Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 3 ψήφοι

Θα αγοράσεις το Apple watch?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
75 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Εσείς θα αγοράσετε το Apple watch ?

Πέστε μας και γιατί ...

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#61   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/03/2015 - 12:06

δεν μου εχει κανει το κλικ μεχρι στιγμης


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   dreamer87

dreamer87

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/03/2015 - 12:25

Αν δεν εβγαζε η appe ρολοι οι μισοι εδω μεσα θα τα βγαζαν αχρηστα ασχημα και καγκουρικα. Κατα τη γνωμη μου η apple παντα ηταν συνυφασμενη με το εκλεπτυσμενο στυλ και κατα τη γνωμη μου το ρολοι ειναι πολυ μακρια απ αυτη την κατευθυνση. Οταν μιλαμε για ρολοι μιλαμε για την υπογραφη του αντρα στο χερι. Ο καθενας μπορει να αγορασει ενα αληθινο (αυτοματο και οχι quartz) ρολοι αφου μπορεις να βρεις αξιοπιστα και ομορφα ελβετια ακομα και απο 300 ευρω. Αν καποιος θελει κ πρεστιζ στο χερι του και μπορει να πληρωσει οσα ζητα το ρολοι της apple στις ακριβες του εκδοσεις μπορει καλιστα να αγορασει ακομα και tag heuer η omega. Βασικα το ακριβοτερο νομιζω κοστιζει οσο ενα φθηνο rolex, μιλαμε για τρελα.

 

Εχω πραγματικα οτι εχει βγαλει Η apple τα τελευταια χρονια και τα ανανεωνω και με τα καινουργια μοντελα αλλα το να το παρω ακομα και το ρολοι επειδη ειναι apple με κανει αυτο που κοροιδευω. Αυτο που σκεφτονται ολοι για μενα οταν βλεπουν την συλλογη μου απο συσκευες με το μηλο.



#63   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2015 - 12:27

Αν πρέπει να το φορτίζεις συνέχεια...Θα πρέπει να το βγάζει κανεις κάθε βράδυ και να το φορτίζει και να θυμάται να το φορέσει το πρωι. Θα μπορούσε η αυτονομία να κρατάει παραπάνω. Πχ βδομάδα.



#64   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.904 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/03/2015 - 13:14

Το θεμα ειναι κατα ποσο ενας ανθρωπος μπορει να αντισταθει σ'αυτες τις αναγκες.

Δύσκολα Λευτέρη. Κάποιες απο αυτές εάν δεν τις κάνεις μένεις "πίσω" γιατί οι άλλοι απλά την ακολουθούν. 



#65   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 20/03/2015 - 13:14

Αν πρέπει να το φορτίζεις συνέχεια...Θα πρέπει να το βγάζει κανεις κάθε βράδυ και να το φορτίζει και να θυμάται να το φορέσει το πρωι. Θα μπορούσε η αυτονομία να κρατάει παραπάνω. Πχ βδομάδα.

Συμφωνώ αλλά ακόμα και έτσι προβλέπω σούπερ πωλήσεις.



#66   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.904 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/03/2015 - 13:17

Αν πρέπει να το φορτίζεις συνέχεια...Θα πρέπει νμα το βγάζει κανεις κάθε βράδυ και να το φορτίζει και να θυμάται να το φορέσει το πρωι. Θα μπορούσε η αυτονομία να κρατάει παραπάνω. Πχ βδομάδα.

Αυτό θα έρθει με το Apple Watch 2. Κλασικό μάρκετινγκ



#67   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 20/03/2015 - 14:00

Εγώ πάντως όταν κοιμάμαι δεν φοράω ρολόι. Το έχω στο γραφείο μου. Τι να το έχω λοιπόν σκέτο τι να το φορτίζω.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#68   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 20/03/2015 - 15:00

Oχι γιατι ειναι ασχημο - μου θυμιζει τα δεκαδες Κινεζικα smart watches που πωλουνται σημερα με τετραγωνη οθονη. Το LG watch ειναι πολυ ποιο ωραιο. Αυτονομια για κλαματα - design απο αλλη εποχη και του λειπουν features. Mε optical sensor για παλμους (που δεν ειναι αξιοπιστος τροπος μετρησης) χωρις αυτονομο GPS δεν κανει ουτε για αθληση.

 

Το συγκρινω με το Fenix 3 που εχω αγορασει προσφατα διπλα του το Apple θα ειναι σαν ψευτικο παιχνιδακι. Το Fenix οπως και ενα Ambit 3 ειναι πολυ καλυτερες επιλογες και δεν ντρεπεσαι να τα φορας στο γραφειο (το apple ειλικρινα θα ντρεπομουν να το φοραγα).

 

Υποψη το Fenix εχει αυτονομια 2-4 εβδομαδες αναλογως τη χρηση.... :-)


Τελευταία επεξεργασία από: gmakris, 20/03/2015 - 15:02


#69   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 20/03/2015 - 16:20

Παιδιά, το 38αρι θα 'ναι πολύ μικρό;

#70   chrisgra2

chrisgra2

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 20/03/2015 - 18:20

Με την τιμή που έχει με τίποτα, αλλά ίσως στο μέλλον να το κλωνοποιήσουν τα κινεζάκια και να το πάρουμε τζάμπα, χα χα!!



#71   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 20/03/2015 - 18:36

Συνηθως το 38 αρι ειναι για γυναικες - τα αντρικα (τα normal στρογγυλά) εχουν διαμετρο 41cm και πάνω 



#72   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/03/2015 - 20:57

Oχι γιατι ειναι ασχημο - μου θυμιζει τα δεκαδες Κινεζικα smart watches που πωλουνται σημερα με τετραγωνη οθονη. Το LG watch ειναι πολυ ποιο ωραιο. Αυτονομια για κλαματα - design απο αλλη εποχη και του λειπουν features. Mε optical sensor για παλμους (που δεν ειναι αξιοπιστος τροπος μετρησης) χωρις αυτονομο GPS δεν κανει ουτε για αθληση.

 

Το συγκρινω με το Fenix 3 που εχω αγορασει προσφατα διπλα του το Apple θα ειναι σαν ψευτικο παιχνιδακι. Το Fenix οπως και ενα Ambit 3 ειναι πολυ καλυτερες επιλογες και δεν ντρεπεσαι να τα φορας στο γραφειο (το apple ειλικρινα θα ντρεπομουν να το φοραγα).

 

Υποψη το Fenix εχει αυτονομια 2-4 εβδομαδες αναλογως τη χρηση.... :-)

Φίλε μου το fenix 3 δεν μπορείς να το συγκρίνεις με το apple watch δεν έχουν απολύτως καμία σχέση. To apple watch έχει μεγάλη γκάμα επιλογών ,αν το δεις στην κατογορία ενός γυναικείου δερματινου ρολογιου το fenix δείχνει χοντροκομένο . Άσε που θέλει να το συνδέσεις με αισθητήρες για να έχεις ενδειξεις παλμών, ενώ από την άλλη το apple watch γίνεται η προέκταση του iphone στο χέρι σου και μπορείς να εχει ενδείξεις την καρδιακής λειτουργία απλα φορώντας το.



#73   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/03/2015 - 07:49

Φυσικα το fenix δεν ειναι για γυναικες. Απο την αλλη ενας σοβαρος δρομεας δεν θα αγοραζε την εκδοση sport του apple watch για καθως η οπτικη μετρηση παλμων δεν ειναι ακριβης (η ακριβεια ειναι σημαντικη καθως η προπονηση γινεται βασει παλμων) ενω το κινητο το αφηνουν σπιτι. Επισης καποιος που θα βγει για τρεξιμο βραδυ με την αυτονομια που εχει μαλλον θα ψαχνει για φορτιστη στα περιπτερα .... :-p

#74   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/03/2015 - 08:21

Μόνος σου λες σε ποιον απευθύνεται το fenix ειδικό κοινό. Αντίθετα το apple w απευθύνεται σε πιο ευρύ κοινό με ένα χαρακτηριστικό : κάτοχος iphone. Ο ειδικός θα είναι πάντα καλύτερος στα σημεία . Αλλά υπάρχουν πολλά άλλα που το fenix δεν είναι σχεδιασμένο να κάνει εξού και η καλυτέρη αυτονομία κτλ. Μην κάνεις τέτοια σύγκριση δεν έχει νόημα. Να συγκρίνεις με άλλα της ίδιας κατηγορίας smart watch που κυκλοφορούν εδώ και καιρό και ο ανταγωνισμός θα αγριεύει

#75   barbunis

barbunis

    iPH Member

  • 244 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • GameCenter:ούτε καν...

Δημοσίευση 21/03/2015 - 08:41

πάντως εγώ έχω παρατηρήσει οτι 8 στους 10 που τρέχουν στα πάρκα είναι παχουλοί

τι να το κάνω το apple watch, αφού δεν θ'αρχίσω τρέξιμο, φοβάμαι μην παχύνω...



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες