Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6 - Πρόβλημα (ήχος στην οθόνη)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/12/2014 - 22:28

Λίγο η μετάβαση από iOS 6 σε iOS 8, λίγο από τις 4" στις 4.7" ήρθε και το πρόβλημα.. Κολλάει και λίγο ώρες ώρες.. Ψιλοξενέρωσα είναι η αλήθεια και ελπίζω το 2ο να είναι οκ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/12/2014 - 22:33

Σε τι ακριβώς κόλλαγε ;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#18   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 25/12/2014 - 22:55

Και στην πληκτρολόγηση μηνυμάτων ορισμένεδς φορές και στο Viber. Αναζήτηση δεν έκανε πάντα. Το SwipeSelection επίσης κολλούσε..
Λες να φταίει το JB;

#19   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/12/2014 - 00:20

Έχω το ίδιο πρόβλημα και αντίστοίχα σε κάποια σημεία της οθόνης μόνο που δεν ακούγεται ο ηχος.
Λέω να μην το αλλάξω μιας και ουσιαστικά δεν το καταλαβαίνεις κατά τη χρήση του τηλεφώνου.
Είναι σημαντικό πρόβλημα;Τί λέτε;

#20   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/12/2014 - 16:05

Πήγα χθες Κωτσόβολο, η υπεύθυνη του καταστήματος μου είπε δεν είναι πρόβλημα αυτό, μίλα με την κοπέλα στα κινητά. Η πωλήτρια με είπε να πάω αύριο, Δευτέρα για να μιλήσει με τα κεντρικά. Τι να κάνω; Θεωρητικά δεν έπρεπε να το αλλάξουν αφού έχω DOΑ έως την Τετάρτη; Αν ζητήσω υπαναχώρηση και παραγγείλω άλλο θα πουν κάτι; Γιατί το κιν.είναι με επιδότηση..
Στο μεταξύ τσέκαρα με μία εφαρμογή και είναι TLC κάτι που απευχόμουν και τώρα έχω έναν λόγο ακόμη να θέλω αντικατάσταση. Τι να κάνω;;

Τελευταία επεξεργασία από: guskoz, 28/12/2014 - 16:06


#21   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/12/2014 - 16:09

Πήγα χθες Κωτσόβολο, η υπεύθυνη του καταστήματος μου είπε δεν είναι πρόβλημα αυτό, μίλα με την κοπέλα στα κινητά. Η πωλήτρια με είπε να πάω αύριο, Δευτέρα για να μιλήσει με τα κεντρικά. Τι να κάνω; Θεωρητικά δεν έπρεπε να το αλλάξουν αφού έχω DOΑ έως την Τετάρτη; Αν ζητήσω υπαναχώρηση και παραγγείλω άλλο θα πουν κάτι; Γιατί το κιν.είναι με επιδότηση..
Στο μεταξύ τσέκαρα με μία εφαρμογή και είναι TLC κάτι που απευχόμουν και τώρα έχω έναν λόγο ακόμη να θέλω αντικατάσταση. Τι να κάνω;;


Η υπεύθυνη καταστήματος ξέρει απο Apple ή γενικά απο συσκευές;έλεος!!πηγαινε σε άλλο κατάστημα Κωτσόβολος βρες τεχνικό και πες του να σου το αλλάξει και αν όχι πες ωραία άλλαξα γνώμη και θέλω τα λεφτά να πάρω κατι άλλο .ελεος πια
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#22   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:46

Το θέμα είναι πως πήρα 590€ επιδότηση από ανενέωση συμβολαίου οπότε "αναγκαστικά" iPhone θα πάρω. Βασικά το θέλω και αν δε μου το αλλάξουν;;! Κοζάνη δεν έχει άλλο κατάστημα και της Πτολεμαΐδας που είναι το πιο κοντινό είναι Franchise οπότε δεν υπάρχει επαφή μεταξύ των 2 καταστημάτων, έχει το καθένα αυτονομία.. Ούτε δόσεις δε μπορείς να πληρώσεις σε Franchise αν αγοράσεις από ιδιόκτητο..
Λες να επιμείνω, έτσι; Πώς να τους "απειλήσω" αν από τα κεντρικά μου κάνουν νερά;

#23   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 28/12/2014 - 17:50

H υπευθυνη που σου ειπε οτι δεν ειναι προβλημα ας το κρατησει αυτη. Πες της οτι αν δεν κανει αντικατασταση στα πλαισια του doa που διαφημιζουν θα απευθυνθεις στο ινστιτουτο καταναλωτη στελνωντας ολα τα στοιχεια.



#24   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 28/12/2014 - 18:19

Ότι σου είπε ο Βασίλης !!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#25   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/12/2014 - 18:29

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας παιδιά. Θα επανέλθω αύριο το απόγευμα με νεότερα.. ;)

#26   imob

imob

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 28/12/2014 - 18:59

Έχω το ίδιο πρόβλημα και αντίστοίχα σε κάποια σημεία της οθόνης μόνο που δεν ακούγεται ο ηχος.
Λέω να μην το αλλάξω μιας και ουσιαστικά δεν το καταλαβαίνεις κατά τη χρήση του τηλεφώνου.
Είναι σημαντικό πρόβλημα;Τί λέτε;

Καλο θα ηταν να το αλλαξεις, μπορει τωρα οπως λες να μην το καταλαβαινεις αλλα με το καιρο και τη χρηση να σου βγαλει προβλημα



#27   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 29/12/2014 - 17:07

Μόλις επέστρεψα από Κωτσόβολο. Μπαίνω, βρίσκω την αρμόδια υπάλληλο, δίνω το κινητό, μιλάει με τα κεντρικά.. Κλείνει το τηλέφωνο και μου λέει θα πάει για Service και θα παραλάβεις σε κανένα 15ήμερο!! Λέω τι;; Έχω DOA και απαιτώ αντικατάσταση. Παίρνει ξανά της λένε δεν ισχύει το DOA για κινητά!! Λέω είπατε 10 μέρες για όλες τις συσκευές 7 για κινητά! Και ήταν ο μόνος λόγος που ήρθα στον Κωτσόβολο.. Με τα πολλά της είπα για το έντυπο υπαναχώρησης που έχετε χιλιοσυζητήσει εδώ και κατ'εξαίρεση λέει θα γίνει αντικατάσταση. Υπήρχε απόθεμα στα κεντρικά και θα παραλάβω την Τετάρτη (σε 2 μέρες).
2η φορά δεν το κάνουν λέει. Ελπίζω να είναι καλό το 2ο και να μη μπω σε νέες περιπέτειες.
Έλεος όμως 859€ συσκευή!

#28   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/12/2014 - 17:22

Αν δεν τους ανέφερες το θέμα της υπαναχώρησης θα σου το έκαναν ''γαργάρα'' και θα την πατούσες με επισκευή.....Θέλουν φοβέρα για να σφίξουν οι κώλοι



#29   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 29/12/2014 - 19:04

To ειχες αγορασει online? γιατι η υπαναχωρηση σε αγορες μεσω ιντερνετ αναφερεται.

#30   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/12/2014 - 10:12

To ειχες αγορασει online? γιατι η υπαναχωρηση σε αγορες μεσω ιντερνετ αναφερεται.

 

Ναι, είχα κάνει προπαραγγελία λόγω έλλειψης διαθεσιμότητας και στις παρατηρήσεις σημείωσα ότι θέλω να κάνω χρήση επιδότησης και με καλέσαν στο κατάστημα για τη σχετική διαδικασία με τα χαρτιά κλπ.. 

Από τα 15 περίπου iPhone που έχουν πέσει στα χέρια μου, προσωπικά, φίλων και συγγενών, παρατήρησα πως ΟΛΑ όσα προέρχονται από το εργοστάσιο F7 έχουν θέματα. Μα όλα όμως.. Το iPhone 5 μου ήταν σε όλα άψογο από το C3 και στις παρατηρήσεις για τη νέο (αντικατάστασης) σημείωσε η πωλήτρια εάν υπάρχει Serial από C3 να στείλουν αυτό. 

Λογικά δε θα υπάρχει αφού η παρτίδα θα είναι από το ίδιο εργοστάσιο :( , αλλά ελπίζω. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι από το F7 και το νέο;

Αυτό που έδωσα για αντικατάσταση ήταν από εκεί με παραγωγή 46η εβδομάδα (Νοέμβριος) και είχε TLC. Να υποθέσω πως όλα αυτά θα έχει και το 2ο;;

Υπομονή ως αύριο το απόγευμα πάλι.


Τελευταία επεξεργασία από: guskoz, 30/12/2014 - 10:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες