Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Google Calendar για το iPhone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.905 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/03/2015 - 13:11

Το ειπα για πλακα αλλα οντως ειναι down το AppStore !!!!!

Server! 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/03/2015 - 13:49

http://9to5mac.com/2...s-connect-down/

legit


#18   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/03/2015 - 16:09

Πλεον εμφανιζεται στο store αλλα δεν εγκαθισταται οπως και καμμια αλλη εφαρμογη.
Μαλλον το προβλημα ειναι γενικευμενο.

#19   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/03/2015 - 16:29

Αυτό θα ρώταγα και γω δεν μπορώ να κατεβάσω τίποτα...

Knowledge Is Power


#20   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 11/03/2015 - 21:25

Ειναι λογω του γενικοτερου σημερινου προβληματος.

#21   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/03/2015 - 15:29

Το κατεβασα, αλλα δεν το προσπαθησα καν και το εσβησα, πολυ κακο κατα τη γνωμη μου.

legit


#22   homodigital

homodigital

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2015 - 00:38

Φτωχομπινεδιάρικο θα έλεγα!!

#23   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/03/2015 - 01:19

Προσωπικά χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Apple η οποία είναι πολύ εύχρηστη, λειτουργική και επειδή είμαι κάτοχος MacBook Pro συγχρονίζει άριστα και χωρίς κανένα πρόβλημα μέσω iCloud από συσκευή σε συσκευή.



#24   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 15/03/2015 - 10:41

Προσωπικά χρησιμοποιώ την εφαρμογή της Apple η οποία είναι πολύ εύχρηστη, λειτουργική και επειδή είμαι κάτοχος MacBook Pro συγχρονίζει άριστα και χωρίς κανένα πρόβλημα μέσω iCloud από συσκευή σε συσκευή.

Ο συγχρονισμός μέσω iCloud με MacBook pro και άλλες Apple συσκευές δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του εφαρμογής Apple Calendar. Όλες οι γνωστές εφαρμογές calendar τρίτων (Sunrise, Fantastical, Google Calendar, κλπ) ουσιαστικά ένα διαφορετικό GUI σου δίνουν (+ κάποιες σημαντικές extra λειτουργίες / ευκολίες), μέσω του οποίου οι καταχωρήσεις σου αποθηκεύονται στο default Apple calendar app, οπότε και μετά συγχρονίζονται μεσω iCloud κλπ. Κάποτε το χρησιμοποιούσα κι εγώ, αλλά μετά το ios7 και την μη δυνατή προβολή των all day events στο Notification Center, άρχισα να ψάχνω αλλού. Κατέληξα στο Fantastical και δεν βλέπω να το αλλάζω any time soon.

 

Το Google Calendar είναι ενδιαφέρον σε επίπεδο εμφάνισης αλλά δεν προσφέρει τίποτα εντυπωσιακό ακόμα. Ισως στην πορεία να αλλάξει αυτό.


Τελευταία επεξεργασία από: stark, 15/03/2015 - 10:41


#25   homodigital

homodigital

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2015 - 11:18

Πάντως πολύ αξιόλογο ημερολόγιο ειναι το 24me smart calendar iTunes Link

Θα έλεγα πως είναι λίγο καλύτερο απο το Fantastical. Προς το παρών, μόνο για iphone



#26   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/03/2015 - 11:33

Ο συγχρονισμός μέσω iCloud με MacBook pro και άλλες Apple συσκευές δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του εφαρμογής Apple Calendar. Όλες οι γνωστές εφαρμογές calendar τρίτων (Sunrise, Fantastical, Google Calendar, κλπ) ουσιαστικά ένα διαφορετικό GUI σου δίνουν (+ κάποιες σημαντικές extra λειτουργίες / ευκολίες), μέσω του οποίου οι καταχωρήσεις σου αποθηκεύονται στο default Apple calendar app, οπότε και μετά συγχρονίζονται μεσω iCloud κλπ. Κάποτε το χρησιμοποιούσα κι εγώ, αλλά μετά το ios7 και την μη δυνατή προβολή των all day events στο Notification Center, άρχισα να ψάχνω αλλού. Κατέληξα στο Fantastical και δεν βλέπω να το αλλάζω any time soon.

Το Google Calendar είναι ενδιαφέρον σε επίπεδο εμφάνισης αλλά δεν προσφέρει τίποτα εντυπωσιακό ακόμα. Ισως στην πορεία να αλλάξει αυτό.


Συμφωνώ απόλυτα... Google calendar είναι απλό! Με ωραίο interface για μένα. Σκοπός βέβαια είναι τι ανάγκες έχει ο καθένας για να διαλέξει το κατάλληλο calendar

#27   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.905 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/03/2015 - 11:48

Ο συγχρονισμός μέσω iCloud με MacBook pro και άλλες Apple συσκευές δεν είναι κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό του εφαρμογής Apple Calendar. Όλες οι γνωστές εφαρμογές calendar τρίτων (Sunrise, Fantastical, Google Calendar, κλπ) ουσιαστικά ένα διαφορετικό GUI σου δίνουν (+ κάποιες σημαντικές extra λειτουργίες / ευκολίες), μέσω του οποίου οι καταχωρήσεις σου αποθηκεύονται στο default Apple calendar app, οπότε και μετά συγχρονίζονται μεσω iCloud κλπ. Κάποτε το χρησιμοποιούσα κι εγώ, αλλά μετά το ios7 και την μη δυνατή προβολή των all day events στο Notification Center, άρχισα να ψάχνω αλλού. Κατέληξα στο Fantastical και δεν βλέπω να το αλλάζω any time soon.

 

Το Google Calendar είναι ενδιαφέρον σε επίπεδο εμφάνισης αλλά δεν προσφέρει τίποτα εντυπωσιακό ακόμα. Ισως στην πορεία να αλλάξει αυτό.

Το Apple Calendar δέν το αλλάζω.



#28   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 17/03/2015 - 10:48

Το Apple Calendar δέν το αλλάζω.

Καλο αλλα δεν μπορεις να ξεχωρισεις ποιο ειναι ποιο, αν χρησιμοποιεις πανω απο ενα ημερολογια (με διαφορετικο χρωμα) οπως εγω πχ.
Ετσι στην προβολη μηνα εχεις καλυτερη και πιο γρηγορη εποπτεια του ημερολογιου, χωρις να πρεπει να κλικαρεις μεσα σε καθε μια μερα ξεχωριστα.
Την λειτουργια αυτη την εχουν αμφοτερα τα calendars 5 και fantastical 2. Το πρωτο δε γραφει και ολογραφως το event, οχι απλα εγχρωμη κουκιδα.

legit


#29   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.905 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 17/03/2015 - 12:28

Καλο αλλα δεν μπορεις να ξεχωρισεις ποιο ειναι ποιο, αν χρησιμοποιεις πανω απο ενα ημερολογια (με διαφορετικο χρωμα) οπως εγω πχ.
Ετσι στην προβολη μηνα εχεις καλυτερη και πιο γρηγορη εποπτεια του ημερολογιου, χωρις να πρεπει να κλικαρεις μεσα σε καθε μια μερα ξεχωριστα.
Την λειτουργια αυτη την εχουν αμφοτερα τα calendars 5 και fantastical 2. Το πρωτο δε γραφει και ολογραφως το event, οχι απλα εγχρωμη κουκιδα.

Με αυτή την λογική ναί, αλλα με βολέυει να βλέπω τί έχω κάθε μέρα περισσότερο.



#30   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 22/04/2015 - 10:01

Είμαι και εγώ από αυτούςπου χρησιμοποιούν το apple calendar και μου κάνει μια χαρά τη δουλειά μου. Ωστόσο θα δοκιμ΄σαω και αυτό εδώ για αλλαγή να δω τι λέει. 

 

Μία ερώτηση μόνο. Στο calendar της apple έχει μία επιλογή όταν περνάω ένα νέο event που λέει ημερολόγιο σπίτι και ημερολόγιο δουλειά. ¨Εχει κάποια σημασία ή κάποια διαφορά;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες