Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

DuckTales: Remastered. Έρχεται στο iPhone!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 28/03/2015 - 21:28

 
Ένα από τα κορυφαία games για το NES (Nintendo Entertainment System) το οποίο επανακυκλοφόρησε το 2013 ως DuckTales: Remastered σε παιχνιδοκονσόλες και Η/Υ, έρχεται στο iPhone!
 

 
Η αποκάλυψη πραγματοποιήθηκε από το επίσημο twitter account της Disney Interactive η οποία δημοσίευσε την παρακάτω φωτογραφία:

 

DuckTales-Remastered-iPhone.jpeg

 

Αναμένουμε λοιπόν...

 

Update [2 / 04/ 15]

 

Κυκλοφόρησε!

 
Τιμή: 9,99€ - iTunes Link


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/03/2015 - 21:32

Εγώ θέλω κάτι σε kingdom hearts
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 03/04/2015 - 00:04

Κυκλοφόρησε!
 
Τιμή: 9,99€ - iTunes Link

 


 

One of the most cherished 8-bit titles of all time returns with the mobile release of DuckTales: Remastered!


Join Scrooge McDuck in an epic adventure across the world to discover the five Legendary Treasures! Embark on a journey to the Himalayas, Amazon, Transylvania, African mines, and Moon using Scrooge's secret map. But watch out for the evil sorceress Magica De Spell and notorious Beagle Boys – they're on a quest to steal Scrooge's fortune and will stop at nothing. He may have to risk it all to save his nephews, Huey, Dewey and Louie, but not without epic boss fights along the way! Hold on to your top hat and play as Scrooge McDuck as you travel to the far corners of the world!

GAMEPLAY FEATURES:


• PLAY as Scrooge McDuck in this remastering of the classic, side-scrolling platformer game
• EXPLORE the Himalayas, Amazon, Transylvania, African mines, and Moon in search of the five Legendary Treasures
• ATTACK enemies with Scrooge's iconic pogo jump and cane swing
• BATTLE and DEFEAT villains in epic boss fights
• POWER UP with invincibility and discover extra hearts to increase health
• COLLECT gems to UNLOCK over 90 pieces of production art from the original TV series
• BLUETOOTH controller supported

DuckTales: Remastered retains the authenticity of its 8-bit predecessor and features an expanded story with all new, improved graphics. DuckTales fans can relive the classic TV series from the 1980's, complete with the original voice-actors and exclusive production art from the show's archives. But this timeless tale is bound to spin up a new generation of fans by introducing a uniquely hand-crafted, simple and fun game for all ages.

REMASTERED HIGHLIGHTS:


• Hand-drawn animated sprites and richly painted level backgrounds
• Original voice talent, including Alan Young, Frank Welker, Russi Taylor and June Foray
• New Easy mode for casual and younger players, and new Extreme mode for devoted fans
• Digitally-enhanced soundtrack featuring modern amplified iterations of the classic melodies
• Expanded storyline and character narration


Behind the Scenes...

#4   modifi

modifi

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/04/2015 - 08:26

λίγο ακριβό για ένα smartphone game τα περισσότερα τα κατεβάζουμε τα παίζουμε λίγο και μετά από 2-3 μέρες τα διαγράφουμε .



#5   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 03/04/2015 - 11:13

Το αγορασα  ! Βεβαια δεν ειναι λιγα 10 ευρω ! Αλλα για τη συγκινηση απο τα παιδικα μου χρονια ειναι λιγα..! Και ειναι και πολυ καλα γραμμενο....! 



#6   nikos25k

nikos25k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 03/04/2015 - 12:18

καλα ειναι σε σχεση με το android 11.30 euro https://play.google....sremastered_goo



#7   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:12

Το αγορασα  ! Βεβαια δεν ειναι λιγα 10 ευρω ! Αλλα για τη συγκινηση απο τα παιδικα μου χρονια ειναι λιγα..! Και ειναι και πολυ καλα γραμμενο....! 

καλημερα. το εχεις παιξει καθολου το παιχνιδι? μηπως ξερεις πως μπορω να σωσω αυτο που εχω παιξει ωστε καθε φορα να μην ξεκιναω απτην αρχη? γιατι εχω παιξει την πρωτη πιστα κ μετα που ειναι το boss fight αποτι εχω καταλαβει, δεν μπορω να σωσω μεχρι και την πρωτη πιστα ωστε να προχωραω κατευθειαν στην επομενη. υπαρχει λυση γιαυτο?



#8   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:15

καλημερα. το εχεις παιξει καθολου το παιχνιδι? μηπως ξερεις πως μπορω να σωσω αυτο που εχω παιξει ωστε καθε φορα να μην ξεκιναω απτην αρχη? γιατι εχω παιξει την πρωτη πιστα κ μετα που ειναι το boss fight αποτι εχω καταλαβει, δεν μπορω να σωσω μεχρι και την πρωτη πιστα ωστε να προχωραω κατευθειαν στην επομενη. υπαρχει λυση γιαυτο?

Να σε πω και γω το ιδιο θεμα ειχα..>! αλλα δεν το πολυ - επαιξα..! Θα το δω και θα σου πω..! Αν βρεις και εσυ πες μου



#9   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:18

Να σε πω και γω το ιδιο θεμα ειχα..>! αλλα δεν το πολυ - επαιξα..! Θα το δω και θα σου πω..! Αν βρεις και εσυ πες μου

αν το βρω. Γιατι οταν την ανοιγω την εφαρμογη γραφει πανω δεξια saving content αλλα παλι σου γραφει new game... Επισης σε ποιο σημειο ειχες φτασει;;

#10   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:19

αν το βρω. Γιατι οταν την ανοιγω την εφαρμογη γραφει πανω δεξια saving content αλλα παλι σου γραφει new game... Επισης σε ποιο σημειο ειχες φτασει;;

1η πιστα..!  :D  :D  :D  :D



#11   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:21

1η πιστα..! :D :D :D :D

εγω εχω κολλησει στην επομενη που ειναι αυτος κ σου πεταει αντικειμενα. Ριχνεις το κουτι που εχει πανω πανω του αλλα μετα δεν πεθαινει αυτος κ δεν εχει πουθενα τπτ που να λεει ποση ζωη εχει ακομα...

#12   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:22

εγω εχω κολλησει στην επομενη που ειναι αυτος κ σου πεταει αντικειμενα. Ριχνεις το κουτι που εχει πανω πανω του αλλα μετα δεν πεθαινει αυτος κ δεν εχει πουθενα τπτ που να λεει ποση ζωη εχει ακομα...

Με το κρανος που εχει στο πατωμα ?



#13   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:25

Ποιο κρανος;; Καποια στιγμη σου πεταει κατι σαν υδρογειο κ αυτη πετας σαυτο πανω κ μετα του ερχεται στο κεφαλι

#14   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:29

Ποιο κρανος;; Καποια στιγμη σου πεταει κατι σαν υδρογειο κ αυτη πετας σαυτο πανω κ μετα του ερχεται στο κεφαλι

Δεν ειναι μια που παιζεις σαν γκολφ αυτα που σου πεταει για να τον χτυπησεις ?



#15   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 30/07/2015 - 11:31

Δεν ειναι μια που παιζεις σαν γκολφ αυτα που σου πεταει για να τον χτυπησεις ?

δεν μπορεις να χτυπησεις αυτον κατευθειαν πρεπει να χτυπησεις αυτο που φαινεται ψηλα ωστε να πεσει πανω του

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες