Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1951   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 02/05/2020 - 16:08

Εγώ και το πρώτο klearlook που πήρα τον Οκτώμβριο και το δεύτερο που πήρα πριν ένα μήνα γιατί το πρώτο ράγισε από χτύπημα σε τραπέζι έχουν υποδειγματική συμπεριφορά. Κόλλησαν με τη μια σωστά και χωρίς φουσκάλες κλπ. Βέβαια με προσεκτική τοποθέτηση με τη τακτική του «μπάνιου» . Όντως η ελαιοφοβικη θα μπορούσε να ήταν καλύτερο, παίρνει ένα 7 ας πούμε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1952   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/05/2020 - 16:23

Ρε γμτ τόσο χάλια το έβαλα εγώ και έχει θέμα με τον proximity?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχω βρει που είναι το πρόβλημα, τυχαία το ανακάλυψα. Είχα στο iPhone X ένα τζαμι της icarez που παρεπιπτόντως κρατάει ακόμα 3 χρόνια μετά! Όταν πήρα το iPhone 11 Pro, αγόρασα ένα τζαμι το οποίο δεν τοποθέτησα σωστά και το πέταξα. Έτσι για να μην το αφήσω μέρες χωρίς τζαμι, πήγα στο Γερμανό και πήρα το μοναδικό 3D που βρήκα και ήταν της Puro. Είχα λοιπόν το ίδιο πρόβλημα. Όταν μιλούσα στο τηλέφωνο δεν δούλευε ο σενσορας με αποτέλεσμα να γίνονται όλα μαλλιά κουβάρια. Όταν έβγαλα το τζαμι, ο σενσορας δούλευε μια χαρά. Τυχαία λοιπόν ανακάλυψα πως το τζαμι της Puro στο μαύρο του σημείο, είναι ένα χιλιοστό πιο φαρδύ από αυτό της icarez. Έτσι καλύπτει το σενσορα και δεν δουλεύει.
( ευτυχώς είχα ένα ανταλλακτικό της icarez και το τηλέφωνο μου δουλεύει άψογα πια )


Sent from my iPad using Tapatalk

#1953   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 02/05/2020 - 17:18

Έχω βρει που είναι το πρόβλημα, τυχαία το ανακάλυψα. Είχα στο iPhone X ένα τζαμι της icarez που παρεπιπτόντως κρατάει ακόμα 3 χρόνια μετά! Όταν πήρα το iPhone 11 Pro, αγόρασα ένα τζαμι το οποίο δεν τοποθέτησα σωστά και το πέταξα. Έτσι για να μην το αφήσω μέρες χωρίς τζαμι, πήγα στο Γερμανό και πήρα το μοναδικό 3D που βρήκα και ήταν της Puro. Είχα λοιπόν το ίδιο πρόβλημα. Όταν μιλούσα στο τηλέφωνο δεν δούλευε ο σενσορας με αποτέλεσμα να γίνονται όλα μαλλιά κουβάρια. Όταν έβγαλα το τζαμι, ο σενσορας δούλευε μια χαρά. Τυχαία λοιπόν ανακάλυψα πως το τζαμι της Puro στο μαύρο του σημείο, είναι ένα χιλιοστό πιο φαρδύ από αυτό της icarez. Έτσι καλύπτει το σενσορα και δεν δουλεύει.
( ευτυχώς είχα ένα ανταλλακτικό της icarez και το τηλέφωνο μου δουλεύει άψογα πια )


Sent from my iPad using Tapatalk

εγω πήρα kleerlock το οποίο χρησιμοποιούν και άλλοι και σε εμένα έβγαλε πρόβλημα ενώ σε άλλους όχι. Επίσης πήρα Spigen που το έχει γνωστός μου χωρίς θέμα και σε εμένα έβγαλε πρόβλημα. Δεν δουλεύει το proximity.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1954   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 02/05/2020 - 17:22

Έχω βρει που είναι το πρόβλημα, τυχαία το ανακάλυψα. Είχα στο iPhone X ένα τζαμι της icarez που παρεπιπτόντως κρατάει ακόμα 3 χρόνια μετά! Όταν πήρα το iPhone 11 Pro, αγόρασα ένα τζαμι το οποίο δεν τοποθέτησα σωστά και το πέταξα. Έτσι για να μην το αφήσω μέρες χωρίς τζαμι, πήγα στο Γερμανό και πήρα το μοναδικό 3D που βρήκα και ήταν της Puro. Είχα λοιπόν το ίδιο πρόβλημα. Όταν μιλούσα στο τηλέφωνο δεν δούλευε ο σενσορας με αποτέλεσμα να γίνονται όλα μαλλιά κουβάρια. Όταν έβγαλα το τζαμι, ο σενσορας δούλευε μια χαρά. Τυχαία λοιπόν ανακάλυψα πως το τζαμι της Puro στο μαύρο του σημείο, είναι ένα χιλιοστό πιο φαρδύ από αυτό της icarez. Έτσι καλύπτει το σενσορα και δεν δουλεύει.
( ευτυχώς είχα ένα ανταλλακτικό της icarez και το τηλέφωνο μου δουλεύει άψογα πια )


Sent from my iPad using Tapatalk


Τι να πω. Θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1955   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 02/05/2020 - 17:29

Τι να πω. Θα του δώσω άλλη μια ευκαιρία.


Sent from my iPhone using Tapatalk

δοκίμασες χωρίς το τζαμι να δεις αν δουλεύει ο σενσορας;

Αν δεν είχα τα δυο τζάμια πλάι πλάι, δεν θα το είχα πάρει χαμπάρι. Αν όμως δεις, κρύβει το σενσορα κατά το 1/4 περίπου.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1956   s0t0spower

s0t0spower

    iPH Contributor

  • 1.040 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 03/05/2020 - 10:02

Μετά από εναμιση μήνα jtech. Οτι χειροτερο. Παρηγγειλα esr να δοκιμασω. Συνημμένο αρχείο  1242EAAD-5241-44A0-893B-134A240A7B2B.jpeg   52,69KB   39 λήψεις

#1957   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 03/05/2020 - 12:40

εγω πήρα kleerlock το οποίο χρησιμοποιούν και άλλοι και σε εμένα έβγαλε πρόβλημα ενώ σε άλλους όχι. Επίσης πήρα Spigen που το έχει γνωστός μου χωρίς θέμα και σε εμένα έβγαλε πρόβλημα. Δεν δουλεύει το proximity.


Sent from my iPhone using Tapatalk

το δοκιμασες χωρίς τζαμι; Για να δεις αν όντως δουλεύει; Αν ναι, τότε ή φτάνει η τοποθέτηση ή φταίει το ίδιο το τζαμι και δεν έχει πρόβλημα το iPhone


Sent from my iPad using Tapatalk

#1958   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 03/05/2020 - 19:15

το δοκιμασες χωρίς τζαμι; Για να δεις αν όντως δουλεύει; Αν ναι, τότε ή φτάνει η τοποθέτηση ή φταίει το ίδιο το τζαμι και δεν έχει πρόβλημα το iPhone


Sent from my iPad using Tapatalk

Το iPhone δεν έχει πρόβλημα σίγουρα. Χωρίς τζάμι λειτουργεί κανονικά. Απλά μου κάνει εντύπωση πως και το kleerlock και το Spigen που σε άλλους λειτουργούν κανονικά σε εμένα δημιουργούν θέμα στον proximity. Θεωρώ λοιπόν πως παίζει ρόλο η παρτίδα του proximity.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1959   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 03/05/2020 - 20:02

Το iPhone δεν έχει πρόβλημα σίγουρα. Χωρίς τζάμι λειτουργεί κανονικά. Απλά μου κάνει εντύπωση πως και το kleerlock και το Spigen που σε άλλους λειτουργούν κανονικά σε εμένα δημιουργούν θέμα στον proximity. Θεωρώ λοιπόν πως παίζει ρόλο η παρτίδα του proximity.


Sent from my iPhone using Tapatalk

εγω πάλι πιστεύω πως φταίει η τοποθέτηση ή το πάχος της μαύρης περιμετρικής λωρίδας. Όταν τοποθέτησα την icarez δεν είχα πια κανένα πρόβλημα, που ήταν 1 χιλιοστό πιο στενό το μαύρο περιμετρικό μέρος.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1960   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/05/2020 - 11:45

Να ρωτήσω, κάποιον που δεν τον ενδιαφέρει καθόλου η προστασία αλλά θέλει την καλύτερη δυνατή εικόνα σε tempered glass υπάρχει κάποια μάρκα που τα πάει καλύτερα;



#1961   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 04/05/2020 - 12:39

εγω πάλι πιστεύω πως φταίει η τοποθέτηση ή το πάχος της μαύρης περιμετρικής λωρίδας. Όταν τοποθέτησα την icarez δεν είχα πια κανένα πρόβλημα, που ήταν 1 χιλιοστό πιο στενό το μαύρο περιμετρικό μέρος.


Sent from my iPad using Tapatalk

H τοποθέτηση τόσο στο kleerlock όσο και στο Spigen γίνεται με οδηγό. Εξήγησε μου λοιπόν πως σε κάποιους δουλεύουν τα tempered glass και σε άλλους τα ίδια tempered glass με τον ίδιο τρόπο εφαρμογής δημιουργούν πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1962   conili

conili

    iPH Enthousiast

  • 503 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 04/05/2020 - 12:47

H τοποθέτηση τόσο στο kleerlock όσο και στο Spigen γίνεται με οδηγό. Εξήγησε μου λοιπόν πως σε κάποιους δουλεύουν τα tempered glass και σε άλλους τα ίδια tempered glass με τον ίδιο τρόπο εφαρμογής δημιουργούν πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν κάλυψα ποτέ proximity sensor και να δούλευε σωστά. Είτε ήταν πιο αργό στην προσαρμογή στο φως, είτε κόλλαγε το κινητό σε περίεργες στιγμές, είτε κακή αυτονομία μπαταρίας, είτε απλά δε δούλευε καθόλου οι μάρκες που έπαιρνα τότε ήταν επώνυμες κυρίως spigen. Από τότε αποφάσισα πως ο sensor δεν είναι για να καλύπτεται

 

Χωρίς να θέλω να εισβάλλω στην κουβέντα σας, απλά νομίζω πως κάποιοι άνθρωποι δεν καταλαβαίνουν το τηλέφωνό τους. αν δε δοκιμάσεις 2-3 διαφορετικά δε θα δεις διαφορά


Τελευταία επεξεργασία από: conili, 04/05/2020 - 12:48


#1963   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 04/05/2020 - 12:49

Δεν κάλυψα ποτέ proximity sensor και να δούλευε σωστά. Είτε ήταν πιο αργό στην προσαρμογή στο φως, είτε κόλλαγε το κινητό σε περίεργες στιγμές, είτε κακή αυτονομία μπαταρίας, είτε απλά δε δούλευε καθόλου οι μάρκες που έπαιρνα τότε ήταν επώνυμες κυρίως spigen. Από τότε αποφάσισα πως ο sensor δεν είναι για να καλύπτεται

Εγω πάντα χρησιμοποιούσα full frame και ποτέ δεν είχα θέμα. Μόνο με το iPhone 11 Pro έχω. Τόπος με το Spigen όσο και με το kleerlock.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1964   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/05/2020 - 13:21

H τοποθέτηση τόσο στο kleerlock όσο και στο Spigen γίνεται με οδηγό. Εξήγησε μου λοιπόν πως σε κάποιους δουλεύουν τα tempered glass και σε άλλους τα ίδια tempered glass με τον ίδιο τρόπο εφαρμογής δημιουργούν πρόβλημα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

κατά τη γνώμη μου παίζει ρόλο η παρτίδα των tempered glass. Ο οδηγός τοποθέτησης σίγουρα βοηθάει παρα πολύ αλλά το χιλιοστό μπορεί να το κανεις λάθος ακόμα και με οδηγό. Το κακό είναι ότι δεν τράβηξα φωτογραφία για να καταλάβεις τι σου λέω.

Επίσης όταν το iPhone δουλεύει μια χαρά χωρίς τζαμι, είναι απόλυτα σίγουρο πως φταίει το τζαμι και ΟΧΙ το iPhone. Απλή λογική.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1965   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/05/2020 - 13:52

Πρώτη φορά που έβαλα σε iPhone ''τζαμάκι'', είχε πάρει φίλος δυο και μου την τοποθέτησε, οπότε δεν είμαι ο ειδικός.

Θα προτείνω όμως την Klearlook [δεν ξέρω άλλη :)]

O λόγος είναι ότι έχει τέλεια αφή και δεν φαίνεται καθόλου ότι την φοράς, είναι απίστευτη!


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες