Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Απο iphone 6 σε 6 plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
93 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 18/02/2015 - 17:28

Ίσως μία και μόνο εικόνα να είναι αρκετή για να απαντήσει κανείς στο ερώτημα “Γιατί να αποκτήσει κάποιος το iPhone 6 Plus;

 

iPhone-battery-life-through-the-years.jp


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 18/02/2015 - 17:44

iPhone 6 με μπαταρια 6+!


#48   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 18/02/2015 - 17:56

ενταξη ειναι λιγο μεγαλο για το χερι το plus αλλα δεν θα επερνα το 6 με τιποτα αφου υπηρχε το μεγαλο....απλα οταν βγαινω εξω τις περισοτερες φορες περνω το 4s αφου εκει εχω αφησει το βασικο νουμερο επιτηδες μιας και ειναι πιο βολικο ειδικα για χειμωνα στη τσεπη του μπουφαν.αν ομως θελω να μπω ιντερνετ η παω ταξιδι φυσικα το Plus χρισοιμοποιω περισοτερο και για λογους οθονης και για λογους μπαταριας



#49   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2015 - 18:01

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1424275252.451342.jpg   114,73KB   56 λήψεις
IPhone 6 plus

#50   nicsid

nicsid

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 18/02/2015 - 18:47

Πήγα απο 5s απευθείας σε 6plus. Αυτό που παρατήρησα είναι οτι το plus μου φαινόταν τεράστιο και άβολο μόνο τις πρώτες μέρες. Πολύ γρήγορα όμως το συνήθισα και μου φαινεται πλέον κανονικότατο σε καθημερινή χρήση. Οταν δε παίρνω το 5s το νιώθω σαν μπρελόκ.

#51   antonis5

antonis5

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 18/02/2015 - 19:13

παιδια απ οτι καταλαβα σημερα το μονο δυσκολο κομματι του plus ειναι στην μηχανη,οταν θες ας πουμε να παρεις τηλ με το ενα χερι!!!



#52   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 18/02/2015 - 19:28

Εγώ πάλι βλέπω ότι κάποιοι που πήραν το 6+ κράτησαν και ένα δεύτερο για παράλληλη χρήση...



#53   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 18/02/2015 - 19:36

Εγώ πάλι βλέπω ότι κάποιοι που πήραν το 6+ κράτησαν και ένα δεύτερο για παράλληλη χρήση...

Εγώ πάλι βλέπω τους 6αριδες να παραμυθιάζονται μόνοι τους ότι τάδε το plus δεν βολεύει είναι μεγάλο κτλ!!!!
Πάρτε το χαμπάρι αργά η γρήγορα εκεί στο plus δηλαδή θα πατε. Φιλικά παντα.

#54   pavlosdr

pavlosdr

    iPH Member

  • 343 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/02/2015 - 19:49

Τα μεγέθη είναι σχετικά κατά τη γνώμη μου.....παλιά είχαμε τηλέφωνα με 4 ιντσες και τα αλλα με 5 τα λέγαμε παντόφλες..........απλα τα μάτια συνηθισανε το μέγεθος γιατί ολα πια μεγαλα είναι.....τώρα πιά απο 6 αρι πάς ανετα στο plus αλλα το καλοκαίρι τι γίνεται ? εμένα και το 6 αρι μεγάλο μου φαίνεται και ωρες ωρες ζηλεύω το 5 αρακι της γυναίκας μου για τη διακριτικότητά του



#55   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/02/2015 - 19:58

οπως και να εχει ειναι τεραστιο το plus .αν και ειχα s4 s5 lg g2  εκει ηταν το οριο μου ποτε δεν πηγα στο note αν και ηταν εργαλειο .ετσι δεν πηγα στο plus .ολα ειναι το τη βολευει τον καθενα.ισως πιο μετα να αλλαξω γνωμη δεν ξερω.



#56   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/02/2015 - 20:21

Πως σου εμφανιζεται ο χρονος απο την τελευταία φόρτιση ? :o



#57   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 18/02/2015 - 20:27

Εχει μπαταριαρα το 6+ η αλήθεια ειναι αλλα απο την άλλη ειναι τέρας. Θα περιμένω τα επόμενα ελπίζοντας για καλύτερη μπαταρια στις 4.7". Για εμένα το ois και το landscape δεν λένε τιποτα αλλα η μπαταρια ειναι το killer feature που δυστυχως δεν εχει το 6αρι.
Ειμαι με 5s και το 6 φαίνεται τέλειο, ισως αν απο 4.7" πας σε 5.5" σου φανεί πιο νορμαλ .

#58   antonis5

antonis5

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 18/02/2015 - 21:10

Εχει μπαταριαρα το 6+ η αλήθεια ειναι αλλα απο την άλλη ειναι τέρας. Θα περιμένω τα επόμενα ελπίζοντας για καλύτερη μπαταρια στις 4.7". Για εμένα το ois και το landscape δεν λένε τιποτα αλλα η μπαταρια ειναι το killer feature που δυστυχως δεν εχει το 6αρι.
Ειμαι με 5s και το 6 φαίνεται τέλειο, ισως αν απο 4.7" πας σε 5.5" σου φανεί πιο νορμαλ .

Ετσι ακριβως!Ειδη εκα την χαζομαρα και οταν παρηγγειλα το 6αρι απο uk το παρηγγειλα gold!θυμασαι που μιλαγαμε που μου το ειχαν στειλει πισω με την παλιο royal mail  και ειχα μπλεξει!Μετα απο λιγο το αλλαξα και πειρα space gray!επρεπε απο τοτε να ειχα παει στο plus!



#59   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 18/02/2015 - 21:12

Ετσι ακριβως!Ειδη εκα την χαζομαρα και οταν παρηγγειλα το 6αρι απο uk το παρηγγειλα gold!θυμασαι που μιλαγαμε που μου το ειχαν στειλει πισω με την παλιο royal mail και ειχα μπλεξει!Μετα απο λιγο το αλλαξα και πειρα space gray!επρεπε απο τοτε να ειχα παει στο plus!


Πολλοί είχαν πρόβλημα τότε :/
Ευχαριστημένος με το plus ε; Δεν ξερω ρε συ, παντόφλα ειναι :P

#60   antonis5

antonis5

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 18/02/2015 - 21:24

Πολλοί είχαν πρόβλημα τότε :/
Ευχαριστημένος με το plus ε; Δεν ξερω ρε συ, παντόφλα ειναι :P

Τωρα θα κανω την αλλαγη απο 6αρι απλο σε plus, το εχει ο κολλητος μου και το βλεπω καθε ημερα καινομιζω οτι αξιζη η αλλγη!Νομιζω ημουν ο πρωτος που ειχα το θεμα,απλα ειχα αλλο nick γιατι ελειπα και δεν θυμονουν το pass απο αυτο που ειναι το κανονικο μου acc



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες