Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Τιμ Κουκ: «Είμαι περήφανος που είμαι γκέι»


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
55 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   dominator

dominator

    iPH Hero

  • 3.533 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 31/10/2014 - 23:32

Είσαι τρελός ..... Εκεί αλλά πράγματα βαραμε .....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 31/10/2014 - 23:34

Το μόνο μη φυσιολογικό με τους gay είναι το θέμα της αναπαραγωγής. Όπως και να το κάνουμε δεν γίνετε 2 άτομα του ίδιου φύλλου να αναπαραχθούν από μόνοι τους.

Από εκεί και πέρα προσωπικά κι εγώ δεν έχω κανένα θέμα με κανέναν γενικότερα.


Ακριβως. Το ΜΟΝΟ μη φυσιολογικο ειναι και το σημαντικοτερο. Αν ολοι ηταν gay καποια στιγμη θα πεθαιναν ολοι. Συνεπως πως γινεται να μην ειναι λαθος της φυσης; (ρητορικο)
Μία ανοχη θα την δειξουμε ,αρκει να μη προσπαθει να αποδειξει καποιος οτι αυτο ειναι και φυσιολογικο ή δωρο Θεου.

You'll Never Walk Alone


#48   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 31/10/2014 - 23:37

Ότι θέλει ας κάνει στο κρεβάτι του, την Apple να προσέχει κι όλα καλά!

#49   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/10/2014 - 23:39

Ακριβως. Το ΜΟΝΟ μη φυσιολογικο ειναι και το σημαντικοτερο. Αν ολοι ηταν gay καποια στιγμη θα πεθαιναν ολοι. Συνεπως πως γινεται να μην ειναι λαθος της φυσης; (ρητορικο)
Μία ανοχη θα την δειξουμε ,αρκει να μη προσπαθει να αποδειξει καποιος οτι αυτο ειναι και φυσιολογικο ή δωρο Θεου.

Είναι η μόνη ένσταση μου πάνω στο θέμα για το αν είναι φυσιολογικό η όχι. Αν το δούμε βιολογικά το θέμα δεν είναι φυσιολογικό. 

 

Από εκεί και πέρα ένα άλλο θέμα που κινεί την περιέργεια είναι αν όντως όλοι αυτοί που δηλώνουν gay είναι εκ γενετής (ξέρω περιπτώσεις από μικρά παιδιά) η είναι άλλοι οι παράγοντες που διαλέγουν αυτή την οδό. 

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως παλιά τουλάχιστον, ίσως και λόγω φόβου δεν το δήλωναν η το εμφάνιζαν και τώρα πλέον είναι κάτι το φυσιολογικό. 

 

Η ερώτηση μου εν κατακλείδι είναι μήπως όλη αυτή η πληροφόρηση που έχουμε στα πάντα σε κάποια πράματα δεν κάνει καλό?


Once You Go Mac You Never Go Back

#50   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/11/2014 - 01:22

Πραγματικά θεωρώ ότι οι απόψεις μας απέχουν έτη φωτός για να το συνεχίσω.

 

Για εμένα όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι. Χωρίς υποσημειώσεις και ψιλά γράμματα. Χωρίς ναι μεν αλλά.

 

Μπορεί ο καθένας να κάνει και να λέει ότι γουστάρει αρκεί να μην επηρεάζει την ελευθερία του διπλανού του.

 

Και για να προλάβω κανέναν που θα βγει και θα πει ότι "τους βλέπουν τα παιδιά του", είναι δουλειά του γονιού να διαπαιδαγωγήσει το παιδί του σωστά. Αν ο ίδιος βέβαια δεν μπορεί να το κάνει τότε όντως υπάρχει πρόβλημα. Αλλά σε καμία περίπτωση το πρόβλημα δεν ανήκει στον ομοφυλόφιλο, στο ΑΜΕΑ, στον αλλόθρησκο ή σε οποιαδήποτε άλλη μειονότητα. Ανήκει στον γονιό και μόνο.



#51   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/11/2014 - 03:05

Έχετε καταλάβει ότι το φόρουμ παρακολουθείται και από ανήλικους?

Δεν είμαστε πουριτανοί αλλά ας υπάρχουν και κάποια όρια.

Σεμνά λοιπόν...

#52   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 01/11/2014 - 03:29

Κάτι τέτοια τόπικ σε κάνουν πραγματικά να αναρωτιέσαι πότε θα αλλάξουν τα μυαλά, θα φύγει ο "μεσαίωνας" και θα αποκτήσουμε ΠΑΙΔΕΙΑ.

 

Μιλάνε ορισμένοι εδώ για "τη κάτασταση του" λες και έχει κάποια αρρώστια. Άλλος γράφει να παραιτηθεί. Να σε πιάνουν τα γέλια.

 

Άσχημο πράγμα η ομοφοβία. Όλοι είναι ίσοι και όλοι έχουν δικαιώματα και δε μιλάω μόνο για τους gay.

 

Όταν αυτοί οι λίγοι το καταλάβουν κααάποια στιγμή αυτό, κάτι θα αλλάξει σε αυτό το μπ...λο που λέγεται Ελλάδα.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 01/11/2014 - 03:37

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#53   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/11/2014 - 07:55

Το θέμα δημιουργήθηκε από την στιγμή που κάποιος (Tim) βγήκε και έκανε δημόσια δήλωση.

Για ποιό λόγο άραγε να αισθάνεσαι να κάνεις δημόσια δήλωση για τις σεξουαλικές σου προτιμήσεις ;

Μου θυμίζει λίγο στις αρχές του κινήματος του Φεμινισμού που έβγαιναν διάσημες γυναίκες να υποστηρίξουν την ισότητα των δυο φύλων.
Μα ακριβώς με αυτό τον τρόπο που χρησιμοποιούσαν φαινόταν πόσο μειονεκτικά ένιωθαν. Γιαυτό και έσβησε σαν κίνημα πια διότι η κοινωνία δεν το είχε ανάγκη. Η ισότητα απλά υπάρχει , δεν χρειάζεται κανέναν να την επιβάλει.

Το ίδιο ακριβώς πιστεύω γίνεται και με το κίνημα των ομοφιλοφυλων.

Το να βγεί ο Τιμ επίσημα να δημοσιεύσει την περηφανια του για τις σεξουαλικές του προτιμήσεις δείχνει στην ουσία ότι είχε ανάγκη να το πεί , να το δημοσιεύσει , ποιος ξέρει γιατί ;

ένιωθε απειλή ότι θα του κρεμάσουν κουδούνια και το είπε πρώτος ; ,
ένιωθε συμπαράσταση στους ομοφιλοφυλους και ήθελε με την δήλωση του να τους υποστηρίξει ;

Ότι και να ήταν η ανάγκη της δήλωσης και μόνο δείχνει ότι με την ιδιότητα του αυτή δεν αισθάνεται φυσιολογικά και θέλει να βγείτε να στηρίξει - υποστηρίξει κάτι επιπλέον.

Αυτά που γράφω δεν σημαίνουν σε καμμία περίπτωση ότι δεν αποδέχομαι την ομοφιλια σαν φαινόμενο , αντίθετα πιστεύω βαθύτατα ότι ο καθένας έχει δικαίωμα επιλογής στον σεξουαλικό συντροφό του.

Το να βγαίνεις να το διατυμπανίζεις (κύριε Τιμ) σαν περηφάνεια , δικαίωμα , μάλλον μου κάνει σαν να προσπαθεία επιβολής μιας άποψης επειδή δεν νιώθεις καλά με αυτό κι τίποτα παραπάνω.

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 01/11/2014 - 07:56


#54   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/11/2014 - 09:21

Ρε παιδιά γιατί να κρύβεται ο άνθρωπος και να δείχνει ότι είναι κάποιος άλλος; Αφού θέλει κάτι διαφορετικό είναι δικαίωμα του. Δεν μας είπε να γίνουμε gay, απλά λέει ότι είναι κρίμα να κρυβόμαστε.

#55   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2014 - 14:11

Τήλος, Ιούλιος 2014

Συνημμένα αρχεία


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#56   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 01/11/2014 - 14:38

Ζωαρα κανει ο ομοφυλοφιλος! :P

Τήλος, Ιούλιος 2014


You'll Never Walk Alone





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες