Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα Apple Watches - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2015 - 00:01

Και γω σε αυτον αναφερομαι! Από ένα σημειο μπαινοβγαινε πολυ ευκολα και θυμαμαι επαιζα μπαλα και φωναζα να σταματησουν για να βρω το ρολόι (ωπ )!

 

Ήταν και αυτο απο τα ακριβά ρολόγια, 2000 τοχα πάρει... δραχμές! :lol:  

 

Άρα tip: Mη μπαινοβγαζετε τα λουρακια απο καουτσουκ! :lol:

Φαντάζομαι κανεις πλακα.. :P Αν όχι, αν μπει στο watch το λουράκι δεν βγαίνει με την καμία εκτος και αν πατήσεις το κουμπάκι και το σύρεις. Το να αλλάζεις λουράκι είναι παιχνιδάκι πλέον, αρκεί να είναι συμβατό με τον μηχανισμό του watch.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 23/05/2015 - 00:06

Ααα εχει κουμπακι; Ωωωωπ το εξέλιξε η apple! Τωρα μάλιστα, συρωμενο λουρακι με κουμπακι πρωτη η apple, γιατι συρωμενo λουρακι εχουμε εδω και τουλαχιστον 20 χρόνια...  :P


You'll Never Walk Alone


#213   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 23/05/2015 - 03:00

Finally!!! And both are here!!!! Όταν συνέλθω θα γράψω 2 λόγια.... :P

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1432342802.313967.jpg   343,02KB   76 λήψεις

@CaLi@


#214   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2015 - 10:07

Ααα εχει κουμπακι; Ωωωωπ το εξέλιξε η apple! Τωρα μάλιστα, συρωμενο λουρακι με κουμπακι πρωτη η apple, γιατι συρωμενo λουρακι εχουμε εδω και τουλαχιστον 20 χρόνια... :P


Σημασία δεν έχει να κανείς κάτι πρώτος αλλα να είσαι ο πρώτος που το κάνει καλά... ;)
Και πριν το iPhone υπήρχαν smartphones αλλα θυμόμαστε όλοι πως ήταν, ε; :P

#215   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 23/05/2015 - 11:16

Καλα εννοειται αυτο! Εγω απλα σε ενημερωσα, γιατι σε ειδα να αναρωτιεσαι πως και δε το σκεφτηκε νωριτερα καποιος... :P

You'll Never Walk Alone


#216   alfadelta1

alfadelta1

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Twitter:@alfadelta1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2015 - 11:32

Καλησπέρα, 
 
παρέλαβα και εγώ χτες το βράδυ το apple watch sport 42mm space gray και έχω να πω οτι για πρώτη φορά (αν και μεγάλο apple fanboy της apple από το 2000) ειναι το πρώτο προιον που πραγματικά με εχει απογοητεύσει μέχρι στιγμής. 
 
Έκτος οτι φορώντας το νιώθω σαν να ειμαι 8-10 χρόνων οπως παλια που φορούσα ενα casio με πληκτρολογιο δεν μπορω να καταλάβω πια ειναι η χρηση του. Email & whatsapp msgs δεν μπορώ να διαβάσω γιατι η οθόνη ειναι μικρη. 
 
Πια ειναι η αναγκη για τόσες ειδοποιήσεις? Σημερα το πρωι με πηρε η κοπελα μου facetime και αρχισε να χτυπάει το ipad, iphone6, imac27 5k και το ρολοι. Ξερω οτι μπορω να το ρυθμισω αλλα πραγματικα δεν καταλαβαίνω την χρηστικότητα του. 
 
Νομιζω οτι θα το κρατησω μια εβδομαδα και μετα αν δεν αλλαξω γνωμη θα το πουλησω.

 

watch.jpg



#217   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2015 - 12:20

Τις ειδοποιήσεις τις καθορίζεις εσυ ώστε να λαμβάνεις ότι θεωρείς σημαντικό. Δώσε του λίγο χρόνο να συνηθίσεις την λογική του και τα ξαναλέμε. Καλορίζικο. :)

#218   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/05/2015 - 12:24

Αν σκεφτείς πως στα android υπάρχουν 10 επιλογές από διαφορετικούς κατασκευαστές ενω στην Apple μόνο μια δεν νομίζω η Apple να τα φτάνει ούτε στο μισό των πωλήσεων


Τα εχει ξεπεράσει ολα τα android στο σύνολο ήδη.. Τι περιμένατε οτι σε ένα μήνα θα πουλησει κανένα δισεκατομμύριο; Πως ακριβώς κρίνεται οτι ειναι αποτυχία όταν δεν κυκλοφορεί πάνω από ένα μήνα ακόμα; Ούτε ακριβή νούμερα ξέρουμε. Αυτά ολα ειναι estimations. Θα δούμε σε μερικά χρόνια αν εχει πιάσει η όχι..

#219   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2015 - 12:44

Αν θυμάμαι καλά την πρώτη ημέρα προπαραγγελιων το watch πούλησε περισσότερο από όλα τα android wearables όλη την χρόνια...

#220   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/05/2015 - 13:56

Αν θυμάμαι καλά την πρώτη ημέρα προπαραγγελιων το watch πούλησε περισσότερο από όλα τα android wearables όλη την χρόνια...


Όχι μόνο όλης της χρονιάς.. Από τότε που βγήκαν..

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 23/05/2015 - 13:57


#221   takisot

takisot

    iPH Enthousiast

  • 557 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 23/05/2015 - 16:09

I stand corrected

#222   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/05/2015 - 17:09

Καλησπέρα, 
 
παρέλαβα και εγώ χτες το βράδυ το apple watch sport 42mm space gray και έχω να πω οτι για πρώτη φορά (αν και μεγάλο apple fanboy της apple από το 2000) ειναι το πρώτο προιον που πραγματικά με εχει απογοητεύσει μέχρι στιγμής. 
 
Έκτος οτι φορώντας το νιώθω σαν να ειμαι 8-10 χρόνων οπως παλια που φορούσα ενα casio με πληκτρολογιο δεν μπορω να καταλάβω πια ειναι η χρηση του. Email & whatsapp msgs δεν μπορώ να διαβάσω γιατι η οθόνη ειναι μικρη. 
 
Πια ειναι η αναγκη για τόσες ειδοποιήσεις? Σημερα το πρωι με πηρε η κοπελα μου facetime και αρχισε να χτυπάει το ipad, iphone6, imac27 5k και το ρολοι. Ξερω οτι μπορω να το ρυθμισω αλλα πραγματικα δεν καταλαβαίνω την χρηστικότητα του. 
 
Νομιζω οτι θα το κρατησω μια εβδομαδα και μετα αν δεν αλλαξω γνωμη θα το πουλησω.

 

watch.jpg

Ποσο δικιο εχεις

Εγω λεω να το δωσεις πιο συντομα

Στειλε μου pm να το αγορασω αμεσα αν και δεν προτιμω το Sport μοντελο

 

Φυσικα θα σου δωσω και το κατι τις παραπανω για την διευκολυνση :rolleyes:


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#223   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 23/05/2015 - 19:50

Ποσο δικιο εχεις

Εγω λεω να το δωσεις πιο συντομα

Στειλε μου pm να το αγορασω αμεσα αν και δεν προτιμω το Sport μοντελο

 

Φυσικα θα σου δωσω και το κατι τις παραπανω για την διευκολυνση :rolleyes:

...με τη διαφορα βεβαια, οσο και αν δεν συμφωνεις, οτι ο εν λογω φιλος το εχει ηδη στην κατοχη και δεν δηλωνει ενθουσιασμενος (και προφανως η γνωμη του εχει μεγαλυτερη βαρυτητα απο πχ τη δικη μου, που δεν ειμαι κατοχος watch).

Φυσικα ο καθενας εχει τις αποψεις του, αλλα οσο να'ναι αλλο τι πιστευω εγω για το προιον που δεν το εχω καν πιασει στα χερια μου και αλλο καποιος που το πληρωσε και το χρησιμοποιει-ειτε το κρινει θετικα ειτε αρνητικα. :)



#224   argonaytis

argonaytis

    Member

  • 899 μηνύματα

Δημοσίευση 23/05/2015 - 20:40

Ένα ρολόι είναι πρώτα από όλα ρολόι και μεγάλο λάθος της Apple να μην επιτρέπει να προσαρμόσουμε το ρολόι που θέλουμε να βλέπουμε και να έχουμε τις χαζομάρες σαν 10χρονά όπως λέει και ο φίλος κάτι που στο android με λιγότερα χρήματα, μπορείς να βρείς χιλιάδες face δωρεάν και την διπλάσια αυτονομία μπαταρίας.Ο μόνος σοβαρός λόγος για να πετάξεις τόσα χρήματα είναι που έχει το μήλο επάνω του και γερή διαφήμιση που όμως δεν το βοηθά φαίνεται αφού έχει πάρει την κατηφόρα η ζήτηση του


Τελευταία επεξεργασία από: argonaytis, 23/05/2015 - 20:40


#225   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 24/05/2015 - 08:46

Mε 50 ευρω αγοραζω οποιο ρολογακι Apple watch δεν θελετε.

Και πολλα ειναι για ενα τετοιο χρέπι.

Να κανω κι εγω ενα δωρο στην 4χρονη ανηψια μου.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες