Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Το iOS 8.2 θα γίνει διαθέσιμο την Δευτέρα 9 Μαρτίου. Ιδού τι περιέχει!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
459 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   rs280ps

rs280ps

    iPH Enthousiast

  • 458 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 06/03/2015 - 11:55

Θα εχουμε μηπως κ την επιλογη 2G/3G/LTE?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Panagiotis477

Panagiotis477

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/03/2015 - 12:02

Όχι αδερφέ μου, έχω κάνει απο power restart μέχρι restore. Τίποτα. Πήγα στην nfo quest,μου άλλαξαν συσκευή, και μετά απο 3 μέρες και η καινούρια συσκευτή τα ίδια έκανε.Χωρίς να κάνω backup απο την προηγούμενη. Το θεωρώ καπως δύσκολο 2 συσκευές, ολοκαίνουριες(αφού μέσα σε 2 μήνες που το έχω μου το έχουν αντικαταστήσει 2 φορές το 5s) να έχουν το ίδιο σύμπτωμα από ελάττωμα hardware. Πάραυτα αν συνεχιστεί και μετά το update,θα ξαναπάω στην info quest...


Πάντως κι εγώ το 5s έχω (64GB -δεν ξέρω αν παίζει ρόλο) και δεν έχω κανένα από αυτά τα προβλήματα. Και να φανταστείς ότι τα updates -εκτός από την αλλαγή από 7 σε 8- τα κάνω OTA κι όχι μέσω iTunes γιατί βαριέμαι να περιμένω να κατεβάσει 2GB. Για να μη μιλήσω για restore. Θα σκεφτώ αν θα το ξανακάνω με το 9.

#33   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 06/03/2015 - 12:26

φιλε οταν κανεις καποιο update συνηθως πας προς το καλυτερο κι οχι προς το χειρότερο αυτος ειναι κι ο λόγος του update να διορθώσεις μικροπροβλήματα της υπάρχουσας ρομ κι οχι για να ανοίξεις καινουργεια!!!!μπες δες λιγο στο youtube iphone 5 η iPhone 4s με ios 6 iOS 7 και ios 8 πως παει πιο γρήγορα κι οσο για το πια ειναι πιο σταθερή ξερουμε ολοι μας αυτες η ρομ εχουν περασει σε ΟΛΟΥΣ απο τα χερια μας

φιλε μου το 8.2 ειναι για το apple watch και bug fixes! το apple sdk που περιεχετε με το framework ειναι τεραστια δουλεια! αυτο στοχευουν στο 8.2 αυτο θα κανουν. αν θες νεο UI περιμενε το ios 9


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#34   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 06/03/2015 - 12:40

φιλε μου το 8.2 ειναι για το apple watch και bug fixes! το apple sdk που περιεχετε με το framework ειναι τεραστια δουλεια! αυτο στοχευουν στο 8.2 αυτο θα κανουν. αν θες νεο UI περιμενε το ios 9

Λες να έχει άλλο ui το 9 όπως δηλαδή είχαμε από 6 σε 7;

Knowledge Is Power


#35   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 06/03/2015 - 12:43

φιλε μου το 8.2 ειναι για το apple watch και bug fixes! το apple sdk που περιεχετε με το framework ειναι τεραστια δουλεια! αυτο στοχευουν στο 8.2 αυτο θα κανουν. αν θες νεο UI περιμενε το ios 9

δεν εχω σκοπο ακομα να παρω το Apple watch κανονικα σε ολες της αναβαθμισεις επρεπε να γινεται σοβαρή και μεγαλη δουλειά οχι να διορθώνουν ενα να χαλάνε αλλα δυο μετα!!!!σε θέματα προϊόντα εχει ανεβεί η Apple αλλα εχει χαλασει σε παρα πολλα μπες κανε μια γύρα στο forum ποσα προβληματα βγαζει η 8 κατι εγω συγκεκριμένα δεν ειχα στην 6 πολλα bugs και δεν πιστευω εχω καπου άδικο!!!ευχομαι μοναχα το ios 8.2 να αξιζει τον κόπο
Rafael Nadal

#36   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 06/03/2015 - 12:53

Λες να έχει άλλο ui το 9 όπως δηλαδή είχαμε από 6 σε 7;

αυτο δεν το ξερω, μπορει και ναι μπορει και οχι... με πολλα πειραματιζετε η αππλε, αν κατι απο αυτα ειναι σε τελικη φαση μπορει.

 

δεν εχω σκοπο ακομα να παρω το Apple watch κανονικα σε ολες της αναβαθμισεις επρεπε να γινεται σοβαρή και μεγαλη δουλειά οχι να διορθώνουν ενα να χαλάνε αλλα δυο μετα!!!!σε θέματα προϊόντα εχει ανεβεί η Apple αλλα εχει χαλασει σε παρα πολλα μπες κανε μια γύρα στο forum ποσα προβληματα βγαζει η 8 κατι εγω συγκεκριμένα δεν ειχα στην 6 πολλα bugs και δεν πιστευω εχω καπου άδικο!!!ευχομαι μοναχα το ios 8.2 να αξιζει τον κόπο

το αν δεν παρεις εσυ apple watch δεν σημαινει οτι η αππλε δεν θα το ωγαλει κιολας! και μαλιστα αντι να βγαλει μονο την 8.1 βγαζει 8.1, 8.2, 8.3, 8.4 σε τακτα χρονικα διαστηματα ωστε να τα καλυψει ολα! τωρα το ios 8 που εχετε φαγωθει ολοι BUGS εχει οχι FATAL ERRORS... ναι καμια φορα κολαει ο σαφαρι, καμια φορα κωλαει 3 δευτερα στη κληση, καμια φορα κολαει κανενα animation... τηλεφωνο να κλεισει... να παγωσει... να χρεαιστε να το κλεινεισ συνεχεια δεν εχει... εμενα τουλαχιστον ποτε δεν χρεαιστηκε να κλεισω το κινητο...


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#37   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 06/03/2015 - 12:58

αυτο δεν το ξερω, μπορει και ναι μπορει και οχι... με πολλα πειραματιζετε η αππλε, αν κατι απο αυτα ειναι σε τελικη φαση μπορει.

το αν δεν παρεις εσυ apple watch δεν σημαινει οτι η αππλε δεν θα το ωγαλει κιολας! και μαλιστα αντι να βγαλει μονο την 8.1 βγαζει 8.1, 8.2, 8.3, 8.4 σε τακτα χρονικα διαστηματα ωστε να τα καλυψει ολα! τωρα το ios 8 που εχετε φαγωθει ολοι BUGS εχει οχι FATAL ERRORS... ναι καμια φορα κολαει ο σαφαρι, καμια φορα κωλαει 3 δευτερα στη κληση, καμια φορα κολαει κανενα animation... τηλεφωνο να κλεισει... να παγωσει... να χρεαιστε να το κλεινεισ συνεχεια δεν εχει... εμενα τουλαχιστον ποτε δεν χρεαιστηκε να κλεισω το κινητο...

δεν εχω φαγωθεί συζήτηση κανουμε ισως σε εσενα έτυχε φιλε μου εγω λεω απλα την γνωμη μου σε σχεση με προηγούμενα ios που δεν ειχαν αυτα τα προβληματα ισως επειδη εχουν τοσα να σκεφτούν τοσα μηχανήματα γι αυτο και τα τοσα bugs ισως δουμε και iPad 3c οπως το 5c πλαστικοποιημένο ποτε δεν ξερεις
Rafael Nadal

#38   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2015 - 13:00


 

το αν δεν παρεις εσυ apple watch δεν σημαινει οτι η αππλε δεν θα το ωγαλει κιολας! και μαλιστα αντι να βγαλει μονο την 8.1 βγαζει 8.1, 8.2, 8.3, 8.4 σε τακτα χρονικα διαστηματα ωστε να τα καλυψει ολα! τωρα το ios 8 που εχετε φαγωθει ολοι BUGS εχει οχι FATAL ERRORS... ναι καμια φορα κολαει ο σαφαρι, καμια φορα κωλαει 3 δευτερα στη κληση, καμια φορα κολαει κανενα animation... τηλεφωνο να κλεισει... να παγωσει... να χρεαιστε να το κλεινεισ συνεχεια δεν εχει... εμενα τουλαχιστον ποτε δεν χρεαιστηκε να κλεισω το κινητο...

 

Συμφωνω και γω φιλε! Η σταθεροτητα ειναι αυτη που χαρακτηριζει το ios. Και για οσοι πιστευουν για το αντιθετο θα πρεπε ναχαν δοκιμασει εστω και για λιγο λειτουργικα οπως android και windows να σου πω εγω για laggαρισματα... Παντως εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο οποτε καλο ειναι να βελτιωνεται εστω και λιγο καθε φορα το ios



#39   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 06/03/2015 - 13:09

το αν δεν παρεις εσυ apple watch δεν σημαινει οτι η αππλε δεν θα το ωγαλει κιολας! και μαλιστα αντι να βγαλει μονο την 8.1 βγαζει 8.1, 8.2, 8.3, 8.4 σε τακτα χρονικα διαστηματα ωστε να τα καλυψει ολα! τωρα το ios 8 που εχετε φαγωθει ολοι BUGS εχει οχι FATAL ERRORS... ναι καμια φορα κολαει ο σαφαρι, καμια φορα κωλαει 3 δευτερα στη κληση, καμια φορα κολαει κανενα animation... τηλεφωνο να κλεισει... να παγωσει... να χρεαιστε να το κλεινεισ συνεχεια δεν εχει... εμενα τουλαχιστον ποτε δεν χρεαιστηκε να κλεισω το κινητο...

Συμφωνω και γω φιλε! Η σταθεροτητα ειναι αυτη που χαρακτηριζει το ios. Και για οσοι πιστευουν για το αντιθετο θα πρεπε ναχαν δοκιμασει εστω και για λιγο λειτουργικα οπως android και windows να σου πω εγω για laggαρισματα... Παντως εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο οποτε καλο ειναι να βελτιωνεται εστω και λιγο καθε φορα το ios


ειχα android συσκευες οποτε ξερω αλλα οταν επιασα στα χερια μου το iphone 5 με το ios 6 επανω δεν εχει δεν ειχε καμια σχεση με το 8 ξερω οτι ειναι τηλεφωνο και θα κολλήσει και μια φορα οχι ομως καθημερινά οχι τοσα bugs κι οχι επειδη θα βγαλει ενα νέο προϊόν να μην προσέξει ολα τα αλλα!!!δεν ξερω οπως ειπα ισως εγω ειμαι ο περίεργος και ζητάω πολλα απο μια εταιρεια που πληρωνω κοντα στο χιλιάρικο να αγορασω μια συσκευη κι ισως εγω ειμαι ο περίεργος που θελω οτι καλυτερο στα χερια μου
Rafael Nadal

#40   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2015 - 13:24

ειχα android συσκευες οποτε ξερω αλλα οταν επιασα στα χερια μου το iphone 5 με το ios 6 επανω δεν εχει δεν ειχε καμια σχεση με το 8 ξερω οτι ειναι τηλεφωνο και θα κολλήσει και μια φορα οχι ομως καθημερινά οχι τοσα bugs κι οχι επειδη θα βγαλει ενα νέο προϊόν να μην προσέξει ολα τα αλλα!!!δεν ξερω οπως ειπα ισως εγω ειμαι ο περίεργος και ζητάω πολλα απο μια εταιρεια που πληρωνω κοντα στο χιλιάρικο να αγορασω μια συσκευη κι ισως εγω ειμαι ο περίεργος που θελω οτι καλυτερο στα χερια μου

Καλα κανεις και ζητας το καλυτερο σαν καταναλωτης και μαζι σου ειμαι. Αλλα σκεψου... εχεις δυο μοντελα πισω συσκευη που υποστηριζεται αριστα ακομη απο το ios 8. ειναι πολλα παιδια εδω που ακομη και με 4s δεν εχουν προβληματα. Σκεψου πχ samsung οσοι ειχαν S3 ΚΑΙ s4 (εχω κολλητο με s4 που θελει να το σπασει λογω laggs) δεν υποστηριζουν τις νεες εκδοσεις android. Απο εκει κ περα λογικο ειναι να απαιτουμε τα καλυτερα. Απλα θεωρω οτι πρεπει αν δεν τοχεις κανει ηδη να κανεις καποιο restore μηπως και σου κολλαει για καποιο λογο της συσκευησ σου. Προσωπικα σε 5αρια δεν εχω ακουσει τοσα πολλα laggs που λες. Παντως ολα τρωνε κολληματα ... Ακομα και τα 6αρια .. Μηχανηματα ειναι...



#41   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 06/03/2015 - 13:42

νεο UI δυσκολα να δουμε πιστευω τοσο γρηγορα.



#42   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 06/03/2015 - 13:43

Καλα κανεις και ζητας το καλυτερο σαν καταναλωτης και μαζι σου ειμαι. Αλλα σκεψου... εχεις δυο μοντελα πισω συσκευη που υποστηριζεται αριστα ακομη απο το ios 8. ειναι πολλα παιδια εδω που ακομη και με 4s δεν εχουν προβληματα. Σκεψου πχ samsung οσοι ειχαν S3 ΚΑΙ s4 (εχω κολλητο με s4 που θελει να το σπασει λογω laggs) δεν υποστηριζουν τις νεες εκδοσεις android. Απο εκει κ περα λογικο ειναι να απαιτουμε τα καλυτερα. Απλα θεωρω οτι πρεπει αν δεν τοχεις κανει ηδη να κανεις καποιο restore μηπως και σου κολλαει για καποιο λογο της συσκευησ σου. Προσωπικα σε 5αρια δεν εχω ακουσει τοσα πολλα laggs που λες. Παντως ολα τρωνε κολληματα ... Ακομα και τα 6αρια .. Μηχανηματα ειναι...

γενικα μιλαω για τα bugs ios 8 σε σχεση με τα bugs ios 6!!!ναι φιλε μου για τα δικά μου bugs εχω κανει και restore κι εχω δοκιμασει τα παντα τωρα δεν ξερω για αλλους απλα επειδη μπαίνουμε στο forum και διαβάζουμε προσπαθω και διαβάζω τα παντα γενικα το εχω αυτο απο τοτε που εκανα ρουταρισματα στα android για να ξερω οτι περισσοτερο κι οτι καλυτερα για να μην χρειαζομαι κανεναν να μου πει τι πρεπει να κανω και πως θα το κανω
Rafael Nadal

#43   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/03/2015 - 13:54

γενικα μιλαω για τα bugs ios 8 σε σχεση με τα bugs ios 6!!!ναι φιλε μου για τα δικά μου bugs εχω κανει και restore κι εχω δοκιμασει τα παντα τωρα δεν ξερω για αλλους απλα επειδη μπαίνουμε στο forum και διαβάζουμε προσπαθω και διαβάζω τα παντα γενικα το εχω αυτο απο τοτε που εκανα ρουταρισματα στα android για να ξερω οτι περισσοτερο κι οτι καλυτερα για να μην χρειαζομαι κανεναν να μου πει τι πρεπει να κανω και πως θα το κανω

Καλα κανεις και ψαχνεσαι! Κ εγω ετσι ειμαι... και διαβαζω πολλα απο τα ποστ εδω χωρις απαραιτητα να σχολιαζω - απλα για εκμαθηση. Ειλικρινα μου κανει εντυπωση αυτο για τα πολλα bugs που αναφερεις. Το ios 7 εδωσε πολλα καινουργια πραγματα που απο καιρο ελειπαν απο τα non-jb iphone. Αλλα θεωρω οτι το 8, που για μενα δεν ηταν και η επανασταση, δεν εδωσε περαν του αρχικου 8.1.1 αλλα θεματα τοσο σοβαρα (κατ εμε παντα - προσωπικη αποψη). Σιγουρα βελτιωσεις παιρνει αλλα δεν μπορω να δεχτω αφου ησουν ex-android οτι εκει τα κολληματα δεν ηταν 100πλασια? Οπως παντως ξαναειπα εχθρος του καλου το καλυτερο...



#44   barbunis

barbunis

    iPH Member

  • 244 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:ούτε καν...

Δημοσίευση 06/03/2015 - 14:13

εγώ πάντως ευχαριστημένος είμαι με 8.1.2 και jb, δεν πρόκειται να πάω σε καμμία 8.2

βαριέμαι να ξανασετάρω απ'την αρχή, ούτε ψάχνω κάτι καλύτερο ούτε κανενα θαύμα

αναμένω iOS9, ραντεβού το σεπτέβρη λοιπόν :-)



#45   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 06/03/2015 - 15:03

Θα εχουμε μηπως κ την επιλογη 2G/3G/LTE?


Στην 8.3 beta 2 υπάρχει αυτή η επιλογή.Το ίδιο ισχύει και για τους ελληνικούς παρόχους.Οριστε και ένα screenshot.

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1425646984.392378.jpg   50,01KB   84 λήψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες