Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 1 ψήφοι

I phone 6 λύγισε


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
69 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/04/2015 - 22:54

σε αυτό φταίει η apple για τα φτηνά υλικά που έχει το iphone 6 και 6 plus..
 
τελικά παρατηρώ πως περισσότερα iphone 6 λυγίζουνε παρα 6 plus...
 
εγώ από την στιγμή που αγόρασα το plus δεν το έχω βάλει ποτε στην τσέπη μου... και μονο από την σκέψη ότι μπορεί να λυγίσει δεν θέλω ούτε να το βλέπω.. γενικά σκέφτομαι να το πουλήσω που είναι σε άψογη κατάσταση...! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   SpirosKes

SpirosKes

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/04/2015 - 23:34

Κοιτα απλα επειδη για την εταιρία ειναι εύκολο πρεπει να το αλλάζει γιατι εγω τωρα δεν θα ξαναπάρω I phone και επισης θα το πω σε 20 άτομα τα αλλα 20 σε 40 τα αλλα σε 80 και παει λέγοντας ετσι χάνει την καλη φήμη που εχει φτιάξει ... Κσι εφόσον το εχουν πολλα I phone 6 το θεμα οχι μονο εγω . Δεν ειναι τυχαίο . Το 5 το εχω 2 χρόνια και απολύτως τιποτα !!! Αρα;

#18   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/04/2015 - 23:44

Κοιτα απλα επειδη για την εταιρία ειναι εύκολο πρεπει να το αλλάζει γιατι εγω τωρα δεν θα ξαναπάρω I phone και επισης θα το πω σε 20 άτομα τα αλλα 20 σε 40 τα αλλα σε 80 και παει λέγοντας ετσι χάνει την καλη φήμη που εχει φτιάξει ... Κσι εφόσον το εχουν πολλα I phone 6 το θεμα οχι μονο εγω . Δεν ειναι τυχαίο . Το 5 το εχω 2 χρόνια και απολύτως τιποτα !!! Αρα;

πολλοι ειδαν τα βιντεο που λεγανε οτι λυγιζουν τα νεα iphone φιλε μου και κραζανε και πολλοι επισης ειναι αυτοι που τα αγορασαν και μαλιστα σπασανε και τα ταμεια.απλα το προσεχεις λιγο παραπανω απο οτι τα προηγουμενα γιατι το αλουμινιο που εχουν ειναι λεπτο καλως η κακως και δεν συγχωρει λαθοι να το βαζεις στην μπροστινη τσεπη που ειναι στενη και να καθεσαι η αντιστοιχα στην πισω τσεπη..τωρα για το παραδειγμα που δινεις οτι δεν θα ξαναπαρεις και οτι θα το πεις στους φιλους σου κτλ κτλ απλα να σε ενημερωσω οτι ειμαστε μια τριχα απο τις πωλησεις της apple και σιγα να μην μας δωσουν και σημασια....αυτα τα λιγα! :-)

#19   SpirosKes

SpirosKes

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/04/2015 - 00:40

Συμφωνώ ! Απλα ξερεις γιατι νευριάζω γιατι ποτε δεν το εχω βαλει σε τζιν . Το πρόσεχα γιατι το ειχα δει ! Οσο για τις πωλήσεις εχεις δικιο απλα γιατι να υπάρχουν άτομα που να αναιβαζουν εικόνες και βίντεο ; Εγω δεν ειμαι στο τμημα πωλήσεων της Apple 😂😂😂 απλα μια ταπεινή γνώμη λεω .

#20   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2015 - 00:59

Σπυρο να λυγισε απο μονο του κομματι δυσκολο.Αρα με καποιο τροπο την επαθε...τωρα πως και ποτε και που ειναι κατι που να μην το πηρες χαμπαρι και εσυ.Παντως μονο του η με λιγη πιεση αδυνατο να στραβωσε συμφωνα με την κοινη λογικη. Πηγαινε εκει που σου λενε,δειξε τη συσκευη και ας ελπισουμε να σου δωσουν λυση. Ειναι κριμα αλλα τωρα παει εγινε...μακαρι να πανε ολα καλα.


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 24/04/2015 - 00:59


#21   SpirosKes

SpirosKes

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/04/2015 - 01:18

Καλα ναι !!! Απο μονο του αποκλείεται ... Απλα δεν εγινε με τοσο δύναμη καταλαβες ; Βλεπουμε αυριο θα επικοινωνήσω με κατάστημα της Apple γιατι απο Γερμανό εχει απορριφθεί . Ευχαριστω!

#22   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 24/04/2015 - 08:16

Ολα παίζουν ρόλο !!! Αν ήταν στενή η κωλότσεπη , το νούμερο του παντελονιού , το πόσα κιλά είσαι , αν το φοράς στενό κλπ...



#23   SpirosKes

SpirosKes

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/04/2015 - 10:54

Καλησπέρα . Σημερα πηγα στην Sony που εξυπηρέτη και την Apple εδω στην Πάτρα και μ είπαν οτι θα το στείλουν στο εξωτερικό και θα εχω απάντηση σε 1 μήνα . Μου είπαν δεν εχει ξανατύχει τέτοιο προβλημα εδω αλλα το εχουν ακουστά και οτι αν ειναι λιγο λυγισμένο κανουν αλλαγη . Σε αναμονή τωρα . Ευχαριστω παιδια για την βοήθεια .

#24   paparainbow

paparainbow

    iPH Contributor

  • 1.875 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/04/2015 - 11:09

Πως πιστευεις οτι λυγισε, αν δεν το λυγισες εσυ;

legit


#25   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2015 - 14:18

Καλησπέρα . Σημερα πηγα στην Sony που εξυπηρέτη και την Apple εδω στην Πάτρα και μ είπαν οτι θα το στείλουν στο εξωτερικό και θα εχω απάντηση σε 1 μήνα . Μου είπαν δεν εχει ξανατύχει τέτοιο προβλημα εδω αλλα το εχουν ακουστά και οτι αν ειναι λιγο λυγισμένο κανουν αλλαγη . Σε αναμονή τωρα . Ευχαριστω παιδια για την βοήθεια .

Γιατί δεν το έστειλες info quest Αθήνα ; Πιστεύω γρηγορότερα θα έπαιρνες απάντηση ;

#26   SpirosKes

SpirosKes

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/04/2015 - 16:00

Επειδη τους γνωρίζω εδω ειπα να το αφησω εδω . Μπορει και να το στείλω Αθήνα θα δω . Οσο για το λύγισμα που ρωτάει ο φιλος μ εχω να πω τα εξής : λύγισε απο εμενα το θεμα ειναι ο τρόπος τι εννοω . Χτύπημα δεν υπήρχε, τσέπη δεν το ειχα απο παντελόνι στενό αλλα στο μπουφάν και συην συνεχεια στην τσάντα της κοπέλας μ. Δεν εγινε με μεγάλη πίεση θελω να καταλήξω . Επομένως για αυτο ζητάω και την εγγύηση και δείχνω την δυσαρέσκεια μ .

#27   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 24/04/2015 - 16:10

λύγισε απο εμενα το θεμα ειναι ο τρόπος τι εννοω . Χτύπημα δεν υπήρχε, τσέπη δεν το ειχα απο παντελόνι στενό αλλα στο μπουφάν και συην συνεχεια στην τσάντα της κοπέλας μ. Δεν εγινε με μεγάλη πίεση θελω να καταλήξω . Επομένως για αυτο ζητάω και την εγγύηση και δείχνω την δυσαρέσκεια μ .

 

Παντως τα περιστατικα και δω στο φορουμ που εχει λυγισει 6αρι, μετριουνται στα δακτυλα του ενος χεριου. Θελω να πω οτι λυγιζει αλλα οχι με τον αερα. Αρα και στο δικο σου σιγουρα ασκηθηκε πιεση, ή πχ εκατσες πανω, ή κατι αλλο που δε καταλαβες ή δε μας λες. Οκ παντως, ετσι πες τους αλλα δε νομιζω να το καλυψουν, αυτο ειναι το λογικο. Αλλα ποτε δε ξερεις αρα κανε μια προσπαθεια.


You'll Never Walk Alone


#28   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2015 - 16:43

Καλησπέρα . Σημερα πηγα στην Sony που εξυπηρέτη και την Apple εδω στην Πάτρα και μ είπαν οτι θα το στείλουν στο εξωτερικό και θα εχω απάντηση σε 1 μήνα . Μου είπαν δεν εχει ξανατύχει τέτοιο προβλημα εδω αλλα το εχουν ακουστά και οτι αν ειναι λιγο λυγισμένο κανουν αλλαγη . Σε αναμονή τωρα . Ευχαριστω παιδια για την βοήθεια .

Που Σπυρε εξυπηρετουν και apple προιοντα?...στο sony service στη Γουναρη?



#29   SpirosKes

SpirosKes

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 25/04/2015 - 01:31

Ναι στην Γούναρη εκει πηγα σημερα . Φιλε μ εδω τα περιστατικά μπορει να ειναι στο ενα χέρι αλλα σιγουρα θα εχεις ακούσει οτι το περιστατικό με το λύγισμα εχει παρει μεγάλη διάσταση . Τεσπα ψεματα δεν εχω να σ πω απλα εγω το έφερα για συζήτηση το θεμα να δω αν γινεται κατι . Και δεν ειναι τυχαίο στην αρχη οτι η ιδια η Apple ειχε παρει θέση .

#30   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 25/04/2015 - 02:01

Λυγιζει πιο ευκολα απο ολα τα υπολοιπα iphones, αλλα και παλι πρεπει να ασκηθει πιεση. Τεσπα, ελπιζω να βγαλεις ακρη.

You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες