Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

inbox απο την google / ερωτηση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/01/2015 - 17:53

Η εφαρμογη της google (gmail) με εχει κουρασει με την ταχυτητα/αποκριση της, και επειδη δεν υποστηριζει καποια features οπως snooze, todo etc. Κανω πολυ μεγαλη χρηση των labels και ειναι δυσκινητο να βαζω χειροκινητα labels, οποτε στραθηκα στο inbox να δω τι παιζει.
εκει εχουμε το αλλο, υποστηριζει τετοια features, αλλα εχει πολυ κακη υλοποιηση σε οτι αφορα τα labels.
εν παση περιπτωση, ειπα να του δωσω μια ευκαιρια, αλλα αυτο που βλεπω κ εδω θελω την βοηθεια σας, ειναι η ελειψη των starred emails (flag αλλιως).
εχει μια επιλογη με μια πινεζουλα, αλλα αυτο δεν ειναι το αντιστοιχο star.

επισης, το inbox δεν φτιαχνει labels για την διαχειριση των snoozed etc?

δυστυχως, δεν ψαχνω για λυσεις αλλες περαν της google, διοτι δεν θελω να περναει ολη μου η αλληλογραφια μεσα απο τους σερβερ της καθε εφαρμογης.

υγ: εψαξα για νημα για το inbox αλλα δεν βρηκα κατι, ειμαι απο tapatalk κ με δυσκολεψε. αν υπαρχει , σορυ ας συγχωνευτει.

legit


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2015 - 18:52

Είμαι χρήστης του Inbox by Gmail εδώ και ένα μήνα περίπου.Δεν κατάλαβα.Ποιό ακριβώς είναι το ερώτημά σου?



#3   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/01/2015 - 19:10

συγνωμη που δεν ημουν κατανοητος:

1. που βρισκω τα starred (ή flagged αν προτιματε) emails?
2. τα email που γινονται snooze, αποθηκευονται σε καποιο label προσωρινα, οπως σε αλλες εφαρμογες; Γιατι ο μονος χωρος για να τα βρω ειναι κατω απο την ενοτητα snoozed του inbox, αλλα δεν τα βρισκω οταν μπω στο email μου απο web, gmail app, stock email app.

legit


#4   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2015 - 19:56

Να σου απαντήσω λοιπόν από τα λίγα που γνωρίζω και εγώ μέχρι τώρα για τη συγκεκριμένη εφαρμογή.Το Inbox δεν λειτουργεί σαν αντικατάσταση του λογαριασμού Gmail που ήδη έχεις,αλλά παράλληλα με αυτόν.Αυτό σημαίνει πρακτικά ότι σου παρέχει κάποιες συμπληρωματικές λειτουργίες που δεν σου δίνει το κανονικό σου email.Επίσης ο λόγος που δεν βρίσκεις τα email σου όπως αναφέρεις,έχει να κάνει με τον αρχικό σχεδιασμό της εφαρμογής.Αν κάνεις λοιπόν τον κόπο και διαβάσεις η δεις κάποια σχετικά βίντεο με την συγκεκριμένη εφαρμογή,θα διαπιστώσεις πως το όλο concept της συγκεκριμένης εφαρμογής είναι να σου εμφανίζει ΜΟΝΟ αυτά που σε ενδιαφέρουν.Αυτό σημαίνει ότι όλα τα email(spam,χαμηλής προτεραιότητας,διαφημήσεις, κλπ) θα παραμείνουν σε σημείο σχετικά 'κρυφό'.Ελπίζω να σε κάλυψα.Σου παραθέτω και 2 link με σχετικά βίντεο τα οποία πιστεύω ότι θα σε βοηθήσουν αρκετά στην κατανόηση της χρήσης της συγκεκριμένης εφαρμογής.

 

https://www.youtube....h?v=PxJK19n3qOY

 

 

https://www.youtube....h?v=7zEB_zBHSd8



#5   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/01/2015 - 22:25

Σε ευχαριστω για την βοηθεια. Εχεις δικιο, ειναι καπως επικουρικο κ μαλλον δεν μου ταιριαζει σαν αυτονομη εφαρμογη αλλα ισως σαν συνδυασμος με το gmail. Πχ δεν μπορεις να διαχειριστεις συννημενα πλην των φωτογραφιων.

Σε καθε περιπτωση, σε ευχαριστω για την βοηθεια κ τα λινκς.

legit





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες