Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1771   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 29/05/2019 - 16:57

Το παράγγειλα το full face θα το έχω λογικά αύριο. Η αλήθεια είναι πως το τελευταίο καιρό τα βλέπω πιο συχνά αυτά τα τζαμάκια, τα έχω δει και φορεμένα και τα ζηλεύω γιατί φαίνονται καλύτερα. Για να δούμε

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1772   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/05/2019 - 18:09

Είχα βάλει στο xs το full face της klearlook.Δεν μου άρεσε όμως το ότι μου έδινε την αίσθηση ότι η οθόνη ήταν πιο βαθιά.

#1773   panos21

panos21

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2019 - 08:33

Είχα βάλει στο xs το full face της klearlook.Δεν μου άρεσε όμως το ότι μου έδινε την αίσθηση ότι η οθόνη ήταν πιο βαθιά.


Καλημέρα. Εννοείς ότι είναι πιο παχύ το full face γιαυτο;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1774   grigoris_a

grigoris_a

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/05/2019 - 09:42

Καλημέρα. Εννοείς ότι είναι πιο παχύ το full face γιαυτο;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν νομίζω ότι ήταν πιο παχύ από τα υπόλοιπα . Ίσως φταίει το μαύρο πλαίσιο αλλά όταν το κοιτούσα ένιωθα σαν να είχα κινητό που η οθόνη απειχε ελάχιστα από την lcd όπως ήταν παλιότερα τα κινητά

#1775   Neopard77

Neopard77

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2019 - 17:33

Καλησπερα παιδια.Σε λιγες μερες θα ερθει στα χερια μου το xs 64gb.Εχω παραγγειλει για θηκη την Caudabe synthesis.Ποιο τζαμι προστασιας προτεινετε να βαλω¨στην οθονη;Το Panzer Glass που υπαρχει στο istorm ειναι οκ;



#1776   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2019 - 18:53

Καλησπερα παιδια.Σε λιγες μερες θα ερθει στα χερια μου το xs 64gb.Εχω παραγγειλει για θηκη την Caudabe synthesis.Ποιο τζαμι προστασιας προτεινετε να βαλω¨στην οθονη;Το Panzer Glass που υπαρχει στο istorm ειναι οκ;

ενα τζαμι τυπικο ειναι που ειναι συμβατο με οτι θηκη και αν φορας (αν κοιταμε το ιδιο), πολλα λεφτα κατα την γνωμη μου.



#1777   Neopard77

Neopard77

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/06/2019 - 19:20

ενα τζαμι τυπικο ειναι που ειναι συμβατο με οτι θηκη και αν φορας (αν κοιταμε το ιδιο), πολλα λεφτα κατα την γνωμη μου.

Ευχαριστω.Οποτε τι προτεινετε;Καποιες εναλλακτικες επιλογες;



#1778   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/06/2019 - 00:42

Δεν εχω παραγγειλει απο Ελλαδα μεχρι στιγμης για iphone οποτε δεν ξερω τι παιζει, αν αποφασισεις απο αμαζον τοτε μια σχετικα ασφαλης επιλογη σε 2.5D (case friendly) γυαλι και συμφωνα με αρκετες γνωμες εδω ειναι της Klearlook.Φυσικα υπαρχουν και πολλες αλλες επιλογες και σε 2.5D και σε 3D (δεν ειναι συμβατα με τη συγκεκριμενη θηκη) αλλα και σε απλα γυαλια οπως το Panzerglass



#1779   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 05/06/2019 - 00:16

αν πάρεις κ βάλεις το full face πες μας εντυπώσεις αν μπορείς γιατί κι εγώ το σκέφτομαι μ έχουν τρελάνει τα κενά γυρο γυρο αλλα έχω ακούσει ότι το πετάει μετά από λίγο..


Ελπίζω να μην μου πετάξει όπως λες αλλά προς το παρόν μου αρέσει πάρα πολύ και το έχω βολευτεί απίστευτα. Επίσης δεν αφήνει δαχτυλιές όπως το προηγούμενο μου τζαμάκι. Αυτό με το βάθος που είπε ένα παιδί ότι και καλά φαίνεται η οθόνη στο βάθος δεν το συναντάω με το τζαμάκι αυτό αλλά καταλαβαίνω τι εννοεί μιας και ένας φίλος μου που έχει το 8 Plus έχει πάρει full face τζαμάκι από μια άλλη εταιρία με φτηνά τζαμάκια (δεν θυμάμαι μάρκα) και βλέπω ακριβώς αυτό που λέει, σαν η οθόνη να είναι στο βάθος. Αυτό δεν το συναντάω προσωπικά εγώ με το Spigen τζαμάκι. Επίσης επειδή χρησιμοποιώ συνέχεια το swipe gesture για να πάω πίσω σελίδες πλέον δεν νιώθω το κενό ανάμεσα στο τζαμάκι και την οθόνη του iPhone. Σήμερα δούλεψα ένα iPhone X με απλό τζαμάκι και στο swipe μου φάνηκε περίεργο. Αυτά προς το παρόν από εμένα.

#1780   panos21

panos21

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/06/2019 - 11:21

Ελπίζω να μην μου πετάξει όπως λες αλλά προς το παρόν μου αρέσει πάρα πολύ και το έχω βολευτεί απίστευτα. Επίσης δεν αφήνει δαχτυλιές όπως το προηγούμενο μου τζαμάκι. Αυτό με το βάθος που είπε ένα παιδί ότι και καλά φαίνεται η οθόνη στο βάθος δεν το συναντάω με το τζαμάκι αυτό αλλά καταλαβαίνω τι εννοεί μιας και ένας φίλος μου που έχει το 8 Plus έχει πάρει full face τζαμάκι από μια άλλη εταιρία με φτηνά τζαμάκια (δεν θυμάμαι μάρκα) και βλέπω ακριβώς αυτό που λέει, σαν η οθόνη να είναι στο βάθος. Αυτό δεν το συναντάω προσωπικά εγώ με το Spigen τζαμάκι. Επίσης επειδή χρησιμοποιώ συνέχεια το swipe gesture για να πάω πίσω σελίδες πλέον δεν νιώθω το κενό ανάμεσα στο τζαμάκι και την οθόνη του iPhone. Σήμερα δούλεψα ένα iPhone X με απλό τζαμάκι και στο swipe μου φάνηκε περίεργο. Αυτά προς το παρόν από εμένα.


Ευχαριστώ πολύ για τις εντυπώσεις κ την απάντηση. Αυτά ακριβώς ήθελα να μάθω κ τώρα μ έβαλες στο τρυπακι να αλλάξω τζαμάκι. Το φοράς με spigen θήκη ή με άλλη;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1781   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 08/06/2019 - 14:39

Ευχαριστώ πολύ για τις εντυπώσεις κ την απάντηση. Αυτά ακριβώς ήθελα να μάθω κ τώρα μ έβαλες στο τρυπακι να αλλάξω τζαμάκι. Το φοράς με spigen θήκη ή με άλλη;;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Με δερμάτινη apple αλλά φαντάζομαι εκεί στην spigen τα δοκιμάζουν όλα με τα προϊόντα τους

#1782   panos21

panos21

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2019 - 21:06

Με δερμάτινη apple αλλά φαντάζομαι εκεί στην spigen τα δοκιμάζουν όλα με τα προϊόντα τους


Χαχαχα για φαντάσου να μην είναι συμβατό με τος δικές τους!! Θα έχει πολύ πλάκα!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1783   JohnSpais

JohnSpais

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/06/2019 - 16:47

Καλησπέρα, έχει κανείς εμπειρία από αυτό το τζαμάκι Humixx?

Ψάχνω για 3D curved μιας και το χρησιμοποιώ χώρις θήκη! Είχα της Panzerglass που μου το είχαν κάνει δώρο από το πλαίσιο όταν αγόρασα το κινητό αλλά πήγε για αντικατάσταση το iPhone λόγω προβλήματος οπότε είμαι στην αναζήτηση νέου τζαμιού!



#1784   kika

kika

    iPH newbie

  • 33 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 11/06/2019 - 17:13

καλησπέρα, εμενα το 7αρι μου μολις εγινε θρυψαλα η οθονη ενω ειχα και τζαμακι!!! προσοχη παιδια!!!



#1785   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 11/06/2019 - 17:21

Καλησπέρα, έχει κανείς εμπειρία από αυτό το τζαμάκι Humixx?

Ψάχνω για 3D curved μιας και το χρησιμοποιώ χώρις θήκη! Είχα της Panzerglass που μου το είχαν κάνει δώρο από το πλαίσιο όταν αγόρασα το κινητό αλλά πήγε για αντικατάσταση το iPhone λόγω προβλήματος οπότε είμαι στην αναζήτηση νέου τζαμιού!

Μια χαρά είναι.

 

Εναλλακτικά Klearlook.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (10)