Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 6S/Plus με Force Touch, Α9 επεξεργαστή +2GB RAM, 12MP Camera και νέο χρώμα Rose Gold


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
82 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2015 - 00:57

κατα την αποψη μου παντα τα "s" μοντελα ειναι πιο ολοκληρωμενα.μπορει βεβαια ενα καινουργιο μοντελο iphone να εχει καποιες αλλαγες(οπως σχημα,ιντσες,κτλ.) αλλα μπροστα στο "s" που βγαινει μετα δειχνει λειψο ρε παιδι μου.πρσοσωπικα παιρνω μονο αυτα.ειχα 4s και τωρα 5s και λογικα θα παω στο 6s.και αν η προβλεψη πεσει μεσα και το 6s εχει αυτες τις αλλαγες,τοτε το απλο 6αρι θα δειχνει σχεδον παρωχημενο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2015 - 01:00

σε συνδιασμο με iOS 9 θα κανει παπαδες....και 4G+ stadar που του λειπει....ελπιζω με iOS 9 να του βαλουν και το codec που αναζητω εδω και καιρο...apt-x...

 

εεεε ρε Apple ...η σειρα "S" καθε δυο χρονια, ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΤΕ λεμε...........προσωπικα εγω ποτε δεν αγοραζω τα απλα...(4,5,6,7 κτλπ)...καθε δυο χρονια να αλλαζεις ειναι οτι πρεπει... (4S, 5S, 6S, 7S)....ετσι κ αλλιως στα S εχουμε δει 

 

4S δυπηρινο

5S touch ID

6S force touch...

 

εκει γινονται οι μεγαλες καινοτομιες....ΠΑΜΕ ΡΕ APPLE αρρωστια!!!!

 

 ΥΓ...θα ηθελα να δω και saphire glass αλλα δεν νομιζω...και ελπιζω ελληνικο Siri...but that aint happening ..τουλαχιστον μεχρι iOS 10...

πρωτα εκανα ποστ και μετα ειδα το δικο σου.συμφωνω απολυτα.!!!



#18   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/05/2015 - 01:21

σε συνδιασμο με iOS 9 θα κανει παπαδες....και 4G+ stadar που του λειπει....ελπιζω με iOS 9 να του βαλουν και το codec που αναζητω εδω και καιρο...apt-x...

 

εεεε ρε Apple ...η σειρα "S" καθε δυο χρονια, ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΤΕ λεμε...........προσωπικα εγω ποτε δεν αγοραζω τα απλα...(4,5,6,7 κτλπ)...καθε δυο χρονια να αλλαζεις ειναι οτι πρεπει... (4S, 5S, 6S, 7S)....ετσι κ αλλιως στα S εχουμε δει 

 

4S δυπηρινο

5S touch ID

6S force touch...

 

εκει γινονται οι μεγαλες καινοτομιες....ΠΑΜΕ ΡΕ APPLE αρρωστια!!!!

 

 ΥΓ...θα ηθελα να δω και saphire glass αλλα δεν νομιζω...και ελπιζω ελληνικο Siri...but that aint happening ..τουλαχιστον μεχρι iOS 10...

 

 

Στο κάθε δυο χρονια, συμφωνώ και εγώ.

 

Στα μοντελα το χαλάμε!

 

Γιατί δλδ να μην πάρει κάποιος τα 'απλα' όπως λες (5,6,7..) και να πάει στα S ;

 

Με το 5S είχες όντως συν touch id ας πούμε, με το 6 όμως είχες το touch id, χωρίς τα bug's που είχε στο 5S, συν majors updates  του τηλεφ. σαν καινούργιο που είναι. 

( hardware/software)

 

Εγώ κάνω το παραπάνω λοιπόν, και προσωπικά έχω μείνει ευχαριστημένος, και από πλευράς ότι δεν νιώθω ότι έχω ένα παρωχημένο τηλ., συν όπως γνωρίζουμε πλέον καλα, τα 'καλούδια' έρχονται στα majors updates, και όχι στις επιπλέον προσθήκες. 

 

Ενιγουει... απόψεις είναι αυτές, και ο καθένας θέλω να  πιστεύω ότι ξέρει καλύτερα τι τον αντιπροσωπεύει.

 

;-)


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#19   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/05/2015 - 01:23

Το πιο σημαντικό, επαναφορά των 32GB και απόσυρση των 16GB. Ακόμη και για μένα που αγόραζα πάντα 16αρι, πλέον δεν φτάνουν!



#20   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/05/2015 - 01:24

Συμφωνώ, αρκεί να κρατήσουν τις ίδιες τιμές για τα 32αρια, όπως των 16αριών. 

 

Αλλιώς ας κρατήσουν και τα 16αρια, και όπως θέλει ο καθένας. Μην μας πάει εκβιαστικά δλδ θέλω να πω.

 

32αρι στα 800 και αν θες!

 

(τα συνηθίζει κάτι τέτοια η αππλ)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 13/05/2015 - 01:26

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#21   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 13/05/2015 - 01:30

Συμφωνώ, αρκεί να κρατήσουν τις ίδιες τιμές για τα 32αρια, όπως των 16αριών. 

 

Αλλιώς ας κρατήσουν και τα 16αρια, και όπως θέλει ο καθένας. Μην μας πάει εκβιαστικά δλδ θέλω να πω.

 

32αρι στα 800 και αν θες!

 

(τα συνηθίζει κάτι τέτοια η αππλ)

Κοίτα, όσον αφορά τις τιμές δε βλέπω να μας ενδιαφέρει και πολύ, αφού δώσαμε 750 ευρώ για να πάρουμε το ρολόι! Αυτό κι αν είναι Κ-Α-Τ-Α-Ν-Α-Λ-Ω-Τ-Ι-Σ-Μ-Ο-Σ! :wacko:



#22   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/05/2015 - 01:32

Όπως και να έχει, 100 γιουρουδακια παραπάνω με το έτσι το θέλω, όσο ναναι πονάνε ακόμα περισσότερο και από τα 750.

 

Ειδικά αν σε 'αναγκάζει' κάποιος να τα δώσεις.


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 13/05/2015 - 01:33

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#23   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2015 - 01:41

στο οικονομικο θεμα για λιγο ετσι για να γελασουμε:αν,λεμε τωρα,ως το φθινοπωρο πηγαιναμε δραχμη τοτε με την παλια ισοτιμια θα μας κοστιζε το κινητο (των 739ευρω) 252.000δρχ.και μετα με τη σχεδον σιγουρη υποτιμηση κατα 2/3 θα κοστιζε το 7s 750.000 ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΔΡΑΧΜΕΣ :D :D :D .αντε παρτο τωρα :P



#24   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/05/2015 - 01:48

Δυο μισθοί θα είναι, (για οποιον έχει δουλειά) αλλα δεν μασάμε. Πάλι θα το αγοράσουμε. :D

 

Θα βρουν τρόπο πάλι οι πάροχοι να μας τα φανε. Ένα μηνιάτικο μπροστά, και το άλλο με δόσεις. Για χαζούς τους πέρασες;  

 

Κάθε μέρα ξυπνάει και ένα καινούργιο θύμα σε αυτόν τον κόσμο, που παρακαλάει να του φανε τα λεφτά. ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 13/05/2015 - 01:49

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#25   kostas4

kostas4

    iPH Addict

  • 622 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 13/05/2015 - 01:53

μμμμ....να σου πω...δεν εχεις και αδικο ;)



#26   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/05/2015 - 01:54

Στο κάθε δυο χρονια, συμφωνώ και εγώ.

 

Στα μοντελα το χαλάμε!

 

Γιατί δλδ να μην πάρει κάποιος τα 'απλα' όπως λες (5,6,7..) και να πάει στα S ;

 

Με το 5S είχες όντως συν touch id ας πούμε, με το 6 όμως είχες το touch id, χωρίς τα bug's που είχε στο 5S, συν majors updates  του τηλεφ. σαν καινούργιο που είναι. 

( hardware/software)

 

Εγώ κάνω το παραπάνω λοιπόν, και προσωπικά έχω μείνει ευχαριστημένος, και από πλευράς ότι δεν νιώθω ότι έχω ένα παρωχημένο τηλ., συν όπως γνωρίζουμε πλέον καλα, τα 'καλούδια' έρχονται στα majors updates, και όχι στις επιπλέον προσθήκες. 

 

Ενιγουει... απόψεις είναι αυτές, και ο καθένας θέλω να  πιστεύω ότι ξέρει καλύτερα τι τον αντιπροσωπεύει.

 

;-)

εννοειται πως ειναι αποψη καθενος...τωρα για τα bugs που λες, δεν ειδα να εχει προβλημα το 5S και τα bugs ειναι θεμα λογισμικου αφου ο sensoras ειναι ιδιος..... τωρα να μ δινει score το 5S 2400 multicore και το 6αρι 2800? με ιδια ram? μονο για αλλαγη το design? με NFC αχρηστο περα απο apple pay π δεν ηρθε καν ελλαδα? ενω forced touch? ddr4 2 GB ram? δεν παιζεις με αυτα τα πραγματα..... το 6αρι δεν διαφερει σε ΤΙΠΟΤΑ απο το 5S.....το 6S με ios 9 ομως θα κανει πραγματα που δεν θα κανει το 6αρι...οπως true multitasking...2 εφαρμογες ταυτοχρονα..γιατι το 6αρι δεν εχει το hardware...



#27   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/05/2015 - 02:02

Γνωστό bug του 5S το touch id

 

Δεν μένουμε όλοι Ελλάδα, και πίστεψε με το NFC θα μου είναι αρκετά χρήσιμο όταν έρθει σύντομα στη χωρα που μένω. 

 

Το 6αρι διαφέρει από το 5S, όπως ακριβώς θα διαφέρει και το 7αρι από το 6αρι. 

 

Απλή λογική παιδιά. Σαν να μου λες το MacBook Retina όταν βγήκε, δεν είχε κάποια διαφορα από τον προκάτοχο του (απλό MBook Pro) και ότι θα ήταν πιο 'έξυπνο' για κάποιον να περιμένει να πάρει τον Retina S ας πούμε όταν βγει!!

 

Δεν ξέρω, η εγώ τα βλέπω στραβά, η στραβά μας τα λες!;

 

;-)


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#28   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/05/2015 - 02:10

Γνωστό bug του 5S το touch id

 

Δεν μένουμε όλοι Ελλάδα, και πίστεψε με το NFC θα μου είναι αρκετά χρήσιμο όταν έρθει σύντομα στη χωρα που μένω. 

 

Το 6αρι διαφέρει από το 5S, όπως ακριβώς θα διαφέρει και το 7αρι από το 6αρι. 

 

Απλή λογική παιδιά. Σαν να μου λες το MacBook Retina όταν βγήκε, δεν είχε κάποια διαφορα από τον προκάτοχο του (απλό MBook Pro) και ότι θα ήταν πιο 'έξυπνο' για κάποιον να περιμένει να πάρει τον Retina S ας πούμε όταν βγει!!

 

Δεν ξέρω, η εγώ τα βλέπω στραβά, η στραβά μας τα λες!;

 

;-)

Δεν ξερω που μενεις αδερφε, αλλα βαζω στοιχημα οτι το Apple Pay θα ερθει εκει οταν θα εχει βγει ηδη το 6S :)....το θεμα με τα "απλα" ειναι καθαρα θεμα ματαιωτητας για να δειχνεις στους 3ους οτι εχεις το καινουργιο μιας και το μονο που αλλαζει ειναι οθονη σε αυτα τα μοντελα, και κυριως το design..... οσο για το touch ID, δεν ειδα καποιον να κανει αναφορα στο 6ari οτι εχει καλυτερο sensora....παντως εγω δεν ειχα προβλημα...μπορει να ηταν συγκεκριμενο batch, οπως και το 6αρι ειχε προβλημα με τους SSD του...ποσα layer εχουν και τετοια και ποσοι χριστιανοι τα στυλανε πισω...τετοια παντα θα υπαρχουν...τωρα το 6S θα φτασει multiscore 5400 (θα πλησιαζει το galaxy) γιατι ειναι υποχρεωμενοι να το κανουν....δηλαδη 2 φορες πιο γρηγορο απο το απλο...και οχι με διαφορα 300-400 ποντων.... :)



#29   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 13/05/2015 - 02:16

Χμμμμ...δεν νομίζω να κατάλαβες το σκεπτικό μου, αλλα ενιγουει.

 

Μένω Γαλλια και επειδή το παρακολουθώ το θέμα, οι υπογραφές έχουν πέσει με τις μεγαλύτερες τράπεζες (κάρτες) και είναι στο κατώφλι για την ενεργοποίηση. 

 

Και με το 6S να έρθει, πάλι δεν με χαλάει. Δεν βιάζομαι. Και ούτε είναι εκεί το θέμα μας. Για μια εφαρμογή δλδ που εμπλέκεται πολύ χρήμα, τράπεζες, διεθνείς κανόνες συναλλαγών, προστασίας καταναλωτή, κτλ.

 

Το θέμα είναι όπως προανέφερα, ότι ένα major update, θα είναι πάντα ένα κεφαλι μπροστά, από ένα μινορ. 

 

Όσο και να το παιδέψεις, και από την ανάποδη να το διαβάσεις, πάλι πρώτο θα βγαίνει το major update. 

 

 Καλο βραδυ. ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 13/05/2015 - 02:18

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#30   Panoulis7

Panoulis7

    iPH Contributor

  • 1.014 μηνύματα
  • Twitter:@panos_lympe
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/05/2015 - 02:22

Χμμμμ...δεν νομίζω να κατάλαβες το σκεπτικό μου, αλλα ενιγουει.

 

Μένω Γαλλια και επειδή το παρακολουθώ το θέμα, οι υπογραφές έχουν πέσει με τις μεγαλύτερες τράπεζες (κάρτες) και είναι στο κατώφλι για την ενεργοποίηση. 

 

Και με το 6S να έρθει, πάλι δεν με χαλάει. Δεν βιάζομαι. Και ούτε είναι εκεί το θέμα μας. Για μια εφαρμογή δλδ που εμπλέκεται πολύ χρήμα, τράπεζες, διεθνείς κανόνες συναλλαγών, προστασίας καταναλωτή, κτλ.

 

Το θέμα είναι όπως προανέφερα, ότι ένα major update, θα είναι πάντα ένα κεφαλι μπροστά, από ένα μινορ. 

 

Όσο και να το παιδέψεις, και από την ανάποδη να το διαβάσεις, πάλι πρώτο θα βγαίνει το major update. 

 

 Καλο βραδυ. ;-)

Μα αυτο που προσπαθω να πω ειναι πως το Major ειναι το S...

 

διαφορα 6αρι απο 5S....

1)ελαχιστο καλυτερο επεξεργαστη..

2) μεγαλυτερη οθονη με αλλο contrast ratio..

3) NFC που τοσο καιρο δεν το εχεις χαρει...

4) και design....

 

διαφορα 6S με 6...

 

1) ΠΟΛΥ καλυτερο επεξεργαστη (διπλασιο)....

2) ΠΟΛΥ καλυτερη ram με τελειως διαφορετικη τεχνολογια (δυο φορες πιο γρηγορη, μιση στο μεγεθος, καλυτερη διαχειρηση ενεργειασ) που ισως ανοιξει "παραθυρακι" σε αλλα features με ios 9 (ισως 4Κ video?  :rolleyes:  )

3) Forced touch (Που σιγουρα θα το κανει)...

4) +1 μικροφωνο....

5) 4G+... 

6) ΠΟΛΥ καλυτερη καμερα...

7) αναβαθμισμενο touch ΙD που τωρα οντως θα αλλαξει...

 

δεν καταλαβαινω που κανω λαθος! :P


Τελευταία επεξεργασία από: Panoulis7, 13/05/2015 - 02:29


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες