Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ποιον ssd για iMac 27αρη 2011?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
81 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   balogi

balogi

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 21:22

Αυτό φίλε μου θα το κρίνεις εσύ ανάλογα με το πόσο πιάνουν τα χέρια σου. Σίγουρα έχει μεγάλο βαθμό δυσκολίας αλλά δεν είναι και πυρηνική φυσική. 

Σωστά τα λές. Οσον αφορά στην αναβάθμιση  του δίσκου ισχύουν ότι και για τον 27άρη ή για τον imac 21,5 ισχύει κάτι διαφορετικό?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/11/2014 - 21:24

Σωστά τα λές. Οσον αφορά στην αναβάθμιση  του δίσκου ισχύουν ότι και για τον 27άρη ή για τον imac 21,5 ισχύει κάτι διαφορετικό?

Τα ίδια ισχύουν. 

 

http://eshop.macsale...C/DIDIM21SSD11/


Once You Go Mac You Never Go Back

#63   balogi

balogi

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 21:27

Τα ίδια ισχύουν. 

 

http://eshop.macsale...C/DIDIM21SSD11/

Ευχαριστώ!



#64   balogi

balogi

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 21:37

Γεια σας και παλι. Σημερα μου ηρθε το πακετο με το καλωδιο αλλα μου εστειλαν και ακομα ενα καλωδιο. Το κοκκινο ηταν αυτο που ειδα στην φωτο της παραγγελιας, το μαυρο (RG-174/U COAXIAL CABLE 50 OHM, ο κωδικος που γραφει πανω το καλωδιο) που μου εστειλαν γιατι ειναι και που μπαινει?attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1416833836.430455.jpg

Τί παραγγελία έκανες και από πού  αν επιτρέπεται? Με ενδιαφέρει κι εμένα άμεσα. 

Ευχαριστώ. 



#65   dimarider

dimarider

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2014 - 22:32

Τί παραγγελία έκανες και από πού αν επιτρέπεται? Με ενδιαφέρει κι εμένα άμεσα.
Ευχαριστώ.

τα καλωδια μπορεις να τα βρεις ανετα στο ebay. Επισης εχει το eshop και ebw(δεν στο συστηνω αλλα αν δεν βρεις απο αλλου-χαλια εξυπηρετηση και ασυννενοησια με το τηλεφωνικο κεντρο). θα πρεπει να παρεις και βαση για τον ssd. στην αγορα με τα καλωδια δεν ειχε και το πηρα ξεχωριστα.
Εαν υπαρχει θεμα που ανεφερα και καταστηματα, δεν το κανω για διαφημιση τους αλλα να βοηθησω οπως βοηθηθηκα και γω

#66   dimarider

dimarider

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2014 - 22:33

Δεν μπορώ να καταλάβω την σημασία της χρήσης και για ποιον λόγο στο έστειλαν.

ουτε και ξερω αλλα ηταν σε ξεχωριστη συσκευασια. μπορει να ειναι απο λαθος του μαγαζιου

#67   balogi

balogi

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 22:39

τα καλωδια μπορεις να τα βρεις ανετα στο ebay. Επισης εχει το eshop και ebw(δεν στο συστηνω αλλα αν δεν βρεις απο αλλου-χαλια εξυπηρετηση και ασυννενοησια με το τηλεφωνικο κεντρο). θα πρεπει να παρεις και βαση για τον ssd. στην αγορα με τα καλωδια δεν ειχε και το πηρα ξεχωριστα.
Εαν υπαρχει θεμα που ανεφερα και καταστηματα, δεν το κανω για διαφημιση τους αλλα να βοηθησω οπως βοηθηθηκα και γω

Ευχαριστώ. Ποιον δίσκο πήρες τελικά ?



#68   dimarider

dimarider

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2014 - 23:13

εναν owc μιας και αυτον βαζει η apple και δεν εχει θεματα με αυτο το τριμ.επειδη δεν το κατεχω τι εστι τριμ και πβς θα φτιαχνεται εαν δυσλειτοθργει προτημησα εναν owc να μην εχω και αλλα θεματα στο κεφαλι μου

#69   dimarider

dimarider

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2014 - 23:13

Ευχαριστώ. Ποιον δίσκο πήρες τελικά ?

εναν owc μιας και αυτον βαζει η apple και δεν εχει θεματα με αυτο το τριμ.επειδη δεν το κατεχω τι εστι τριμ και πβς θα φτιαχνεται εαν δυσλειτοθργει προτημησα εναν owc να μην εχω και αλλα θεματα στο κεφαλι μου

#70   TrankLL

TrankLL

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/11/2014 - 23:59

εναν owc μιας και αυτον βαζει η apple και δεν εχει θεματα με αυτο το τριμ.επειδη δεν το κατεχω τι εστι τριμ και πβς θα φτιαχνεται εαν δυσλειτοθργει προτημησα εναν owc να μην εχω και αλλα θεματα στο κεφαλι μου

Εδώ μπορείς να διαβάσεις λίγα πράγματα για τους ssd και για αυτόν που πήρες και τι είναι το TRIM έτσι για ενημέρωση, να πάρεις μια ιδέα.

http://coolweb.gr/sk...sd-solid-state/


Τελευταία επεξεργασία από: TrankLL, 24/11/2014 - 23:59


#71   dimarider

dimarider

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/11/2014 - 00:22

Εδώ μπορείς να διαβάσεις λίγα πράγματα για τους ssd και για αυτόν που πήρες και τι είναι το TRIM έτσι για ενημέρωση, να πάρεις μια ιδέα.
http://coolweb.gr/sk...sd-solid-state/

thx!

#72   balogi

balogi

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2014 - 00:44

Τελικά βρήκα λύση για τι θέμα της αναβάθμισης με τεχνικό στη Λάρισα. Μου πρότειναν να βάλω τον Samsung evo 840. Σε αρκετά καλή τιμή. Διαβάζοντας όμως προβληματίστηκα με το θέμα του trim. Ποια είναι η γνώμη σας? να προχωρήσω ή θα έχω πρόβλημα?
Ευχαριστώ.

#73   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/11/2014 - 02:21

τι σε προβληματιζει στο τριμ

legit


#74   balogi

balogi

    iPH newbie

  • 98 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 27/11/2014 - 00:45

Αυτά που έχω διαβάσει για προβλήματα του trim enabler στα Yosemite.

#75   dimarider

dimarider

    iPH Member

  • 271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/12/2014 - 19:56

Καλησπερα σας και παλι. Πηρα τελικα τον σκληρο της owc και το καλωδιο τα οποια περαστηκαν στον imac. ο ssd μπηκε κατω απο το dvd και η εργασια εγινε απο τεχνικο. δοκιμασα τον η/υ πριν τον παρω απο τον τεχνικο και πραγματικα το μηχανημα πετουσε και ευτυχως οι ανεμιστηρες δεν παρουσιασαν καποιο προβλημα (εντελως αθορυβος ο υπολογιστης). οταν τον πηρα σπιτι και τον ανοιξα μετα απο λιγο ξεκινησαν οι ανεμιστηρες να δουλευουν σαν τρελοι!!! εχει γινει σε καποιον καποιο παρομοιο? μηπως πρεπει να βαλω και εναν 3,5αρη στην θεση του ´´μαμά´´ σκληρου?! το τον εκανα ρεσταρτ τι τον εκλεισα τπτ. με το που αναβει ο υπολογιστης τερματιζουν οι ανεμιστηρες!

Τελευταία επεξεργασία από: dimarider, 12/12/2014 - 19:58


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες