Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ταξίδι στην Ιταλία - Mobile Internet


  • Please log in to reply
4 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1,498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/03/2015 - 08:46

Καλημέρα σας!

Πρόκειται να κάνω ταξίδι στην Ιταλία για 10 μέρες τον επόμενο μήνα και ψάχνομαι για το τι να κάνω σχετικά με το Internet - εφ´όσον ακόμα δεν έχει μπει σε εφαρμογή ο νόμος που προβλέπει να μπορούμε να χρησιμοποιούμε τα data μας σε όλες τις χώρες τις Ευρώπης...

Κοίταξα το site της Wind και είδα ότι για καρτοκινητό προσφέρει ένα πακέτο που με 15 ευρώ σου δίνει 150 MB εντός Ευρώπης για ένα μήνα, το οποίο ναι μεν είναι αρκετό για χάρτες και ελάχιστη χρήση γενικώς, αλλά θα προτιμούσα να μην είμαι συνέχεια με το μετρητή στο χέρι...

Υπάρχει κάποιο φθηνό πακέτο καρτοκινητής που να το προμηθεύεται κάποιος με συνοπτικές διαδικασίες και να δίνει αρκετά data, όπως πχ το F2G της Wind; Υπάρχει τρόπος να αγοραστεί η κάρτα με κάποιο τρόπο online και να σταλεί Ελλάδα πριν βρεθώ στην Ιταλία ώστε να είμαι προετοιμασμένη;

Όποιος ζει Ιταλία ή έχει κάνει ταξίδι τους τελευταίους μήνες και γνωρίζει τα πρόσφατα πακέτα καρτοκινητής, θα το εκτιμούσα να δώσει τα φώτα του!

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1,631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/03/2015 - 11:49

Καλημερα, μόλις γύρισα από Ιταλία όποτε τα χω φρέσκα, έχουν πακέτα με 15-20ευρω με 1-2gb 4g data κ δωρεάν τηλέφωνα κ sms Ιταλία...επίσης με .20c per min μιλάς με Ελλάδα! Πολυ καλό μια κ τα 15 ευρώ μένουν στην κάρτα γιατι ειναι προσφορές τα δεδομένα, όπως γίνετε κ εδώ λίγο πολυ...το μονο catch ειναι ότι πληρώνεις κ τη sim 20eur, όποτε πας 35-40...εγώ έδωσα 39 για TIM me 2gb 4g, κ ειχα 15 ευρώ για Ελλάδα δηλ 300 λεπτά κ αλλα 400 λεπτά για Ιταλία..χρήσιμο για να κίνησε εκεί μιλώντας με μαγαζιά εστιατόρια για κρατήσεις πληροφορίες...αυτά, από σήμα ήμουν μια χαρά όπως επίσης είδα κ φοβερή διαφορά στη μπαταρία μια κ έχουν καλύτερα στημένα δίκτυα φαίνεται...
Attached File  ImageUploadedByTapatalk1426067364.927902.jpg   151.19KB   24 downloads

#3   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3,421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/03/2015 - 11:54

Καλημερα, μόλις γύρισα από Ιταλία όποτε τα χω φρέσκα, έχουν πακέτα με 15-20ευρω με 1-2gb 4g data κ δωρεάν τηλέφωνα κ sms Ιταλία...επίσης με .20c per min μιλάς με Ελλάδα! Πολυ καλό μια κ τα 15 ευρώ μένουν στην κάρτα γιατι ειναι προσφορές τα δεδομένα, όπως γίνετε κ εδώ λίγο πολυ...το μονο catch ειναι ότι πληρώνεις κ τη sim 20eur, όποτε πας 35-40...εγώ έδωσα 39 για TIM me 2gb 4g, κ ειχα 15 ευρώ για Ελλάδα δηλ 300 λεπτά κ αλλα 400 λεπτά για Ιταλία..χρήσιμο για να κίνησε εκεί μιλώντας με μαγαζιά εστιατόρια για κρατήσεις πληροφορίες...αυτά, από σήμα ήμουν μια χαρά όπως επίσης είδα κ φοβερή διαφορά στη μπαταρία μια κ έχουν καλύτερα στημένα δίκτυα φαίνεται...
attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1426067364.927902.jpg


Την κάρτα την πήρες απο Ιταλία;

Knowledge Is Power


#4   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1,631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 11/03/2015 - 11:55

Ναι φιλε στο κατάστημα της Tim στη ρωμη

#5   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1,498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/03/2015 - 19:56

Σ´ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες