Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Τελικά λυγίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
551 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   xalientre

xalientre

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 26/09/2014 - 12:13

Κάθομαι και διαβάζω όλα τα σχόλια, βλέπω τα σχετικά video κλπ.

Το πρώτο μου iPhone ήταν το 3G και από τότε όλα τα επόμενα μοντέλα μέχρι και το 5S που έχω τώρα.

Σε 2 βδομαδες παίρνω το 6 Plus.

 

Η αλήθεια πιστεύω είναι πάντα κάπου στη μέση.

 

Τόσα test, τόσες δοκιμές στα εργαστήρια τις Apple και δεν κατάφεραν να αναπαράγουν το πρόβλημα που έκανε το τυπάς με το καπέλο στο video;

Μεταξύ μας, δεν έβαλε και τόση δύναμη για να το λυγίσει.

Όντως υπάρχει θέμα και είναι απαράδεκτο που το άφησε να κυκλοφορήσει έτσι.

Ναι, είναι μεγάλες οι 5,5" και το αλουμίνιο εύκαμπτο.

Αλλά, ή αλλάζεις/ενισχύεις το υλικό ή μειώνεις τις ίντσες για να βγάλεις ένα προϊόν σωστό στην αγορά.

 

Και ότι ότι μονο 9 παραπονέθηκαν (αν είναι έτσι ποτέ δε θα μάθουμε) δε σημαίνει ότι δεν είχαν πρόβλημα οι υπόλοιποι.

Καλή είναι η κριτική ικανότητα, ότι και άλλα λυγίζουν και αυτά είναι υπερβολές, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το πρόβλημα είναι ανύπαρκτο.

 

Κλείνοντας, ναι θα το πάρω το 6+, δεν άλλαξα γνώμη. Απλά extra προσοχή και μια σκληρή θήκη...

Ίσως είναι η πρώτη λογική και υγιής άποψη που διάβασα τόσες μέρες! Αν σκεφτόμασταν όλοι μας έτσι σίγουρα θα υπήρχαν πολύ καλύτερα προϊόντα στην αγορά. Εύγε φίλε μου!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   stifler

stifler

    iPH Addict

  • 771 μηνύματα
  • Twitter:@stiflerakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:MrJail

Δημοσίευση 26/09/2014 - 12:41

Κάθομαι και διαβάζω όλα τα σχόλια, βλέπω τα σχετικά video κλπ.

Το πρώτο μου iPhone ήταν το 3G και από τότε όλα τα επόμενα μοντέλα μέχρι και το 5S που έχω τώρα.

Σε 2 βδομαδες παίρνω το 6 Plus.

 

Η αλήθεια πιστεύω είναι πάντα κάπου στη μέση.

 

Τόσα test, τόσες δοκιμές στα εργαστήρια τις Apple και δεν κατάφεραν να αναπαράγουν το πρόβλημα που έκανε το τυπάς με το καπέλο στο video;

Μεταξύ μας, δεν έβαλε και τόση δύναμη για να το λυγίσει.

Όντως υπάρχει θέμα και είναι απαράδεκτο που το άφησε να κυκλοφορήσει έτσι.

Ναι, είναι μεγάλες οι 5,5" και το αλουμίνιο εύκαμπτο.

Αλλά, ή αλλάζεις/ενισχύεις το υλικό ή μειώνεις τις ίντσες για να βγάλεις ένα προϊόν σωστό στην αγορά.

 

Και ότι ότι μονο 9 παραπονέθηκαν (αν είναι έτσι ποτέ δε θα μάθουμε) δε σημαίνει ότι δεν είχαν πρόβλημα οι υπόλοιποι.

Καλή είναι η κριτική ικανότητα, ότι και άλλα λυγίζουν και αυτά είναι υπερβολές, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι το πρόβλημα είναι ανύπαρκτο.

 

Κλείνοντας, ναι θα το πάρω το 6+, δεν άλλαξα γνώμη. Απλά extra προσοχή και μια σκληρή θήκη...

Εγω παλι πιστευω πως χωρις φωτια καπνος δεν βγαινει.Αν σε 6 μερες εχουν πχ 6 παραπονα σε 2 μηνες τι θα γινει?Αν ηθελα να παω σε τοσες ιντσες και να αφησω το 5ς θα πηγαινα σε νοτε 3 ας πουμε.Δεν ειμαι καφρος να επιμενω σε ολα apple! Εχω το ΜΒΑ γιατι απλα δεν υπαρχει κατι να σταθει διπλα του και με βολευει στην δουλεια και την καθημερινοτητα μου γενικα και το κινητο μου προσαρμοζεται αναλογως τις αναγκες μου.Σημερα ειναι 5ς αυριο μπορει να ειναι htc one m8...Αλλωστε γιατι να προτιμησω το 6+?Επειδη εχει καλυτερ αυτονομια απο το ΝΟΤΕ 3?Ας γελασω...Δεν υστερει σε τιποτα.Ειναι καθαρα θεμα υποκειμενικο το design.

Anyway , μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε και κανουμε τις επιλογες μας.Ειναι λογικο η συσκευη να στραβωνει εφοσων η απλ σε καθε συσκευη λεπταινει και ελαφραινει και το λανσαρει συνεχως.Απλα θεωρω fail στον βωμο του ανταγωνισμου να πουλας κατι τοσο ακριβα και να εχεις τετοια θεματα.Ηθελα να ξερω ολοι αυτοι που θα τους στραβωσει εστω και λιγο η συσκευη στην τσεπη θα αποζημιωθουν ποτε απο καπου?Ή θα βγει η εταιρεια με μια ανακοινωση και θα τους πει οτι δεν πρεπει να το βαζουν σε τσεπες?Και να δω αυτους που παθιαζονται τι θα κανουν αν τους κατσει κατι παρομοιο...



#243   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2014 - 12:44

Δε παιζει αυτο που λες, να το πετας πανω στο τραπεζι, παραλια κτλ, εκτος αν εχεις ζελατινες. Διαφορετικα βαλε καμια φωτο να δουμε.

Είπα με θήκη lifeproof την οποία την ήθελα ούτως ή άλλως όχι επειδή το κινητό βγήκε ..."αιμορροφιλικο". Οποιοδήποτε κινητό θα είχε τα μαύρα του τα χάλια . Δες εδώ κουκλί:
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1411728247.885352.jpg   391,4KB   90 λήψεις
Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1411728266.302532.jpg   282,08KB   77 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 26/09/2014 - 12:45


#244   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/09/2014 - 12:46

για όλα φταίει η samsung εάν δεν έβγαζε τις τηλεοράσεις της, τώρα θα μιλούσαμε για iPhone 6 και iPhone 6 minus



#245   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:04

Θεωρώ απίθανο να υπάρχει θέμα σε καθημερινή, φυσιολογική χρήση.



#246   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:07

Θεωρώ απίθανο να υπάρχει θέμα σε καθημερινή, φυσιολογική χρήση.

Εγώ πάντως μέχρι τώρα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με την καθημερινή και απλή χρήση που κάνω. Βέβαια την επόμενη φορά που θα χρειαστώ καμιά βαριοπούλα θα χρησιμοποιήσω το κινητό για να δω αν λυγίζει όντως!!



#247   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:09

Εγώ πάντως μέχρι τώρα δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα με την καθημερινή και απλή χρήση που κάνω. Βέβαια την επόμενη φορά που θα χρειαστώ καμιά βαριοπούλα θα χρησιμοποιήσω το κινητό για να δω αν λυγίζει όντως!!

Προφανως λυγιζει, αφου το βλεπουμε στα βιντεο, αλλα γιατι καποιος να θελει να καταστρεψει τη συσκευη του; Αυτο δεν ειναι ουτε φυσιολογικη, ουτε αποδεκτη χρηση.

Τελευταία επεξεργασία από: ddr2, 26/09/2014 - 14:10


#248   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:12

Προφανως λυγιζει, αφου το βλεπουμε στα βιντεο, αλλα γιατι καποιος να θελει να καταστρεψει τη συσκευη του; Αυτο δεν ειναι ουτε φυσιολογικη, ουτε αποδεκτη χρηση.

Όπως το είπες. Προφανώς λυγίζει όπως κάθε άλλη συσκευή σε παρόμοιες συνθήκες. Αλλά μην το παρακάνουμε. Βγαίνει ο κάθε ένας και κράζει για αυτό το πράγμα. Χωρίς βέβαια να ξέρουν για ποιο λόγο έγινε κάτι τέτοιο. Θα πάρω και εγώ και θα βγάλω ένα βίντεο όπου θα λυγίζω το iPhone μου μόνο και μόνο για να δείξω ότι λυγίζει. Όσο θα με ικανοποιεί το design και η ευκολία αυτού του κινητού τότε μέχρι αηδίας θα το υποστηρίζω γιατί είμαι από τους χρήστες που ξέρουν για ποιο λόγο το χρησιμοποιούν! :)



#249   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:15

Οσοι κραζουν, θα εκραζαν ετσι και αλλιως, για οτιδηποτε.
Καθε χρονο ΠΡΕΠΕΙ να υπαρχει ενα gate για να εχουμε να λεμε...

#250   Magnum

Magnum

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:18

Δείτε λίγο εδώ: http://www.businessi...iphone-6-2014-9



#251   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:27

λυγιζει δε λυγιζει εγω θα του φορεσω τη παρακατω θηκη κ τελος

 

 

iph6_plus_nh_metal_silver_2.jpg



#252   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:33

Δείτε λίγο εδώ: http://www.businessi...iphone-6-2014-9

oτι ειναι μουφα η ολη ιστορια ειναι φως φαναρι απο τοτε που εσκασε συγχρονως αυτο το βιντεο με τον αλλο που το ειχε στον κωλο του και δεν τον ενοχλουσε για 14 ωρες :D

τωρα το αν πραγματικα λυγιζει υπο ακραιες συνθηκες λιγο με νοιαζει η βασικα με αφηνει παγερα αδιαφορο.Ετσι που το βλεπω το plus μου δινει την εντυπωση οτι μπορω να το σπασω...αλλα οχι μονο αυτο.



#253   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:41

Είπα με θήκη lifeproof την οποία την ήθελα ούτως ή άλλως όχι επειδή το κινητό βγήκε ..."αιμορροφιλικο". Οποιοδήποτε κινητό θα είχε τα μαύρα του τα χάλια . Δες εδώ κουκλί:
 

 

Α με θηκη οκ.


You'll Never Walk Alone


#254   Magnum

Magnum

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:48

λυγιζει δε λυγιζει εγω θα του φορεσω τη παρακατω θηκη κ τελος

 

 

iph6_plus_nh_metal_silver_2.jpg

Την βρήκες ετοιμοπαράδοτη πουθενά;



#255   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 26/09/2014 - 14:50

Την βρήκες ετοιμοπαράδοτη πουθενά;


Οταν έρθει η ωρα θα τσεκάρω στο eBay...βέβαια μέχρι να κυκλοφορήσει το plus εδω πέρα λογικά θα έχουν βγει κ άλλες θήκες.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες