Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

7 παιδάκια επιλέγουν μεταξύ των νέων iPhone 6 και Galaxy S6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 16/04/2015 - 19:57

Ναι αλλα η Apple εχει γυρω στο 40 και κατι αν θυμάμαι σωστά. Δεν είπα ότι είναι άγνωση σαν εταιρεία η Samsung. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ανεξάρτητα με το μερίδιο αγοράς (μερικοί αγοράζουν samsung για οικονομικούς λόγους καθώς έχει αρκετά πιο φθηνά μοντέλα) το iPhone είναι πιο αρεστό. Αν το iPhone ήταν τόσο φθηνό όσο τα low-end της Samsung, τότε χωρίς αμφιβολία το ποσοστό της apple θα ήταν διπλάσιο. Και είναι λογικό νομίζω στους αμερικανούς να είναι περισσότερο θελκτικά τα αμερικάνικα προϊόντα.

 Αυτο ακριβως δεν ανατρεπει  το προηγουμενο σχολιο σου ;

Αν το μηλο ειναι πιο αρεστο, τι σημασια εχει αν μιλαμε ειτε για τις ΗΠΑ ειτε για την Κορεα ; (που ακομα και εκει εχει πλεον πανω απο 30% μεριδιο αγορας, υπερδιπλασιο της "ντοπιας" LG)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   fireleader

fireleader

    iPH Enthousiast

  • 378 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 16/04/2015 - 20:14

 Αυτο ακριβως δεν ανατρεπει  το προηγουμενο σχολιο σου ;

Αν το μηλο ειναι πιο αρεστο, τι σημασια εχει αν μιλαμε ειτε για τις ΗΠΑ ειτε για την Κορεα ; (που ακομα και εκει εχει πλεον πανω απο 30% μεριδιο αγορας, υπερδιπλασιο της "ντοπιας" LG)

Γιατί το ανατρέπει; Την ίδια άποψη εκφράζω. Το iPhone είναι περισσότερο αρεστό στον κόσμο χωρίς απαραίτητα να γνωρίζει γιατί είναι καλύτερο/ανώτερο από το samsung. Εννοώ ότι μέσα στην Αμερική προβάλλεται πιο πολύ το iPhone από παντού. Και είναι λογικό. Η αμερική θα προβάλλει την Apple. Και εγώ θεωρώ ότι είναι πολύ καλύτερα τηλέφωνα σε σχέση με ό,τι έχει να προσφέρει η samsung. Όμως ξέρω για ποιούς λόγους είναι (κατά τη γνώμη μου) καλύτερα. Το επτάχρονο ας πούμε ότι δεν κρίνει με τα σωστά κριτήρια, δηλαδή το θεωρεί καλύτερο χωρίς απαραίτητα να ξέρει γιατί είναι καλύτερο. 



#18   tamis

tamis

    iPH newbie

  • 92 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2015 - 00:28

Και γιατι να βάλουν αυτοκόλλητο; :) το μήλο δεν ειναι το λογότυπο της apple;ειναι και αυτο μέρος της διαφήμισης και του όλου concept της εταιρείας.
 

Για να μην καταλαβουν τα πιτσιρίκια απο το λογοτυπο οτι ειναι της μηλο εταιρίας και να εχει αξιοπιστία το "πείραμα" τους... αυτοκόλητο σε ότι προδίδει ποιας εταιρίας είναι...



#19   k3rn3l

k3rn3l

    iPH User

  • 190 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:k3rn3l

Δημοσίευση 17/04/2015 - 10:59

Κρίμα στο κοριτσάκι στην αρχή που μπερδεύτηκε και είπε "Samsung". Δεν θα της δώσουν γλειφιτζούρι στο τέλος..


Τελευταία επεξεργασία από: k3rn3l, 17/04/2015 - 11:00


#20   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 17/04/2015 - 13:06

Το BI σίγουρα τα παίρνει απο την apple, ολο για Mac/apple watch/iPhone λεει.

#21   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 17/04/2015 - 13:51

Iphone και Toyota....Τα προϊόντα που χειρίζονται με ευκολία ακόμα και παιδιά!!!!! :P

 

+1000 και στα δύο !!! Εγγύηση !!!! :rolleyes:  πολλά χρόνια τώρα !!!



#22   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2015 - 15:03

Για να μην καταλαβουν τα πιτσιρίκια απο το λογοτυπο οτι ειναι της μηλο εταιρίας και να εχει αξιοπιστία το "πείραμα" τους... αυτοκόλητο σε ότι προδίδει ποιας εταιρίας είναι...

Μα το "πείραμα"δεν ειναι σε 2 noname προϊόντα.ειναι μεταξύ Samsung και Apple οποτε και τα λογότυπα των δυο εταιριών προφανώς και πρεπει να ειναι ορατά!αλιμονο αν τα κρύβαμε.στο λέω αυτο γιατι το όνομα(λογότυπο)παλεύεις να το χτίσεις και πληρώνεις αδρά για να το μάθει ο κόσμος.οποτε ειναι στα υπέρ του τεστ μας,και εννοείτε ότι η κάθε εταιρεία το χρησιμοποιεί.

#23   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/04/2015 - 15:45

Ρε παιδειά αυτός ο κλώνος που λέγεται s6 είναι φτυστό iPhone 6...μπράβο στους κινέζους δεν παίζονται στις αντιγραφές...

Τελευταία επεξεργασία από: petros29, 17/04/2015 - 15:46


#24   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/04/2015 - 16:43

Αν το ίδιο "πείραμα" γινόταν με παιδιά από την Κορέα (και όχι αμερικανάκια) νομίζω ότι θα διάλεγαν όλα το samsung. Ας μην ξεχνάμε ότι στην Αμερική δεσπόζει η Apple. Γι' αυτό τα παιδιά χωρίς ειδικές γνώσεις επι του θέματος διαλέγουν με κλειστά μάτια το iPhone. Είναι αυτό που βλέπουν τριγύρω τους, στην οικογένεια, στην τηλεόραση. Είναι το γνώριμο, το "δικό" τους. Δουλέυει σωστά και η διαφήμιση από τη μεριά της apple φυσικά  :D

Στο Ελλάντα πάντως και η ''κουτσή Μαρία'' iPhone θα διάλεγε :P μιας και εκτός από αξιόπιστες συσκευές,είναι και  life style!!!!! :lol:



#25   nikosjc

nikosjc

    iPH Member

  • 254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/04/2015 - 17:05

Εγώ θα διάλεγα το... samsung! :P






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες