότερη οθόνη(4,5 ίντσες).Καμιά γνώμη για αυτό?



#34   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:13

Στα ίδια περίπου χρήματα βγαίνει και το Samsung Galaxy Core 2 που έχει πιο δυνατό επεξεργαστή αλλά ελαφρώς μικρότερη οθόνη(4,5 ίντσες).Καμιά γνώμη για αυτό?

Προσωπικά προτιμώ αυτό που σου έχω στείλει 



#35   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:13

Στα ίδια περίπου χρήματα βγαίνει και το Samsung Galaxy Core 2 που έχει πιο δυνατό επεξεργαστή αλλά ελαφρώς μικρότερη οθόνη(4,5 ίντσες).Καμιά γνώμη για αυτό?

Ένα θα σου πω, ποια έκδοση Android φοράει το σαμυ και ποια το moto?
Από την Motorola θα έχεις υποστήριξη ενώ από την σαμυ.... Θα μείνεις ξεχασμένος(κοινός δεν θα πάρεις πότε Update).

#36   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:14

Όχι φίλε μου, αλλά έχω δουλέψει το προηγούμενο το οποίο επίσης δεν καταλαβαίνει τπτ.! Αλλά με 200€ δεν αγοράζεις κάτι καλύτερο! Εκτός αν δώσεις 100€ παραπάνω...

Με 100 ευρώ περισσότερα τι επιλογές έχω?Αν δεν σου κάνει κόπο κάνε μια παράθεση των μοντέλων και την άποψή σου για κάθε ένα από αυτά.



#37   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:14

Στα ίδια περίπου χρήματα βγαίνει και το Samsung Galaxy Core 2 που έχει πιο δυνατό επεξεργαστή αλλά ελαφρώς μικρότερη οθόνη(4,5 ίντσες).Καμιά γνώμη για αυτό?

Ένα θα σου πω, ποια έκδοση Android φοράει το σαμυ και ποια το moto?
Από την Motorola θα έχεις υποστήριξη ενώ από την σαμυ.... Θα μείνεις ξεχασμένος(κοινός δεν θα πάρεις πότε Update).

#38   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:17

Ναι! σε ποιο απολα?

https://forums.oneplus.net
https://forums.onepl...-2#post-5710740

#39   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:27

Με 100 ευρώ περισσότερα τι επιλογές έχω?Αν δεν σου κάνει κόπο κάνε μια παράθεση των μοντέλων και την άποψή σου για κάθε ένα από αυτά.

Λοιπόν αν δεν θέλεις να δώσεις πολλά χρήματα η πρώτη και καλύτερη επιλογή είναι το moto G 2nd Gen και αν δεν κάνω λάθος κοστίζει περίπου 200€.

Με 100€ επιπλέον έχεις πολλές επιλογές.

1) Nexus 5(σε κόκκινο! Αν και το είχα σε μαύρο) δεν λέω πολλά, απλά είναι το παιδί της Google δλδ έχεις πάντα το τελευταίο λειτουργικό πριν από όλους! Πολύ καλή συσκευή, με καλή κάμερα, fhd 5'' οθόνη. Απλά η μπαταρία του δεν είναι τόσο καλή (καλύτερη από 5s)

2) Oneplus one (άφησα το HTC One_M8 για το oneplus one) ειναι σαν ένα μεγαλύτερο(5,5'' οθόνη) Nexus με καλύτερη κάμερα, καλύτερη μπαταρία και CM11S out of the box.

3) LG G2 μια από τις καλύτερες value for money συσκευη αλλα το oneplus one είναι καλύτερο....

Αν δεν ενδιαφέρει το ρουτ τότε θα έλεγα Ν5 ή OPO. Βέβαια με το OPO έχεις πιο πολλές επιλογές επειδή τρέχει cyanogen.
Αν οι 5,5'' σου φαίνονται πολλές τότε πάνε για Ν5....

#40   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:32

χωρίς δεύτερη σκέψη 5S και θα είσαι ευχαριστημένος... android μην το σκέφτεσαι καθόλου... δεν αξίζει...

Επειδή το έχω απλά απορία που ακριβώς βασίζεται αυτό που λες? Χρήστης iPhone 5C ήμουν και πριν από 2 εβδομάδες πέρασα σε Android και μπορώ να σου πω ότι πάει σφαίρα. Αγόρασα το HTC One M8 και μπορώ να σου πω ότι δεν έχει να ζηλέψει τίποτα. Εγώ θα προτείνω στον φίλο μας να ακούσει τα άλλα τα παιδιά τι λένε και να πάει για το One plus one ή το moto g. Πολύ καλές συσκευές... Μην ακούς τι λένε αυτοί που φοράνε παρωπιδες. Ο κάθε ένας επιλέγει το λειτουργικό που ικανοποιεί τις ανάγκες του αλλά δοκίμασε πρώτα το Android και μετά αποφασίζεις. Όσον αφορά τον συγχρονισμό ότι είπαν και οι άλλοι. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Έχω και εγώ macbook και δουλεύουν όλα ρολόι.

#41   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:36

Επειδή το έχω απλά απορία που ακριβώς βασίζεται αυτό που λες? Χρήστης iPhone 5C ήμουν και πριν από 2 εβδομάδες πέρασα σε Android και μπορώ να σου πω ότι πάει σφαίρα. Αγόρασα το HTC One M8 και μπορώ να σου πω ότι δεν έχει να ζηλέψει τίποτα. Εγώ θα προτείνω στον φίλο μας να ακούσει τα άλλα τα παιδιά τι λένε και να πάει για το One plus one ή το moto g. Πολύ καλές συσκευές... Μην ακούς τι λένε αυτοί που φοράνε παρωπιδες. Ο κάθε ένας επιλέγει το λειτουργικό που ικανοποιεί τις ανάγκες του αλλά δοκίμασε πρώτα το Android και μετά αποφασίζεις. Όσον αφορά τον συγχρονισμό ότι είπαν και οι άλλοι. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Έχω και εγώ macbook και δουλεύουν όλα ρολόι.




Είδες τι σου έλεγα .....

#42   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:37

Επειδή το έχω απλά απορία που ακριβώς βασίζεται αυτό που λες? Χρήστης iPhone 5C ήμουν και πριν από 2 εβδομάδες πέρασα σε Android και μπορώ να σου πω ότι πάει σφαίρα. Αγόρασα το HTC One M8 και μπορώ να σου πω ότι δεν έχει να ζηλέψει τίποτα. Εγώ θα προτείνω στον φίλο μας να ακούσει τα άλλα τα παιδιά τι λένε και να πάει για το One plus one ή το moto g. Πολύ καλές συσκευές... Μην ακούς τι λένε αυτοί που φοράνε παρωπιδες. Ο κάθε ένας επιλέγει το λειτουργικό που ικανοποιεί τις ανάγκες του αλλά δοκίμασε πρώτα το Android και μετά αποφασίζεις. Όσον αφορά τον συγχρονισμό ότι είπαν και οι άλλοι. Κανένα απολύτως πρόβλημα. Έχω και εγώ macbook και δουλεύουν όλα ρολόι.

Φίλε και εγώ πριν το oneplus πήρα το Μ8! Φοβερή συσκευή, με τρομερό ήχο και πάρα πολύ καλή μπαταρία. Για την ποιότητα κατασκευής δεν λέω κάτι γιατί ξέρεις.... 😉.

Βέβαια τώρα το εργαλείο κάθετε στο συρτάρι, μιας και τώρα έχω το oneplus one, μάλλον θα το πουλήσω.....

#43   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:40

Είδες τι σου έλεγα .....

Τα βλέπω τα βλέπω. Έπρεπε καιρό τώρα να είχα κάνει την αλλαγή.

Φίλε και εγώ πριν το oneplus πήρα το Μ8! Φοβερή συσκευή, με τρομερό ήχο και πάρα πολύ καλή μπαταρία. Για την ποιότητα κατασκευής δεν λέω κάτι γιατί ξέρεις.... 😉.

Βέβαια τώρα το εργαλείο κάθετε στο συρτάρι, μιας και τώρα έχω το oneplus one, μάλλον θα το πουλήσω.....

Όντως πιστεύω από κατασκευή είναι σε πολύ καλά επίπεδα. Και από την μπαταρία είμαι ευχαριστημένος και του κάνω και βαριά χρήση. Το One plus One το είδα από κοντά και απλά το; σπάει απλά είχα αγοράσει ήδη το M8 και επίσης δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολεύουν οι 5,5. Μου φαίνεται μεγάλο για τα δικά μου γούστα αλλά παραμένει τέρας :)

#44   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/09/2014 - 19:45

Τα βλέπω τα βλέπω. Έπρεπε καιρό τώρα να είχα κάνει την αλλαγή.
Όντως πιστεύω από κατασκευή είναι σε πολύ καλά επίπεδα. Και από την μπαταρία είμαι ευχαριστημένος και του κάνω και βαριά χρήση. Το One plus One το είδα από κοντά και απλά το; σπάει απλά είχα αγοράσει ήδη το M8 και επίσης δεν ξέρω κατά πόσο θα με βολεύουν οι 5,5. Μου φαίνεται μεγάλο για τα δικά μου γούστα αλλά παραμένει τέρας :)

Ναι, πολύ καλό με λίγο καλύτερη μπαταρία από το Μ8. Βέβαια στο θέμα αφή δεν πιάνεται το Μ8....
Αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα δεις ότι δεν έχουν και μεγάλη διαφορά απλά το OPO είναι πιο πλατύ....

#45   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 23/09/2014 - 20:52

Ναι, πολύ καλό με λίγο καλύτερη μπαταρία από το Μ8. Βέβαια στο θέμα αφή δεν πιάνεται το Μ8....
Αν τα βάλεις δίπλα δίπλα θα δεις ότι δεν έχουν και μεγάλη διαφορά απλά το OPO είναι πιο πλατύ....

Οπότε αξίζει η άλλαγη σε One Plus One ή να κάτσω στα αυγά μου? :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες