Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Διαθέσιμο το 8.1.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
577 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#571   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2014 - 18:37

Νομίζω συγκαταλέγεται στη λίστα με τα bug του iOS 8! Εγώ στο 4S μου το έχω!
 

 

Κάτι άσχετο τώρα! Την τελευταία βδομάδα έχω παρατηρήσει τρελή άνοδο στην μπαταρία του 4S βλέπω και μέχρι +2 ώρες χρήσης και καμιά 7+ ώρες αναμονή! Λέτε να είναι που ελάττωσα την χρήση του 3G λόγω και αλλαγής παρόχου? Βέβαια μαζί με την ελάττωση του 3G έβαλα και όλες τις υπηρεσίες τοποθεσίας και τις γνωστοποιήσεις στο on και τα email τα έβαλα να έρχονται κατευθείαν και όχι χειροκίνητα! Θα ανεβάσω και φωτό!

Αυτό έιναι πριν την αλλαγή!

 

 

 

Και αυτό μετά

 

 

Τέλος τώρα που το φορτίζω το κινητό από το PC μόλις έφτασε στο 94% και ενώ έδειχνε ότι φόρτιζε αρχισε να πέφτει το ποσοστό και έφτασε μέχρι το 92%! Το έβγαλα και το ξαναέβαλα και φορτίζει κανονικά! Βέβαια το έχω περίπου 4 ώρες στο USB και ακόμα δεν έχει φτάσει 100%. Φτάιει η μπαταρία (γιατί πρίν δείξει αυτή την άνοδο στη χρήση ήταν απογοητευτική) ή το καλώδιο που έχει φθαρθεί έντονα?

Το usb hub του PC σου, βγάζει χαμηλά Αmperes και πιθανόν χαμηλό Voltage (<5v). Μην ανησυχείς είναι συχνό, δεν φταίει η μπαταρία.


Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#572   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2014 - 18:40

Με απλά λόγια το pc σου όταν η μπαταρία τείνει να φτάσει στην μέγιστη χωρητικότητά της, δεν έχει την ''δύναμη'' να την φορτίσει.


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 09/12/2014 - 18:41

Big things have small beginnings

#573   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 09/12/2014 - 20:34

Με απλά λόγια το pc σου όταν η μπαταρία τείνει να φτάσει στην μέγιστη χωρητικότητά της, δεν έχει την ''δύναμη'' να την φορτίσει.

Απλά επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που το φορτίζω απο Pc (Τα 2,5+ χρονια που εχω τη συσκευή κατά 60% απο Pc φορτίζω) και 1η φορά μου έβγαλε αυτό το θέμα!



#574   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/12/2014 - 20:44

Κάνε reboot το pc να επανεκκινήσει το τροφοδοτικό του και ξανά δοκίμασε. Επίσης επηρεάζει το γεγονός εάν ταυτόχρονα υπάρχουν πολλές συσκευές συνδεδεμένες στις usb και ζορίζεται το PSU. Νομίζω όλες οι usb μαζί είναι 1000mA max. (Γι ´αυτό αργεί η φόρτιση στο pc.)

Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 09/12/2014 - 20:48

Big things have small beginnings

#575   giotatz

giotatz

    iPH Enthousiast

  • 525 μηνύματα
  • Twitter:@Panaiotatz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/12/2014 - 12:10

Να ρωτήσω;;; Όταν γραφω σε κάποιες εφαρμογές αντι σίγμα κανονικό μου βγάζει σιγμα τελικό ενδιάμεσα της λέξης κιόλας! Πως μπορούμε να αποφύγουμε αυτο, ειναι πολύ σπαστικό!

#576   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 10/12/2014 - 12:11

Ειναι bug του iOS αυτο.



#577   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/12/2014 - 12:47

Να ρωτήσω;;; Όταν γραφω σε κάποιες εφαρμογές αντι σίγμα κανονικό μου βγάζει σιγμα τελικό ενδιάμεσα της λέξης κιόλας! Πως μπορούμε να αποφύγουμε αυτο, ειναι πολύ σπαστικό!

Είναι bug, αλλά μπορείς να το αποφύγεις αν σβήσεις τη λέξη από το τέλος προς την αρχή, μέχρι του σημείου που θα βάλεις το σίγμα. Τότε το βάζει κανονικά.

Δηλαδή το πρόβλημα είναι όταν πας και βάζεις το σίγμα ανάμεσα στα άλλα γράμματα.


Τελευταία επεξεργασία από: ddr2, 10/12/2014 - 12:48


#578   MacPanos

MacPanos

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Twitter:@MacPanos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 26/12/2014 - 23:16

Καλησπέρα παιδιά.
Ανεβάζω την παρακάτω εικόνα με τη χρήση που έκανα με 3G. Είμαι 8.1.1, πιστεύετε πως αν πάω 8.1.2 θα βελτιωθεί; Γενικά, για iPad 4th generation, είναι καλή η μπαταρία;
Ευχαριστώ!

Συνημμένο αρχείο  image.jpg   123,94KB   20 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: MacPanos, 26/12/2014 - 23:18





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες