Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά Earpods


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/09/2015 - 15:31

Λοιπον..τοσο καιρο την έβγαζα με τα παλια EarPods του iPhone 4 που ειχα...χάλασαν και αυτα...νταξει περασαν χρονια....και εκανα το λαθος να προσπαθήσω να αγοράσω τα bulk απο Skroutz απτο κατάστημα electroholik...μου ειπαν ειναι αυθεντικα..μας τα φερνει ο εισαγωγέας μαζι με iPhone...και αλλες τετοιες παπατζες....τεσπα τα παιρνω...με το που τα βλεπω κατευθειαν λεω κατι δεν παει καλα..η προστατευτική ταινια ηταν πολυ φθηνή...τα βγάζω απτην συσκευασία...τα βλεπω...πίστη αντιγραφή δεν λεω....ενας που δεν ξερει απο Apple προϊόντα την πατάει ευκολα...ηρθε η ωρα να τα δοκιμάσω στον ηχο και εκει κατλαβα οτι προκειτε για φθηνή απομίμηση...τυπου φιλιπς ακουστικα απο τζάμπο....επισης το ενα ακουστικό εκανε σαν κουδουνίστρα..παιρνω εταιρια τηλ. Λεω ειναι απομίμηση...λενε οχι δεν ειναι..λεω ειναι και χαλασμένα εκτος απο μαϊμού...λενε στειλτα μας να τα στείλουμε infoquest να γινει επισκευή η αντικατάσταση..λεω εγω απο μεσα μου....υπαρχει μια περιπτωση στο εκατομμύριο να τα δεχτεί η infoquest...εφοσον βγαζει ματι οτι ειναι μαιμου(για εναν έμπειρο)..τεσπα τους λεω θελω επιστροφή χρημάτων..μου ζητανε με δικα μου εξοδα να τα στειλω(απαράδεκτο)..τα στελνω με Ταχυδρομειο κανουν κανα 10 μερες να φτασουν και παιρνω λεφτα πισω...και παμε μετα στην αξιολόγηση στο Skroutz οπου ειναι απαράδεκτοι εκει και δεν δεχονται αρνητικές αξιολογήσεις...σου ζητανε αποδεικτικά και αλλα τετοια στοιχεια..εγω τους λεω τα εστειλα πισω για να παρω τα χρηματα μου και θελω να προειδοποιήσω τους αλλους πελάτες οτι ειναι απομιμηςη...και δεν την ανεβάζουν γιατι λεει προκειται για χειραγώγηση της αγοράς και αλλα τετοια κουλα...την θετική αξιολόγηση στο δευτερόλεπτο ομως...οποτε να προειδοποίησω εδω μεσα στο φόρουμ οτι τα bulk ειναι ολα απομιμήσεις...μακρυά..!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   stivits

stivits

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 08/12/2015 - 13:27

Εχει αγορασει κανενας earpods απο το ebay?Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι αυθεντικα ακομα κι αυτα που ερχονται σε retail package?Π.χ.

 

http://www.ebay.co.u...u8AAOSw7aBVJFv-

 

http://www.ebay.co.u...bYAAOSwWnFV~t6n

 

Γιατι η τιμης του ειναι καλη σε σχεση με skroutz.



#18   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 08/12/2015 - 13:31

Εχει αγορασει κανενας earpods απο το ebay?Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι αυθεντικα ακομα κι αυτα που ερχονται σε retail package?Π.χ.

http://www.ebay.co.u...u8AAOSw7aBVJFv-

http://www.ebay.co.u...bYAAOSwWnFV~t6n

Γιατι η τιμης του ειναι καλη σε σχεση με skroutz.

12,36 έχουν στο Σκρουτζ

#19   stivits

stivits

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 08/12/2015 - 14:04

Τοσο εχουν τα bulk,ασυσκεύαστα δηλαδη.Που σημαινει οτι δεν ειναι αυθεντικα.Τα αυθεντικα ξεκινουν στο σκρουτζ απο 27€.

 

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: stivits, 08/12/2015 - 14:04


#20   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2015 - 14:16

stivits, βλέποντας αυτά τα link που παραθέτεις, με έβαλες σε πειρασμό να σου πω την δικιά μου ιστορία. Ήθελα να αγοράσω κι εγώ earpods οπότε πήγα στο ebay και στο search έβαλα "md827" που είναι ο κωδικός των ακουστικών earpods της Apple. Σου βγάζει αρκετά αποτελέσματα με δελεαστικές τιμές που λες δε μπορεί.
Αποφάσισα να κάνω την τύχη μου, με τον πωλητή http://www.ebay.com/usr/justforbetter τα αγόρασα ήρθαν γρήγορα γρήγορα. Τα παίρνω τα ανοίγω μούφα.

Αλλά τους παραδέχομαι όπως βλέπετε και στην παρακάτω φωτογραφία, ολόιδιο κουτάκι, και βιβλιαράκια της Apple μέσα τζιτζί (δεν ήθελα να το ανοίξω πάλι το κουτάκι του βαριέμαι να τα τακτοποιώ όλα πάλι)!

Τέσπα, με όλα τα παραπάνω, θέλω να καταλήξω και να πω, εδώ δεν έχουν τον θεό τους και βάζουν και τον κωδικό των ακουστικών προκειμένου να πείσουν το original/authentic θα τους πειράξει! ;)

 

Μίνι οδηγός επιβίωσης - Πως κατάλαβα τα fake ακουστικά:

  • Εξωτερική συσκευασία - Μπλε αυτοκόλλητο Original Authentic - Εντάξει δε με πείθει, έχω πάει σε επίσημο μεταπωλητή και και apple store ξέρω πως είναι η συσκευασία
  • Unboxing - Το ανοίγεις και παίρνεις μια ευωδία κινεζιάς και πλαστικούρας - Έχω ξανά ανοίξει συσκευασία της Apple
  • Ποιότητα καλωδίου - Τέρμα πλαστικό
  • Ποιότητα κουμπιών - Με ευκολία το άνοιγες και έβλεπες το κύκλωμα μέσα
  • Ποιότητα ήχου - Τα έβαλα τέρμα και ήχος απλά δεν απέδιδε, έκανε διακοπές και γενικά δεν ήταν σταθερός
  • Ποιότητα μικροφώνου - Σιγά που θα δοκίμαζα και το μικρόφωνο μετά απ όλα αυτά :P

Υ.Γ. Η ιστορία μου με τον πωλητή έληξε όταν λέγοντας του ότι είναι fake, μου έδωσε τα χρήματα πίσω και όπως θα δείτε πλέον αναγράφει ότι δεν είναι τα γνήσια και το έβγαλε το md827 link

Update: Ooo έκατσα και διάβασα τα αρνητικά review (όταν πήγα να αγοράσω από αυτόν δεν υπήρχαν αυτά) γελάστε μαζί μου! :D
Έχει κι άλλα τέτοια όποιος θέλει να ασχοληθεί, έχει κάτσει ο seller και απαντά! 
Συνημμένο αρχείο  eBay_Feedback_Profile_for_justforbetter.jpg   17,94KB   34 λήψεις

 

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: johnmast, 08/12/2015 - 14:25


#21   stivits

stivits

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 08/12/2015 - 14:43

johnmast,σε ευχαριστω που μοιράστηκες την εμπειρια σου.Ειναι γεγονος οτι εχουν ξεπατικώσει καθε λεπτομερεια οι κινεζοι.Μπηκα στο λινκ που εδωσες και η τιμη τους ειναι 1,99$.Ειναι προφανες οτι προκειται για κοπια.Εσυ τοσο τα ειχες αγορασει?Αυτα που εχω βρει κοστιζουν με τα μεταφορικα 15-18€,απο UK.Μισοτιμης απο σκρουτζ δηλαδη.Σιγουρια 100% μονο απο istorm και λοιπους υποθετω.

Eat your work into your mouth?Τι σόι καταρα ειναι αυτή?



#22   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/12/2015 - 14:51

Παίδες εγώ τις προάλλες για το gym αγόρασα τα παρακάτω ακουστικά. Για την τιμή τους, τίμια θα έλεγα. Το μόνο κακό ότι στο iPhone δεν δουλεύει η αυξομείωση του ήχου. 

 

Το κεντρικό κουμπί για να απαντάς κλήσεις, αλλαγή τραγουδιών κτλ δουλεύει μια χαρά. 

 

https://www.minya.gr...&product_id=466


Once You Go Mac You Never Go Back

#23   stivits

stivits

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 08/12/2015 - 14:57

jimmakos,τα pistons ειναι εξαιρετικα ειδικα αν σκεφτεις οτι απο κινα παιζουν κατα καιρους προσφορες που κατεβαζουν την τιμη τους στα 11€.Αλλα ψαχνω αποκλειστικα τα αυθεντικα earpods,στα οποια δε λεει να πεσει η τιμη τους.



#24   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/12/2015 - 15:00

jimmakos,τα pistons ειναι εξαιρετικα ειδικα αν σκεφτεις οτι απο κινα παιζουν κατα καιρους προσφορες που κατεβαζουν την τιμη τους στα 11€.Αλλα ψαχνω αποκλειστικα τα αυθεντικα earpods,στα οποια δε λεει να πεσει η τιμη τους.

Ναι όντως, μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος από την σχέση τιμής απόδοσης. Αν έπαιζαν κιόλας τα κουμπιά του ήχου θα ήμουν ακόμα περισσότερο βέβαια, αλλά μικρό το κακό. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#25   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/12/2015 - 15:29

johnmast,σε ευχαριστω που μοιράστηκες την εμπειρια σου.Ειναι γεγονος οτι εχουν ξεπατικώσει καθε λεπτομερεια οι κινεζοι.Μπηκα στο λινκ που εδωσες και η τιμη τους ειναι 1,99$.Ειναι προφανες οτι προκειται για κοπια.Εσυ τοσο τα ειχες αγορασει?Αυτα που εχω βρει κοστιζουν με τα μεταφορικα 15-18€,απο UK.Μισοτιμης απο σκρουτζ δηλαδη.Σιγουρια 100% μονο απο istorm και λοιπους υποθετω.

Eat your work into your mouth?Τι σόι καταρα ειναι αυτή?

Μπα 9.30
Θα ήθελα να μάθω τι σημαίνει στην Κίνα αυτή η βρισιά και πόσο άσχημη είναι! :P
Συνημμένο αρχείο  My_eBay Purchase_History.jpg   28,13KB   50 λήψεις


Τελευταία επεξεργασία από: johnmast, 08/12/2015 - 15:30


#26   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/02/2016 - 23:43

Παιδιά ολα μαϊμού...αυθεντικά απο 29-34€ βρίσκεις τπτ φθηνότερο δεν ειναι αυθεντικά...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#27   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/02/2016 - 16:40

Πάντως παιδιά μου φαίνεται απίστευτο μαγαζιά τύπου e-shop.gr kai se7en spots να πουλάνε μαϊμού. Δε μπορεί..


Sent from my iPhone using Tapatalk




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες