Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Φορτιστής αυτοκινήτου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
10 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 07/01/2010 - 20:01

Καλησπέρα, ξέρει κανείς σε ποιο κατάστημα μπορώ να βρω έναν φορτιστή αυτοκινήτου για το iPhone 3Gs ? (προτιμώ να μου πείτε κατάστημα αν ξέρετε κάτι συγκεκριμένο, αλλιώς και κάποιο αξιόπιστο site. Η apple στέλνει στην Ελλάδα?) Έχω ψάξει σε πολλά καταστήματα Vodafone και Πλαίσιο , αλλά τους έχουν τελειώσει απ ότι μου λένε.. Η apple βγάζει δικό της φορτιστή τέτοιο ? (δλδ να έχει πάνω το σήμα της apple για να χει εγγύηση?) Γιατί είχα δει και κάτι άλλες μάρκες κάπου, αλλά δεν ξέρω αν τις εμπιστεύομαι.. Μην έχω κανένα παρατράγουδο με την μπαταρία και μου χαλάσει και την εγγύηση? Γιατί από τι είδα αν χρησιμοποιήσεις εξαρτήματα άσχετα χαλάει η εγγύηση..

ΥΓ. (μή μου δώσετε κανένα link απο ebay )

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 07/01/2010 - 20:03


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2010 - 21:03

μπορεις να χρησιμοποιησεις οποιοδηποτε φορτιστη αυτοκινητου με usb θηρα.. συνδεσε το καλωδιο απο το iphone.. και λογικα θα φορτισει..

#3   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/01/2010 - 06:26

Δεν έχω όμως.. Έχω μόνο ένα για το GPS, αλλά δεν ταιριάζει... Ξέρεις πού μπορώ να αγοράσω έναν φορτιστή αυτοκινήτου?

#4   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2010 - 07:54

Λοιπόν αυτό που έκανα εγώ είναι ότι πήγα σε κατάστημα της Cosmote και πήρα ένα φορτιστή αυτοκινήτου με USB έξοδο. Έτσι βάζοντας το καλώδιο του τηλεφώνου που έχεις στην έξοδο USB του φορτιστή κάνεις τη δουλειά σου. Εγώ προτίμησα αυτή τη λύση διότι φορτίζω και άλλες συσκευές μέσω αυτού του φορτιστή (handsfree, camera Κλπ)
Το μειονέκτημα είναι ότι χρειάζεσαι να έχεις και το καλώδιο του IPhone μαζί σου . (Για εμένα δεν αποτέλεσε πρόβλημα διότι έχω αρκετά)

Πάντως και το Πλαίσιο και το Multirama και το Fnac και το Saturn κλπ έχουν dedicated φορτιστές αν θέλεις.

#5   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 08/01/2010 - 08:02

Κι αν εχεις κι άλλες συσκευές που φορτίζεις στο αμάξι, μπορεις να βρεις στο ebay με 4-5 ευρώ εναν με 2 usb εισόδους ώστε να τα φορτίζεις ταυτόχρονα

#6   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/01/2010 - 09:59

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.. Αυτό με το usb, δεν το βλέπω, γιατί δεν μπορώ να κουβαλάω το καλώδιο του iPhone κάθε φορά και στο αυτοκίνητο.. Το φορτιστή το θέλω για ειδικές περιπτώσεις ανάγκης και για τα ταξίδια.. Θέλω να τον έχω μόνιμα μέσα στο αυτοκίνητο.. Θα κοιτάξω σε αυτά τα καταστήματα που είπατε.. Απλώς ήθελα να ξέρω, να προτιμήσω φορτιστή αυτοκινήτου apple ? (βγάζει η apple σαν εταιρία τέτοιους φορτιστές?) ό,τι μάρκες έχουν αυτά τα καταστήματα πιστεύετε είναι αξιόπιστες? Μη δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα με τη μπαταρία...

#7   WoodyAllen

WoodyAllen

    iPH Contributor

  • 1.116 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2010 - 10:44

Μπορείς πάντα να πάρεις και ένα έξτρα καλώδιο. Η τιμή θα βγει το ίδιο. Εγώ έχω πάρει και non Apple καλώδια και δεν είχα κανένα πρόβλημα εως τώρα.

Όσο αφορά την αξιοπιστία τους δεν πρέπει να φοβάσαι, γενικά δεν έχεις πρόβλημα.

#8   SirAlex

SirAlex

    iPH Contributor

  • 1.643 μηνύματα
  • Twitter:@AlexisKoskinas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:Sir Alex7

Δημοσίευση 23/01/2010 - 12:50

Στο πλαισιο εχει εναν turbo-x φορτιστη με 7€ - το link εδω.

Παιρνεις και ενα original καλωδιο usb απο την Apple και εισαι κυριος.
Μάλιστα αν δεις την φωτο ο συγκεκριμένος φορτιστής έχει και σύνδεση για 12V αλλά και για μικρό usb.
Κοντες μπαλιες και γρηγορες

#9   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 08/02/2010 - 15:49

ρε παιδια εχω το γνησιο καλωδιο για φορτιση το οποιο μολις το συνδεσω στο φοτριστη αυτ/του,το οποιο ειναι ενα απλο βυσμα αναπτηρα με θυρα usb απλα τωρα τελευταια μου βγαζει το μηνυμα και καλα δεν ειναι αξιοπιστη συσκευη και δε φορτιζει το κινητο.και δε βρισκω γνησσιο της apple.ηντα θα κανω μου λετε;;;;;

Τελευταία επεξεργασία από: GARFITO, 08/02/2010 - 15:50

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#10   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/02/2010 - 22:31

Πάρε κάτι τέτοιο http://www.griffinte...powerjoltiphone ή κάτι επώνυμο.. Η apple δεν ξέρω αν βγάζει δικό της..Μην χρησιμοποιείς διάφορες μούφες κινέζικα.

#11   caftis

caftis

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2010 - 02:27

εχω παρει αυτον τον φορτιστη αλλα οταν τον ενωνω με το κινητο μου βγαζει ενα μηνυμα πως δεν ειναι συμβατο με το iphone και μου κλεινει τον ηχο απο ολες τις εφαρμογες.

Τελευταία επεξεργασία από: caftis, 28/02/2010 - 02:28





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες