Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Επίσημο service iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/03/2015 - 14:48

Από φωτογραφίες και βίντεο πώς τα πάει ?

Πολύ καλές φωτογραφίες.Το μενού της κάμερας εκτός από απλό και εύχρηστο,διαθέτει αρκετές λειτουργίες και πολλά φίλτρα για να ''παίξεις'' και να δώσεις μια πιο καλλιτεχνική εμφάνιση στις φωτογραφίες σου.Επίσης διαθέτει και τη λειτουργία Time Lapse για να τραβάς βίντεο σε fast forward.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 05/03/2015 - 14:59

Η υποτηριξη σε updates ειναι 48 και όχι 36 μήνες. Κάθε συσκευή προορίζεται να πάρει 4 major updates (τουλάχιστον με την μέχρι τώρα ιστορία). Σαν πρώτο update εννοώ την έκδοση που κυκλοφορεί μαζί με τη συσκευή.

Ανάμεσα στα 5&5C έχουμε διαφορά ενος χρόνου αλλά ουσιαστικα μιλάμε για την ιδια συσκευή. Έτσι υπάρχουν 2 περιπτώσεις. Να ακολουθηθούν τα 4 χρονια του 5 (οπότε το 5C θα πάρει updates για 3 αντί 4 χρονια) ή να ακολουθηθούν τα 4 χρονια του 5C (όπου και το 5 θα πάρει updates για 5 χρονια).

Έτσι είτε και οι 2 συσκευές θα σταματησουν σε updates στο iOS 9 (αν πανε με την πρώτη περιπτωση, οποτε το 5 θα έχει iOS : 6,7,8,9), είτε θα πάνε και οι 2 στο iOS 10 (για να έχει το 5C 4 updates iOS 7, 8, 9, 10).

Σε κάθε περιπτωση, ότι και να γινει θα πάρουν ιδια updates αφου μιλάμε για την ιδια συσκευή.

Μάλλον το 5c είναι το ριγμένο της υπόθεσης θα πάρει μάλλον 3 και θα μείνει 99,9% στο 9....αν σκεφτείς ότι κάθε συσκευή την κρατάει στην αγορά 2 χρόνια τότε άσχετα αν έγινε από αλουμίνιο πλαστικό στην ουσία είναι ενα 5 με άλλο περίβλημα άρα το 5c στην ουσία και αυτό 4 update πήρε δεν έχει λογική να βγάλουν το iOS 6 για 5c αφού δεν μπορείς να πας πίσω άρα έχει 7-8-9 και τέλος.αλλα αφού αντικατέστησε το 5 που είχε 6-7-8-9 στην ουσία είναι σαν να είχε 4 major update με ενδιάμεσα ενα λίφτινγκ....

Knowledge Is Power


#18   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 05/03/2015 - 15:23

Όχι μόνο κανείς δε μιλάει για τα προβλήματα του 5 - 2 χρόνια βοά ο κόσμος! - αλλά το προτείνετε κίολας. Το μόνο "πρόβλημα" του 5c είναι το πλαστικό.


Τελευταία επεξεργασία από: alabis, 05/03/2015 - 15:23


#19   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/03/2015 - 15:33

Όχι μόνο κανείς δε μιλάει για τα προβλήματα του 5 - 2 χρόνια βοά ο κόσμος! - αλλά το προτείνετε κίολας. Το μόνο "πρόβλημα" του 5c είναι το πλαστικό.

εχεις δικιο σ'αυτο.εχω αλλαξει και εγω και αλλοι 3 φιλοι μου ειχαν προβλημα μπαταρια και power button (σημα κατατεθεν του 5).το 5s ειναι μια πολυ καλυτερη επιλογη.


Τελευταία επεξεργασία από: lefteristz, 05/03/2015 - 15:34


#20   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 05/03/2015 - 16:28

Όχι μόνο κανείς δε μιλάει για τα προβλήματα του 5 - 2 χρόνια βοά ο κόσμος! - αλλά το προτείνετε κίολας. Το μόνο "πρόβλημα" του 5c είναι το πλαστικό.

Το πλαστικό δεν το θεωρώ σαν πρόβλημα σε μια συσκευή ας είναι και Apple.Ίσα ίσα που είναι και πιο ανθεκτικό υλικό σε γρατσουνιές και καταπονήσεις.Ας μην ξεχνάμε άλλωστε ότι μέχρι την έλευση του 5 όλα τα μοντέλα της ήταν με πλαστικό πίσω καπάκι.



#21   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 05/03/2015 - 20:58

Το πλαστικό δεν το θεωρώ σαν πρόβλημα σε μια συσκευή ας είναι και Apple.Ίσα ίσα που είναι και πιο ανθεκτικό υλικό σε γρατσουνιές και καταπονήσεις.Ας μην ξεχνάμε άλλωστε ότι μέχρι την έλευση του 5 όλα τα μοντέλα της ήταν με πλαστικό πίσω καπάκι.

Γι'αυτό έβαλα ειρωνικά εισαγωγικά. Κατ΄εμέ το πιο φιλικό υλικό ενώ οι περισσότεροι δε γνωρίζουν οτί έχει μεταλικό σασί, εξού και το αυξημένο βάρος του.



#22   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 06/03/2015 - 01:54

Από αυτά που διάβασα με λίγα λόγια, καλό θα είναι να περιμένω λογικά να βγουν τα καινούργια μοντέλα και μετά να αποφασίσω, σωστά ? Για να είμαι και πιο σίγουρος για τα updates.

#23   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 06/03/2015 - 02:25

Από αυτά που διάβασα με λίγα λόγια, καλό θα είναι να περιμένω λογικά να βγουν τα καινούργια μοντέλα και μετά να αποφασίσω, σωστά ? Για να είμαι και πιο σίγουρος για τα updates.

οταν βγουν όμως θα πρέπει να αυξήσεις το budget σου κατα πολύ απο τα 260 ευρώ που εισαι τώρα όπως είπες πριν...εκτός πάλι αν πας σε παλιό μοντέλο που πάλι θα έχει περιορισμό στον αριθμό των αναβαθμίσεων που μπορεί να υποδεχτεί

#24   antonis5

antonis5

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 06/03/2015 - 02:37

Ενα τηλεφωνο ειναι,δεν θα το κρατησεις και για ολοι σου την ζωη!Ταπεινη μου γνωμη,επειδη ημουν κατοχος ολων των iphone,αναμεσα σε 5 και 5c με κλειστα τα ματια 5αρι!Μακρια απο την πλαστικουρα!



#25   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 06/03/2015 - 03:05

Ενα τηλεφωνο ειναι,δεν θα το κρατησεις και για ολοι σου την ζωη!Ταπεινη μου γνωμη,επειδη ημουν κατοχος ολων των iphone,αναμεσα σε 5 και 5c με κλειστα τα ματια 5αρι!Μακρια απο την πλαστικουρα!


Μα δεν είπα ότι θα το κρατήσω και μια ζωή, αλλά θέλω να μπορώ να κετεβαζω apps ως τις αρχές του 2016 χωρίς να μου βγάλει "requires a newer version of IOS". Παρεμπιπτόντως το 5 μου αρέσει περισσότερο από το 5c...

#26   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 06/03/2015 - 03:16

Τελικά, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

#27   sip1995

sip1995

    iPH newbie

  • 61 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 06/03/2015 - 14:15

Τελικά, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.


Σωστό και αυτό....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες