Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Βιβλιοθηκη φωτογραφιων iCloud


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
420 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/10/2014 - 09:11

Βιβλιοθηκη φωτογραφιων iCloud και αποστολη ροης φωτογραφιων και τα 2 ανοιχτα  :huh:? Δεν εχω καταλαβει...! 

Ανοιξα την βιβλιοθηκη αλλα οι φωτο απο την ροη δεν περασε καμμια ...! ειναι ολα αδεια..! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/10/2014 - 11:52

Eίναι 2 τελειώς διαφορετικά πράγματα. Επίσης ακόμα υπάρχουν προβλήματα ελέω Beta.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/10/2014 - 13:09

Eίναι 2 τελειώς διαφορετικά πράγματα. Επίσης ακόμα υπάρχουν προβλήματα ελέω Beta.

 

Τα εχουμε ανοιχτα και τα 2 ??

 

Γιατι εξαφανιστηκαν ολες οι φωτο ? ΟΕΟ ?



#4   jimiraklio

jimiraklio

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Twitter:@dimitris_giak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 21/10/2014 - 13:15

ποιες φωτογραφιες εννοεις; αυτες που εχεις συγχρονισει απο itunes; αν ειναι ενεργοποιημενο το library, οσες φωτογραφιες ηταν περασμενες στη συσκευη απο itunes, διαγραφονται απο το iphone. εχει και σχετικη σημειωση κατω απο το διακοπτη του library στις ρυθμισεις..

#5   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/10/2014 - 13:33

ποιες φωτογραφιες εννοεις; αυτες που εχεις συγχρονισει απο itunes; αν ειναι ενεργοποιημενο το library, οσες φωτογραφιες ηταν περασμενες στη συσκευη απο itunes, διαγραφονται απο το iphone. εχει και σχετικη σημειωση κατω απο το διακοπτη του library στις ρυθμισεις..

 

 αυτες που ειχα στην ροη φωτογραφιων..! 



#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/10/2014 - 13:51

Kαλώς ή κακώς υπάρχουν προβλήματα ακόμα. Μέχρι να δοθεί το Photo Library σε Mac παραμένει Beta.

 

Backup τις φώτο είχες κρατήσει?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/10/2014 - 13:54

Kαλώς ή κακώς υπάρχουν προβλήματα ακόμα. Μέχρι να δοθεί το Photo Library σε Mac παραμένει Beta.

 

Backup τις φώτο είχες κρατήσει?

 

Ναι..! 

 

Δηλαδη το οτι δεν εχουνε εμφανιστει οπως εμφανιζονταν στην ροη ...! ειναι απο bug ? Δηλαδη επρεπε να ξαναεμφανιστουν απο την ροη ??

 

Και τα 2 πρεπει να ειναι ανοιχτα ? 

 

Ροη ? Και το iCloud Library



#8   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/10/2014 - 14:00

Ό,τι θες εσύ κάνεις. Δεν υπάρχει περιορισμός.

 

Είναι τελείως διαφορετικές υπηρεσίες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#9   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/10/2014 - 14:12

Δεν μπορω να το καταλαβω ομως την διαφορα...! ???

 

Το ιδιο δεν κανουν ?? Η η διαφορα ειναι οτι το προηγουμενο κραταει μονο 1000 φωτο και 30 μερες..! και οχι βιντεο ! 

 

Απο την αλλη αφου τα εχω και τα 2 ανοιχτα γιατι δεν φανηκανε ?



#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/10/2014 - 15:11

Το Photo Library κρατάει όλους τους φακέλους με φώτο και Video. Όλες οι συσκευές σου θα έχουν πρόσβαση εκεί.

 

Επίσης ό,τι αλλαγή κάνεις στη φώτο, αμέσως ενημερώνεται και στο σύννεφο.

 

Μιλάμε για καθαρά αποθηκευτικό χώρο κάτι που η ροή δεν ήταν ποτέ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/10/2014 - 15:32

το θέμα ειναι ότι νιώθω ότι μου γεμίζει το cloud με την μία με φωτογραφίες και ότι ουσιαστικά όλες οι φωτογραφίες μου δεν είναι πια αποθηκευμένες στο κινητό αλλά στο cloud... 

 

και έχω και έξτρα χώρο αγορασμένο (είμαι στα 20g), δεν ξέρω αλλά το ενεργοποίησα και αφού μου έσκισε το δίκτυο το βράδυ το έκλεισα ξανά το icloud photos (beta)


Τελευταία επεξεργασία από: paularas, 21/10/2014 - 15:34


#12   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/10/2014 - 15:45

Εγώ που έκανα restore και set up as new ! Την 8.1 και άνοιξα την βιβλιοθήκη iCloud ! Και την ΡΟΗ !!! Δεν έχει καμμία φωτό μέσα!!!

#13   katsibalis

katsibalis

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Twitter:@katsibalis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/10/2014 - 15:58

Εγώ που έκανα restore και set up as new ! Την 8.1 και άνοιξα την βιβλιοθήκη iCloud ! Και την ΡΟΗ !!! Δεν έχει καμμία φωτό μέσα!!!

ολες οι φωτο θα πρεπει να ειναι διαθεσιμες στο cloud. δεν μπορει να εχουν σβηστει



#14   fragment

fragment

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:dennmtr

Δημοσίευση 21/10/2014 - 16:26

να το κανουμε λιγο λιανα. εχω ενεργοποιησενο το camera roll στο icloud backup απο παλια για λογους ασφαλειας+, οπως εχω ενεργοποιημενες ολες τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους. Συνεπεια, τωρα με το icloud photo ενεργοποιημενο, μου αποθηκευει τις φωτογραφιες 2 φορες στο συννεφο. Μετα την ελευση του icloud photo το οποιο βρισκω χρησιμο κ εξυπηρετικο διοτι μπορω να ανοιξω τις φωτογραφιες οπουδηποτε (οχι οπως παλια, απροσπελαστο backup) μηπως θα πρεπε να απενεργοποιησω το camera roll backup option, το βρισκω λιγο περιττο πια? Αν γινει κατι τετοιο σε περιπτωση restore κινητου μεσω icloud οι φωτογραφιες μου θα εμφανιστουν στο κινητο η θα τις κλαιω ?

 

H apple τα χει κανει λιγο π@να ... icloud photo, icloud backup (camera roll), ροη φωτογραφιων ... αμα τα ενεργοποιησεις ολα αυτα θα γεμιζεις το cloud σου με 10 φορες τα ιδια πραγματα (εξυπνο;)



#15   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 21/10/2014 - 16:47

να το κανουμε λιγο λιανα. εχω ενεργοποιησενο το camera roll στο icloud backup απο παλια για λογους ασφαλειας+, οπως εχω ενεργοποιημενες ολες τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους. Συνεπεια, τωρα με το icloud photo ενεργοποιημενο, μου αποθηκευει τις φωτογραφιες 2 φορες στο συννεφο. Μετα την ελευση του icloud photo το οποιο βρισκω χρησιμο κ εξυπηρετικο διοτι μπορω να ανοιξω τις φωτογραφιες οπουδηποτε (οχι οπως παλια, απροσπελαστο backup) μηπως θα πρεπε να απενεργοποιησω το camera roll backup option, το βρισκω λιγο περιττο πια? Αν γινει κατι τετοιο σε περιπτωση restore κινητου μεσω icloud οι φωτογραφιες μου θα εμφανιστουν στο κινητο η θα τις κλαιω ?

 

H apple τα χει κανει λιγο π@να ... icloud photo, icloud backup (camera roll), ροη φωτογραφιων ... αμα τα ενεργοποιησεις ολα αυτα θα γεμιζεις το cloud σου με 10 φορες τα ιδια πραγματα (εξυπνο ;)

Απ'ότι έχω καταλάβει εγώ:

  • Έχοντας ανοιχτό και το καινούργιο iCloud Photo Library και το camera roll στο iCloud Backup θα κρατάει πλέον μονο ένα αντίγραφο στο  iCloud Photo Library. Εάν θελήσεις να κανεις restore μέσω iCloud οι φωτογραφίες θα τραβηχθούν απο το iCloud Photo Library. 
  • Για δοκιμή έκανα καθαρή εγκατάσταση, χωρίς καμία φωτο πουθενά και τα είχα και τα δυο ανοιχτά. Εβγαλα μερικές φωτο και αυτό που είδα ήταν οτι το καινούργιο iCloud Photo Library είχε πλεον μέγεθος οσο οι φωτογραφίες μου 55mb, ενω το camera roll στο icloud backup έλεγε  "κανενα αρχείο"

Δεν κρατάει δηλαδή δυο αντιγραφά. Μπορεί και να τα έχω μπερδέψει και να μην ισχύουν τα παραπάνω


Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 21/10/2014 - 16:48


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες