Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

jailbreak ios 8.1.2 heelp


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/03/2015 - 23:20

Καλησπέρα παιδιά, προσπαθώ να κάνω jailbrake σε ένα iPad με 8.1.2 αλλα το pagnu μου λέει πως χρειάζομαι την έκδοση 11,2 του iTunes ή καποια νεότερη . Εγω έχω την τελευταία που υπάρχει . Απο ότι διάβασα χρειάζεται την 12.01 αλλα δεν κατάφερα να την κατεβάσω . Προσπάθησα να κάνω και αυτο με την διαγραφή των αρχείων αλλα τίποτα .... Τι να κάνω;;

καλησπερα, δοκιμασε με Taig εδω


Τελευταία επεξεργασία από: lefteristz, 20/03/2015 - 23:20


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   harrisaggelosaleif

harrisaggelosaleif

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:harrisaggelosaleif

Δημοσίευση 20/03/2015 - 23:28

Το έχω δοκιμάσει αλλα μου έβγαλε κάτι κινεζικά και κάτι για το iTunes

#18   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 21/03/2015 - 18:00

κατεβασε την 12.0.1 του itunes.google it. και δοκιμασε παλι.



#19   ck13

ck13

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/06/2016 - 08:49

Καλημέρα σε όλους. Προσπαθώ να κάνω jailbreak ένα 4S που έχω στην 8.1.2 αλλά δεν τα καταφέρνω ούτε με Pangu ούτε με Taig. Το πρόβλημα βασικά είναι αυτό που είχε γράψει και ένας φίλος με το μήνυμα που αναφέρει ότι χρειάζεται έκδοση itunes 11.2 ή νεότερη. Έψαξα την συγκεκριμένη έκδοση καθώς και νεότερες στα 64bit, τις βρήκα, προσπάθησα να κάνω install αλλά η εγκατάσταση δεν ολοκληρώνεται. Καμία ίδεα? Ή υπάρχει δυνατότητα να γίνει jailbreak χωρίς itunes ή χωρίς υπολογιστή (επίσης το έψαξα αλλά δεν έβγαλα άκρη)?



#20   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2016 - 10:16

Καλημέρα σε όλους. Προσπαθώ να κάνω jailbreak ένα 4S που έχω στην 8.1.2 αλλά δεν τα καταφέρνω ούτε με Pangu ούτε με Taig. Το πρόβλημα βασικά είναι αυτό που είχε γράψει και ένας φίλος με το μήνυμα που αναφέρει ότι χρειάζεται έκδοση itunes 11.2 ή νεότερη. Έψαξα την συγκεκριμένη έκδοση καθώς και νεότερες στα 64bit, τις βρήκα, προσπάθησα να κάνω install αλλά η εγκατάσταση δεν ολοκληρώνεται. Καμία ίδεα? Ή υπάρχει δυνατότητα να γίνει jailbreak χωρίς itunes ή χωρίς υπολογιστή (επίσης το έψαξα αλλά δεν έβγαλα άκρη)?

Καλημέρα.

 

Εφόσον αφαιρέσεις από το Control Panel τα παρακάτω, θα επανεκκινήσεις το PC και θα εγκαταστήσεις την 12.0.1 ή την 12.1 (64bit) από εδώ

 

  • Apple Application Support
  • Apple Mobile Device Support
  • Apple Software Update
  • Bonjour
  • iTunes

Big things have small beginnings

#21   ck13

ck13

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/06/2016 - 11:43

Ευχαριστώ για την απάντηση σου. Θα τα τσεκάρω αυτά το απόγευμα που θα είμαι σπίτι και θα έχω πρόσβαση στον υπολογιστή. Εχθές αφαίρεσα μια πιο πρόσφατη έκδοση του itunes που είχα από το control panel όπως λες για να προσθέσω την παλιότερη, ωστόσο όταν έκανα μετά αναζήτηση μέσω search για "itunes" είδα να εμφανίζει το όνομα σε διάφορους φακέλους όπως library, music κλπ. Χρειάζεται να αφαιρέσω αυτά τα αρχεία χειροκίνητα ή δεν επηρεάζουν?



#22   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2016 - 11:50

Όχι να μην τα αφαιρέσεις. Αυτά είναι η βιβλιοθήκη σου.


Big things have small beginnings

#23   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 16/06/2016 - 12:13

Καλημέρα σε όλους. Προσπαθώ να κάνω jailbreak ένα 4S που έχω στην 8.1.2 αλλά δεν τα καταφέρνω ούτε με Pangu ούτε με Taig. Το πρόβλημα βασικά είναι αυτό που είχε γράψει και ένας φίλος με το μήνυμα που αναφέρει ότι χρειάζεται έκδοση itunes 11.2 ή νεότερη. Έψαξα την συγκεκριμένη έκδοση καθώς και νεότερες στα 64bit, τις βρήκα, προσπάθησα να κάνω install αλλά η εγκατάσταση δεν ολοκληρώνεται. Καμία ίδεα? Ή υπάρχει δυνατότητα να γίνει jailbreak χωρίς itunes ή χωρίς υπολογιστή (επίσης το έψαξα αλλά δεν έβγαλα άκρη)?

Κατέβασε απλά τον Driver απο εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#24   ck13

ck13

    iPH newbie

  • 55 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 16/06/2016 - 18:43

 

Καλημέρα.

 

Εφόσον αφαιρέσεις από το Control Panel τα παρακάτω, θα επανεκκινήσεις το PC και θα εγκαταστήσεις την 12.0.1 ή την 12.1 (64bit) από εδώ

 

  • Apple Application Support
  • Apple Mobile Device Support
  • Apple Software Update
  • Bonjour
  • iTunes

 

Έκανα ακριβώς αυτα τα βήματα και μπήκε κανονικά το itunes 12.0.1. Όταν άνοιξα το pangu μου ξαναέβγαλε το ίδιο μήνυμα αλλα δοκίμασα μετά το taig και μπήκε μια χαρα το cydia. Σε ευχαριστώ πολύ.


Τελευταία επεξεργασία από: ck13, 16/06/2016 - 18:43


#25   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/06/2016 - 22:37

Να ´σαι καλά.
Καλώς ήρθες στην μειονότητα των Jbreakers.
Σε λίγο, θα είμαστε είδος υπό εξαφάνιση.
Big things have small beginnings




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες