Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Facebook 3.1 - Now with Push support!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
27 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 00:12

Φτάσαν τα Push Notifications και για το Facebook iPhone app, το οποίο πολλοί θέλαμε, στο AppStore. Με αυτό το update, μπορείτε να κάνετε sync τις επαφές σας με το Facebook.

Αναρτημένη εικόνα Αναρτημένη εικόνα


Μια διευκρίνηση για το συγχρονισμό επαφών: Η λειτουργία αυτή απλώς εντοπίζει από τις επαφές σας τα email τους και αν είναι ίδια με αυτά που έχουν εγγραφεί στο Facebook απλώς βάζει τις Profile Pictures μέσα στις επαφές σας στο πεδίο φωτογραφίας. Μπορείτε να επιλέξετε να γίνει αντικατάσταση των φωτογραφιών αλλά και να διαγράψετε τις φωτογραφίες που εισήχθησαν αν το μετανιώσετε.

Τελευταία επεξεργασία από: iPodTouchPro, 07/01/2010 - 00:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   GiannisR

GiannisR

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 00:22

Και μετά πάει η μπαταρία! Τελείωσε στα 10 λεπτά!

#3   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/01/2010 - 00:25

εε δενμπορουμε να τα εχουμε κ ολα.. κ push κ μπαταρια

#4   miltoskat

miltoskat

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Twitter:@miltoskat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/01/2010 - 01:21

Μια διευκρίνηση για το συγχρονισμό επαφών: Η λειτουργία αυτή απλώς εντοπίζει από τις επαφές σας τα email τους και αν είναι ίδια με αυτά που έχουν εγγραφεί στο Facebook απλώς βάζει τις Profile Pictures μέσα στις επαφές σας στο πεδίο φωτογραφίας. Μπορείτε να επιλέξετε να γίνει αντικατάσταση των φωτογραφιών αλλά και να διαγράψετε τις φωτογραφίες που εισήχθησαν αν το μετανιώσετε.


Φίλε εγώ που το δοκίμασα για να κάνει συνχρονισμό ήθελε η επαφή να έχει το ίδιο όνομα!!!

#5   leonbis2000

leonbis2000

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2010 - 03:39

Σε μένα πάντως σε iPhone 3G μετά το update η εφαρμογή κρασάρει του κερατά! Με το που ανοίγει μετά από 2sec κλείνει.

#6   bakis

bakis

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@vbakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:bakis

Δημοσίευση 07/01/2010 - 10:55

Φίλε εγώ που το δοκίμασα για να κάνει συνχρονισμό ήθελε η επαφή να έχει το ίδιο όνομα!!!

Αν θελει και ιδιο ονομα τοτε δεν λεει.. εγω τον τηλεφωνικο καταλογο τον εχω στα ελληνικα... και στο facebook Ολοι το εχουν greeklish
ετσι δεν προκειται να συγχρονισει καμια επαφη!

#7   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 11:25

Παιδιά νομίζω ότι είναι μόνο ίδιο email. Έχω φίλο στο facebook με το κανονικό του όνομα και στο iPhone τον έχω αλλιώς και μου συγχρονίστηκε μια χαρά!

#8   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 07/01/2010 - 13:12

Σε μένα πάντως σε iPhone 3G μετά το update η εφαρμογή κρασάρει του κερατά! Με το που ανοίγει μετά από 2sec κλείνει.

Και σε μένα (3GS 3.1.2 j/B) το ίδιο έκανε. Την έσβησα τελείως και την ξαναπέρασα και δουλεύει μια χαρά. Φυσικά το Push θα μείνει στο off...

#9   iPodTouchPro

iPodTouchPro

    iPH Elite Poster

  • 3.187 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 13:15

UPDATE: Facebook v3.1.1 Released.

Μόλις βγήκε η νέα έκδοση 3.1.1 του Facebook app με Bug fixes στο Address Book Syncing.

#10   spirus

spirus

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 14:07

Καλησπερα,
Εκανα το update αλλα δεν μου εμφαζιζει τις profile pictures στις επαφες μου.
Να το ιστορικο.
Κατεβαζω κ εγκαθιστω το update.
Ανοιγω την εφαρμογη, με ρωταει για τα push κτλ, αν θελω να κανω sync contacts με profile pictures, παταω agree.
Μετα το τελος της διαδικασιας η εφαρμογη κρασαρει.
Κανω uninstall/install. Η εφαρμογη παιζει αλλα δεν εμφανιζει εικονες στις επαφες μου.
Πλεον εχω την εκδοση 3.1.1 αλλα κ παλι τιποτα..
Καμια ιδεα?

#11   lefteris82

lefteris82

    iPH User

  • 163 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 17:00

για sync facebook και επαφές δοκιμαστε το εξαιρετικό myphone+ :)συσχετιζεις χειροκινητα επαφές και γενικα κανεις το sync οπως το θελεις εσυ

#12   WizeMan

WizeMan

    iPH Enthousiast

  • 541 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 18:34

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το Sync... δείτε την προειδοποίηση πριν πατήσετε το ΝΑΙ στο συγχρονισμό επαφών και σκεφτείτε το καλά!!!

Αναρτημένη εικόνα

Για να γίνει συγχρονισμός ΣΤΕΛΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΠΑΦΕΣ ΤΟΥ iPhone ΜΑΣ στους servers του Facebook με όλα τα προσωπικά δεδομένα τους (επώνυμο, αριθμοί τηλεφώνοι, φωτογραφίες, e-mail κτλ), και μας προειδοποιεί να ρωτήσουμε τους φίλους μας αν είναι σύμφωνοι με αυτό.

Δεν καταλαβαίνω λοιπόν, γιατί να ανεβάσουμε τα προσωπικά δεδομένα όλων των επαφών του iPhone μας στο facebook και να μην ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ τα δεδομένα των φίλων μας από το facebook στο iPhone ώστε να γίνει εκεί η δουλειά, και να μην χρειαστεί να μοιραστούμε ευαίσθητα στοιχεία επαφών μας με το facebook. Αν ανατρέξετε σε προηγούμενα άρθρα μου θα βρείτε ότι το facebook επίσης κρατάει όλες σας τις φωτογραφίες ακόμα και αν τις διαγράψετε!!!

Εγώ προσωπικά δεν ενεργοποίησα τη συγκεκριμένη δυνατότητα. Προσέξτε και εσείς, γιατί καμιά φορά τα θέλουμε και τα παθαίνουμε. Τα Push Notifications πάντως λειτουργούν θαυμάσια, μιας και είναι η γιορτή μου σήμερα (Γιάννης) και υπήρχε κίνηση στο Facebook Profile μου, μπορώ να πω ότι έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος!!!

[via we-blog.gr]

Τελευταία επεξεργασία από: iPhoneHellas, 11/01/2010 - 10:47
Προσθήκη του άρθρου - πηγής


#13   ceRoN

ceRoN

    iPH Enthousiast

  • 403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/01/2010 - 04:26

για sync facebook και επαφές δοκιμαστε το εξαιρετικό myphone+ :)συσχετιζεις χειροκινητα επαφές και γενικα κανεις το sync οπως το θελεις εσυ

συμφωνω

#14   jojosrbd

jojosrbd

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/03/2010 - 10:37

Ερώτηση....
Στο facebook app οταν κάνω link σε video απο You Tube με πάει σε μια σελίδα το Υοu tube μεσω του app παντα... αλλα δεν μου ανοίγει τίποτα... ολα τα video έχουν μια διαγώνια γραμμή πανω στο σήμα του PLAY...

Ξέρει κανείς?

#15   Pinky24

Pinky24

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@Margi_Sk
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:DaizyGR

Δημοσίευση 08/03/2010 - 11:00

Παιδιά,πώς μπορείς να ανεβάσεις φωτό κατευθείαν απ'το iPhone στο facebook;;Γιατί μέσα από την εφαρμογή δεν έχω δει να γίνεται..

Thanks!

Τελευταία επεξεργασία από: Pinky24, 08/03/2010 - 11:00


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες