Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Διαθέσιμο το iOS 8.1.3


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
382 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   MrGkoGko

MrGkoGko

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Twitter:@MrGkoGko
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/01/2015 - 23:59

παιδια ειδε κανεις διαφορα στη χωρητικοτηρα του Iphone με την 8.1.3????



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:02

Σε 4s έχει δοκιμάσει κανείς ;


Μέχρι στιγμής οι εντυπώσεις ειναι ίδιες ακριβώς με την πολύ καλή 8.1.2! Δεν είδα ούτε βελτιωση ούτε κατι να κολλάει! Επίσης εγώ την έκανα ΟΤΑ και δεν είδα και ελευθέρωμα χώρου! Την άλλη βδομάδα θα κάνω setup as new απο iTunes! Για μπαταρία θα ξέρουμε μεθαύριο με σιγουριά και γενικά μεθαύριο οι απόψεις θα ειναι πιο εμπεριστατωμένες! Αν δεν σε ενδιαφέρει το jb δεν βρίσκω το λόγω να μείνεις στην 8.1.2 ή σε παλιότερο λογισμικό!

#63   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:02

Το iphone 6 με 16gb.  Είχα διαθέσιμα 5,36 gb και μετά την αναβάθμιση πήγε 6,41 gb

OTA?



#64   andreassitia

andreassitia

    iPH User

  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:06

OTA?

Όχι όπως λέω παρακάτω.

 

Έβαλα την 8.1.3 στην αρχή με update και κέρδισα σε αποθηκευτικό χώρο 0,14 gb. Μετά έκανα restore από itunes και backup και κέρδισα 1 GB. 

Άρα αν το κάνετε να το περάσετε από την αρχή και όχι από πάνω. 



#65   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:07

Όταν έχετε την επιλογή του PC, πάντα οι αναβαθμίσεις με Restore.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#66   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:10

Όταν έχετε την επιλογή του PC, πάντα οι αναβαθμίσεις με Restore.

Απλως κανει 2 ωρες μετα να περασει το backup φτου κι απ'την αρχη...  :mellow:



#67   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:15

Υπαρχει καποιος να ενημερωσει ρε παιδες απο το να διαβαζουμε 4 σελιδες που να γραφουν για αυξηση της μπαταριας 3 μερες κ καλυτερης καμερας; Συμφωνω με την πλακα αλλα υπαρχουν κ παλικαρια εδω που ρωτανε σοβαρα οπως πχ για τροπο κατεβασματος ή για jb ή οχι και επισης παλικαρια οπως ο nikosgnr που απαντανε σωστα. Οποιοι μπορειτε να δωσετε μια αποψη κ γνωμη για το νεο update παντα ειστε χρησιμοι απο τον διαγωνισμο "ατακας"


Καλησπέρα φίλε μου, όλο αυτό το trolling γίνεται γιατί με οποιαδήποτε αναβάθμιση και αν έβγαινε απο την Apple η πρώτη ερώτηση ήταν αν βελτιώθηκε η μπαταρία (λες και υπήρχε περίπτωση να δει κάποιος δραματική αλλαγή στην μπαταρία με ένα απλό μικρό update) και τωρα τελευταία προστέθηκε η ερώτηση αν γίνεται πιο γρήγορο το κινητό! Και βέβαια υπήρχαν άτομα που πίστευαν και πως διορθώθηκε η μπαταρία και η απόδοση δραματικα απο την 1η στιγμή, και επειδή ως λαός τα τραβάμε όλα απο τα μαλλιά φτάσαμε σε τέτοιο σημείο, που προσωπικά δεν το βρίσκω άσχημο, ίσα ίσα διασκεδαστικό ειναι! Νομίζω ότι υπάρχουν παραπάνω απο 1 άτομα που βοηθούν με τις απαντήσεις τους και εννοείται ότι όλοι απαντάνε στις απορίες των συνforumιτων! Μην χάνουμε το χιούμορ μας! Μέσα σε τόση λίγη ώρα περισσότερες πληροφορίες απο αν η συσκευή λειτουργεί σωστά δεν μπορείς να δώσεις, ούτε για το jb , ούτε αν βελτιώθηκε η μπαταρία ούτε αν βελτιώθηκε η απόδοση, εκτός αν υπάρχουν τρανταχτά bug στην προηγούμενη έκδοση. Κατα τα αλλα απο αύριο-μεθαύριο θα αρχίζουμε να μαθαίνουμε περισσότερα!

#68   metalcandyman

metalcandyman

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:24

Μαγκες δωστε τα φωτα σας γιατι η ανακοινωση για το 8.1.3 επεσε σαν κεραμιδα στο κεφαλι μου.Ο λογος ειναι πως αυριο η μεθαυριο θα παραλαβω το iphone 6 που εχω αγορασει και ειχα σκοπο να κανω update σε 8.1.2 και μετα οπωσδηποτε jailbreak.Τωρα ομως με την 8.1.3 διαθεσιμη τι μπορω να κανω για να εχω jailbreak να μεινω στο στο ios 8.0.1 η 8.1.0 η και γω δεν ξερω πιο φοραει το iphone 6 που αγορασα και να κανω jailbreak η υπαρχει καποιος τροπος να παω στην 8.1.2 και να κανω jailbreak;



#69   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:24

Απλως κανει 2 ωρες μετα να περασει το backup φτου κι απ'την αρχη...  :mellow:

Μια βόλτα στο ψυγείο δρόμος είναι και πίσω. Αν δεν έχεις JB απλά θα επαναφέρεις μετά το Backup.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#70   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:32

 Ετοιμάζομαι να το κάνω κι εγώ τώρα..μια διευκρίνηση σε παρακαλώ.. στο itunes πάτησες restore ή restore backup?? Θέλω να το κάνω κι εγώ και ρωτάω για να μην κάνω καμιά πατάτα.

Ανάλογα. Καλό είναι να έχεις ένα καθαρό back up ώστε να πιάσει τόπο το restore back up, αλλιώς κάνεις ένα απλό restore από τη στιγμή που ξέρεις οτί όλα όσα έχεις εγκαταστήσει στο κινητό σου μέχρι τώρα δε σου δημιουργούν κανένα πρόβλημα. Η τρίτη λύση, η πιο βαρετή και η πιο σίγουρη είναι να το περάσεις χωρίς back up, καθαρό.


Τελευταία επεξεργασία από: alabis, 28/01/2015 - 00:38


#71   dk80

dk80

    Member

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:32

Τελικά το έκανα το update. Όλα μία χαρά..μέσω restore από iTunes και μετά backup. Πράγματι είδα 1GB περισσότερο διαθέσιμο χώρο. Κατά τ' άλλα δεν παρατήρησα κάτι άλλο προς το παρών.

 

Υ.Γ Το backup κράτησε περίπου 2 λεπτά ίσως επειδή δεν έχω και πάρα πολλές εφαρμογές. Το μόνο..έπρεπε να ξαναπεράσψ δακτυλικό αποτύπωμα.


Τελευταία επεξεργασία από: dk80, 28/01/2015 - 00:38


#72   cmosfxx

cmosfxx

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:32

Ο παραπάνω χώρος που βλέπετε μετα απο το restore κάποιοι ειναι απλά επειδή εχει καθαρισει η cache πολλών προγραμμάτων κλπ.

Η συνολική διαθέσιμη χωρητικότητα αυξάνεται τελικά η όχι ;

#73   kosbit

kosbit

    iPH User

  • 198 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:32

Εμένα ο διαθέσιμος χώρος δεν άλλαξε !!!!

#74   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:35

Μαγκες δωστε τα φωτα σας γιατι η ανακοινωση για το 8.1.3 επεσε σαν κεραμιδα στο κεφαλι μου.Ο λογος ειναι πως αυριο η μεθαυριο θα παραλαβω το iphone 6 που εχω αγορασει και ειχα σκοπο να κανω update σε 8.1.2 και μετα οπωσδηποτε jailbreak.Τωρα ομως με την 8.1.3 διαθεσιμη τι μπορω να κανω για να εχω jailbreak να μεινω στο στο ios 8.0.1 η 8.1.0 η και γω δεν ξερω πιο φοραει το iphone 6 που αγορασα και να κανω jailbreak η υπαρχει καποιος τροπος να παω στην 8.1.2 και να κανω jailbreak;

Θα προλάβεις να περάσεις την 8.1.2. Υπογράφονται τα IPSW για κάποιες μέρες.

 

Αν πάλι όχι, εκεί που θα 'ναι η συσκευή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#75   metalcandyman

metalcandyman

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/01/2015 - 00:38

Θα προλάβεις να περάσεις την 8.1.2. Υπογράφονται τα IPSW για κάποιες μέρες.

 

Αν πάλι όχι, εκεί που θα 'ναι η συσκευή.

Δηλαδη νικο θα πρεπει να κατεβασω την 8.1.2 απο καπου και μετα να κανω update; Aν σου ειναι ευκολο βαλε κανενα link απο που να την κατεβασω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες