Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τεχνικός για iPhone 5 από Χανιά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
Θέμα χωρίς απαντήσεις

#1   panostri

panostri

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/03/2015 - 20:03

Γεια σας.

Ψάχνω ένα τεχνικό από Χανιά Κρήτης  για ένα iPhone 5 που βράχηκε και τώρα έχει πρόβλημα με την μπαταρία. Συγκεκριμένα την Δευτέρα με έπιασε βροχή με το μηχανάκι και όταν έφτασα σπίτι είδα ότι στην τσέπη  που το είχα είχε περάσει νερό και είχε βραχεί αρκετά το πάνω μέρος του κινητού. Αμέσως το ξεκλείδωσα και κοίταξα να δω αν δουλεύει.  Δούλευε κανονικά όταν όμως δοκίμασα να κάνω μία κλήση το ακουστικό ίσα που ακουγόταν. Το έκλεισα αμέσως και το στέγνωσα με ένα μπιστολάκι για τα μαλλιά. Μετά από λίγο το άνοιξα και όλα δούλευαν κανονικά και είχε φτιάξει και το ακουστικό. Το μόνο πρόβλημα ήταν ότι η μπαταρία έπεφτε πολύ γρήγορα. Το φόρτισα στο 100% και το βράδυ το έκλεισα. Το πρωί αν και κλειστό όλο το βράδυ η μπαταρία είχε πέσει  κάπου στο 65%. Από εκεί και μετά στην αναμονή έχανε 6-7 % κάθε ώρα χωρίς καθόλου χρήση και ακόμα και όταν το είχα σε λειτουργία πτήσης ή και κλειστό χωρίς κάρτα SIM όλο το βράδυ έχανε κάπου 40%. Το κινητό το έχω περισσότερο από 2 χρόνια και αφού ήταv και βρεγμένο, παράγγειλα καινούργια μπαταρία από το e-matrix  , την άλλαξα και ενώ από το iTools βλέπω ότι η καινούργια μπαταρία είναι καλή (2 κύκλους φόρτισης και actual capacity 1411mah) το κινητό κάνει ακριβώς τα ίδια. Δουλεύουν τα πάντα άψογα αλλά η μπαταρία ακόμα και απενεργοποιημένο και χωρίς  SIM να έχω το κινητό πέφτει κάπου 40% από το βράδυ ως το πρωί. Δεν θέλω να μπω στην διαδικασία να το στείλω Αθήνα ή κάπου άλλου οπότε αν είναι κάποιος  τεχνικός από Χανιά και μπορεί να το αναλάβει ή ξέρει κάποιον ας μου στείλει μήνυμα. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες