Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Τέλος στα Windows 7 μέσω Bootcamp


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/03/2015 - 18:06

Αγορασα Mac γιατι ηθελα Mac. Δεν καταλαβαινω γιατι αυτο αναιρει το να παιζεις και παιχνιδια καμια φορα στο Mac.

*καμιά φορά.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 26/03/2015 - 23:13

*καμιά φορά.

 

Γιατι εισαι ετσι αρνητικος? Μια χαρα παιζουν παιχνιδια τα Mac. Απλως δεν βγαινουν ολοι οι τιτλοι,οποτε αναγκαστικα βαζεις Windows. Εγω τα περασα λογω του οτι παιζω πολυ Pro Evolution αλλα εχω τερματισει τα COD,τα Metro 2033 και τωρα παιζω τα Resident Evil. Δεν μου εχει λειψει καθολου το Windows PC ενα χρονο τωρα. Απλως πριν αγορασεις Mac πρεπει να ξερεις τι θελεις απ'αυτο,οπως αλλωστε και απο οποιοδηποτε computer αγορασεις. Αν παιζεις και παιχνιδια κοιτας να παρεις κατι που θα ανταποκριθει στις απαιτησεις σου. Ειναι πολυ απλα τα πραγματα. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Εσυ εχεις καποιο Mac ή απλα τα κραζεις?



#18   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 26/03/2015 - 23:27

Γιατι εισαι ετσι αρνητικος? Μια χαρα παιζουν παιχνιδια τα Mac. Απλως δεν βγαινουν ολοι οι τιτλοι,οποτε αναγκαστικα βαζεις Windows. Εγω τα περασα λογω του οτι παιζω πολυ Pro Evolution αλλα εχω τερματισει τα COD,τα Metro 2033 και τωρα παιζω τα Resident Evil. Δεν μου εχει λειψει καθολου το Windows PC ενα χρονο τωρα. Απλως πριν αγορασεις Mac πρεπει να ξερεις τι θελεις απ'αυτο,οπως αλλωστε και απο οποιοδηποτε computer αγορασεις. Αν παιζεις και παιχνιδια κοιτας να παρεις κατι που θα ανταποκριθει στις απαιτησεις σου. Ειναι πολυ απλα τα πραγματα. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Εσυ εχεις καποιο Mac ή απλα τα κραζεις?

Δεν είμαι αρνητικός, απλά δέν αγοράζεις Μάκ ενώ είσαι gamer. 

 

Δεν ξέρω γιατί θίχτηκες και γράφεις κάπως αλλα ναί έχω 3.



#19   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 26/03/2015 - 23:49

Δεν είμαι αρνητικός, απλά δέν αγοράζεις Μάκ ενώ είσαι gamer. 

Επιτρεψε μου να διαφωνησω. Αρκει να περασεις Windows κ παιζεις τα παντα.

#20   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/03/2015 - 00:03

Εάν η προτεραιότητα σου ειναι τα παιχνίδια καλύτερα να αγοράσεις Alienware.

 

Εξαρτάται όμως για τι παιχνίδια μιλάμε και τι προτεραιότητες έχεις.

 

Κύπριος?



#21   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 27/03/2015 - 00:14

Σιγουρα τα Alienware ειναι πιο εξειδικευμενη λυση για gamers,απλα εγω θελω να σου πω οτι αδικεις τα Mac. Οπως εγραψα κ πιο πανω παιζεις τα παντα σε ενα Mac με τα καταλληλα specs. Δεν ειμαι Κυπριος,γιατι ρωτας;;;;

#22   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/03/2015 - 00:16

Καθόλου δεν τα αδικώ αντιθέτως. 

 

Λόγω γραφής



#23   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 27/03/2015 - 00:18

Λογω γραφης;;; Δηλαδη;;; Πως γραφουν οι Κυπριοι;

#24   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 27/03/2015 - 00:21

Γιατι εισαι ετσι αρνητικος? Μια χαρα παιζουν παιχνιδια τα Mac. Απλως δεν βγαινουν ολοι οι τιτλοι,οποτε αναγκαστικα βαζεις Windows. Εγω τα περασα λογω του οτι παιζω πολυ Pro Evolution αλλα εχω τερματισει τα COD,τα Metro 2033 και τωρα παιζω τα Resident Evil. Δεν μου εχει λειψει καθολου το Windows PC ενα χρονο τωρα. Απλως πριν αγορασεις Mac πρεπει να ξερεις τι θελεις απ'αυτο,οπως αλλωστε και απο οποιοδηποτε computer αγορασεις. Αν παιζεις και παιχνιδια κοιτας να παρεις κατι που θα ανταποκριθει στις απαιτησεις σου. Ειναι πολυ απλα τα πραγματα. Μην τα ισοπεδωνουμε ολα. Εσυ εχεις καποιο Mac ή απλα τα κραζεις?

 

Επιτρεψε μου να διαφωνησω. Αρκει να περασεις Windows κ παιζεις τα παντα.

Αυτά που μαύρισα. 

 

Εκτός τόπικ είμαστε  :P



#25   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 27/03/2015 - 00:26

Δεν καταλαβαινω τι σου φανηκε περιεργο στο επιτρεψε μου;;; Εντελως εκτος τοπικ!!!

#26   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/03/2015 - 01:05

Δεν καταλαβαινω τι σου φανηκε περιεργο στο επιτρεψε μου;;; Εντελως εκτος τοπικ!!!

το περίεργο είναι ότι πείρες mac για να παίζεις games... που πραγματικά με αυτά τα λεφτά θα μπορούσες να πάρεις ένα alienware pc όπως ανέφερε και ο φίλος πιο πάνω στο topic... :)



#27   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 27/03/2015 - 01:39

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι σας ειναι ΤΟΣΟ δυσκολο να καταλαβετε οτι το να παρεις Mac δεν σημαινει οτι ΔΕΝ παιζεις παιχνιδια αν εχεις καλο μηχανημα (το ιδιο ακριβως ισχυει κ στα PC). Ασε που δεν μπορω πλεον να καθομαι καθολου σε υπολογιστες με Windows. Στον δικο μου ανοιγω τα Windows μονο για συγκεκριμενα games που δεν υπαρχουν στο Mac οπως ξαναειπα. Κατα τα αλλα τα Windows ειναι για τα μπαζα μπροστα στο OSX. Αλλωστε...Once u go Mac u never go back!

Για να μη χαλαμε κ το τοπικ κ λεμε τα ιδια κ τα ιδια οποιος δεν θελει να καταλαβει τι λεω παω πασο.

#28   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 27/03/2015 - 01:51

Παιδιά, εκτος από το διαβάζω, υπάρχει και το κατανοώ!

 

Ο φίλος μας τα λέει μια χαρά. Πέρασε win για να παίζει που και που κάνα παιχνιδάκι windows που γουστάρει μεσα από τον Μακ. 

 

Που είναι το δυσκολονόητο;; Δεν γουστάρει PC και είναι μια χαρα με το Macακι του.  Ούτε κάνας φανατικός gamer είναι να πάρει κάνα Alien. 

 

Γιατί τα μπερδεύετε τα πράγματα;

 

Και εγώ σε κάποια φάση πέρναγα όλες τις εκδόσεις των win από 7 και μετά. Έτσι από περιέργεια. Και επίσης γιατί πιο παλιά τα περισσότερα tools για JB βγαίνανε πρώτα (και συνήθως μόνο) σε windows. 

 

 

Δεν είπε ποτε ότι πήρε Μακ για να παίζει games. Αλλα ότι πέρασε  win στον Μακ, για να παίζει που και που κάνα games. 

 

Φυσικα υπαρχουν. Μερικα παιχνιδια βγαινουν μονο σε windows,οποτε χρειαζονται. Εγω πχ τα περασα μονο κ μονο για παιχνιδια.


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 27/03/2015 - 01:52

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#29   Gavros7

Gavros7

    iPH Enthousiast

  • 480 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 27/03/2015 - 01:55

Παιδιά, εκτος από το διαβάζω, υπάρχει και το κατανοώ!
 
Ο φίλος μας τα λέει μια χαρά. Πέρασε win για να παίζει που και που κάνα παιχνιδάκι windows που γουστάρει μεσα από τον Μακ. 
 
Που είναι το δυσκολονόητο;; Δεν γουστάρει PC και είναι μια χαρα με το Macακι του.  Ούτε κάνας φανατικός gamer είναι να πάρει κάνα Alien. 
 
Γιατί τα μπερδεύετε τα πράγματα;
 
Και εγώ σε κάποια φάση πέρναγα όλες τις εκδόσεις των win από 7 και μετά. Έτσι από περιέργεια. Και επίσης γιατί πιο παλιά τα περισσότερα tools για JB βγαίνανε πρώτα (και συνήθως μόνο) σε windows. 
 
 
Δεν είπε ποτε ότι πήρε Μακ για να παίζει games. Αλλα ότι πέρασε  win στον Μακ, για να παίζει που και που κάνα games.

Πιο σωστα δεν μπορουσες να τα γραψεις.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες