Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 5 ψήφοι

iPhone 6 Plus: Τελικά λυγίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
551 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:24

Και εκτος αυτου εγω ημουν κατοχος note2 ημουν γνωστης του μεγεθους του μια απλη θηκουλα του εβαζα και απλα δεν εκανα ταρζανιες με αυτο δεν ειμαι τρελος να παρω ενα phablet γιατι μιλαμε για phablet ηπου σημαινει κατι μεταξυ κινητου και ταμπλετ και να του συμπεριφερομαι σαν μινιατουρα 16 ποντους ειναι το ατιμο οταν το πηραν αυτοι που το πηραν δεν το εβλεπαν τι περιμεναν να ειναι σαν το 4 η το 5

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:30

Εγω αυτό που συμπεραινω απο τα αποτελέσματα είναι ότι το iphone 6 plus λυγίζει σχεδόν με την μισή πίεση απ'οτι το Note 3. Φυσικα, το iphone 5 ειναι ΚΟΡΥΦΗ!!! :)

Σου παραθέτω τις διαφορές οσο αναφορά το πάχος κάθε συσκευής. Οπως θα δεις το note είναι πολύ ποιο παχύ. Παραμένω στο 5s, δεν έχω κανένα λόγο για αλλαγή κινητού που ούτε καν έχει κλείσει χρόνο. 

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: teogn7, 27/09/2014 - 10:32


#288   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:30

Ε καλα αυτοί που τα λυγίζουν δεν είναι απλοί ουρακοτάγκοι χρήστες , επαγγελματίες δημοσιογράφοι ειναι που αυτη είναι η δουλειά τους να προκαλούν τη δημοσιότητα και να δημιουργούν θέματα. Υπάρχει κάποιος που πήρε το plus που καταξοδεύτηκε περίμενε σε φυσικές ουρές ή ανανέωνε σα μουρλός τα site που έκαναν προπώληση και με το που το έπιασε άρχισε να το λυγίζει με μανία;;;;

#289   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:32

Τωρα αν θελετε να βρειτε αρνητικο δεν ειναι το οτι λυγιζει αλλα το οτι η οθονη στα 6αρια το γυαλι φτανει μεχρι τις ακρες και σε πιθανη πτωση να μας γινει θρυψαλακια για πλακα εγω αυτο βλεπω ισως σαν αρνητικο αλλα και παλι θα δειξει οταν παρω τη συσκευη στα χερια μου

#290   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:35

Τωρα αν θελετε να βρειτε αρνητικο δεν ειναι το οτι λυγιζει αλλα το οτι η οθονη στα 6αρια το γυαλι φτανει μεχρι τις ακρες και σε πιθανη πτωση να μας γινει θρυψαλακια για πλακα εγω αυτο βλεπω ισως σαν αρνητικο αλλα και παλι θα δειξει οταν παρω τη συσκευη στα χερια μου

Όχι ρε είναι πολύ ανθεκτικό το γυαλί ψάξε για βιντεάκια που τεστάρουν πτώση απ όλες τις γωνίες σε τσιμεντένια πλάκα. Το γυαλί δεν παθαίνει τίποτε ούτε ρωγμή . Απλα οκ δεν είναι και άφθαρτο απλα είναι μια καλή ένδειξη της αντοχής σε πραγματικές συνθήκες .

#291   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:36

Ε καλα αυτοί που τα λυγίζουν δεν είναι απλοί ουρακοτάγκοι χρήστες , επαγγελματίες δημοσιογράφοι ειναι που αυτη είναι η δουλειά τους να προκαλούν τη δημοσιότητα και να δημιουργούν θέματα. Υπάρχει κάποιος που πήρε το plus που καταξοδεύτηκε περίμενε σε φυσικές ουρές ή ανανέωνε σα μουρλός τα site που έκαναν προπώληση και με το που το έπιασε άρχισε να το λυγίζει με μανία;;;;

δεν λες που δεν υπαρχει apple store στην αθηνα θα εμπαινε ο ευαγγελατος με κρυφη καμερα και θα τα λυγιζε ολα! ;)



#292   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:38

Σου παραθέτω τις διαφορές οσο αναφορά το πάχος κάθε συσκευής. Οπως θα δεις το note είναι πολύ ποιο παχύ. Παραμένω στο 5s, δεν έχω κανένα λόγο για αλλαγή κινητού που ούτε καν έχει κλείσει χρόνο.

εχετε κολλησει με το λυγισμα νομιζω δεν μπορεις να συγκρινεις το ενα ενα με το αλλο και την ποιοτητα κατασκευης τους ολα λυγιζουν σε αυτο το παχος το ζητημα ειναι γιατι να λυγισει εξηγησε μου τι θα του κανεις εσυ μα επαιρνες τοσο μεγαλο κινητο για να το λυγισεις θα κυκλοφορεις στην κολωτσεπα με το θηριο και θα πας να καθεσαι πανω του η μηπως με την μια οταν καθησεις θα λυγισει η μηπως δε θα καταλαβεις οταν καθεσαι 16 ποντους πισω σου να σε ενοχλουν ;ρ

#293   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:46

http://www.idownload...ts-on-bendgate/

Δείτε το αξίζει
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#294   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 10:48

http://www.idownload...ts-on-bendgate/
Δείτε το αξίζει

ε μα πες τα χρυσοστομε

#295   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 11:48

εχετε κολλησει με το λυγισμα νομιζω δεν μπορεις να συγκρινεις το ενα ενα με το αλλο και την ποιοτητα κατασκευης τους ολα λυγιζουν σε αυτο το παχος το ζητημα ειναι γιατι να λυγισει εξηγησε μου τι θα του κανεις εσυ μα επαιρνες τοσο μεγαλο κινητο για να το λυγισεις θα κυκλοφορεις στην κολωτσεπα με το θηριο και θα πας να καθεσαι πανω του η μηπως με την μια οταν καθησεις θα λυγισει η μηπως δε θα καταλαβεις οταν καθεσαι 16 ποντους πισω σου να σε ενοχλουν ;ρ

Κοίτα μην το βλέπεις τι δεν θα έκανες εσυ σαν λογικός άνθρωπος την πρώτη βδομάδα χρήσης. Δες το στην προοπτική καθημερινής χρήσης σε 1-2 χρόνια. Δεν θα είσαι πάντα κυριλέ στη χρήση

#296   iAkis

iAkis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Twitter:@Akispapazoglou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/09/2014 - 11:52

Αυτο συμβαινει αμα το αφησεις στην τσεπη σου για πολυ ωρα! :lol:  :lol:  :lol:

Συνημμένα αρχεία



#297   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 11:53

attachicon.giforiginal.jpg



απλα.....respect!!!χαχαχαχααχαχαχαχααα


Ελεος δηλ .μας τα εχουν πριξει εκει στην σαμσουνγκ .δεν εχουν με τιποτα αλλο να ασχοληθουν ; τους βαρεθηκα ειλικρινα.τοσα χρονια σαμσουνγκ τηλεορασεις σαμσουνγκ airconditions σκεφτομαι πραγματικα να μην ξανα αγορασω ποτε την συγκεκριμενη μαρκα.οι ανθρωποι μονο σοβαροι δεν φαινονται .ελεος αντι να βγαλουν καμια διαφημιση για τα προιοντα τους την προκοπης καθονται και πικαρουν και ασχολουντε με την apple και τους πελατες της .ελεος δηλ.που θα παει αυτο.ετοιμαζομαι να τους στειλω mail.


Σορυ για το off topic .....
Πιστευω οτι θα καταληξω στο 6 και οχι στο 6+ . λογω specs θα ηθελα το plus αλλα λογω ογκου επειδη εγω δεν μπορω να κυκλοφορω με τσαντακια θα παρω το 4.7 .εξαρταται απο την χρηση αν λυγιζει η οχι.τηλεφωνο το ειπαν.... Καλημερα σε ολους !

Τελικα εμεινα on topic !

Τελευταία επεξεργασία από: bagg21, 27/09/2014 - 11:54


#298   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2014 - 11:57

Και κάτι ακόμη στην προοπτική έστω μετα απο 1 χρόνο να πάθει μια μικρού βαθμού στρέβλωση θα μπορέσεις να το μετα πουλήσεις για να αγοράσεις το νέο βελτιωμένο που κάνει τραμπάλα ή θα το παντρευτείς ενώ τώρα σκας κοντά ένα χιλιάρικο βασανισμένα λεφτά στην εποχή μας

#299   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 12:10

Ναι αλλα και παλι μην ξεχνας καθε φορα που βγαινει κατι απο την apple ολο κατι του βρισκουν και μετα ειμαστε παλι εδω μετα απο 1 η 2 χρονια και λεμε για το αντιστοιχο τωρα ειναι το λυγισμα του χρονου θα ειναι κατι αλλο και στο τελος τα τηλεφωνα δεν παθαινουν τιποτα

#300   toxotis70

toxotis70

    iPH Contributor

  • 972 μηνύματα

Δημοσίευση 27/09/2014 - 12:16

συμφωνα με επισημα τεστ και οχι τα χερια καποιου τυχαιου....

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες