Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Iphone 6 deals365


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
261 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   DTsuras

DTsuras

    iPH Enthousiast

  • 457 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 18/10/2014 - 21:56

Παιδια το apple care δεν ειναι η επεκταση της εγγυηση απο 1 χρονο σε 2 χρονια? Εμεις στην Ε.Ε τι το θελουμε αφου εχουμε 2 χρονια anyway?

 

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/10/2014 - 22:01

Το θέμα είναι αν κάποιος πάρει τηλέφωνο από το deals εν γνώση του χωρίς εγγύηση, πουλώντας το του χρόνου να πει στον αγοραστή ότι ξέρεις δεν έχει εγγύηση και όχι να το κάνει γαργάρα...

Ειμαι σιγουρος οτι το 80% των χρηστων iphone δεν γνωριζει καν για 2η εγγυηση..γνωριζει απλα για μονοετη..σε οσους φιλους το λεω με κοιτανε σαν εξωγηινο..κανεις δεν το γνωριζει και δεν το ζηταει..εμεις εδω στο φορουμ τα ξερουμε..αν ειναι αμερικανικο γιατι να αναφερεις οτι δεν εχει εγγυηση...την αληθεια λες..οτι τελειωσε..γαιτι εχει ενα χρονο..δεν κανεις τπτ γαργαρα...

#228   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/10/2014 - 22:26

 

Παιδια το apple care δεν ειναι η επεκταση της εγγυηση απο 1 χρονο σε 2 χρονια? Εμεις στην Ε.Ε τι το θελουμε αφου εχουμε 2 χρονια anyway?

 

 

Ναι δεν χρειάζεται για αγορές στην Ευρώπη, όσοι όμως το αγόρασαν απευθείας από Αμερική και θέλουν 2ετη εγγύηση πρέπει να αγοράσουν apple care μέσα σε 90 ημέρες.



#229   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 18/10/2014 - 22:27

On line δεν μπορείς να αγοράσεις apple care?

Μπορείς αν βρείς και ebay φυσικά. Για την ώρα όμως εδώ δεν έχει καμία χρησιμότητα.

 

 

Παιδια το apple care δεν ειναι η επεκταση της εγγυηση απο 1 χρονο σε 2 χρονια? Εμεις στην Ε.Ε τι το θελουμε αφου εχουμε 2 χρονια anyway?

 

H διαφορά με το AppleCare είναι πως θα σου καλύψουν και τυχόν ζημιές απο πτώση π.χ με ένα μικρό αντίτιμο. Απ' όσο θυμάμαι είναι κοντά στα 40Ε.

 

Χωρίς AppleCare, αυτό σημαίνει εκτός εγγύησης και πληρώνεις αναλόγως για ανακατασκευασμένο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#230   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 19/10/2014 - 15:22

Ειμαι σιγουρος οτι το 80% των χρηστων iphone δεν γνωριζει καν για 2η εγγυηση..γνωριζει απλα για μονοετη..σε οσους φιλους το λεω με κοιτανε σαν εξωγηινο..κανεις δεν το γνωριζει και δεν το ζηταει..εμεις εδω στο φορουμ τα ξερουμε..αν ειναι αμερικανικο γιατι να αναφερεις οτι δεν εχει εγγυηση...την αληθεια λες..οτι τελειωσε..γαιτι εχει ενα χρονο..δεν κανεις τπτ γαργαρα...

Το ότι δεν ξέρουν δεν σημαίνει ότι δεν το δικαιούνται.

 

Το αν είναι αμερικάνικο δε σε νοιάζει. Αν είναι αμερικάνικο και το έχεις πάρει από skroutz έχεις κανονικά διετή εγγύηση.

 

Αλλά από deals με την καμία.



#231   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/10/2014 - 15:53

Το deals επειδη ειναι διαμεσολαβητης ειναι σαν να το παιρνεις απο αμερικη..αλλα απο σκρουτζ και αμερικανικο σιγουρα ισχυει η διετης??και αμα δει στο imeι οτι ειναι αμερικανικο τηλ.?

#232   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2014 - 15:56

Το deals επειδη ειναι διαμεσολαβητης ειναι σαν να το παιρνεις απο αμερικη..αλλα απο σκρουτζ και αμερικανικο σιγουρα ισχυει η διετης??και αμα δει στο imeι οτι ειναι αμερικανικο τηλ.?

Απο τη στιγμή που κάνεις την αγορά εντός Ε.Ε τότε ο πωλητής είναι υποχρεωμένος μετά να σου καλύψει τη 2ετία.

 

Το πως και που δε σε απασχολεί. Ας κόψει μετά το λαιμό του να βρεί λύση.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#233   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2014 - 16:04

Το deals επειδη ειναι διαμεσολαβητης ειναι σαν να το παιρνεις απο αμερικη..αλλα απο σκρουτζ και αμερικανικο σιγουρα ισχυει η διετης??και αμα δει στο imeι οτι ειναι αμερικανικο τηλ.?

Κατάλαβες τώρα ...Αντε  εδω στο Ελλάντα να σου αναγνωρίσουν 2τη εγγύηση αμα είναι Αμερικάνικο απο σκρουτζομάγαζο..

Θα σου πεί  κάτι γαλλικά ο πωλητής ...δεν χρειάζεται να σου τα  πώ εγω...



#234   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/10/2014 - 16:08

Εγω πιστευω οτι θα ακουσω γαλλικα και αν ειναι ευρωπαικο..αλλα τεσπα..αντε να κατεβει το 64αρι να το παρουμε να ξεμπερδευουμε συο sellphone εχει 869 το κατεβασε απο 949..εκανε το πρωτο βημα..

#235   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2014 - 16:27

Skroutz πάντως κατά βάση είναι παραεισαγωγή απο αλλές ευρωπαικές χώρες.

 

Γερμανία κυρίως και Γαλλία. Είναι λίγο απίθανο να πετύχεις απο Αμερική. Εκτός σε αυτά που το αναφέρουν (US).


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#236   sidisdim

sidisdim

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2014 - 10:38

Έκανα τη  παραγγελία μου και περιμένω και εγώ να παραλάβω... είμαι στην 4η μέρα, θα σας κρατήσω ενήμερους για την πορεία και για την ταχύτητα παράδοσης που θα έχω.



#237   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/10/2014 - 22:28

Έκανα τη παραγγελία μου και περιμένω και εγώ να παραλάβω... είμαι στην 4η μέρα, θα σας κρατήσω ενήμερους για την πορεία και για την ταχύτητα παράδοσης που θα έχω.

παρελαβες?να μας πεις πως ειναι..?τι αποδειξη κοβουν σαν διαμεσολαβητες..τι πηρες?

#238   sidisdim

sidisdim

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/10/2014 - 09:09

Αγορά στις 16 Οκτ. περιμένω ακόμη και αφορά ένα IPhone Plus 64 Gb. Ότι νεότερο θα το μεταφέρω.



#239   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 25/10/2014 - 08:54

Λοιπόν το θέμα όλο κινείται στην κόψη του ξυραφιού από νομική - φορολογική πλευρά.

Αν όντως είναι απλά διαμεσολαβητής και ουσιαστικά η απόδειξη είναι από εταιρεία της Αμερικής τότε - διορθώστε με αν κάνω λάθος - το προϊόν είναι αγορασμένο από Αμερική άρα πρέπει να περάσει ΤΕΛΩΝΕΙΟ! Με ότι κι αν σημαίνει αυτό.

 

Αν κοπεί απόδειξη από ελληνική εταιρεία τότε ισχύει η 2ετής εγγύηση, 1 χρόνος από apple και 1 από εταιρεία.



#240   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/05/2015 - 12:06

Παιδια μολις το παρελαβα ολα τελεια το τηλ ειναι απιστευτο ολα τελεια κ πολυ εξυπηρετικοι οι ανθρωποι μπραβο τους σιγουρα θα

ξανασυνεργαστω

 

Ήταν σφραγισμένο το πακέτο; 

Eίχε στην αποστολή και ελληνικό πριζάκι ή αντάπτορα;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες