Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

WWDC 2015, το μέλλον του iOS και OS X στις 8-12 Ιουνίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
505 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/06/2015 - 18:45

ακουω οτι το ios 7 και το 8 ειναι γεματο bugs... οκ εχει καποια bug! γεματο δεν ειναι ουτε καν. εμενα προσωπηκα δεν μου εχει κλεισει ποτε το τηλεφωνο. δεν με νοιαζει αν μια φορα το μηνα κλεινει ο safari και τον ξανανοιγω.. 2 δευτερα δουλεια ειναι. θα διορθωθουνε αυτα. μιλατε για το ios ενω το android εχει memory leak... δεν θα πω για το L και την πιο αθλια αναβαθμηση ποτε για λειτουργικο αλλα memory leak και ακομα να μην εχει στρωσει μετα απο τοσους μηνες? αφηστε μας να εχουμε buggy ios εμεις

Δηλαδή το κενό ασφαλείας στα Mail στην 8.3 και το bug που μπορεί κάποιος έστω και για χαβαλέ να σου στείλει και η συσκευή να κάνει συνέχεια restart ειναι λιγο;

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 11/06/2015 - 18:49

Το iOS 9 θα παρέχει τη δυνατότητα στο χρήστη να επιλέξει πότε θέλει να ξεκινήσει η διαδικασία εγκατάστασης μίας αναβάθμισης του λειτουργικού σύμφωνα με τον Andreas Wendker (OS X platform lead) ο οποίος σε σχετικό session του φετινού Worldwide Developers Conference δήλωσε:

 
"We're also changing the way software updates are presented to the user."

 

"Users will be given a choice to install right now, or later at night when they might not need access to devices."

 

iOS_9-install-later.jpg
 
Οι χρήστες λοιπόν θα έχουν τη δυνατότητα αφού κατεβάσουν το iOS update να επιλέξουν αν θέλουν να προχωρήσουν σε άμεση εγκατάσταση του ή να το "προγραμματίσουν" για αργότερα όταν δεν θα χρειάζεται να έχουν πρόσβαση στη συσκευή τους, όπως λειτουργούν αυτή τη στιγμή τα updates στο OS X. 

Behind the Scenes...

#453   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/06/2015 - 18:59

Δηλαδή το κενό ασφαλείας στα Mail στην 8.3 και το bug που μπορεί κάποιος έστω και για χαβαλέ να σου στείλει και η συσκευή να κάνει συνέχεια restart ειναι λιγο;

λιγο δεν ειναι, και διορθωθηκε και αμεσως. και αν δεν το διαβασαμε δεν θα ξεραμε οτι υπαρχει και δεν θα μας ειχε επηρεασει. παντα θα υπαρχουν τετοια bug σε ολα τα λειτουργηκα και ειναι λογικο. αλλα δεν πηρες ποτε μια αναβαθμηση να υπερθερμενετε η συσκευη σου, η να κανει επανεκινησεις συνεχεια, η να σου κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων μονο του (εχει τυχε σε android πριν χρονια σε ενα διασημο)


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#454   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 11/06/2015 - 19:06

επειδη δε εχω παρακολουθησει πολυ τι γινεται... δεν ελεγαν οτι μετα την παρουσιαση της IOS 9 θα δωσουν δημοσια το jb για την 8.1.3??? Τι αλλαξε? Υπαρχει κανα νεο?



#455   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 11/06/2015 - 19:36

Κάτι άσχετο να ρωτήσω όσους αποπειράθηκαν να αναβαθμίσουν στην 9. Έχετε παρατηρήσει αν το τηλ φορτίζει πιο αργά; Δεν είμαι σίγουρος αλλά αυτήν την εντύπωση έχω..


Ναι το έχω παρατηρήσει και εγώ... Δεν νομίζω να έχει να κάνει με το πόσο γρήγορα φορτίζει αλλά με το πόσο γρήγορα τρώει μπαταρία... Και την τρώει γρήγορα...

#456   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/06/2015 - 20:51

λιγο δεν ειναι, και διορθωθηκε και αμεσως. και αν δεν το διαβασαμε δεν θα ξεραμε οτι υπαρχει και δεν θα μας ειχε επηρεασει. παντα θα υπαρχουν τετοια bug σε ολα τα λειτουργηκα και ειναι λογικο. αλλα δεν πηρες ποτε μια αναβαθμηση να υπερθερμενετε η συσκευη σου, η να κανει επανεκινησεις συνεχεια, η να σου κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων μονο του (εχει τυχε σε android πριν χρονια σε ενα διασημο)

Σε τέτοιο βαθμό φυσικά και όχι αλλα μιλάμε την επηρεάζει εμάς σαν χρήστες iOS σε σχέση με τον android σαφώς ειναι καλύτερο αλλα σε σχέση με πιο παλιά iOS δεν ειναι με κορυφαίο βέβαια το iOS 6....

Knowledge Is Power


#457   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/06/2015 - 21:36

λιγο δεν ειναι, και διορθωθηκε και αμεσως. και αν δεν το διαβασαμε δεν θα ξεραμε οτι υπαρχει και δεν θα μας ειχε επηρεασει. παντα θα υπαρχουν τετοια bug σε ολα τα λειτουργηκα και ειναι λογικο. αλλα δεν πηρες ποτε μια αναβαθμηση να υπερθερμενετε η συσκευη σου, η να κανει επανεκινησεις συνεχεια, η να σου κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων μονο του (εχει τυχε σε android πριν χρονια σε ενα διασημο)

Διορθώθηκε? Πότε που? στην 8.4 διορθώνεται αυτό με το sms. το bug με το κενό ασφαλείας του mail.app δεν διορθώθηκε και δεν έχει απαντήσει επίσης η apple.



#458   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 21:54

Ναι το έχω παρατηρήσει και εγώ... Δεν νομίζω να έχει να κάνει με το πόσο γρήγορα φορτίζει αλλά με το πόσο γρήγορα τρώει μπαταρία... Και την τρώει γρήγορα...

ναι έχεις δίκιο.. Την τρώει τόσο γρήγορα που ενώ το φόρτιζε από usb ταυτόχρονα έπαιζα το modern combat και τελικά μου έκλεισε από μπαταρία... :)

#459   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 23:54

Reaver σε παρακαλω μιας κι εβαλες την 9 μπες περιορισμους και πες μου ποιες εφαρμογες μπορεις να κλεισεις!!!!attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1434035742.717247.jpg


Δλδ αν κλείνουμε κάποιες εφαρμογές από εκεί τι αποτέλεσμα έχουμε;

#460   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 643 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2015 - 23:58

Δλδ αν κλείνουμε κάποιες εφαρμογές από εκεί τι αποτέλεσμα έχουμε;


Δεν τις βλεπουμε ως εικονίδια, αρα δεν μπορούμε να τις "τρέξουμε"!

#461   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 12/06/2015 - 00:06

Όσο ζεις μαθαίνεις, τρία χρόνια τώρα χαμπάρι δεν πήρα

#462   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 12/06/2015 - 01:04

Δλδ αν κλείνουμε κάποιες εφαρμογές από εκεί τι αποτέλεσμα έχουμε;

κι αυτο φταιει που ρωτησα ειναι μεγαλη μακακια να μην μπορεις να της σβησεις εντελως απο το τηλεφωνο ολες της εφαρμογες της οποιες δεν χρησιμοποιω!!!ας ελπισω να βγει μπαμ μπαμ το jailbreak και θα δεις υστερα τι θα μεινει στο τηλεφωνο μου
Rafael Nadal

#463   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/06/2015 - 01:25

κι αυτο φταιει που ρωτησα ειναι μεγαλη μακακια να μην μπορεις να της σβησεις εντελως απο το τηλεφωνο ολες της εφαρμογες της οποιες δεν χρησιμοποιω!!!ας ελπισω να βγει μπαμ μπαμ το jailbreak και θα δεις υστερα τι θα μεινει στο τηλεφωνο μου


Ελάχιστο χώρο πιάνουν όποτε δεν έχει νόημα να τις βγαλεις... Γιατί δεν τις βάζεις απλά σε έναν φάκελο να ησυχάσεις;έχεις κολλήσει με το να βγάλεις κάποιες εφαρμογές.. Τι σε πειράζουν τόσο; Νομίζεις θα σου ελευθερώσει τρομερό χώρο;

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 12/06/2015 - 01:27


#464   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 12/06/2015 - 07:24

Ελάχιστο χώρο πιάνουν όποτε δεν έχει νόημα να τις βγαλεις... Γιατί δεν τις βάζεις απλά σε έναν φάκελο να ησυχάσεις;έχεις κολλήσει με το να βγάλεις κάποιες εφαρμογές.. Τι σε πειράζουν τόσο; Νομίζεις θα σου ελευθερώσει τρομερό χώρο;


Θέλει να κάνει απλά τον Chrome default browser, τα Google Maps default maps (ή καποια άλλα) κλπ...

Δεν νομίζω οτι μπορείς μα σβησεις εφαρμογές συστήματος, να τις κρύψεις ίσως ναι.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#465   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 12/06/2015 - 11:20

iOS_9-iphone-continuity.jpg

 

Συνεχίζοντας την ανάλυση των νέων χαρακτηριστικών του επερχόμενου iOS 9 συναντάμε το αναβαθμισμένο Continuity μέσω του οποίου, όπως γνωρίζουμε ήδη από το iOS 8, είναι δυνατή η λήψη και πραγματοποίηση κλήσεων αλλά και αποστολή SMS από το iPad και το Mac.

 

Όλα όσα πρέπει να ξέρεις για το Continuity (δυνατότητες συνέχισης εργασιών μεταξύ iOS και OS X)

 

Στο iOS 8 η λειτουργία αυτή απαιτούσε όλες τις συσκευές (iPhone, iPad, Mac) να βρίσκονται συνδεδεμένες ταυτόχρονα στο ίδιο δίκτυο Wi-Fi. Στο iOS 9 το μόνο που χρειάζεται είναι οι συσκευές να χρησιμοποιούν το ίδιο Apple ID!

 

Τι σημαίνει αυτό;

 

Πλέον, θα μπορείτε να δεχτείτε κλήσεις στο Mac/iPad ή να στείλετε SMS από το Mac σας ακόμη και αν εσείς βρίσκετε στο σπίτι σας και έχετε ξεχάσει το iPhone στο γραφείο σας!

 

Το cellular Continuity του iOS 9 είναι μία λειτουργία που απαιτεί την σχετική υποστήριξη από τους παρόχους κινητής τηλεφωνίας. Η T-Mobile είναι ο πρώτος πάροχος στις Η.Π.Α ο οποίος ανακοίνωσε πως θα υποστηρίξει την νέα λειτουργία του iOS 9.

 

Αναμένουμε να δούμε αν Cosmote, Vodafone και Wind πράξουν το ίδιο στην Ελλάδα


Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες