Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δεν φορτίζει το iPhone!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   djleon

djleon

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/01/2009 - 13:05

Καλησπερα παιδια!

Αντιμετωπιζω το εξης προβλημα με το iphone μου:
Επειδη εχω χασει το φορτιστη ρευματος του καπιες μερες τωρα το φορτιζω μονο μεσω του pc με το καλωδιο. Σημερα ομως εγινε κατι το οποιο δεν ειχε ξαναγινει. Λοιπον ετυχε πρωτη φορα να μεινει τοσο απο μπαταρια ωστε να σβησει, οποτε του βαζω το καλωδιο του pc να το φορτισω και το αναγνωριζει, μου βγαζει τον κεραυνο το αφηνω καμποση ωρα αλλα η μπαταρια μενει στο τελος, δεν γεμιζει δηλαδη οποτε το βγαζω το καλωδιο και οσες φορες εχω δοκιμασει να το βαλω τωρα δεν το βλεπει καθολου!

Τι να κανω?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   crazybullet

crazybullet

    Advanced Member

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/01/2009 - 15:31

Ενώ είναι συνδεδεμένο με τον φορτιστή πίεσε τα home button και on/off ταυτόχρονα για μερικά δευτερόλεπτα μήπως ξεκολλήσει. Λογικά θα κάνει restart.

#3   dpap

dpap

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/01/2009 - 14:42


Η τροφοδοσία απο απλη USB του υπολογιστή δεν ειναι και τιποτα ιδιαίτερο. Η ενταση/ταση/δενξερωγωτι ειναι πολυ χαμηλή. Αν η μπαταρία ειναι τελείως άδεια θα σου παρει πολλες ώρες (μερες?) να φορτίσει.

Αν ο υπολογιστής σου έχει high-powered usb port (συμβολίζετε με ενα '+' διπλα απο την θύρα συνήθως) σύνδεσε το εκει. Θα ειναι λίγο/πολυ σαν να το έχεις στην πρίζα της ΔΕΗ. Νομίζω υπάρχουν και PCI adapters που δίνουν high-powered USB πορτες.

Αλλα αν ειναι να δώσεις λεφτά για αυτο το θεμα καλύτερα αγόρασε τον original αντάπορα φόρτισης απο την VF - 22 ευρώ κάνει: http://www.vodafone....riesList.action

ps) εννοειτε οτι ο υπολογιστής είναι ανοικτος οταν το φορτίζεις απο το pc, ετσι δεν ειναι? αν ειναι σβηστός ή σε sleep mode οι usb πορτες δεν εχουν ίχνος ρεύματος  :P

#4   Lan

Lan

    iPH Member

  • 278 μηνύματα

Δημοσίευση 08/01/2009 - 19:52

μηπως δεν σου εχουν συνδεσει τις μπρος θηρες USB  με την μητρικη σου?  ;)

παιζει κ αυτο...εκτος και αν συνδεεις κανονικα αλλα πραγματα πανω...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες