Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Λουράκια για Apple Watch από 3ους κατασκευαστές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1167 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 18/04/2016 - 22:17

Η λούπα πρέπει να ειναι από μέσα από την μεριά του στήθους δηλαδή. Αυτό έχει να κάνει με το κούμπωμα αλλά και την σταθεροποίηση της οθόνης. Τα δοκίμαζα για καμία εβδομάδα. Προϋπόθεση βέβαια να εχετε το Digital Crown προς τα δάκτυλά.


Παρατήρησα και εγώ ότι με την λούπα στην έξω μεριά, είναι δύσκολο να καταλάβεις ποτέ πάτησες την Ψηφιακή Κορώνα, επειδή μετακινείται στο σύνδεσμο της λούπας. Θα το δοκιμάσω κάτι μέρες να δω τι βολεύει περισσότερο.

Πάντως είναι πολύ βολικό, και όταν γυρίζω στο γνήσιο το λαστιχένιο, αισθάνομαι περιορισμένος ανάλογα την ώρα, με το σφιχτό ή χαλαρό κούμπωμα που διαφέρουν σε μια και μόνο τρύπα. Σε μπελάδες μας έβαλε αυτή η Apple με το Milanese

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 18/04/2016 - 22:26

iAthanasios ισχύει!! Εχω τέσσερα λουράκια και μόνο το μουφο Milanese χρησιμοποιώ. Άσε που λόγω χρόνου δεν παίζω με το ρολοι. Το φοράω κάθε μέρα μεν αλλά απλά δουλεύει. Κοινώς δεν με σκάει και έχει τύχει να μιλήσω σε κλήση με καλο wifi σήμα όταν το κινητό ειναι σε διαφορετικό όροφο! Μπορεί και να έτυχε αυτό δεν το ξαναδοκιμασα

#123   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/04/2016 - 11:50

Παιδιά δείτε και εδώ έχει πολλά ωραία
http://strapsco.com/



 6s plus 

#124   pavlos1974

pavlos1974

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/04/2016 - 09:35

Σας χαιρετώ από Κυπρο.Σε μια βδομάδα θα έχω και εγώ το δικό μου Apple Watch stainless stell.απλα έχω μπερδευτεί λίγο και θέλω την άποψη σας...spece grey η silver.Με το silver νομίζω έχεις περισσότερες επιλογές στα λουράκια και στα χρώματα ..η όχι

#125   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 24/04/2016 - 10:10

Σας χαιρετώ από Κυπρο.Σε μια βδομάδα θα έχω και εγώ το δικό μου Apple Watch stainless stell.απλα έχω μπερδευτεί λίγο και θέλω την άποψη σας...spece grey η silver.Με το silver νομίζω έχεις περισσότερες επιλογές στα λουράκια και στα χρώματα ..η όχι

το μαύρο ειναι χρώμα διαχρονικό όμως και παντως καιρού..Βέβαια γούστα ειναι αυτά

#126   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 24/04/2016 - 10:43

Σας χαιρετώ από Κυπρο.Σε μια βδομάδα θα έχω και εγώ το δικό μου Apple Watch stainless stell.απλα έχω μπερδευτεί λίγο και θέλω την άποψη σας...spece grey η silver.Με το silver νομίζω έχεις περισσότερες επιλογές στα λουράκια και στα χρώματα ..η όχι

Έχουμε συνηθίσει το ασημί σε ρολόγια, οπότε και εύκολα μπορείς να πας.

Αλλά πρώτα μία εξακρίβωση:

 

Ποιο ακριβώς παρήγγειλες?

Το Apple Watch Sport Space Grey Aluminum (στα 300-400€)

ή

Το Apple Watch Stainless Steel Silver? (600-800€)

 

Από τα λεγόμενά σου αυτά τα δύο συγκρίνεις.

 

Αν μιλάμε για το προσιτό, το Sport, τότε είναι σχεδόν μονόδρομος να πας στο Space Grey. Βέβαι και το Gold aluminum είναι γοητευτικό και ξεχωριστό.


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 24/04/2016 - 10:46


#127   pavlos1974

pavlos1974

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/04/2016 - 11:07

Το ρολόι θα έρθει από Αμερική στα $599 για αυτό προτίμησα το stainless steel από το aluminum

Τελευταία επεξεργασία από: pavlos1974, 24/04/2016 - 11:09


#128   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 24/04/2016 - 11:33

Καλώς έκανες. Αν και το μαύρο το αντίστοιχό του είναι πανέμορφο. Και τα δύο αυτά είναι γ...΄.τα!

Αλλά όπως είπες, το ασημένιο μπορεί να ταιριάξει πολύ ωραία με καφέ δερμάτινα λουριά.
Σαν έχει βγει μόνο το πρώτο Apple Watch, και χωρίς να γνωρίζουμε τον κύκλο του, κρατήθηκα και δεν πήγα στο ακριβότερο Stainless Steel. Στις 2ης γενιάς, με βλέπω να τρέχω να δίνω τα επιπλέον χρήματα για ένα καλύτερο κόσμημα. 

 

Και μας βλέπω να γινόμαστε συλλέκτες λουριών. Μπορεί και να τα ανταλλάζουμε, όπως κάναμε κάποτε με τις κάρτες ποδοσφαιριστών.



#129   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/04/2016 - 12:36

Σας χαιρετώ από Κυπρο.Σε μια βδομάδα θα έχω και εγώ το δικό μου Apple Watch stainless stell.απλα έχω μπερδευτεί λίγο και θέλω την άποψη σας...spece grey η silver.Με το silver νομίζω έχεις περισσότερες επιλογές στα λουράκια και στα χρώματα ..η όχι


Εγω θα σου πω απο την εμπειρια μου, οτι δινω τουλαχιστον διπλα αξεσουαρ για μαυρο απο οτι για ασημι, και ακομα λογοτερο για χρυσο και ροζ. Αρα το μαυρο ειναι με διαφορα το best seller.

Και εννοειται το 42" πουλαει 9/10 ενω το 38" 1/10

#130   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 27/04/2016 - 15:29

Θα συμφωνησω με τον dj, όντας και πελάτης του, αλλά να ξεκαθαρισουμε κάτι...άλλο το ασημί κι άλλο το νίκελ (ανοξείδωτο)! Κλάσεις ανώτερο όλων είναι το νίκελ (που είναι και stainless steal) και αμέσως μετά το μαύρο. Το ss ταιριάζει με τα πάντα όσο αναφορά τα λουράκια! Το μαύρο, όχι τόσο πολύ.

Κι όλα αυτά τα λέω από προσωπική εμπειρία. Είχα το μαύρο, και το αλλαξα με ss, αρχικά για θέμα εμφάνισης, αλλά τελικά έχει μεγάλη διαφορά και σε ποιότητα!

Τελευταία επεξεργασία από: tfd1978, 27/04/2016 - 15:30


#131   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/04/2016 - 15:34

Έχουμε συνηθίσει το ασημί σε ρολόγια, οπότε και εύκολα μπορείς να πας.
Αλλά πρώτα μία εξακρίβωση:

Ποιο ακριβώς παρήγγειλες?
Το Apple Watch Sport Space Grey Aluminum (στα 300-400€)
ή
Το Apple Watch Stainless Steel Silver? (600-800€)

Από τα λεγόμενά σου αυτά τα δύο συγκρίνεις.

Αν μιλάμε για το προσιτό, το Sport, τότε είναι σχεδόν μονόδρομος να πας στο Space Grey. Βέβαι και το Gold aluminum είναι γοητευτικό και ξεχωριστό.

ο φίλος μας συγκρίνει τα δυο stainless steel. Το ασημί και το μαύρο. Για μένα το μαύρο είναι καταπληκτικό. Όταν το πήρε εγώ το μαύρο έβγαινε μόνο με το μαύρο link λουράκι και ήταν αρκετά ακριβό όποτε πήρα το silver. Αλλά τώρα θα έπαιρνα το μαύρο χωρίς δεύτερη σκέψη. :)

#132   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/04/2016 - 15:50

ο φίλος μας συγκρίνει τα δυο stainless steel. Το ασημί και το μαύρο. Για μένα το μαύρο είναι καταπληκτικό. Όταν το πήρε εγώ το μαύρο έβγαινε μόνο με το μαύρο link λουράκι και ήταν αρκετά ακριβό όποτε πήρα το silver. Αλλά τώρα θα έπαιρνα το μαύρο χωρίς δεύτερη σκέψη. :)

Ναι. Είναι το άτιμο.

Αν και στην Ελλάδα, λόγω καλού καιρού και ανοιχτών χρωμάτων, ίσως να κοιτούσα προς το ασημί SS, με ανοιχτόχρωμα λουριά. Νομίζω πως μπορείς να παίξεις περισσότερο με αυτό. Στο 2ο θα ανέβω κλάση, και βλέπουμε τι θα υπάρχει τότε.

 

Τώρα που είμαι και σε αυτό το θέμα, έχω να πω την εμπειρία μου με το Milanese Loop.

Δεν μπορούσα να έχω την λούπα από την εσωτερική πλευρά, και επειδή μετακινούνταν όλο το ρολόι κατά το πάτημα της κορώνας, δοκίμασα να γυρίσω όλο το ρολόι 180 μοίρες και έχω τελευταίες μέρες την κορώνα να κοιτάει προς τον αγκώνα και όχι  προς τα δάχτυλα. Αισθητικά λίγο περίεργο, αλλά πρακτικά βόλεψε και με την λούπα, αλλά και με τη χρήση του αντίχειρα για πάτημα και γύρισμα της κορώνας.



#133   pavlos1974

pavlos1974

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/04/2016 - 17:23

Τελικά παιδιά αποφάσισα .....Είπα στο ξάδελφο από Αμερικα...να διαλέξει πιο του αρέσει ....Αφού δεν μπορώ να αποφασίσω ....αν μπορούσα θα έπαιρνα και τα 2

#134   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/04/2016 - 20:07

Ναι. Είναι το άτιμο.

Αν και στην Ελλάδα, λόγω καλού καιρού και ανοιχτών χρωμάτων, ίσως να κοιτούσα προς το ασημί SS, με ανοιχτόχρωμα λουριά. Νομίζω πως μπορείς να παίξεις περισσότερο με αυτό. Στο 2ο θα ανέβω κλάση, και βλέπουμε τι θα υπάρχει τότε.

 

Τώρα που είμαι και σε αυτό το θέμα, έχω να πω την εμπειρία μου με το Milanese Loop.

Δεν μπορούσα να έχω την λούπα από την εσωτερική πλευρά, και επειδή μετακινούνταν όλο το ρολόι κατά το πάτημα της κορώνας, δοκίμασα να γυρίσω όλο το ρολόι 180 μοίρες και έχω τελευταίες μέρες την κορώνα να κοιτάει προς τον αγκώνα και όχι  προς τα δάχτυλα. Αισθητικά λίγο περίεργο, αλλά πρακτικά βόλεψε και με την λούπα, αλλά και με τη χρήση του αντίχειρα για πάτημα και γύρισμα της κορώνας.

Αυτό που γράφεις για τον αντίχειρα ισχύει αλλά εγώ σε αυτή τη θέση αντιμετώπισα δυο προβλήματα. Πρωτον, πατούσα αρκετές φορές την κορώνα απο την κίνηση του καρπού! Δεύτερον, σε κλήση έτυχε να μην με ακούσει καλά ο συνομιλητής. Μπορεί να είναι και τυχαίο. Παρατήρησα τέλος πως ασυναίσθητα πατάω την κορώνα πλεόν με τον δείκτη.



#135   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/04/2016 - 20:14

Αυτό που γράφεις για τον αντίχειρα ισχύει αλλά εγώ σε αυτή τη θέση αντιμετώπισα δυο προβλήματα. Πρωτον, πατούσα αρκετές φορές την κορώνα απο την κίνηση του καρπού! Δεύτερον, σε κλήση έτυχε να μην με ακούσει καλά ο συνομιλητής. Μπορεί να είναι και τυχαίο. Παρατήρησα τέλος πως ασυναίσθητα πατάω την κορώνα πλεόν με τον δείκτη.


1) πως πατούσες με την κίνηση του καρπού αφού καθετιάζεται ο καρπός από την πλευρά του ηχείου και μικροφώνου. Οι τρύπες κοιτάνε προς τα δάκτυλα.

2) έχοντας το μικρόφωνο στραμμένο προς εσένα, θα έπρεπε να σε ακούει καλύτερα. Εκτός και αν είναι διαφορετικά ευθυγραμμισμένος.

3) και ο δείκτης είναι προς την πλευρά των δακτύλων.

e56aea2a53659aa92a70f649e76c49d1.jpg

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)