Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Το iOS 8.1 φέρνει πίσω την επιλογή εναλλαγής δικτύου 2G, 3G ή LTE


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
398 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/10/2014 - 11:13

Παλι πρεπει να περιμενουμε τη cosmote να δωσει update. Απιστευτο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/10/2014 - 13:04

Το Update πριν απο επίσημη διάθεση στο κοινό περνάει και απο τους παρόχους για δοκιμές.

 

Θα 'χει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει στο τέλος τελικά. 3G για κλάματα και 4G -ο θεός να το κάνει- ένα αστείο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#48   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 03/10/2014 - 09:42

Δηλαδη υπαρχει ελπιδα η οι δικοι μας απο δω (βοντα-κοτε κτλ) θα κανουν τις παπιες?

Εδω εχω σπιτι 2 με 3 γραμμες κ αν βγω εξω αναλογα που ειμαι πεφτει κ στη μια η μπορει κ φουλ.

 

Και η μπαταρια κλαιει :D


iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#49   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/10/2014 - 10:30

Μας δουλευουν.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   75,16KB   81 λήψεις

legit


#50   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/10/2014 - 10:33

Μας δουλευουν.

εδώ και καιρό :lol:  



#51   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/10/2014 - 10:57

Μας δουλευουν.

τωρα αληθεια περιμενες ΑΥΤΟΙ οι ανθρωποι να ξερουν;

παιδια μην κανετε τετοιες ερωτησεις για τον πολυ απλο λογο....

ανθρωποι που σου λενε:η iPhone (οχι η apple) δεν μας εχει ενημερωσει ποτε θα μας στειλει συσκευες....μμμμ....ναι....

νομιζω καταλαβατε....μην πουμε περισσοτερα....ε;;

δεν φταινε αυτοι που πηγαν για δουλεια εκει....ΦΤΑΙΝΕ αυτοι που δεν εχουν κριτηρια που κανουν τετοιες προσληψεις. βεβαια το ποσο κοβει και του καθενος ειναι αλλο θεμα και αυτο.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#52   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 03/10/2014 - 10:58

Μας δουλευουν.

επισης εισαι τυχερος που δεν σου ειπε οτι τωρα τον ετοιμαζει ο ηλεκτρολογος!!!


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#53   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 08/10/2014 - 00:42

Ανυπομονώ να βγει το iOS 8.1, να έχουμε πάλι iPhones που θα μπορούμε και να μιλάμε παντού όταν θέλουμε, και να μην καταναλώνουμε τσάμπα μπαταρία όταν το επιθυμούμε και να απολαμβάνουμε ταχύτητες 4G έστω όπου υπάρχουν!!! :)



#54   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 08/10/2014 - 14:42

Ανυπομονώ να βγει το iOS 8.1, να έχουμε πάλι iPhones που θα μπορούμε και να μιλάμε παντού όταν θέλουμε, και να μην καταναλώνουμε τσάμπα μπαταρία όταν το επιθυμούμε και να απολαμβάνουμε ταχύτητες 4G έστω όπου υπάρχουν!!! :)


Εγώ πάντως εδώ στην Ιταλία με την Vodafone δεν έχω δει κάποια αλλαγή γιατί όπως πολύ καλα λέγαμε εξαρτάται από τους παρόχους.Και την Beta 2 που έκανα εγκατάσταση πάλι τα ίδια.Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος διακόπτης.Ας ελπίσουμε ότι στις επόμενες beta ή τουλάχιστον στην επίσημη να μπει!

#55   Kostas75

Kostas75

    iPH Addict

  • 735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 12/10/2014 - 01:15

Εγώ πάντως εδώ στην Ιταλία με την Vodafone δεν έχω δει κάποια αλλαγή γιατί όπως πολύ καλα λέγαμε εξαρτάται από τους παρόχους.Και την Beta 2 που έκανα εγκατάσταση πάλι τα ίδια.Δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος διακόπτης.Ας ελπίσουμε ότι στις επόμενες beta ή τουλάχιστον στην επίσημη να μπει!

 

Αυτή η απάντηση δεν είναι μόνο για σένα αλλά για όλους τους (ακόμη) αμφισβητούντες: Προφανώς οι διακόπτες δεν ενεγοποιούνται by default από το iOS, τους θέλει-δεν τους θέλει ο πάροχος, δηλαδή, με άλλα λόγια, δεν είναι μόνο θέμα iOS η ενεργοποίησή τους (το τονίζω: η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ τους, όχι η ΥΠΑΡΞΗ τους!), σύμφωνοι μέχρι εδώ. Αλλά πλέον ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΟ iOS ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΔΙΑΚΟΠΤΩΝ!!! Κάτι που δεν υπήρχε με την ΚΑΜΙΑ προηγουμένως και αυτό προσπαθούσα να σας πω τόσο καιρό και δεν με άκουγε κανείς και επιμένατε με τόση "σιγουριά" ότι "γίνεται" και ότι είναι μόνο "θέμα παρόχου" και ότι εξαρτάται από το "ipcc αρχείο" και ένα σωρό άλλα. ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ με ΤΙΠΟΤΑ, ΛΟΓΩ iOS, τώρα υπάρχει δυνατότητα λόγω της ΑΛΛΑΓΗΣ ΣΤΟ iOS ΜΕ ΤΟ 8.1! Τι δεν καταλαβαίνετε πλέον; Και παραδεχτείτε ότι εδώ ήσασταν λάθος, δεν είναι ντροπή, απλά στο μέλλον μην είστε απόλυτοι.


Τελευταία επεξεργασία από: Kostas75, 12/10/2014 - 01:17


#56   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 12/10/2014 - 01:21

Αυτή η απάντηση δεν είναι μόνο για σένα αλλά για όλους τους (ακόμη) αμφισβητούντες: Προφανώς οι διακόπτες δεν ενεγοποιούνται by default από το iOS, τους θέλει-δεν τους θέλει ο πάροχος, δηλαδή, με άλλα λόγια, δεν είναι μόνο θέμα iOS η ενεργοποίησή τους (το τονίζω: η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ τους, όχι η ΥΠΑΡΞΗ τους!), σύμφωνοι μέχρι εδώ. Αλλά πλέον ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΤΟ iOS ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΣΧΕΤΙΚΩΝ ΔΙΑΚΟΠΤΩΝ!!! Κάτι που δεν υπήρχε με την ΚΑΜΙΑ προηγουμένως και αυτό προσπαθούσα να σας πω τόσο καιρό και δεν με άκουγε κανείς και επιμένατε με τόση "σιγουριά" ότι "γίνεται" και ότι είναι μόνο "θέμα παρόχου" και ότι εξαρτάται από το "ipcc αρχείο" και ένα σωρό άλλα. ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝ με ΤΙΠΟΤΑ, ΛΟΓΩ iOS, τώρα υπάρχει δυνατότητα λόγω της ΑΛΛΑΓΗΣ ΣΤΟ iOS ΜΕ ΤΟ 8.1! Τι δεν καταλαβαίνετε πλέον; Και παραδεχτείτε ότι εδώ είσασταν λάθος, δεν είναι ντροπή, απλά στο μέλλον μην είστε απόλυτοι.


Το θέμα ειναι οτι και τωρα που το iOS το επιτρέπει πάλι ειναι οι πάροχοι που αποφασίζουν.Οποτε πιστεύω οτι δεν ειναι απαραίτητο αλλά για όποιον πάροχο αποφασίσει να το βάλει.Αν δεν κανω λάθος εδώ στην Ιταλία όπως και στην Ελλάδα μονο η Wind το εχει κάνει προς το παρών.Διορθωστε με αν κανω λάθος.Το θέμα ειναι πάντως οτι εμένα αυτή η αλλαγή για παράδειγμα δεν πρόκειται να με σώσει γιατί έχω πολύ καλό σήμα παντού ακόμα και 4G αλλά για Ελλάδα σίγουρα θα βολέψει πολύ.Αυτο που θέλω να πω ειναι οτι εξαρτάται πάντα απο την οπτική γωνία που βλέπουμε τα πράγματα.Για εσένα ειναι πρόβλημα για εμένα όχι :)

#57   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 12/10/2014 - 07:47

Το πρόβλημα μας δεν είναι ο διακόπτης αλλά η χάλια μπαταρία που έχει καθός και η κακή διαχείρηση της όταν η συσκευή είναι standby.

#58   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 12/10/2014 - 07:51

Το πρόβλημα μας δεν είναι ο διακόπτης αλλά η χάλια μπαταρία που έχει καθός και η κακή διαχείρηση της όταν η συσκευή είναι standby.

Είναι σίγουρα και αυτό καθώς είναι ενεργοβόρο σαν λογισμικό αλλά παίζει ρόλο και η σύνδεση στο ιντερνετ. Εγώ έβλεπα τεράστιες διαφορές εδώ στην Αγγλία όπου είχα full σήμα 4G και στην Ελλάδα που δύσκολα είχα και 3G.



#59   amak268

amak268

    iPH Member

  • 339 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2014 - 07:55

Παιδια ας μην γελιομαστε ποσοι απο εμας εχουν συνεχεια ανοιχτα τα δεδομενα οπουδηποτε δεν ειναι και τοσο μεγαλο προβλημα αλλωστε με τα πακετα που εχουμε εδω και τις ταχυτητες δεν ειμαστε και στα καλυτερα,ασε που σε αρκετα σημεια πλεον εχεις wifi

#60   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 12/10/2014 - 07:56

Παιδια ας μην γελιομαστε ποσοι απο εμας εχουν συνεχεια ανοιχτα τα δεδομενα οπουδηποτε δεν ειναι και τοσο μεγαλο προβλημα αλλωστε με τα πακετα που εχουμε εδω και τις ταχυτητες δεν ειμαστε και στα καλυτερα,ασε που σε αρκετα σημεια πλεον εχεις wifi

Δεν τα έχω πάντα ανοιχτά για τον λόγο ότι είναι χάλια το σήμα... Εκεί που τα χρειάζομαι δεν έχω σήμα και εκεί που δεν το χρειάζομαι έχω Full σήμα!! (πάντα για Ελλάδα)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες