Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

WWDC 2015, το μέλλον του iOS και OS X στις 8-12 Ιουνίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
505 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 15:26

Κανονικότατα την πέρνει το 4s την 9 κουτσουρεμένη αλλα ναι...δεν είδες την παρουσίαση την Δευτέρα;Δεν ξέρω ίσως ειναι το μόνο κινητο iOS που παίρνει 5 major update....



Την είδα την παρουσίαση αλλά δεν το πρόσεξα αυτό..:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/06/2015 - 15:28

πανο εφτιαχνα rom με κατι φιλους απο το εξωτερικο για android το γουσταρα τοτε μου αρεσε αρκετα και καθομουν μερονυχτα πανω απο ενα pc μεγαλωσα ομως παντρευτικα αλλαξα γι αυτο και πηρα ενα τηλεφωνακι εκτος android να ηρεμισω οταν επιασα το iphone 5 στα χερια μου απλα το ερωτευτικα!!ξερω για εφαρμογες συστηματος ξερω τι γινεται απλα λεω να μην ειχαμε κι αυτες φαντασου μετα τι χωρο θα εξασφαλιζαμε στο τηλεφωνο για πραγματα που δεν χρειαζομαστε και τα θεωρω για εμενα αχρηστα

Aυτό λέμε. Θα εξασφάλιζες 5-10mb? Με 5-6 εφαρμογές είναι 60mb χώρος; Σιγά. Αντί για 11.45  θα είχες 11.51gb χώρο. 

 

Επίσης το 4S δεν συνδέεται με Apple Watch, άρα δεν έχει και την εφαρμογή αν δεν κάνω λάθος (επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω)

 

 

Συμφωνώ απολύτως. Δεν είναι μόνο η Αμερική που εξυπηρετείται αλλά το μεγαλύτερο κομμάτι του πελατολογίου της αππλ. Επίσης πως μπορεί η εφαρμογή του ρολογιού να σε κάνει να το αγοράσεις; Επειδή θα την δεις εκεί να υπάρχει θα πεις άντε να πάρω ένα για να μην την έχω και κάθεται.. Ας μην είμαστε υπερβολικοί..

 

Η Apple για ένα ειναι μια εταιρεία Love/Hate.

 

Δεν υπάρχει το ενδιάμεσο.

 

Το ίδιο και τα προιόντα της.

 

Αν δεν σε πείσει ήδη απο την παρουσίαση να τα αγοράσεις, δεν θα σε πείσει με κανέναν άλλο τρόπο.


Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 11/06/2015 - 15:32

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#423   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 15:36

Ολα μετρανε ρε παιδια στο χτισιμο μιας συσκευης ανοιχτου κωδικα λογισμικο κλειστου ολα μετρανε τα λενε εξυπνα τηλεφωνα πρεπει γενικα να σε αφηνει να μπορεις να κανεις οτι θελεις στη συσκευη σου!!!εγω αγοραζω την συσκευη οχι το λογισμικο της το λογισμικο της αυριο μπορει να μην υποστιριζεται για να πουλησουν νεοτερες συσκευες

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 11/06/2015 - 15:39

Rafael Nadal

#424   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/06/2015 - 15:42

Ολα μετρανε ρε παιδια στο χτισιμο μιας συσκευης ανοιχτου κωδικα λογισμικο κλειστου ολα μετρανε τα λενε εξυπνα τηλεφωνα πρεπει γενικα να σε αφηνει να μπορεις να κανεις οτι θελεις στη συσκευη σου!!!εγω αγοραζω την συσκευη οχι το λογισμικο της το λογισμικο της αυριο μπορει να μην υποστιριζεται για να πουλησουν νεοτερες συσκευες

Εδώ είναι το λάθος. 

 

Η Apple δεν πουλάει hardware/specs κλπ. Πουλάει συνολική εμπειρία χρήσης που περιλαμβάνει συνεργασία software & hardware.

 

Άρα αγοράζοντας ενα iPhone , αγοράζεις και δικαίωμα χρήσης του iOS.

 

iPhone & iOS είναι ένα, όσο και αν δεν μας αρέσει. Και αγοράζοντας το - ενεργοποιώντας το αποδέχεσαι τους όρους χρήσης.

 

Αν δεν ξέρεις τι αγοράζεις δεν σου φταίει κανένας.

 

Για να κάνεις οτι θες τη συσκευή σου κάνεις Jailbreak, για να κάνεις οτι θες τη συσκευή σου επιλέγεις άλλο λειτουργικό, για να κάνεις ότι θες τη συσκευή σου δεν αγοράζεις iPhone. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#425   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2015 - 15:49

Ολα μετρανε ρε παιδια στο χτισιμο μιας συσκευης ανοιχτου κωδικα λογισμικο κλειστου ολα μετρανε τα λενε εξυπνα τηλεφωνα πρεπει γενικα να σε αφηνει να μπορεις να κανεις οτι θελεις στη συσκευη σου!!!εγω αγοραζω την συσκευη οχι το λογισμικο της το λογισμικο της αυριο μπορει να μην υποστιριζεται για να πουλησουν νεοτερες συσκευες


Θα τολμήσω να πω ότι κάνεις μια λάθος σκέψη. Είναι κλειστό το σύστημα και η Apple, ως ιδιώτης, αποφασίζει τι είναι καλύτερο για αυτόν που θα της δώσει το χρήμα. Ξεκινάς με αυτό και απ'ότι φαίνεται υπάρχει πολύ εμπιστοσύνη σε αυτή την επιλογή.

Για τις αναβαθμίσεις ειδικά, ξέρεις ότι θα γίνει για 4-5 χρόνια αν έχεις πάρει το νεότερο μοντέλο.

Το παρελθόν σου, σε έχει βάλει να σκέφτεσαι με αυτόν τον τρόπο. Και εγώ ίσως να ήθελα κάποιες εφαρμογές εκτός.
Αλλά υπάρχει κόσμος που δεν ξέρει καν τον κωδικό του AppStore. Αυτοί είναι που χρειάζονται έτοιμες πολλές εφαρμογές. Και θα συμφωνήσω ότι είναι εφαρμογές native, και όχι τόσο Bloat. Αν ζητάς κάτι παραπάνω, θα χρησιμοποιείς πιο εξελιγμένες εφαρμογές, και η αλήθεια είναι πως περισσεύουν μετά οι γνήσιες.
Εφαρμογές όπως η iWork Suite, iLife, είναι εκτός ακριβώς επειδή είναι μεγάλες σε όγκο.

Αν θες ελευθερία κινήσεων, πας άλλου για custom-ιές!

#426   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:00

Θα τολμήσω να πω ότι κάνεις μια λάθος σκέψη. Είναι κλειστό το σύστημα και η Apple, ως ιδιώτης, αποφασίζει τι είναι καλύτερο για αυτόν που θα της δώσει το χρήμα. Ξεκινάς με αυτό και απ'ότι φαίνεται υπάρχει πολύ εμπιστοσύνη σε αυτή την επιλογή.

Για τις αναβαθμίσεις ειδικά, ξέρεις ότι θα γίνει για 4-5 χρόνια αν έχεις πάρει το νεότερο μοντέλο.

Το παρελθόν σου, σε έχει βάλει να σκέφτεσαι με αυτόν τον τρόπο. Και εγώ ίσως να ήθελα κάποιες εφαρμογές εκτός.
Αλλά υπάρχει κόσμος που δεν ξέρει καν τον κωδικό του AppStore. Αυτοί είναι που χρειάζονται έτοιμες πολλές εφαρμογές. Και θα συμφωνήσω ότι είναι εφαρμογές native, και όχι τόσο Bloat. Αν ζητάς κάτι παραπάνω, θα χρησιμοποιείς πιο εξελιγμένες εφαρμογές, και η αλήθεια είναι πως περισσεύουν μετά οι γνήσιες.
Εφαρμογές όπως η iWork Suite, iLife, είναι εκτός ακριβώς επειδή είναι μεγάλες σε όγκο.

Αν θες ελευθερία κινήσεων, πας άλλου για custom-ιές!

φιλε μου κι εσυ κανεις λαθος οτι παρεις δυστηχως ευτηχως αποδεχεσαι τους ορους της καθε εταιρειας!!!!!εκει ειναι στο χερι του καθε προγραμματιστη καποιου που γνωριζει καποια πραγματα να παραμετροποιησει την συσκευη του οπως εκεινος επιθυμει!!!!μην ξεχνας την sony που για το playstation το chip ειναι χορηγια της

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 11/06/2015 - 16:01

Rafael Nadal

#427   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:05

φιλε μου κι εσυ κανεις λαθος οτι παρεις δυςτηχως ευτηχως αποδεχεσαι τους ορους της καθε εταιρειας!!!!!εκει ειναι στο χερι του καθε προγραμματιστη καποιου που γνωριζει καποια πραγματα να παραμετροποιησει την συσκευη του οπως εκεινος επιθυμει!!!!μην ξεχνας την sony που για το playstation το chip ειναι χορηγια της

Θα ξεκινήσω τώρα, να προγραμματίζω, να σχεδιάζω αλουμίνια και τσιπάκια, έτσι ώστε να φτιάξω σε 3 χρόνια το εργαλείο που θα γεμίζει την τσέπη και τις ψηφιακές μου ανάγκες και επικοινωνίες.

Και φυσικά θα παρατήσω τη ζωή που έχω μέχρι στιγμής.
Εσύ κάνε το. Εγώ δεν είναι διατεθειμένος. Επίσης πληρώνω (υποτίθεται) φόρους, για να έχω δρόμους και να κινούμαι σε αυτούς σύμφωνα με τους όρους που έχει επιβάλει η πολιτεία. Αλλά καλύτερα να φτιάξω τους δικούς μου δρόμους. Πιο προσαρμοσμένοι θα είναι πάνω μου. Μιας και κινούμαι με ποδήλατα και είναι περιττό να είναι 3 μέτρα φαρδείς.

Το έπιασες το παράδειγμα;

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 11/06/2015 - 16:07


#428   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:09

Θα τολμήσω να πω ότι κάνεις μια λάθος σκέψη. Είναι κλειστό το σύστημα και η Apple, ως ιδιώτης, αποφασίζει τι είναι καλύτερο για αυτόν που θα της δώσει το χρήμα. Ξεκινάς με αυτό και απ'ότι φαίνεται υπάρχει πολύ εμπιστοσύνη σε αυτή την επιλογή.

Για τις αναβαθμίσεις ειδικά, ξέρεις ότι θα γίνει για 4-5 χρόνια αν έχεις πάρει το νεότερο μοντέλο.

Το παρελθόν σου, σε έχει βάλει να σκέφτεσαι με αυτόν τον τρόπο. Και εγώ ίσως να ήθελα κάποιες εφαρμογές εκτός.
Αλλά υπάρχει κόσμος που δεν ξέρει καν τον κωδικό του AppStore. Αυτοί είναι που χρειάζονται έτοιμες πολλές εφαρμογές. Και θα συμφωνήσω ότι είναι εφαρμογές native, και όχι τόσο Bloat. Αν ζητάς κάτι παραπάνω, θα χρησιμοποιείς πιο εξελιγμένες εφαρμογές, και η αλήθεια είναι πως περισσεύουν μετά οι γνήσιες.
Εφαρμογές όπως η iWork Suite, iLife, είναι εκτός ακριβώς επειδή είναι μεγάλες σε όγκο.

Αν θες ελευθερία κινήσεων, πας άλλου για custom-ιές!

σε αυτο με ενα πραγμα θα απαντησω φιλε μου για το κλειστου κωδικα λογισμικο δεν θα υπηρχε το jailbreak εαν καποιοι δεν εκαναν κατι για αυτο που πολλοι απο εσας εμας περιμενουμε σε καθε αναβαθμιση του ios!!!
Rafael Nadal

#429   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:11

σε αυτο με ενα πραγμα θα απαντησω φιλε μου για το κλειστου κωδικα λογισμικο δεν θα υπηρχε το jailbreak εαν καποιοι δεν εκαναν κατι για αυτο που πολλοι απο εσας εμας περιμενουμε σε καθε αναβαθμιση του ios!!!

σε αυτο με ενα πραγμα θα απαντησω φιλε μου...

 

...Δεν περιμένω jailbreak από το iOS 6 και μετά.

 

Ότι ανάγκες έχει ο καθένας λοιπόν. 



#430   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:19

Θα ξεκινήσω τώρα, να προγραμματίζω, να σχεδιάζω αλουμίνια και τσιπάκια, έτσι ώστε να φτιάξω σε 3 χρόνια το εργαλείο που θα γεμίζει την τσέπη και τις ψηφιακές μου ανάγκες και επικοινωνίες.

Και φυσικά θα παρατήσω τη ζωή που έχω μέχρι στιγμής.
Εσύ κάνε το. Εγώ δεν είναι διατεθειμένος. Επίσης πληρώνω (υποτίθεται) φόρους, για να έχω δρόμους και να κινούμαι σε αυτούς σύμφωνα με τους όρους που έχει επιβάλει η πολιτεία. Αλλά καλύτερα να φτιάξω τους δικούς μου δρόμους. Πιο προσαρμοσμένοι θα είναι πάνω μου. Μιας και κινούμαι με ποδήλατα και είναι περιττό να είναι 3 μέτρα φαρδείς.

Το έπιασες το παράδειγμα;

ναι ρε συ θανναση καλα τα λες καταλαβαινω πολυ καλα τι μου λες!!!δεν λεω να το κανει ο καθενας και μην ξεχνας για το καθε jailbreak που κανεις αποδεχεσαι καποιους ορους!!!Εμενα το προβλημα μου ειναι στο να μου πουλαει κατι οποια εταιρεια να ναι γεματο bugs να μην κλεινει τα κενα ασφαλειας ειδικα στο ios 8 βλεπουμε τι γινετε κι αντι να καλυτερευουν τα πραγματα χειροτερευουν!!!!οπως εσυ δεν θα κανεις jailbreak κι ο αλλος θα κανει ετσι ειναι σε ολα γι αυτο και βγαινουν τα jailbreak τα root και καθεξης που κατα την γνωμη μου ειναι οτι καλυτερο υπαρχει και σου λυνει τα χερια σε πολλα πραγματα
Rafael Nadal

#431   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:22

σε αυτο με ενα πραγμα θα απαντησω φιλε μου...

...Δεν περιμένω jailbreak από το iOS 6 και μετά.

Ότι ανάγκες έχει ο καθένας λοιπόν.

δεν σας προλαβαινω ολους!!!χαχαχαχαχαχ πολυ σωστα το ειπες ο καθενας με της αναγκες του απλα θα ηθελα απο την apple να σου δινει περισσοτερες επιλογες και περισσοτερες λυσεις για πολλα πραγματα!!!!εδω η χαρτες της apple ηταν γεια σου και κατεβαζαν ολοι google maps το news μας μαρανε και η εφαρμογη για το apple watch!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 11/06/2015 - 16:29

Rafael Nadal

#432   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:30

ναι ρε συ θανναση καλα τα λες καταλαβαινω πολυ καλα τι μου λες!!!δεν λεω να το κανει ο καθενας και μην ξεχνας για το καθε jailbreak που κανεις αποδεχεσαι καποιους ορους!!!Εμενα το προβλημα μου ειναι στο να μου πουλαει κατι οποια εταιρεια να ναι γεματο bugs να μην κλεινει τα κενα ασφαλειας ειδικα στο ios 8 βλεπουμε τι γινετε κι αντι να καλυτερευουν τα πραγματα χειροτερευουν!!!!οπως εσυ δεν θα κανεις jailbreak κι ο αλλος θα κανει ετσι ειναι σε ολα γι αυτο και βγαινουν τα jailbreak τα root και καθεξης που κατα την γνωμη μου ειναι οτι καλυτερο υπαρχει και σου λυνει τα χερια σε πολλα πραγματα


Σε καταλαβαίνω.

Κάποτε έκανα και εγώ εφαρμογές signing για να της περάσω σε Symbian Nokia (2007)

Μετά κουράστηκα.

Τώρα αν σου δώσω τη συσκευή μου να την "σπάσεις" και να μου δώσεις εγγυήσεις ότι θα ρολάρει και θα μου λύσει τα χέρια με νέα κόλπα, και ότι επίσης αν πάει κάτι στραβά, εσύ μέσα σε 1 ώρα θα μου την επαναφέρεις όπως μου την είχες στήσει, τότε να σε μισθώσω. Αλλά εσύ είσαι διατεθειμένος ακόμα και μεσάνυχτα να το κάνεις;

Γιατί η Apple με το σύστημά της είναι.

Δεν είναι μόνο οι απεριόριστες ελευθερίες σημαντικές, αλλά και η σταθερότητα, για να εξελιχθούμε μέσα από την καθημερινότητά μας.

#433   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:47

Σε καταλαβαίνω.

Κάποτε έκανα και εγώ εφαρμογές signing για να της περάσω σε Symbian Nokia (2007)

Μετά κουράστηκα.

Τώρα αν σου δώσω τη συσκευή μου να την "σπάσεις" και να μου δώσεις εγγυήσεις ότι θα ρολάρει και θα μου λύσει τα χέρια με νέα κόλπα, και ότι επίσης αν πάει κάτι στραβά, εσύ μέσα σε 1 ώρα θα μου την επαναφέρεις όπως μου την είχες στήσει, τότε να σε μισθώσω. Αλλά εσύ είσαι διατεθειμένος ακόμα και μεσάνυχτα να το κάνεις;

Γιατί η Apple με το σύστημά της είναι.

Δεν είναι μόνο οι απεριόριστες ελευθερίες σημαντικές, αλλά και η σταθερότητα, για να εξελιχθούμε μέσα από την καθημερινότητά μας.

Μπορούμε να καταλάβουμε τους χρήστες που αναζητούν την ελευθερία τους. Στους υπολογιστές Mac έχετε την ελευθερία να κάνετε ό,τι θέλετε. Εάν για παράδειγμα δεν επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε την προκαθορισμένη εφαρμογή για Mail για τη διαχείριση της ηλεκτρονικής σας αλληλογραφίας ή το Safari (δείτε τις νέες λειτουργίες του Safari) ως περιηγητή, μπορείτε να κατεβάσετε εναλλακτικές λύσεις όπως το Sparrow ή τον Firefox.

Έχετε φυσικά την δυνατότητα να τις ορίσετε κι ως προεπιλεγμένες, αγνοώντας εντελώς τις προεγκατεστημένες εφαρμογές. Κάτι τέτοιο δεν ισχύει στο iPhone. Παρότι υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις και για τις προεπιλεγμένες εφαρμογές iOS, για ορισμένες ενέργειες οφείλετε να κάνετε χρήση των προεπιλεγμένων.
Πηγή: ired.gr


Όσοι προχώρησαν στην αναζήτηση ελευθερίας ήταν απογοητευμένοι από πολλά. Το γεγονός πως δεν μπορούσαν να κάνουν απλά πράγματα παραμετροποίησης, όπως η αλλαγή της εμφάνισης του iPhone, τα downloads αρχεία από το διαδίκτυο ή να εγκαταστήσουν εφαρμογές εκτός του καταστήματος της Apple, App Store, οδήγησε ορισμένους γενναίους να πειραματιστούν και στο τέλος να καταφέρουν να απελευθερωθούν, από τα δεσμά της Apple.



1 Καταρχήν πρόκειται για συσκευή που την έχετε αγοράσει και μπορείτε να κάνετε ό,τι θέλετε.

2Μπορείτε να εγκαταστήσετε εφαρμογές από οπουδήποτε κι όχι αποκλειστικά από το App Store. Επιλέξτε εναλλακτικές λύσεις των προεγκατεστημένων εφαρμογών iOS, με περισσότερα χαρακτηριστικά και λειτουργίες.

3Προσαρμόστε την εμφάνιση της συσκευή σας έτσι ώστε να ταιριάζει απόλυτα με την προσωπικότητά σας, αντί να έχετε όμοια εμφάνιση με οποιονδήποτε άλλο χρήστη.

4Βρείτε επιπλέον εύχρηστα tweaks κι εντάξετε τα στο Κέντρο ελέγχου ή στο Κέντρο Γνωστοποιήσεων απλοποιώντας ενέργειες που κάνετε συχνά. Προσθέστε εφαρμογές εντυπωσιασμού (υπάρχουν αρκετές στο Cydia, το εναλλακτικό κατάστημα εφαρμογών και θεμάτων).

5Το Jailbreak για το iPhone έχει νομιμοποιηθεί στην Αμερική επίσημα από το 2010.
Πηγή: ired.gr


http://techblog.gr/s...ak-video-43322/

Δες και το βιντεακι του techblog.gr
Rafael Nadal

#434   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:47

δεν σας προλαβαινω ολους!!!χαχαχαχαχαχ πολυ σωστα το ειπες ο καθενας με της αναγκες του απλα θα ηθελα απο την apple να σου δινει περισσοτερες επιλογες και περισσοτερες λυσεις για πολλα πραγματα!!!!εδω η χαρτες της apple ηταν γεια σου και κατεβαζαν ολοι google maps το news μας μαρανε και η εφαρμογη για το apple watch!!!!



Δεν έχει κανένα νόημα η αντιπαράθεση αυτη. Το να παραπονιέται κάποιος για μια δυο πέντε δέκα εφαρμογές που πιάνουν χώρο μερικά mb το θεωρώ πολύ ανούσιο. Τα κενά ασφαλείας και τα bugs πάντα θα υπάρχουν και πάντα θα διοργανώνονται. Η αππλ πουλάει αυτό που πουλάει, σε όποιον δεν αρέσει αγοράζει κάτι άλλο. Απλά τα πράγματα. Το να αγοράζουμε πρώτα κάτι και μετά να γκρινιάζουμε που δεν φτιάχνει και καφέ είναι άκυρο...

#435   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 16:48

Μπορούμε να καταλάβουμε τους χρήστες που αναζητούν την ελευθερία τους. Στους υπολογιστές Mac έχετε την ελευθερία να κάνετε ό,τι θέλετε. Εάν για παράδειγμα δεν επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε την προκαθορισμένη εφαρμογή για Mail για τη διαχείριση της ηλεκτρονικής σας αλληλογραφίας ή το Safari (δείτε τις νέες λειτουργίες του Safari) ως περιηγητή, μπορείτε να κατεβάσετε εναλλακτικές λύσεις όπως το Sparrow ή τον Firefox.

Έχετε φυσικά την δυνατότητα να τις ορίσετε κι ως προεπιλεγμένες, αγνοώντας εντελώς τις προεγκατεστημένες εφαρμογές. Κάτι τέτοιο δεν ισχύει στο iPhone. Παρότι υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις και για τις προεπιλεγμένες εφαρμογές iOS, για ορισμένες ενέργειες οφείλετε να κάνετε χρήση των προεπιλεγμένων.
Πηγή: ired.gr


Όσοι προχώρησαν στην αναζήτηση ελευθερίας ήταν απογοητευμένοι από πολλά. Το γεγονός πως δεν μπορούσαν να κάνουν απλά πράγματα παραμετροποίησης, όπως η αλλαγή της εμφάνισης του iPhone, τα downloads αρχεία από το διαδίκτυο ή να εγκαταστήσουν εφαρμογές εκτός του καταστήματος της Apple, App Store, οδήγησε ορισμένους γενναίους να πειραματιστούν και στο τέλος να καταφέρουν να απελευθερωθούν, από τα δεσμά της Apple.



1 Καταρχήν πρόκειται για συσκευή που την έχετε αγοράσει και μπορείτε να κάνετε ό,τι θέλετε.

2Μπορείτε να εγκαταστήσετε εφαρμογές από οπουδήποτε κι όχι αποκλειστικά από το App Store. Επιλέξτε εναλλακτικές λύσεις των προεγκατεστημένων εφαρμογών iOS, με περισσότερα χαρακτηριστικά και λειτουργίες.

3Προσαρμόστε την εμφάνιση της συσκευή σας έτσι ώστε να ταιριάζει απόλυτα με την προσωπικότητά σας, αντί να έχετε όμοια εμφάνιση με οποιονδήποτε άλλο χρήστη.

4Βρείτε επιπλέον εύχρηστα tweaks κι εντάξετε τα στο Κέντρο ελέγχου ή στο Κέντρο Γνωστοποιήσεων απλοποιώντας ενέργειες που κάνετε συχνά. Προσθέστε εφαρμογές εντυπωσιασμού (υπάρχουν αρκετές στο Cydia, το εναλλακτικό κατάστημα εφαρμογών και θεμάτων).

5Το Jailbreak για το iPhone έχει νομιμοποιηθεί στην Αμερική επίσημα από το 2010.
Πηγή: ired.gr


http://techblog.gr/s...ak-video-43322/

Δες και το βιντεακι του techblog.gr

Αυτό το ποστ τι νόημα έχει; Να μας πείσεις ποσό καλό είναι το jb? δηλαδή αποκλείεται κάποιος να του αρέσει η συσκευή όπως είναι;

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 11/06/2015 - 16:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες