Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 6 "no service"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
40 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/12/2014 - 21:06

Το DOA δεν είναι του κατασκευαστή. Κοινώς λένε π...πες.

 

Αν θέλει δίνει το κατάστημα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/12/2014 - 22:46

Εντελώς ενημερωτικά,αυτό με τα σκουπιδάκια το είχα παρατηρήσει και σε Ελληνικό iPhone 5 αγορασμένο από iStorm.

 

Δε νομίζω ότι ότι το είχαν ανοίξει απλά και μόνο επειδή είχε σκουπιδάκι.Πολύ πιθανόν και από το εγοστάσιο να μην προσέχθηκε κατά το πακετάρισμα.


Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 22/12/2014 - 22:47


#33   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/12/2014 - 14:14

η απαντηση του καταστηματος στην αρνητικη μου αξιλογηση στο skroutz 

 

Πραγματικά λυπόμαστε που έχετε πρόβλημα με το νέο σας iPhone. Νομίζουμε επίσης ότι είναι άδικη η κριτική σας. 

Όπως αναφέρουμε και στο site μας οι εγγυήσεις των iPhone καλύπτονται από το επίσημο service της Apple στην Ελλάδα το οποίο παρέχεται από την Quest Services στην οποία σας παραπέμψαμε. Το service θα σας αντικαταστήσει το χαλασμένο iPhone με καινούργιο και όχι ανακατασκευασμένο. Σε ότι αφορά το κόστος των μεταφορικών σε κάθε περίπτωση ο πελάτης επιβαρύνεται για να το στείλει στο εκάστοτε service και το service αναλαμβάνει να του το επιστρέψει με τα έξοδα πληρωμένα. Σχετικά με τα "σκουπιδάκια" που βρήκατε και τις υπόνοιες που αφήνετε, είναι όντως περίεργο καθώς όλα μας τα iPhone αποστέλλονται σφραγισμένα και όχι ανοιγμένα. Μάλιστα περνούν έλεγχο για κτυπήματα ή κατεστραμένη συσκευασία και σε τέτοια περίπτωση επιστρέφονται στον προμηθευτή. 

Με εκτίμηση

Ν. Χ. 
MacExperts Team 

 

 

"Το service θα σας αντικαταστήσει το χαλασμένο iPhone με καινούργιο και όχι ανακατασκευασμένο." ισχυει αυτο??? (χαχα τι ρωταω και εγω....) λες και δεν ξερω την απαντηση......



#34   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/12/2014 - 14:26

η απαντηση του καταστηματος στην αρνητικη μου αξιλογηση στο skroutz 

 

Πραγματικά λυπόμαστε που έχετε πρόβλημα με το νέο σας iPhone. Νομίζουμε επίσης ότι είναι άδικη η κριτική σας. 

Όπως αναφέρουμε και στο site μας οι εγγυήσεις των iPhone καλύπτονται από το επίσημο service της Apple στην Ελλάδα το οποίο παρέχεται από την Quest Services στην οποία σας παραπέμψαμε. Το service θα σας αντικαταστήσει το χαλασμένο iPhone με καινούργιο και όχι ανακατασκευασμένο. Σε ότι αφορά το κόστος των μεταφορικών σε κάθε περίπτωση ο πελάτης επιβαρύνεται για να το στείλει στο εκάστοτε service και το service αναλαμβάνει να του το επιστρέψει με τα έξοδα πληρωμένα. Σχετικά με τα "σκουπιδάκια" που βρήκατε και τις υπόνοιες που αφήνετε, είναι όντως περίεργο καθώς όλα μας τα iPhone αποστέλλονται σφραγισμένα και όχι ανοιγμένα. Μάλιστα περνούν έλεγχο για κτυπήματα ή κατεστραμένη συσκευασία και σε τέτοια περίπτωση επιστρέφονται στον προμηθευτή. 

Με εκτίμηση

Ν. Χ. 
MacExperts Team 

 

 

"Το service θα σας αντικαταστήσει το χαλασμένο iPhone με καινούργιο και όχι ανακατασκευασμένο." ισχυει αυτο :huh: (χαχα τι ρωταω και εγω....) λες και δεν ξερω την απαντηση......

με γριφουν μιλουν οι γεροντες!!σου ειπαν να στειλεις πισω κουτι και παρελκομενα για να σου στειλουν σφραγισμενο;;

αν οχι....

τοτε εννοουν οτι θα σου δωσουν κανουριο-ανακατασκευασμενο απλα δεν γνωριζουν τι ειναι το refurbished.

αλλα εχω πληροφοριες οτι εχουν μονο καινουρια και οχι ανακατασκευασμενα ακομη.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#35   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/12/2014 - 14:33

η infoquest ,το τηλεφωνικο κεντρο βεβαια ,μου ειπε οτι θα γινει είτε επισκευή είτε αντικατάσταση με ανακατασκευασμένο , στην ερώτηση μου εάν θέλουν να τους το στείλω με το κούτι ή μόνο την συσκευή μου απάντησε ότι θέλετε! εγώ φυσικά με το κουτί το εστείλα για  παραπάνω ασφάλεια ,εάν γίνει αντικατάσταση με καινούριο (!!!) τότε μικρό το κακό 



#36   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/12/2014 - 14:41

η infoquest ,το τηλεφωνικο κεντρο βεβαια ,μου ειπε οτι θα γινει είτε επισκευή είτε αντικατάσταση με ανακατασκευασμένο , στην ερώτηση μου εάν θέλουν να τους το στείλω με το κούτι ή μόνο την συσκευή μου απάντησε ότι θέλετε! εγώ φυσικά με το κουτί το εστείλα για  παραπάνω ασφάλεια ,εάν γίνει αντικατάσταση με καινούριο (!!!) τότε μικρό το κακό 

καλα κοινως σε πιασανε μ..... συγγνωμη κιολας αδερφε αλλα θα παρεις αλλο χωρις κουτι....

κοιτα τωρα τι μαγικο εγινε....

εχασες χρονο...τσαντιστηκες...εκανες αρνητικη κριτικη....

και απαντησαν οτι θα το αλλαξει η infoquest....

μμμ.....αν το πηγαινες σε αλλο επισημο θα επαιρνες σε 2 μερες αλλο...

θα γλυτωνες την ταλαιπωρια....

τωρα αυτοι φανηκε οτι σου εκαναν χαρη και θα παρεις παλι αλλο χωρις κουτι με το αρχικο κουτι δλδ και εφαγες τοσες μερες και νευρα!!

καλες γιορτες φιλε..μια τρυπα στο κενο εκανες.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#37   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/12/2014 - 14:46

επειδη εδω μεσα ειμαι μακραν ο πιο γνωστης στο θεμα σερβις γιαυτο και σου απαντησα με αυτο τον τροπο.

δεν θελω να σε προσβαλω ουτε τπτ.απλα εξοργιζομαι με τους ανευθυνους που σε ξεγελασαν μεσα στην μαπα σου και εσυ απλα λες οτι τελικα μου ειπαν θα το αλλαξουν.

ναι καινουριο θα παρεις εξ ορισμου οταν κατι δεν ειναι ιδιο και αντικαθηστατε ονομαζεται νεο ή καινουριο.

εδω παιζουμε με τις λεξεις και με την μη γνωση και επιμονη του πελατη βλεπε εσενα δλδ.

εκαναν το κομματι τους και τελικα δεν θα βαλουν το χερι στην τσεπη....και φανηκαν και απιστευτα γαματοι ρε!!

μπραβο Μacexperts ή οπως σκ@τ@ λεγεστε!

τελικα εισαστε εξυπνοι!!


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#38   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/12/2014 - 14:52

και η απαντηση στο email οτι εαν καταφερουν απο το service να μον δωσουν κανουριο και οχι ανακατασκευασμενο 

 

"Το service αναφέρετε πάντα στις συσκευές που αντικαθιστούν ως ανακατασκευασμένες. Είναι η ορολογία τους. Στην ουσία πρόκειται για καινούργια συσκευή ανταλλακτικό η οποία απλά δεν έχει την υπόλοιπη συσκευασία. Είναι μόνο η συσκευή. Η Apple δεν ανακατασκευάζει συσκευές. Όπως θα διαπιστώσετε όταν το παραλάβετε είναι ένα τελείως καινούργιο κινητό.  " 

 

 

stevebwm δεν εχω προβλημα με την αναμονη και την ανακατασκευασμενη συσκευη (λιγο οκ να μην λεμε και μλκς)  , ειμαι υπομονετικος ανθρωπος και αλλωστε σιγα μην χαλασω την διαθεση μου για ενα τηλεφωνο και ας ειναι και πανακριβο εμενα ναι με ενοχλησε που πληρωσα τα μεταφορικα και οχι για το μικρο ποσο αλλα που πληρωσα κιολας παραπανω για μια καινουρια συσκευη ημερων στα χερια μου.

 

 

οπως βλεπετε ο καθενας παιζει με τις λεξεις (DOA , ανακαασκευασμενο και οτι αλλο θελεις ) 



#39   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 25/12/2014 - 19:13

To MacExperts μόλις πέταξε την μπαρούφα του μήνα...



#40   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/12/2014 - 19:25

To MacExperts μόλις πέταξε την μπαρούφα του μήνα...


Της χρονιάς να λες !!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#41   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/12/2014 - 19:27

To MacExperts μόλις πέταξε την μπαρούφα του μήνα...

μην πω του ετους.!!






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες