Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 6 "no service"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/12/2014 - 10:47

Mια χαρα ειναι το 1586 .πηγαινε παρε μια αλλη σιμ και θα εισαι οκ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/12/2014 - 10:47

Πήγαινε το για αντικατάσταση σε 3 μερες θα έχεις καινούριο μην το κουράζεις άλλο
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#18   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 21/12/2014 - 10:54

Καλησπέρα , είναι συνέχεια στο  "no service" το iphone 6 , έχω κάνει update στην 8.1.2 , restore set as new ,reset network setting και 5-6 turn off ,επίσης η κάρτα sim ΔΕΝ είναι κομμένη , την τοποθέτησα στο iphone 5 που διαθέτω επίσης και λειτουργεί κανονικά και η sim και η συσκευή .Το περίεργο είναι οτι μόλις το λειτούργησα την πρώτη φορά (σήμερα) έλαβα 2 μυνήματα και αργότερα όταν έκανα προσπάθειες με τα παραπάνω που σας ανέφερα βρήκε σήμα για λιγότερο απο λεπτό και μέχρι και τώρα είναι στο "no service" .Οπότε είναι πρόβλημα στην μητρική και πάω για αντικατάσταση? infoquest να το στείλω για γρήγορη εξυπηρέτηση?

 

Να αλλάξεις nanosim 



#19   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/12/2014 - 10:56

Να αλλάξεις nanosim 

είναι σχετικα καινουρια 2.5 χρονων η nanosim , στο iphone5 που την βάζω λειτουργει κανονικα , εχει σημα κανονικα



#20   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/12/2014 - 10:59

είναι σχετικα καινουρια 2.5 χρονων η nanosim , στο iphone5 που την βάζω λειτουργει κανονικα , εχει σημα κανονικα


Καινούργια 2.5 χρόνων δεν την λες.
Πήγαινε δοκίμασε καινούργια κόστος 5€ και αν ΔΕΝ πήγαινε document σε 3 μερες καινούριο
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#21   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/12/2014 - 11:42

είναι σχετικα καινουρια 2.5 χρονων η nanosim , στο iphone5 που την βάζω λειτουργει κανονικα , εχει σημα κανονικα

Tα τελευταία Carrier που έδωσε η Wind πέρασες? Την αγορά απο που την έκανες?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#22   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/12/2014 - 12:04

Tα τελευταία Carrier που έδωσε η Wind πέρασες? Την αγορά απο που την έκανες?

η αγορα εγινε απο καταστημα skroutz , carrier της wind δεν μου ηρθε κατι αυτοματα στο iphone αλλα βλεπω πως εχει το 18.0 ,μιλησα μαζι τους ( Wind ) απλα μου ειπαν να βαλω apn : myq αλλα και παλι τιποτα . Υπαρχει περιπτωση να φταει η nanosim ?αλλα στο iphone5 δουλευει κανονικα ενω στο iphone 6 οχι (δουλεψε στην αρχη λιγο , δεχτηκα 2 μυνηματα και καποια στιγμη το απογευμα  ειχε ερθει το logo της wind με 3 γραμμες σημα αλλα οταν πηγα να κανω κλησεις δεν τις πραγματοποιουσε) ολα με 4-5 restore , setup as new , ios 8.1.2 και πολλα (ανω των 10) turn off 



#23   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/12/2014 - 12:09

To συγκεκριμένο ξέρεις αν δίνει DOA? Άσχετα απο την υπαναχώρηση που έχεις την επιλογή.

 

Μιας και είναι ανοιχτά σήμερα τα καταστήματα, άλλαξε τη SIM και αν πάλι δε δεις διαφορά, να μιλήσεις με το κατάστημα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#24   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/12/2014 - 11:56

λοιπον η συσκευη εφυγε πριν λιγο για infoquest , εχει σιγουρα προβλημα η κεραια ,εκανα οτι επρεπε να κανω συμφωνα με εσας (αλλαγη nanosim) αλλα και απο την apple οταν εμφανιζει "no service" .Το καταστημα που το αγορασα και παρελαβα Σαββατο 20/12/14 την συσκευη μετα απο καταθεση 628,80e σε λογαριασμο τους ειναι το http://www.macexperts.gr , εις γνωση μου ηξερα οτι ΔΕΝ παρεχει DOA και προχωρησα στην αγορα του αλλα ηθελα Ευρωπαικο μοντελο και ηταν το μονο καταστημα γνωστο προς εμενα (πριν κανω την αγορα του iphone 6 ,ειχα κανει και αλλες αγορες πριν μερικα χρονια) που το ειχε στην καλυτερη τιμη .Ηξερα την διαδιακασια οτι θα πρεπει να σταλει απο εμενα στην Infoquest αλλα επικοινωνησα μαζι τους σημερα το πρωι για να ακουσω την απαντηση τους  πανω στο θεμα αλλα απλα με παρεμπεψαν στην Infoquest .Το καταστημα για εμενα επρεπε να κανει κατι στον πελατη τους που αγορασε καινουρια συσκευη και δεν λειτουργησε και αυτο το κατι για εμενα ηταν να πληρωσουν τα μεταφορικα για να σταλει στην Infoquest γιατι δεν φταιω εγω που παρελαβα συσκευη με προβλημα φυσικα ουτε το καταστημα , δεν μπορει να ξερει τι γινετε στο εργοστασιο αλλα δεν μπορει πελατης που παρελαβε συσκευη να εχει τετοια ταλαιπωρια και να πληρωνει κιολας.Το θεμα δεν ειναι τα 13,50e (για καποιον ειναι φυσικα) που πληρωσα για την μεταφορα του στην Αθηνα αλλα δεν φανηκαν επαγγελματιες και δεν ειναι διπλα στον πελατη μετα την αγορα αλλα οπως φανηκε δεν τους ενδιαφερει , κατα τα αλλα να πω οτι ηταν ευγενικη στις επικοινωνιες που ειχαμε (οφειλω να το πω) .Λεπτομερεια σημαντικη!!! οταν ανοιξα το κουτι της συσκευης ειδα πριν βγαλω την εργοστασιακη 2διπλη ζελατινα του iphone ,παρατηρησα μπροστα στην οθονη ενα "σκουπιδακι" δηλαδη αναμεσα στην οθονη και την ζελατινα ομοιως 2-3 στην πλατη της συσκευης φυσικα μου φανηκε παραξενο να ειναι απο εργοστασιο αλλα οχι απιθανο αλλα οχι οτι δεν σκεφτηκα οτι το http://www.macexperts.gr ανοιξε την συσκευασια αλλα δεν εδωσα σημασια λογο της χαρας (για λιγο βεβαια :P ) για το νεο τηλεφωνο αλλα δεν θα ειχε και νοημα να επικοινωνουσα μαζι τους για να πω οτι ειχε "σκουπιδακια" η οθονη γιατι το αποτελεσμα θα ηταν γνωστο.......

Να αναφερω οτι πραγματικα ΔΕΝ εχω προβλημα να παρω ανακατασκευασμενο τηλεφωνο και αληθεια το λεω αυτο ,το ολο κειμενο που εγραψα ειναι να προστατεψω πιθανουν μελοντικους αγοραστες να μην προβουν σε αγορες απο το http://www.macexperts.gr γιατι αποδεικτηκαν μη επαγγελματιες.



#25   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2014 - 12:31

Υπεύθυνος για την εγγύηση και το που και πως θα σταλεί η συσκευή, είναι ο πωλητής.

 

Δεν είναι δική σου αρμοδιότητα. Το οτι επιλέγει να το πάει κάποιος μόνος του για πιο γρήγορα, είναι άλλη ιστορία.

 

Έπρεπε να τους το αφήσεις εκεί.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#26   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/12/2014 - 15:09

εγω απο το Αιγιο να το παω στο Βολο..... :P και μετα Αθηνα? 



#27   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 22/12/2014 - 15:23

Δεν ηταν μεσα σε ζελατινα οταν το παρελαβες ;;;

#28   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 22/12/2014 - 15:27

φυσικά με την εξωτερικη ζελατινα το κουτί απλα οταν την ανοιξα παρατηρησα τα σκουπιδακια αναμεσα στην οθονη και την ζελατινα , τεσπα το τηλεφωνο εχει φυγει για Αθηνα και λογικα θα γινει αντικατασταση το ολο θεμα που εγραψα ειναι για να ξερετε να μην αγορασετε απο αυτους ποτε!



#29   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 22/12/2014 - 16:02

φυσικά με την εξωτερικη ζελατινα το κουτί απλα οταν την ανοιξα παρατηρησα τα σκουπιδακια αναμεσα στην οθονη και την ζελατινα , τεσπα το τηλεφωνο εχει φυγει για Αθηνα και λογικα θα γινει αντικατασταση το ολο θεμα που εγραψα ειναι για να ξερετε να μην αγορασετε απο αυτους ποτε!

εαν υπηρχαν σκουπιδια οπως λες μεταξυ εργοστασιακου screen protector και οθονης ,τοτε σιγουρα κατι παιζει.......


Τελευταία επεξεργασία από: canecorso, 22/12/2014 - 16:03

  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#30   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 22/12/2014 - 16:04

λοιπον η συσκευη εφυγε πριν λιγο για infoquest , εχει σιγουρα προβλημα η κεραια ,εκανα οτι επρεπε να κανω συμφωνα με εσας (αλλαγη nanosim) αλλα και απο την apple οταν εμφανιζει "no service" .Το καταστημα που το αγορασα και παρελαβα Σαββατο 20/12/14 την συσκευη μετα απο καταθεση 628,80e σε λογαριασμο τους ειναι το http://www.macexperts.gr , εις γνωση μου ηξερα οτι ΔΕΝ παρεχει DOA και προχωρησα στην αγορα του αλλα ηθελα Ευρωπαικο μοντελο και ηταν το μονο καταστημα γνωστο προς εμενα (πριν κανω την αγορα του iphone 6 ,ειχα κανει και αλλες αγορες πριν μερικα χρονια) που το ειχε στην καλυτερη τιμη .Ηξερα την διαδιακασια οτι θα πρεπει να σταλει απο εμενα στην Infoquest αλλα επικοινωνησα μαζι τους σημερα το πρωι για να ακουσω την απαντηση τους πανω στο θεμα αλλα απλα με παρεμπεψαν στην Infoquest .Το καταστημα για εμενα επρεπε να κανει κατι στον πελατη τους που αγορασε καινουρια συσκευη και δεν λειτουργησε και αυτο το κατι για εμενα ηταν να πληρωσουν τα μεταφορικα για να σταλει στην Infoquest γιατι δεν φταιω εγω που παρελαβα συσκευη με προβλημα φυσικα ουτε το καταστημα , δεν μπορει να ξερει τι γινετε στο εργοστασιο αλλα δεν μπορει πελατης που παρελαβε συσκευη να εχει τετοια ταλαιπωρια και να πληρωνει κιολας.Το θεμα δεν ειναι τα 13,50e (για καποιον ειναι φυσικα) που πληρωσα για την μεταφορα του στην Αθηνα αλλα δεν φανηκαν επαγγελματιες και δεν ειναι διπλα στον πελατη μετα την αγορα αλλα οπως φανηκε δεν τους ενδιαφερει , κατα τα αλλα να πω οτι ηταν ευγενικη στις επικοινωνιες που ειχαμε (οφειλω να το πω) .Λεπτομερεια σημαντικη!!! οταν ανοιξα το κουτι της συσκευης ειδα πριν βγαλω την εργοστασιακη 2διπλη ζελατινα του iphone ,παρατηρησα μπροστα στην οθονη ενα "σκουπιδακι" δηλαδη αναμεσα στην οθονη και την ζελατινα ομοιως 2-3 στην πλατη της συσκευης φυσικα μου φανηκε παραξενο να ειναι απο εργοστασιο αλλα οχι απιθανο αλλα οχι οτι δεν σκεφτηκα οτι το http://www.macexperts.gr ανοιξε την συσκευασια αλλα δεν εδωσα σημασια λογο της χαρας (για λιγο βεβαια :P ) για το νεο τηλεφωνο αλλα δεν θα ειχε και νοημα να επικοινωνουσα μαζι τους για να πω οτι ειχε "σκουπιδακια" η οθονη γιατι το αποτελεσμα θα ηταν γνωστο.......
Να αναφερω οτι πραγματικα ΔΕΝ εχω προβλημα να παρω ανακατασκευασμενο τηλεφωνο και αληθεια το λεω αυτο ,το ολο κειμενο που εγραψα ειναι να προστατεψω πιθανουν μελοντικους αγοραστες να μην προβουν σε αγορες απο το http://www.macexperts.gr γιατι αποδεικτηκαν μη επαγγελματιες.


Φίλε μου Εγώ είμαι από το Βόλο όταν έψαχνα να αγοΡάσω συσκευή τους πήρα τηλ και τους ρώτησα για doa η απάντηση τους ήταν ότι δεν δίνει η μηλιά , μας δουλεύετε τους απάντησα και τους έριξα άκυρο .... Είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά τους έπρεπε να κάνουν κάτι για τον πελάτη τους ....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες