Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις για το Continuity (δυνατότητες συνέχισης εργασιών μεταξύ iOS 8 και OS X Yosemite)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
110 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#106   psideras

psideras

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Twitter:@psideras
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:psideras

Δημοσίευση 24/10/2014 - 08:05

Τελικά δούλεψε. Μετα απο πολλούς συνδυασμούς με τα user id φαινεται να θέλει τον αριθμό του κινητού και στις δυο συσκευές σε αντίθεση με τις κλήσεις που θέλει το e-mail. Ομως και παλι κατάφερα να λάβω sms στο iPad αλλά δεν κατάφερα να στείλω. Λιγο μπάχαλο το θεμα με τα sms τελικά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/10/2014 - 20:30

Εγώ κάνω κανονικά κλήσεις αλλά σε όσους από τις επαφές μου έχουν Face time δεν υπάρχει η επιλογή να τους καλέσω κανονικά, είναι γκριζαρισμένος ο αριθμός



#108   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 25/10/2014 - 08:30

Εγώ κάνω κανονικά κλήσεις αλλά σε όσους από τις επαφές μου έχουν Face time δεν υπάρχει η επιλογή να τους καλέσω κανονικά, είναι γκριζαρισμένος ο αριθμός

 

Κι ´ εγώ αυτό παρατήρησα, ότι όσοι από τις επαφές μου έχουν iphone δεν τους κάνει κλήση, μόνο facetime.



#109   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 25/10/2014 - 09:54

Κι ´ εγώ αυτό παρατήρησα, ότι όσοι από τις επαφές μου έχουν iphone δεν τους κάνει κλήση, μόνο facetime.

Ακριβώς, εγώ έκανα το εξής: από μια επαφή μου που έχει phone μου έκανε κλήση κανονική, χτύπησε κανονικά στο Mac και μετά μέσα από facetime με δεξί κλικ είχε την επιλογή να την καλέσω μέσω iphone. Στους υπόλοιπους που έχουν iPhone μόνο facetime μπορώ να κάνω



#110   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/11/2014 - 00:37

Guys, το είχα κάνει enable σε iMac και Macbook. Όλα καλά. Μπορώ να στείλω μηνύματα, να κάνω κλήσεις και το αντίθετο. Στις επαφές, όμως, δε μου εμφανίζει το εικονίδιο των μηνυμάτων, ενώ στέλνω κανονικά μηνύματα από το Messages σε όλες τις επαφές μου. Ξέρει κανείς τίποτα;

Τελευταία επεξεργασία από: Nerazzurro10, 02/11/2014 - 00:38


#111   al3xis

al3xis

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/11/2014 - 00:41

Καλησπέρα,

 

Έχω ipad mini 2 + iphone 6. Όλα σε 8.1

 

Ενώ όταν δουλεύω στο κινητό εμφανίζεται στο ipad η αντίστοιχη εφαρμογη για να συνεχιστει, το αντίθετο δε δουλεύει.

Π.χ. ανοιχτό safari, δεν εμφανίζεται στο κινητό..Ούτε σημειώσεις,μηνύματα,κτλ..

 

Τι μπορεί να φταίει;






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες