Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Activator: Εξαντλήστε την εφευρετικότητα σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1186 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2015 - 15:30

Θυμηστε μου αν θελετε πως βαζω ειδοποιηση οταν φτανει στο 100% η φορτιση..

Καλησπέρα. εδώ


Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   typeDan

typeDan

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/09/2015 - 15:33

Ευχαριστω πολυ φιλε.

#363   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 04/09/2015 - 22:28

Εχω βαλει στο short hold του touch id το lastApp. Εχω το ιδιο θεμα με τον midkin κατα το ξεκλειδωμα (αν με το που ξεκλειδωσει ειναι ανοιχτο καποιο app, τοτε με παει στο προηγουμενο). Επισης αν ειμαι σε καποιο app που θελει fingerprint και παω να το πατησω τοτε με παει στο προηγουμενο app (πχ κατα την αγορα application στο appstore).

 

Θελω να ρωτησω αν γινεται να ενεργοποιειται το lastApp με καποια χρονοκαθυστερηση, και αν ναι πως?



#364   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 04/09/2015 - 23:06

Ακυρο.. Το εφτιαξα ;) ;)



#365   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/09/2015 - 23:09

Εχω βαλει στο short hold του touch id το lastApp. Εχω το ιδιο θεμα με τον midkin κατα το ξεκλειδωμα (αν με το που ξεκλειδωσει ειναι ανοιχτο καποιο app, τοτε με παει στο προηγουμενο). Επισης αν ειμαι σε καποιο app που θελει fingerprint και παω να το πατησω τοτε με παει στο προηγουμενο app (πχ κατα την αγορα application στο appstore).

Θελω να ρωτησω αν γινεται να ενεργοποιειται το lastApp με καποια χρονοκαθυστερηση, και αν ναι πως?

Η χρονοκαθυστέρηση είναι εφικτή αλλά αναφέρεται στο action και όχι στο event, οπότε δεν λύνει και το πρόβλημα.
Στην περίπτωση σου το θέμα προέρχεται από το event το οποίο λαμβάνει χώρα σε περιβάλλον In Application και θα εκκινήσει το LastApp ούτως ή άλλως, έστω και με χρονοκαθυστέρηση.
Η λύση κατά την άποψη μου είναι περισσότερο μπελαλίδικη, αναλογιζόμενος το τελικό κέρδος. (Βλέπε 3 post πίσω)

Η αλήθεια είναι πως τα πιο δημοφιλή gestures που αναθέτονται στο LastApp, είναι το double tap StatusBar ή τα Slide in: From screen left ή From screen right.... και αυτό γιατί ο αντίχειρα σου ήδη "περιπλανιέται" στην οθόνη και είναι πολύ πιο γρήγορα από το short hold.
Όσο για τα App που απαιτούν fingerprint, λύνεται εύκολα με μια επίσκεψη στο Activator>Blacklist>....
Εκεί απλά τις τσεκάρεις και δεν θα συμβαίνει. :)

Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 04/09/2015 - 23:11

Big things have small beginnings

#366   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 04/09/2015 - 23:27

Η χρονοκαθυστέρηση είναι εφικτή αλλά αναφέρεται στο action και όχι στο event, οπότε δεν λύνει και το πρόβλημα.
Στην περίπτωση σου το θέμα προέρχεται από το event το οποίο λαμβάνει χώρα σε περιβάλλον In Application και θα εκκινήσει το LastApp ούτως ή άλλως, έστω και με χρονοκαθυστέρηση.
Η λύση κατά την άποψη μου είναι περισσότερο μπελαλίδικη, αναλογιζόμενος το τελικό κέρδος. (Βλέπε 3 post πίσω)

Η αλήθεια είναι πως τα πιο δημοφιλή gestures που αναθέτονται στο LastApp, είναι το double tap StatusBar ή τα Slide in: From screen left ή From screen right.... και αυτό γιατί ο αντίχειρα σου ήδη "περιπλανιέται" στην οθόνη και είναι πολύ πιο γρήγορα από το short hold.
Όσο για τα App που απαιτούν fingerprint, λύνεται εύκολα με μια επίσκεψη στο Activator>Blacklist>....
Εκεί απλά τις τσεκάρεις και δεν θα συμβαίνει. :)

Μετα απο αρκετες δοκιμες διεπιστωσα αυτο ακριβως που λες.. Οτι δηλαδη "Η χρονοκαθυστέρηση είναι εφικτή αλλά αναφέρεται στο action και όχι στο event, οπότε δεν λύνει και το πρόβλημα."

Το ειχα δει αυτο που προτεινες πιο πανω, προσπαθησα να φτιαξω καινουριο προφιλ, αλλα κατι κανω λαθος νομιζω γιατι ολες οι αναθεσεις ισχυουν και μετα.

Βασικα με βολευει πολυ το short hold. Οταν βρεις χρονο θα ηθελα να το αναλυσεις λιγο περισσοτερο το παραπανω post #358.

thanks παντως



#367   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2015 - 00:35

Μετα απο αρκετες δοκιμες διεπιστωσα αυτο ακριβως που λες.. Οτι δηλαδη "Η χρονοκαθυστέρηση είναι εφικτή αλλά αναφέρεται στο action και όχι στο event, οπότε δεν λύνει και το πρόβλημα."
Το ειχα δει αυτο που προτεινες πιο πανω, προσπαθησα να φτιαξω καινουριο προφιλ, αλλα κατι κανω λαθος νομιζω γιατι ολες οι αναθεσεις ισχυουν και μετα.
Βασικα με βολευει πολυ το short hold. Οταν βρεις χρονο θα ηθελα να το αναλυσεις λιγο περισσοτερο το παραπανω post #358.
thanks παντως

Οκ, λοιπόν ακολουθείς μέχρι και το 3ο βήμα του #358 post με την διαφορά πως το καινούργιο προφίλ θα το ονομάσεις lstapp.
Σου υπενθυμίζω πως το lstapp.Profile δεν περιέχει την ανάθεση του shortHold.
Το 4ο βήμα είναι:
α) Activator>Anywhere>Device Locked>Profile lstapp
β) Φτιάχνεις το command:
sleep 4 && activator send libactibator.profile.Default
γ) Activator>Anywhere>Device Unlocked>command που έφτιαξες.
:)

Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 05/09/2015 - 00:37

Big things have small beginnings

#368   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 05/09/2015 - 01:01

Οκ, λοιπόν ακολουθείς μέχρι και το 3ο βήμα του #358 post με την διαφορά πως το καινούργιο προφίλ θα το ονομάσεις lstapp.
Σου υπενθυμίζω πως το lstapp.Profile δεν περιέχει την ανάθεση του shortHold.
Το 4ο βήμα είναι:
α) Activator>Anywhere>Device Locked>Profile lstapp
β) Φτιάχνεις το command:

sleep 4 && activator send libactibator.profile.Default
γ) Activator>Anywhere>Device Unlocked>command που έφτιαξες.
:)

 

Και ηθελα να στο πω.. μηπως ειναι unlocked το 2ο!! :D :D

Τεσταρω ξανα και στελνω feedback



#369   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 05/09/2015 - 01:16

Λοιπον εκανα το εξης

στο default εχω

1) In application>Short hold>LastApp

2)anywhere>locked>activate lstapp profile

 

στο lstapp profile εχω

1)anyywhere>unlocked>το command που εφτιαξα.

 

Δουλευει αλλα μου κανει το εξης κουλο.. Μολις το κλειδωνω και σβηνει η οθονη μετα απο 1'' ξανα αναβει η οθονη μονη της!! :o :o


Τελευταία επεξεργασία από: agpol07, 05/09/2015 - 01:19


#370   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2015 - 08:46

Καλημέρα.
Ανέκαθεν έκανε wake up την LS στην αλλαγή προφίλ. Δεν επηρεάζει σε τίποτα.
Big things have small beginnings

#371   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 05/09/2015 - 10:35

Τελεια τοτε!!
Ευχαριστω πολυ vrach

#372   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/09/2015 - 11:02

Τίποτα. Να ´σαι καλά.
Big things have small beginnings

#373   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 05/09/2015 - 11:16

Εχουμε tweak να αλλαζει το χρονο σβησιματος της οθονης?? Εχει το lockhtml4, αλλα θελω κατω απο 5'', που εχει ως ελαχιστη επιλογη.

#374   mesia

mesia

    iPH Enthousiast

  • 519 μηνύματα
  • Twitter:@mtsiftsis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 06/09/2015 - 18:40

Λοιπόν έχω ένα θέμα. Στο σπίτι μου δεν έχω καλό σήμα.Με συνέπεια να αφήνω το κινητό δίπλα στο παράθυρο που έχει σήμα και να μιλάω μόνο με το Bluetooth. Άρα θέλω να δώσω εντολή στον activator μόλις συνδεθώ στο WiFi του σπιτιού μου να ανοίγει απευθείας το Bluetooth της συσκευής και μόλις φεύγω και χάνει το σήμα από το WiFi να σβήνει. Αλλά μόνο στο WiFi του σπιτιού μου. Μπορεί να βοηθήσει κάνεις;

#375   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/09/2015 - 19:16

Λοιπόν έχω ένα θέμα. Στο σπίτι μου δεν έχω καλό σήμα.Με συνέπεια να αφήνω το κινητό δίπλα στο παράθυρο που έχει σήμα και να μιλάω μόνο με το Bluetooth. Άρα θέλω να δώσω εντολή στον activator μόλις συνδεθώ στο WiFi του σπιτιού μου να ανοίγει απευθείας το Bluetooth της συσκευής και μόλις φεύγω και χάνει το σήμα από το WiFi να σβήνει. Αλλά μόνο στο WiFi του σπιτιού μου. Μπορεί να βοηθήσει κάνεις;


Καλησπέρα. Τα βήματα είναι τα εξής:
Activator>Anywhere> πατάς "built" πάνω δεξιά, επιλέγεις "Joined Wi-Fi Network," καταχωρείς με ακρίβεια το SSID του σπιτιού σου, πατάς "save" και στην επόμενη σελίδα "done" πάνω δεξιά.
Scroll down στο section "Switches (Activate)", όπου και επιλέγεις το διακόπτη Bluetooth .

Μετά ομοίως θα πας:
Activator>Anywhere> πατάς "built" πάνω δεξιά, επιλέγεις "Left Wi-Fi Network," καταχωρείς με ακρίβεια το SSID του σπιτιού σου, πατάς "save" και στην επόμενη σελίδα "done" πάνω δεξιά.
Scroll down στο section "Switches (DeActivate)", όπου και επιλέγεις το διακόπτη Bluetooth .
Είσαι έτοιμος :)
Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες