Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Red Painted iPhone.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
22 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Corinna

Corinna

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone SE
  • GameCenter:Zealgr

Δημοσίευση 15/01/2010 - 16:56

Πολύ ωραίο φαίνεται! Ειδικά το ματ "φινίρισμα". Αλλά έχω αρχίσει να το λυπάμαι λίγο με τόσα που τραβάει!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2010 - 17:03

@.Username. Είναι ματ το χρωμα που χρησιμοποιησες; Μου φαίνεται λες και έχει χάσει την γυαλαδα του! Μήπως αν το περνουσες και ένα βερνικι....

Αν μπορείς να κανεις και σε μπλε σου στέλνω το δικό μου με 1000

#18   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2010 - 17:07

εμενα πρωσοπικα δεν μου αρεσει το θεωρω πολυ ασχημο και ειδικα για 2 πραγματα 1ον:ειναι ματ 2ον:λειπει το μηλαρακι που του δινει αυτη την κομψοτητα.Εγω αν ηθελα να του αλλαξω χρωμα ειτε θα επερνα απο Αμερικη ενα colourware ειτε θα το πηγαινα σε βαφοποιηω.Αν δεν κανω λαθος ο δευτερος τροπος π προτεινα ειχε γινει απο ενα παλικαρι στο φορουμ παλι κοκκινο αλλα πολυ ωραιο λες και ηταν colourware απο πισω

#19   damgr

damgr

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2010 - 17:09

Εμένα πάντως με τρέλανε το ματ χρώμα που πήρε το αλουμινένιο στεφάνι ! ΤΡΕΛΑ ! Και έχω κόλλημα με τα ματ χρώματα :) Πάντως αν και έχει δημιουργήσει "κυμματάκια" η μπογιά πάνω στην λεία επιφάνεια(από ότι βλέπω τουλάχιστον),θα μπορούσες να κάνεις κανένα σχεδιάκι και να το περάσεις ένα ελαφρό περασματάκι με βερνίκι(η τπτ παρόμοιο) για να γυαλίζει η επιφάνεια και να μην ξεβάφει ούτε το σχέδιο που θα περάσεις,ούτε το κοκκινέλι :P

#20   Neopas

Neopas

    iPH Contributor

  • 1.133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/01/2010 - 17:11

Δεν ξεβαφει!...


δεν εννοω να ξεβαψει στο χερι σου,
αλλα οτι με τον καιρο που θα τριβεται θα αδυνατισει η μπογια μεχρι που θα φυγει.

εκανα κι εγω τετοιες πατεντες αλλα στο pc.
μετα απο καποια χρηση εχανε το "ωραιο" του...

#21   .Username.

.Username.

    iPH Member

  • 340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2010 - 20:35

Καταρχην, σε οτι αφορα να το στειλω στην ColorWave για να μου το βαψουν...προτυμο να το κανω μονος μου....Να προσπαθησω!Να βαλω δλδ την δικη μου πινελια στο iPhone.Σε ότι αφορα την μπογια!

1ον. Το χρωμα ειναι ματ..Δεν τρελένομαι και για τα γυαλιστερά χρωματα!
2ον. Το κινητο δεν θα μεινει ετσι...Θα διωρθωσω ακομα 1-2 πραγματα....Και θα κανω και μια ωραια προσθηκη!
3ον. Αυτα τα "λακουβακια" παρατηρουνταν τις πρωτες μερες του βαψιματος και μονο στο κατω αριστερο μερος του κινητου!Τοτε τραβηξα και τις φωτο...Τωρα πια το στρωμα εχει στρωσει! Μολις διωρθωσω τα παντα και τελειωσω ολη την δουλεια ,θα Postάρω το αποτελεσμα...Λογικα σε κανα 7ημερο το πολυ θα Postαρω και τις νεες φωτογραφιες!

#22   darkrider

darkrider

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 00:07

Καταρχην, σε οτι αφορα να το στειλω στην ColorWave για να μου το βαψουν...προτυμο να το κανω μονος μου....Να προσπαθησω!Να βαλω δλδ την δικη μου πινελια στο iPhone.Σε ότι αφορα την μπογια!

1ον. Το χρωμα ειναι ματ..Δεν τρελένομαι και για τα γυαλιστερά χρωματα!
2ον. Το κινητο δεν θα μεινει ετσι...Θα διωρθωσω ακομα 1-2 πραγματα....Και θα κανω και μια ωραια προσθηκη!
3ον. Αυτα τα "λακουβακια" παρατηρουνταν τις πρωτες μερες του βαψιματος και μονο στο κατω αριστερο μερος του κινητου!Τοτε τραβηξα και τις φωτο...Τωρα πια το στρωμα εχει στρωσει! Μολις διωρθωσω τα παντα και τελειωσω ολη την δουλεια ,θα Postάρω το αποτελεσμα...Λογικα σε κανα 7ημερο το πολυ θα Postαρω και τις νεες φωτογραφιες!

.@username πραγματικα συγνωμη για τον τροπο που εγραψα στο ποστ σου ηταν πραγματικα αγενης απλα εμενα πρωσοπικα μου αρεσουν τα μεταλικα χρωματα και τα προτιμο απο το ματ περιμενω να δω τις αλλαγες που θα του κανεις παραπανω συγνωμη και παλι :( ;)

#23   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/02/2010 - 00:30

πολυ ωραιο μπραβο σου...μπορεις να του ριξεις και μια αερογραφια...με ωραιο σχεδιο πχ καρχαρια ασημι....μαματο?




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες