Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#241   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 30/05/2016 - 16:30

Δεν μπορω να συμφωνήσω περισσότερο σε αυτο που είπες :)
Θα του πω οκ για half refund και ας ελπίσω να παραμείνει ως εχει η κατάσταση του γυαλιού αλλιώς θα κλάψω τουλαχιστον τα 9 ευρω και οχι τα 18 :P



κόλλα κατω απο το γυαλί εννοεις την κόλλα μεταξύ της οθόνης μου και του γυαλιού; γιατι σε αυτη την περίπτωση δεν θα το καταλάβαινα με την αφή. Δεν ειναι οτι το καταλαβαίνω στην χρήση, αλλα αν επικεντρωθώ στο να καταλάβω θα νιώσω οτι εκει εχει διαφορετική αίσθηση απο το υπόλοιπο του γυαλιού.

Παρεπιπτόντως πρώτη φορά βάζω γυαλί και εχει πολυ καλη αίσθηση, καλυτερη και απο της γνήσιας οθόνης μπορω να πω :P


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ναι αυτη την κολλα εννοω. Καμια φορα συμβαινει να την ψιλοχαλασει η αφαιρεση του προστατευτικου φιλμ. Αν το βαλεις κοντρα στο φως πχ θα το δεις οτι καπου κατι ξεχωριζει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#242   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/05/2016 - 17:53

Ναι αυτη την κολλα εννοω. Καμια φορα συμβαινει να την ψιλοχαλασει η αφαιρεση του προστατευτικου φιλμ. Αν το βαλεις κοντρα στο φως πχ θα το δεις οτι καπου κατι ξεχωριζει

Αυτό που δεν μου ταιριάζει είναι οτι αν ήταν τέτοιο πρόβλημα τότε δεν θα το καταλάβαινα με την αφή. Για να το καταλαβαίνω στην αφή πάει να πει ότι είναι στην εξωτερική επίστρωση του γυαλιού.

 

το θεμα ειναι οτι υπαρχει αστοχια....παντως ετσι οπως δειχνει θα το πεταγα αμεσως. Αν προκειται να παρεις ιδιο τοτε γιατι δεν δοκιμαζεις αμεσα ενα μειλ στην εταιρεια εξηγωντας οτι αγορασες ενα προιον τους  αλλα ετυχε να ειναι προβληματικο (παραθεση φωτο). Με αλλα δυο που εχεις τοποθετησει δεν ειχες το παραμικρο προβλημα (ψεμα).Να δεις τι θα σου απαντησουν....και αν απο κει δεν βγαλεις ακρη και κανουν τον... Κινεζο  :P   τοτε η παρε τα μισα που σου λεει ο τυπος στο eBay η προτεινε να σου στειλει αλλο στα μισα λεφτα.

Με έβαλες σε σκέψεις τώρα. 

Οκ δεν φαίνεται και τόσο πολύ απλά στην φωτο προσπάθησα να φαίνεται όσο γίνεται περισσότερο.

Δεν ενδιαφέρομαι να πάρω γυαλί τώρα παρά μόνο αν χειροτερέψει η κατάσταση του. Οπότε δεν θα του πω να μου στείλει άλλο στην μισή τιμή για την ώρα.

Θα δω ίσως κάνω και μια προσπάθεια με μειλ στην εταιρεία, μπας και μου πουν κάτι διαφορετικό, αλλά δεν νομίζω.

Και μετά θα πάρω το half refund και θα το αποβάλω απο το μυαλό μου :)



#243   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 30/05/2016 - 17:55

Αυτό που δεν μου ταιριάζει είναι οτι αν ήταν τέτοιο πρόβλημα τότε δεν θα το καταλάβαινα με την αφή. Για να το καταλαβαίνω στην αφή πάει να πει ότι είναι στην εξωτερική επίστρωση του γυαλιού.


Τωρα ειδα οτι ειναι και εξωτερικα. Ε τοτε δε το συζηταμε, ειναι προβλημα του γυαλιου ξεκαθαρα.

#244   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 02/06/2016 - 14:05

Παιδια οσοι εχετε το ice max ύπαρχει προβλημα στην μπροστινη καμερα αν εχει εντονη φωτεινοτητα;το διαβασα σε ξενο φορουμ,εχω ζελατινα αψογα φορεμενη αλλα ειδα τον συνδιασμο που εβαλε ο nsxbass με veil και icemax και ειναι τρομερο!


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: karless, 02/06/2016 - 14:06


#245   dimvavas

dimvavas

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/06/2016 - 14:27

Γνώμες για NILLKIN 5s; Είναι αυθεντικό σίγουρα από gearbest;

#246   zednorx

zednorx

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 02/06/2016 - 14:28

Παιδια ποσο καιρό κανει συνηθως να ερθει η ice max?Ειναι συμβατη με την apple silicone case?



#247   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 02/06/2016 - 14:33

Να ρωτησω κι εγω επειδη δεν γνωριζω!!!υπαρχουν mm στα τζαμακια για καθε συσκευη;;;ειχα τζαμακι απο τον γερμανο στο δικο μουτο 5s!!!πληρωσα μαζι με την τοποθετηση γιατι ειμαι λιγο αγαρμπος σε αυτα, κι επειδη αγορασα μια θηκη που το ζοριζε λιγο εκανε κατι φουσκωματα στο κατω μερος και ηθελε παραπανο δυναμη να πατας στο κατω μερος της οθονης οποτε πηγα το εβγαλα και ξαναεβαλα μεμβρανη!!!!αυτο που θελω να ρωτησω υπαρχουν τζαμακια για το 5s μου με λιγοτερα απο 3mm κι αν ναι ποια ειναι η καλυτερη ποιοτητα κι αν εχει καποιος της ευγενη καλοσυνη να μου πει καποια μαρκα να παραγγειλω!!!ευχαριστω
Rafael Nadal

#248   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/06/2016 - 14:43

Γερμανός.. Απο εκεί δεν αγοράζεις ούτε χαρτί για εκτυπωτή.

 

Πάρε της Anker απο Amazon.de. Ακόμα καλύτερα αν έβρισκες αυτό της SGP.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#249   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/06/2016 - 14:58

Παντως και του πλαισιου της sentio στο προηγουμενο μου 6s καθοταν πενα....δεν το περιμενα η αληθεια ειναι αλλα το εχω και λιγο με τις τοποθετησεις.τωρα το πλας γυμνο.....μεχρι ποτε ομως!

#250   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 02/06/2016 - 15:03

Γερμανός.. Απο εκεί δεν αγοράζεις ούτε χαρτί για εκτυπωτή.

Πάρε της Anker απο Amazon.de. Ακόμα καλύτερα αν έβρισκες αυτό της SGP.



Έτσι έλεγα κι εγώ αλλά έτυχε και έβαλα στης γυναίκας μου από γερμανό ένα τζαμί σε 5s - 12€ - και μου πέσαν τα σαγόνια, τώρα πρέπει να μάθω τι ήταν γιατί στην απόδειξη δε γράφει.


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

#251   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 02/06/2016 - 15:06

Γερμανός.. Απο εκεί δεν αγοράζεις ούτε χαρτί για εκτυπωτή.

Πάρε της Anker απο Amazon.de. Ακόμα καλύτερα αν έβρισκες αυτό της SGP.


Να ρωτησω κι εγω επειδη δεν γνωριζω!!!υπαρχουν mm στα τζαμακια για καθε συσκευη;;;ειχα τζαμακι απο τον γερμανο στο δικο μουτο 5s!!!πληρωσα μαζι με την τοποθετηση γιατι ειμαι λιγο αγαρμπος σε αυτα, κι επειδη αγορασα μια θηκη που το ζοριζε λιγο εκανε κατι φουσκωματα στο κατω μερος και ηθελε παραπανο δυναμη να πατας στο κατω μερος της οθονης οποτε πηγα το εβγαλα και ξαναεβαλα μεμβρανη!!!!αυτο που θελω να ρωτησω υπαρχουν τζαμακια για το 5s μου με λιγοτερα απο 3mm κι αν ναι ποια ειναι η καλυτερη ποιοτητα κι αν εχει καποιος της ευγενη καλοσυνη να μου πει καποια μαρκα να παραγγειλω!!!ευχαριστω

απο Amazon uk παρήγγειλα spigen (SGP) για τη γυναίκα μου...συσκευασία δυο τεμαχίων 14€ τελική και σε δέκα μέρες ήρθε.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#252   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/06/2016 - 15:09

Έτσι έλεγα κι εγώ αλλά έτυχε και έβαλα στης γυναίκας μου από γερμανό ένα τζαμί σε 5s - 12€ - και μου πέσαν τα σαγόνια, τώρα πρέπει να μάθω τι ήταν γιατί στην απόδειξη δε γράφει.

Το πιστεύω. Που και που μπορείς να πετύχεις κάτι καλό στο άκυρο.

 

Όχι όμως να τους πληρώσω και τη τοποθέτηση.. Ειδικά στους συγκεκριμένους.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#253   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 02/06/2016 - 15:25

Το πιστεύω. Που και που μπορείς να πετύχεις κάτι καλό στο άκυρο.

Όχι όμως να τους πληρώσω και τη τοποθέτηση.. Ειδικά στους συγκεκριμένους.



Σ αυτούς είναι να σταμπαρεις μαγαζί με συγκεκριμένα παλικάρια που κάνουν σωστά την δουλειά τους, αλλιώς κουτουρου δε λέει, ήμουν τυχερός


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

#254   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/06/2016 - 16:35

Σ αυτούς είναι να σταμπαρεις μαγαζί με συγκεκριμένα παλικάρια που κάνουν σωστά την δουλειά τους, αλλιώς κουτουρου δε λέει, ήμουν τυχερός

Μωρέ τυπικούς που θα κάνουν σωστά τη δουλειά τους παντού θα βρείς. Και ας είναι μειοψηφία γενικότερα.

 

Παρόλα αυτά σε αυτούς δε θα τους κάνω τη χάρη. Οι μακακίες τόσων χρόνων δε ξεχνιούνται.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#255   GiannisAsi

GiannisAsi

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/06/2016 - 16:42

Παιδια οσοι εχετε το ice max ύπαρχει προβλημα στην μπροστινη καμερα αν εχει εντονη φωτεινοτητα;το διαβασα σε ξενο φορουμ,εχω ζελατινα αψογα φορεμενη αλλα ειδα τον συνδιασμο που εβαλε ο nsxbass με veil και icemax και ειναι τρομερο!


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Δεν εχω παρατηρήσει κατι , έβγαλα μια τωρα με την κάμερα να κοιτάει τον ήλιο και βγήκε κομπλε.


Παιδια ποσο καιρό κανει συνηθως να ερθει η ice max?Ειναι συμβατη με την apple silicone case?


Παρήγγειλα απο eBay 6/5 ήρθε 25/5 αλλα σκεψου ήρθε μαζι με κάποια πράγματα που ειχα παραγγείλει 10/5. οποτε υπολόγιζε 2-3 εβδομάδες.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)