Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Λουράκια για Apple Watch από 3ους κατασκευαστές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1167 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#826   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2020 - 17:24

Ναί ισχύει. Έγινε ένα τρελό data breach και επηρρέαστηκαν οι

 

  • Agoda
  • Amadeus
  • Booking.com
  • Expedia
  • Hotels.com
  • Hotelbeds
  • Omnibees
  • Sabre

Ηighly sensitive data exposed from millions of hotel guests worldwide, dating as far back as 2013 and including credit card details for 100,000s of people.

  • Customer Data Exposed
    • PII data: Full names, email addresses, national ID numbers, and phone numbers of hotel guests
    • Credit card details: card number, cardholder’s name, CVV, and expiration date
    • Payment details: total cost of hotel reservations
    • Reservation details: Reservation number, dates of a stay, the price paid per night, any additional requests made by guests, number of people, guest names, and much more.

 

https://www.websitep...ElN0KU3ZfzrKN30

 

 

 

Μόλις πριν από μισή ώρα έγινε υποκλοπή της πιστωτικής μου και αρχίσαν να μου χρεώνουν την κάρτα αβέρτα.. Μέχρι να προλάβω να την κλειδώσω και να την ακυρώσω έγιναν 5 συναλλαγές..

Καθότι είμαι έμπειρος χρήστης, απορώ για το που μπορεί να έγιναν οι υποκλοπές, και το τελευταία μου έρχεται στο μυαλό ότι κάπου είχα διαβάσει πως έγιναν υποκλοπές από Booking.com Hotel.com και κάτι ακόμα..

Επίσης από το Σεπτέμβριο μέχρι και καμία βδομάδα πριν αγόρασα και από το AliExpress κάτι λουράκια, 4 παραγγελίες ξεχωριστές, και αυτές τις μέρες από τη μια μου γύρισαν refund για κάποια προϊόντα.

Γενικά ας έχετε λίγο το νου σας στα Alerts που έρχονται..

Στις συναλλαγές μου έβγαλε WCR - EUR (Ρωσία), και όταν την ακύρωσα μου ήρθε μήνυμα για 3 ακόμα προσπάθειες χρέωσης, 1 ακόμα από την ανωτέρω, και άλλες 2 από GOOD KARMA BROADCAS και PROFRESH INTERNATIO


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 16/11/2020 - 17:25


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#827   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2020 - 17:49

Μόλις πριν από μισή ώρα έγινε υποκλοπή της πιστωτικής μου και αρχίσαν να μου χρεώνουν την κάρτα αβέρτα.. Μέχρι να προλάβω να την κλειδώσω και να την ακυρώσω έγιναν 5 συναλλαγές..
Καθότι είμαι έμπειρος χρήστης, απορώ για το που μπορεί να έγιναν οι υποκλοπές, και το τελευταία μου έρχεται στο μυαλό ότι κάπου είχα διαβάσει πως έγιναν υποκλοπές από Booking.com Hotel.com και κάτι ακόμα..
Επίσης από το Σεπτέμβριο μέχρι και καμία βδομάδα πριν αγόρασα και από το AliExpress κάτι λουράκια, 4 παραγγελίες ξεχωριστές, και αυτές τις μέρες από τη μια μου γύρισαν refund για κάποια προϊόντα.
Γενικά ας έχετε λίγο το νου σας στα Alerts που έρχονται..
Στις συναλλαγές μου έβγαλε WCR - EUR (Ρωσία), και όταν την ακύρωσα μου ήρθε μήνυμα για 3 ακόμα προσπάθειες χρέωσης, 1 ακόμα από την ανωτέρω, και άλλες 2 από GOOD KARMA BROADCAS και PROFRESH INTERNATIO

Γι αυτό, είτε προπληρωμένη (εφόσον υπάρχει περιθώριο), είτε προσωρινή απενεργοποίηση της πιστωτικής μετά της χρήση της (e-banking ρυθμίσεις).

Βρήκες άκρη με τις άλλες χρεώσεις που σου έγιναν;

#828   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 16/11/2020 - 17:55

Καταρχάς να πω ότι έγραψα εδώ στην παραμικρή περίπτωση που έγινε η υποκλοπή από το aliexpress. Επειδή θα μεγαλώσει η συζήτηση δεν ξέρω αν πρέπει να μεταφερθεί σε άλλο νήμα.

Για να σου απαντήσω τώρα, είτε προπληρωμένη είχες είτε όχι, σε περίπτωση υποκλοπής πάλι θα πρέπει να ακυρώσεις την κάρτα σου. Δεν αλλάζει κάτι με αυτό.

Τα 5 ποσά μου μου χρεώθηκαν είναι εκκρεμείς συναλλαγές. Είτε δε θα χρεωθούν καθόλου καθώς δε θα πάρουν έγκριση, είτε αν πάρουν θα γίνουν αμφισβήτηση χρέωσης και θα πιστωθούν.
Όπως και να έχει όταν γίνεται κάτι τέτοιο και βλέπουν απευθείας ακύρωση κάρτας δεν υπάρχει φόβος για το μήπως χάσει κάποιος τα λεφτά του, και από τη στιγμή που δεν έχει γίνει verified με OTP, sms ή γενικά two factor verification.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#829   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.459 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 16/11/2020 - 18:02

H καλύτερη λύση στα αμφιβόλου site / eshop είναι κάρτα από fintech (revolut, κτλ). 

Τη διαγράφεις και σου βγαίνει καινούργια επιτόπου στο app εφόσον έχει γίνει κλοπή των στοιχείων. 

Επίσης σε λύσεις τύπου revolut υπάρχει και η virtual disposable η οποία μετα τη χρήση καταστρέφεται και δημιουργείται καινούργια, αυτόματα κάθε φορά.

 

 

Καταρχάς να πω ότι έγραψα εδώ στην παραμικρή περίπτωση που έγινε η υποκλοπή από το aliexpress. Επειδή θα μεγαλώσει η συζήτηση δεν ξέρω αν πρέπει να μεταφερθεί σε άλλο νήμα.

Για να σου απαντήσω τώρα, είτε προπληρωμένη είχες είτε όχι, σε περίπτωση υποκλοπής πάλι θα πρέπει να ακυρώσεις την κάρτα σου. Δεν αλλάζει κάτι με αυτό.

Τα 5 ποσά μου μου χρεώθηκαν είναι εκκρεμείς συναλλαγές. Είτε δε θα χρεωθούν καθόλου καθώς δε θα πάρουν έγκριση, είτε αν πάρουν θα γίνουν αμφισβήτηση χρέωσης και θα πιστωθούν.
Όπως και να έχει όταν γίνεται κάτι τέτοιο και βλέπουν απευθείας ακύρωση κάρτας δεν υπάρχει φόβος για το μήπως χάσει κάποιος τα λεφτά του, και από τη στιγμή που δεν έχει γίνει verified με OTP, sms ή γενικά two factor verification.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 16/11/2020 - 18:02


#830   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2020 - 00:08

Μπόρεσε κανείς τελικά να βγάλει συμπέρασμα για πως υπολογίζεται το μέγεθος για το λουράκι που χρειάζεται;
Από το συνολικό μήκος της περιμέτρου του καρπού αφαιρούμε το ύψος της κάσας του ρολογιού, για να είμαστε ακριβείς;

#831   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/11/2020 - 12:14

Μου ήρθε και εμένα το leather loop, αντίγραφο του γνησιου της Apple, της urvoi από το Ali και πραγματικά είναι πολύ καλό.
1-2 μέρες μετά που το παρήγγειλα τα έβγαλαν από την σελίδα τους. Θα έπεσε καμια καταγγελία; ποιος ξέρει..
dd641403dad89ecf49be4f5867a53432.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#832   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.574 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 18/11/2020 - 12:20

Επειδή ακούω από urvoi, ποτέ το παρήγγειλες; Γιατί εγώ από 26 Σεπτεμβρίου παραγγελία ακόμη περιμένω και με το tracking ούτε φωνή ούτε ακρόαση...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#833   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/11/2020 - 12:31

Επειδή ακούω από urvoi, ποτέ το παρήγγειλες; Γιατί εγώ από 26 Σεπτεμβρίου παραγγελία ακόμη περιμένω και με το tracking ούτε φωνή ούτε ακρόαση...


Sent from my iPhone using Tapatalk


2 Οκτωβρίου έγινε η παραγγελία και είχα τρακινγκ nl post.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#834   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/11/2020 - 12:58

Μου ήρθε και εμένα το leather loop, αντίγραφο του γνησιου της Apple, της urvoi από το Ali και πραγματικά είναι πολύ καλό.
1-2 μέρες μετά που το παρήγγειλα τα έβγαλαν από την σελίδα τους. Θα έπεσε καμια καταγγελία; ποιος ξέρει..
dd641403dad89ecf49be4f5867a53432.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για αυτο δεν λες ;

€ 15,04 33% Off | URVOI Leather loop for apple watch series 6 SE 5 4 3 2 1 band for iwatch leather link with magnet buckle comfortable soft 40mm
https://star.aliexpr...ype=socialShare

Σκεφτομαι να το παρω σε καφε. Απο ασφάλεια πως ειναι ; Μην ανοίγει εύκολα και πέσει και το ρολοι.


Sent from my iPad using Tapatalk

#835   johnythedirector

johnythedirector

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:02

Λοιπόν τώρα που έρχεται η Μαύρη Παρασκευή κάντε δώρο ένα ωραίο Nomad λουράκι στον εαυτό σας.

Θα έχουν σίγουρα ( ελπίζω) ένα 20% κάτω τα μαγαζιά που τα γέρνουν Ελλάδα όποτε και συμφέρει.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#836   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:31

Για αυτο δεν λες ;

€ 15,04 33% Off | URVOI Leather loop for apple watch series 6 SE 5 4 3 2 1 band for iwatch leather link with magnet buckle comfortable soft 40mm
https://star.aliexpr...ype=socialShare

Σκεφτομαι να το παρω σε καφε. Απο ασφάλεια πως ειναι ; Μην ανοίγει εύκολα και πέσει και το ρολοι.


Sent from my iPad using Tapatalk

Όχι δεν είναι αυτό. Είναι το παρακάτω . 11,84€ έκανε. Οι μαγνήτες είναι δυνατοί δεν φεύγει από το χέρι.


5b715a37f28cd84f3af4eb62ebcd7349.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: gesvts, 18/11/2020 - 13:33


#837   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:45

Όχι δεν είναι αυτό. Είναι το παρακάτω . 11,84€ έκανε. Οι μαγνήτες είναι δυνατοί δεν φεύγει από το χέρι.


5b715a37f28cd84f3af4eb62ebcd7349.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν υπαρχει κατι αλλο αυτη την στιγμη εκτος απο αυτο που εβαλα.
Δεν βλεπω ομως καποια διαφορα απο αυτο που έβαλες ( που λεει οτι δεν ειναι διαθέσιμο).
Ισως το ακριβήναν κιόλας λιγο.


Sent from my iPad using Tapatalk

#838   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/11/2020 - 13:51

Δεν υπαρχει κατι αλλο αυτη την στιγμη εκτος απο αυτο που εβαλα.
Δεν βλεπω ομως καποια διαφορα απο αυτο που έβαλες ( που λεει οτι δεν ειναι διαθέσιμο).
Ισως το ακριβήναν κιόλας λιγο.


Sent from my iPad using Tapatalk


Έχουν διαφορά στο κούμπωμα και στην υφή του δέρματος.
Αυτό που δεν είναι διαθέσιμο είναι ακριβές αντίγραφο της Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#839   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/11/2020 - 19:38

Μία μεμβράνη ή ένα τζαμάκι οθόνης πάντως, θα το έπαιρνα.

Και μια θήκη, κι ας την έχω στο συρτάρι.

 

Έχετε να προτείνετε κάτι από τα παραπάνω; 



#840   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 18/11/2020 - 19:57

Έχουν διαφορά στο κούμπωμα και στην υφή του δέρματος.
Αυτό που δεν είναι διαθέσιμο είναι ακριβές αντίγραφο της Apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παραγγέλθηκαν αυτο που ηταν διαθέσιμο μαζι με αλλα 2 σιλικόνης.


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (3)