Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Activator: Εξαντλήστε την εφευρετικότητα σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1186 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1066   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 23/02/2017 - 13:51

Σωστός!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1067   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/02/2017 - 13:16

Vrachamis επανέρχομαι για να ρωτήσω 2 πραγματάκια.

9e57693e40e658715564cb0def48a573.jpg

Τι διαφορά έχουν μεταξύ τους; Το fingerprint matches δε μου κάνει κάτι; πρέπει να ρυθμίσω κάτι από τις ρυθμίσεις; πρέπει να έχω ενεργοποιημένο το passcode;

Δεύτερον έχω βάλει όπως είχαμε πει να χτυπάει το κινητό στο 99% φόρτιση και δεύτερη επιλογή να δονεί. Multiple assign. Ωστόσο χτες που το έβαλα να φορτίσει στο αθόρυβο, στο 99% χτύπησε και το ringtone και η δόνηση. Δε θα έπρεπε αφού ήταν στο αθόρυβο να μην παίξει ο ήχος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1068   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 27/02/2017 - 21:32

γιατί κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση springboard εξαφανίζετε το μενού στο activator και θα πρέπει να κάνω επανεγκατάσταση το rocketbootstrap να εμφανιστεί πάλι το μενού ???    



#1069   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2017 - 11:28

Vrachamis επανέρχομαι για να ρωτήσω 2 πραγματάκια.



Τι διαφορά έχουν μεταξύ τους; Το fingerprint matches δε μου κάνει κάτι; πρέπει να ρυθμίσω κάτι από τις ρυθμίσεις; πρέπει να έχω ενεργοποιημένο το passcode;

Δεύτερον έχω βάλει όπως είχαμε πει να χτυπάει το κινητό στο 99% φόρτιση και δεύτερη επιλογή να δονεί. Multiple assign. Ωστόσο χτες που το έβαλα να φορτίσει στο αθόρυβο, στο 99% χτύπησε και το ringtone και η δόνηση. Δε θα έπρεπε αφού ήταν στο αθόρυβο να μην παίξει ο ήχος;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημέρα

 

Το FingerPrint Matches εφόσον το συνδέσεις με κάποιο action θα στο εκκινεί, όταν αναγνωρίζεται το συγκεκριμένο δακτυλικό αποτύπωμα σου.

Νομίζω πως ήδη με αυτό τον τρόπο ξεκλειδώνεις την συσκευή σου (σε πάει από την LS στην HS)

Δεν χρειάζεται να έχεις ενεργό passcode.

 

Όσο αφορά τον ήχο, δεν πρέπει να παίζει όταν η συσκευή είναι σε σίγαση. Το δοκίμασα και πράγματι δεν παίζει. Δοκίμασε το άλλη μια φορά.

 

γιατί κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση springboard εξαφανίζετε το μενού στο activator και θα πρέπει να κάνω επανεγκατάσταση το rocketbootstrap να εμφανιστεί πάλι το μενού :huh:    

Δοκίμασε να κάνεις reinstall και το Activator & το Flipswitch


Big things have small beginnings

#1070   nikap4

nikap4

    iPH Contributor

  • 1.582 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad+3G

Δημοσίευση 01/03/2017 - 01:51

Καλημέρα

 

Το FingerPrint Matches εφόσον το συνδέσεις με κάποιο action θα στο εκκινεί, όταν αναγνωρίζεται το συγκεκριμένο δακτυλικό αποτύπωμα σου.

Νομίζω πως ήδη με αυτό τον τρόπο ξεκλειδώνεις την συσκευή σου (σε πάει από την LS στην HS)

Δεν χρειάζεται να έχεις ενεργό passcode.

 

Όσο αφορά τον ήχο, δεν πρέπει να παίζει όταν η συσκευή είναι σε σίγαση. Το δοκίμασα και πράγματι δεν παίζει. Δοκίμασε το άλλη μια φορά.

 

Δοκίμασε να κάνεις reinstall και το Activator & το Flipswitch

μια από τα ιδια!!!



#1071   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/03/2017 - 11:15

Vrachamis νεα ερώτηση. Ήθελα να βάλω σε triple press του home button να μου κανει αλλαγη του κλειδώματος προσανατολισμού οθόνης, να το κλειδώνει και να το ξεκλειδώνει.

 

Ωστόσο δε μ αρέσει που ασχέτως του πόσο γρήγορα κάνω το triple press με το πρώτο πάτημα είναι σαν να ενεργοποιώ το home button. Νομίζω ότι παλιά δεν το έκανε αυτό, γιατί ξαναείχα την ίδια συντόμευση στο παλιό μου κινητό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το παρακάμψω αυτό;

 

Γιατί το ρωτάω αυτό. Συνήθως ξεχνιέμαι και μπαίνω στην κάμερα και θα θέλω να ξεκλειδώσω τον προσανατολισμό για να τραβήξω ένα βιντεάκι ή μία φωτογραφία με την ορισζόντια διάταξη του κινητού. Μπαινω λοιπόν στην camera app και όταν είμαι έτοιμος συνειδητοποιώ ότι δεν έχω ξεκλειδώσει τον προσανατολισμό. Κάνω λοιπόν triple press αλλά με πάει και στην springpoard γιατί το θεωρεί και ως πάτημα home button. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν μου το έκανε παλιότερα. 

 

Θα μου πεις βάλε άλλη συντόμευση, απλά επειδή αυτή μ' αρέσει, είπα μήπως μπορώ να το παρακάμψω.

 

 

 

ΥΓ. Αυτό που σε ρώτησα πιο πάνω για τα αποτυπώματα δεν το καταλαβα τι μου απάντησες. Ήθελα να βάλω τον δεξί μου αντίχειρα να ξεκλειδώνει με αποτύπωμα το κινητό (simulate home button βασικα αλλα το ίδιο είναι) χωρίς να χρησιμοποιώ passcode αλλά δε μου δούλευε. 



#1072   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/03/2017 - 11:51

Vrachamis νεα ερώτηση. Ήθελα να βάλω σε triple press του home button να μου κανει αλλαγη του κλειδώματος προσανατολισμού οθόνης, να το κλειδώνει και να το ξεκλειδώνει.

 

Ωστόσο δε μ αρέσει που ασχέτως του πόσο γρήγορα κάνω το triple press με το πρώτο πάτημα είναι σαν να ενεργοποιώ το home button. Νομίζω ότι παλιά δεν το έκανε αυτό, γιατί ξαναείχα την ίδια συντόμευση στο παλιό μου κινητό. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το παρακάμψω αυτό;

 

Γιατί το ρωτάω αυτό. Συνήθως ξεχνιέμαι και μπαίνω στην κάμερα και θα θέλω να ξεκλειδώσω τον προσανατολισμό για να τραβήξω ένα βιντεάκι ή μία φωτογραφία με την ορισζόντια διάταξη του κινητού. Μπαινω λοιπόν στην camera app και όταν είμαι έτοιμος συνειδητοποιώ ότι δεν έχω ξεκλειδώσει τον προσανατολισμό. Κάνω λοιπόν triple press αλλά με πάει και στην springpoard γιατί το θεωρεί και ως πάτημα home button. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν μου το έκανε παλιότερα. 

 

Θα μου πεις βάλε άλλη συντόμευση, απλά επειδή αυτή μ' αρέσει, είπα μήπως μπορώ να το παρακάμψω.

Καλό μήνα!!

 

Κατέβασε το RotDisabler από 

vrachamis.yourepo.com/

και μετά πήγαινε

 

Activator>Anywhere> και πατάς "more" πάνω δεξιά, scroll down στην επιλογή Application Launch, επιλέγεις το Camera App, πατάς "save" και στην επόμενη οθόνη "done" πάνω δεξιά.  Scroll down στο section "Application Launched", επέλεξε το Launch Camera που έφτιαξες πριν και μετά πάτα πάλι "Build" πάνω δεξιά. Επιλέγεις Run Command και βάζεις για τίτλο Rotation disabler και περιεχόμενο το: 

Trotation

θα πατήσεις "save" πάνω δεξιά και "done" στην επόμενη οθόνη. Scroll down στο section Run Command και επιλέγεις το "Rotation disabler" που έφτιαξες πριν.

 

Πλέον όταν θα ανοίγεις την camera και για όσο θα βρίσκεται στην οθόνη σου, το Rotation Lock θα απενεργοποείται αυτόματα. Όταν θα εγκαταλείπεις την εφαρμογή θα επανενεργοποιείται πάλι αυτόματα.  :)

 

 

 

 

 

ΥΓ. Αυτό που σε ρώτησα πιο πάνω για τα αποτυπώματα δεν το καταλαβα τι μου απάντησες. Ήθελα να βάλω τον δεξί μου αντίχειρα να ξεκλειδώνει με αποτύπωμα το κινητό (simulate home button βασικα αλλα το ίδιο είναι) χωρίς να χρησιμοποιώ passcode αλλά δε μου δούλευε. 

Κάνε αυτό που είχαμε πει


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 01/03/2017 - 11:53

Big things have small beginnings

#1073   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/03/2017 - 12:11

Τι έκανε ο ανθρωπας πάλι


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1074   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/03/2017 - 01:35

Καλό μήνα!!

Κατέβασε το RotDisabler από

vrachamis.yourepo.com/
και μετά πήγαινε

Activator>Anywhere> και πατάς "more" πάνω δεξιά, scroll down στην επιλογή Application Launch, επιλέγεις το Camera App, πατάς "save" και στην επόμενη οθόνη "done"

Το "more" δεν το βρίσκω.
Πάνω δεξιά έχει "Build".


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1075   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/03/2017 - 01:54

Αυτό εννοεί


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1076   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/03/2017 - 02:25

Για το bypass έχουμε κανένα νέο; υπάρχει περίπτωση να βρούμε κάποιο gesture για να κάνει bypass το passcode??

#1077   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/03/2017 - 02:48

θα πατήσεις "save" πάνω δεξιά και "done" στην επόμενη οθόνη. Scroll down στο section Run Command και επιλέγεις το "Rotation disabler" που έφτιαξες πριν.

Πατάω save αλλά μετά που πατάω "done" δεν κάνει τίποτα. Σταματάει εκεί. Και μου εχει παρακάτω να επιλέξω ποια απο τις διάφορες εντολές που έχω φτιάξει παλαιότερα (αλλά και την τωρινή) θέλω να σβήσω.

Εντάξει έφτιαξε.
Vrachamis, δεν έχω λόγια.
Respect!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: mkougis, 02/03/2017 - 02:58


#1078   mkougis

mkougis

    iPH Addict

  • 703 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/03/2017 - 03:07

Καλημέρα

Κατέβασε το AutoLocker από

vrachamis.yourepo.com/
και μετά πήγαινε

Activator>Anywhere> και πατάς "more" πάνω δεξιά, scroll down στην επιλογή Application Launch, επιλέγεις το Flickr, πατάς "save" και στην επόμενη οθόνη "done" πάνω δεξιά. Scroll down στο section "Application Launched", επέλεξε το Launch Flickr που έφτιαξες πριν και μετά πάτα πάλι "Build" πάνω δεξιά. Επιλέγεις Run Command και βάζεις για τίτλο autolocker και περιεχόμενο το:
autolocker
θα πατήσεις "save" πάνω δεξιά και "done" στην επόμενη οθόνη. Scroll down στο section Run Command και επιλέγεις το "autolocker" που έφτιαξες πριν.

Πλέον όταν θα ανοίγεις τo Flickr και για όσο θα βρίσκεται στην οθόνη σου, το Auto-Lock θα απενεργοποείται αυτόματα. Όταν θα εγκαταλείπεις την εφαρμογή θα επανενεργοποιείται πάλι αυτόματα. :)
Συνεχίζει να κλειδώνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1079   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/03/2017 - 10:14

Συνεχίζει να κλειδώνει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δηλαδή;

 

 

Για το bypass έχουμε κανένα νέο; υπάρχει περίπτωση να βρούμε κάποιο gesture για να κάνει bypass το passcode??

 

 Δυστυχώς δεν έχουμε κάτι ακόμα.


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 02/03/2017 - 10:16

Big things have small beginnings

#1080   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/03/2017 - 10:17

Δυο τρία θεματάκια vrachamis κ πάλι.

Προσπαθώ να κάνω αυτό το κολπάκι με το double tap σε εικονίδια, όπως το κάναμε για τις ταχείες κλήσεις, το κάνω τώρα για μηνύματα αλλά δοκίμασα εκτός από το double tap να το κάνω πρώτα με 3D Touch στο εικονίδιο. Με το double tap μου δούλεψε κανονικά, αλλά με το 3D Touch μου βγάζει το μενού το μητρικό, αυτό που έχει το κινητό από μόνο του. Δεν αλλάζει αυτό; Μήπως έχω λάθος εντολή;
7b8cc7d3d0ff27a6faa8201bc255b96f.jpg

Επίσης κατέβασα το εκπληκτικό σου tweak κ ήθελα να σε ρωτήσω τι κάνουν τα αλλά που έχεις μέσα. Καλά προφανώς το ένα βγάζει φωτός με το sleep button και θα το περάσω σίγουρα και αυτό. Θέλει και αυτό αναθέσεις μέσα μετά ή δουλεύει αυτόματα; Τα υπόλοιπα tweak τι κάνουν;
be6aa97775ef020b0916d39e32b1d4d9.jpg


Τέλος με έχει βολέψει πάρα πάρα πολύ αυτό εδώ
9ab3e39f8cbb165417d7f3f08da33f38.jpg
Το Touch ID fingerprint sensor. Με το που βάζω το χέρι μου πάνω στο κουμπί και χωρίς να ψάχνει για δακτυλικά αποτυπώματα ή τέτοια και αφού το αφήσω ένα δευτερόλεπτο προσομοιώνει το home button. Μόλις το αγγίζω στα πεταχτά και πιο σύντομα μου κάνει το app switcher (το οποίο γενικά έχω αρρώστια και ότι χρησιμοποιώ πολύ-παρότι ξέρω ότι δεν χρειάζεται). Ωστόσο παρότι είναι πολύ βολικές συντομευσεις για μένα μου δημιουργούν το πρόβλημα ότι έχει αχρηστευτεί πλήρως το home button για οποιοδήποτε άλλη δουλειά. Πχ δεν μπορώ να βγάλω screenshot με το home+sleep button πατημένα, γιατί με το που αγγίζω το home και πριν βγει η φωτογραφία με πάει στη home screen και μετά βγαίνει το screenshot. Εννοείται πως έχω το screenshot συντόμευση και αλλού αλλά γενικά δεν μπορώ να αποφύγω κατι τέτοιο; Δεν μ αρέσει που έχει αχρηστευτεί το home button από άλλες διαδικασίες. Ουσιαστικά δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω και όλες τις συντομευσεις του activator που αφορούν στο home button γιατί με το που το αγγίζω είναι σαν να το έχω πατήσει.

Τέλος έχω το θέμα που σου έχω ξαναπεί. Με τα δακτυλικά αποτυπώματα. Όταν πάω να τα κανω ανάθεση σε μια διαδικασία (καλά εκτός του ότι μου ενεργοποιεί το home button από την ανάθεση που έχω κάνει παραπάνω) δεν δουλεύει και μου πετάει το εξής μήνυμα:
b36aecaf970d2f8c4ab9351e75f42b0c.jpg
Στο συγκεκριμένο παράδειγμα πηγα να βάλω να μου ανοίγει το κουμπιουτεράκι με το αποτύπωμα (εντελώς τυχαία απλά για να το δεις).

Μήπως δεν έχω κάτι σωστό στις ρυθμίσεις;;;;
506d94c0be035b269e6572fceb4a258d.jpg


Ευχαριστώ και συγνώμη για τις πολλές απορίες. Μου απαντάς σε ότι έχεις ευχαρίστηση και αν προλαβαίνεις φυσικά!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: Fade2Black, 02/03/2017 - 10:18


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες