Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 09/06/2016 - 16:48

μπορω να εχω σας παρακαλω λινκ για IceMax για 6s plus? τα βρισκω ολα ουτε 10$ ,μην ειναι καμια μπανανα

 

Είναι μερικά ποστ πιο πάνω..

και από ebay..


Τελευταία επεξεργασία από: agpol07, 09/06/2016 - 16:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/06/2016 - 18:08

Παντως παιδια να κανω μια παρατηρηση, και πειτε με κακο. Καταλαβαινω οτι τα πραγματα απο εδω ειναι ακριβα, και φυσικα για αυτο φταιει η ΤΕΡΑΣΤΙΑ φορολογια μας, αλλα δε γινεται ποτε καμια αναφορα για κανενα καταστημα στην Ελλαδα. Δυστυχως αν ολοι αρχισουμε να ψωνιζουμε τα παντα απο εξω, τα πραγματα μονο χειροτερα μπορει να πανε για ολους μας.



#288   grovolis

grovolis

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Twitter:@georgerovolis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:grovolis

Δημοσίευση 09/06/2016 - 20:49

Παντως παιδια να κανω μια παρατηρηση, και πειτε με κακο. Καταλαβαινω οτι τα πραγματα απο εδω ειναι ακριβα, και φυσικα για αυτο φταιει η ΤΕΡΑΣΤΙΑ φορολογια μας, αλλα δε γινεται ποτε καμια αναφορα για κανενα καταστημα στην Ελλαδα. Δυστυχως αν ολοι αρχισουμε να ψωνιζουμε τα παντα απο εξω, τα πραγματα μονο χειροτερα μπορει να πανε για ολους μας.


Έχεις μεγάλο δίκιο αλλα προσωπικά στην προκειμένη περίπτωση του Icemax που το εχω πάρει 2 φορές απεξω ειναι κυρίως γιατι δεν το βρίσκω Ελλάδα, δεν είχα όρεξη να περιμένω 1 μήνα να μου έρθει!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#289   krete

krete

    iPH Enthousiast

  • 598 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/06/2016 - 21:07

Παντως παιδια να κανω μια παρατηρηση, και πειτε με κακο. Καταλαβαινω οτι τα πραγματα απο εδω ειναι ακριβα, και φυσικα για αυτο φταιει η ΤΕΡΑΣΤΙΑ φορολογια μας, αλλα δε γινεται ποτε καμια αναφορα για κανενα καταστημα στην Ελλαδα. Δυστυχως αν ολοι αρχισουμε να ψωνιζουμε τα παντα απο εξω, τα πραγματα μονο χειροτερα μπορει να πανε για ολους μας.

Πολυ σωστά τα λες ,απλά κάποια πράγματα δεν υπάρχουν Ελλάδα και όταν τα βρίσκεις η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη ,αλλά γενικά έχεις δίκιο .



#290   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/06/2016 - 21:19

Παντως παιδια να κανω μια παρατηρηση, και πειτε με κακο. Καταλαβαινω οτι τα πραγματα απο εδω ειναι ακριβα, και φυσικα για αυτο φταιει η ΤΕΡΑΣΤΙΑ φορολογια μας, αλλα δε γινεται ποτε καμια αναφορα για κανενα καταστημα στην Ελλαδα. Δυστυχως αν ολοι αρχισουμε να ψωνιζουμε τα παντα απο εξω, τα πραγματα μονο χειροτερα μπορει να πανε για ολους μας.

Φιλε Βασίλη κι εγω ελ.επαγγελματιας είμαι και ζω σε προάστιο με 10.000 κατοίκους όποτε προσπαθώ να αγοράζω ολα τα αγαθά απο ντόπιους επαγγελματίες.Δυστυχως όμως στον τομέα της τεχνολογίας δεν μπορώ να βρω αυτά που ζητάω ,όπως πχ το ice max, ούτε εδω στο μέρος που ζω ούτε γενικώς Ελλάδα πολλές φορές όποτε αναγκαστικά κάνω αγορές απο Ίντερνετ.
Εάν έβρισκα το συγκεκριμένο τζαμάκι Ελλάδα θα τα έδινα τα 30€ σίγουρα απο το να περιμένω ένα μήνα να μου έρθει.
Παντως κάποιοι επαγγελματίες θα πρέπει και αυτοί να αφήσουν την κουτοπονηριά τους στην άκρη.Και τι εννοώ...Όταν πουλάνε OEM τζαμάκι που το αγοράζουν μαζικά στην τιμή των 60-70 λεπτών το ένα και το πουλάνε 7-10€ ε τότε ναι και γω θα πάρω απο eBay.Αν δεις Σκρουτζ το 99% των τζαμιών ειναι OEM με τρελή υπερτίμηση.Οποτε να λέμε και τα κακά της ελληνικής αγοράς ετσι;;;;;


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#291   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/06/2016 - 21:22

Συμφωνω, απλα να εχεις υπ οψιν σου οτι περα απο ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ εξαιρεσεις, κι αυτα τα επωνυμα ειναι τα ιδια με τα oem που λες με αλλες συσκευασιες. Η αυθυποβολη της αγορας επωνυμου μπορει να σε κανει να νιωσεις οτι ειναι κατι ανωτερο ποιοτικα

#292   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/06/2016 - 21:40

Συμφωνω, απλα να εχεις υπ οψιν σου οτι περα απο ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ εξαιρεσεις, κι αυτα τα επωνυμα ειναι τα ιδια με τα oem που λες με αλλες συσκευασιες. Η αυθυποβολη της αγορας επωνυμου μπορει να σε κανει να νιωσεις οτι ειναι κατι ανωτερο ποιοτικα

50 κομματια icemax η οτιδηποτε που εχει μια δυναμικη να τα φερεις εσυ και να τα πουλας δεν σε συμφερει? Νομιζω ενα λογικο καπελο ολοι το αποδεχομαστε προκειμενου να γλυτωσουμε τη ταλαιπωρια. Οχι οτι θα σωθεις εσυ πουλωντας 10 προστασιες αλλα ετσι "γλυκαινονται" ολοι. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτα αυτα



#293   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/06/2016 - 22:18

50 κομματια icemax η οτιδηποτε που εχει μια δυναμικη να τα φερεις εσυ και να τα πουλας δεν σε συμφερει? Νομιζω ενα λογικο καπελο ολοι το αποδεχομαστε προκειμενου να γλυτωσουμε τη ταλαιπωρια. Οχι οτι θα σωθεις εσυ πουλωντας 10 προστασιες αλλα ετσι "γλυκαινονται" ολοι. Δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτα αυτα


Πες μου εσυ το λογικο καπελο. Και μετα εκει προσθεσε 26% φορο, 24% φπα και 20% τεβε και να βρεις ποσο πρεπει να το πουλησω για να βγαλω τα ιδια με τον μαυρο στο ali και στο ebay. ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια

#294   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/06/2016 - 22:27

Πες μου εσυ το λογικο καπελο. Και μετα εκει προσθεσε 26% φορο, 24% φπα και 20% τεβε και να βρεις ποσο πρεπει να το πουλησω για να βγαλω τα ιδια με τον μαυρο στο ali και στο ebay. ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια

Αν πχ αγοράσεις 13€ και βάλεις ενα καπέλο 5€ πας καθαρή αξια πώλησης 18€..προσθεσε και τον ΦΠΑ αλλα 4,32€ πουλάς με τελική 22,32€
Μια χαρά τιμη για να αγοράσει καποιος απο Ελλάδα και το συγκεκριμένο τζαμάκι εχει περιθώριο να πουληθεί άνετα και 25€ λογω της ποιότητας του οποτε εχεις περιθώριο να πας και σε μεγαλύτερο καπέλο.
Δεν σου κανω υποδειξη μην παρεξηγηθείς απλως έφερα ενα παράδειγμα.



You'll Never Walk Alone **JFT96**

Τελευταία επεξεργασία από: tselpemts, 09/06/2016 - 22:28


#295   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/06/2016 - 22:50

Αν πχ αγοράσεις 13€ και βάλεις ενα καπέλο 5€ πας καθαρή αξια πώλησης 18€..προσθεσε και τον ΦΠΑ αλλα 4,32€ πουλάς με τελική 22,32€
Μια χαρά τιμη για να αγοράσει καποιος απο Ελλάδα και το συγκεκριμένο τζαμάκι εχει περιθώριο να πουληθεί άνετα και 25€ λογω της ποιότητας του οποτε εχεις περιθώριο να πας και σε μεγαλύτερο καπέλο.
Δεν σου κανω υποδειξη μην παρεξηγηθείς απλως έφερα ενα παράδειγμα.



You'll Never Walk Alone **JFT96**


Μονο που στην αναλυση σου δεν υπολογισες οτι στα 5€ κερδος θα μου παρουν 26% φορολογια και 20% ασφαλιστικες εισοφορες. Κοινως στην τσεπη μου για προσωπικη χρηση θα φτασουν 2,50€. Δηλαδη σε μια πωληση 22,5€ να μου μενουν 2,5€. Δεν ειναι σε καμια περιπτωση βιωσιμο κερδος αυτο. Δυστυχως εκει μας καταντησαν και γι αυτο δε θα φερει κανεις τετοια προιοντα ελλαδα

#296   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/06/2016 - 22:55

Μονο που στην αναλυση σου δεν υπολογισες οτι στα 5€ κερδος θα μου παρουν 26% φορολογια και 20% ασφαλιστικες εισοφορες. Κοινως στην τσεπη μου για προσωπικη χρηση θα φτασουν 2,50€. Δηλαδη σε μια πωληση 22,5€ να μου μενουν 2,5€. Δεν ειναι σε καμια περιπτωση βιωσιμο κερδος αυτο. Δυστυχως εκει μας καταντησαν και γι αυτο δε θα φερει κανεις τετοια προιοντα ελλαδα

παραδειγμα κάναμε.Επισης το συγκεκριμένο προϊόν μπορεις να το πουλήσεις και 25€ οποτε θα εχεις μεγαλύτερο κέρδος.Το ΤΕΒΕ γιατι το βαζεις 20%??? 250€ το μήνα ειναι είτε πουλήσεις 1.000€ είτε 100.000€


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#297   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/06/2016 - 22:58

παραδειγμα κάναμε.Επισης το συγκεκριμένο προϊόν μπορεις να το πουλήσεις και 25€ οποτε θα εχεις μεγαλύτερο κέρδος.Το ΤΕΒΕ γιατι το βαζεις 20%??? 250€ το μήνα ειναι είτε πουλήσεις 1.000€ είτε 100.000€


You'll Never Walk Alone **JFT96**

Πιστεψε με λιγοι θα το αγορασουν τοσο ακριβο. Γιατι 9 στους 10 θελουν αντικαταβολη που κοστιζει αλλα 4-5€
Αν πληρωναν με καρτες, τα περνανε απ εξω κατευθειαν.

Οσο για το τεβε, δεν εμαθες το νεο ασφαλιστικο που θα ισχυει απο 1/1/17;
Τωρα ειναι 250€ αλλα η φορολογια ειναι 29% γι αυτο στην υπολογισα με μικροτερο συντελεστη!

Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 09/06/2016 - 22:58


#298   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 09/06/2016 - 23:03

Πιστεψε με λιγοι θα το αγορασουν τοσο ακριβο. Γιατι 9 στους 10 θελουν αντικαταβολη που κοστιζει αλλα 4-5€
Αν πληρωναν με καρτες, τα περνανε απ εξω κατευθειαν.

Οσο για το τεβε, δεν εμαθες το νεο ασφαλιστικο που θα ισχυει απο 1/1/17;
Τωρα ειναι 250€ αλλα η φορολογια ειναι 29% γι αυτο στην υπολογισα με μικροτερο συντελεστη!

οχι δεν το είχα διαβάσει καθόλου το νέο ασφαλιστικό..οποτε μπαίνει και το ΤΕΒΕ μεσα..οποτε που καταλήγουμε;;;ή λουκέτο ή φοροδιαφυγή...Κουράγιο!!


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#299   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 09/06/2016 - 23:09

οχι δεν το είχα διαβάσει καθόλου το νέο ασφαλιστικό..οποτε μπαίνει και το ΤΕΒΕ μεσα..οποτε που καταλήγουμε;;;ή λουκέτο ή φοροδιαφυγή...Κουράγιο!!


You'll Never Walk Alone **JFT96**


Μα τι λεμε;! Ειναι σαν να σου λενε δουλεψε μαυρα. Και με eshop ειναι αδυνατον να κλεψεις γιατι ολα διασταυρωνονται με αποστολες απο κουριερ. Ηδη ψαχνομαι για κατι με τουρισμο, με αυτα δυστυχως εχουν βαλθει να μας τελειωσουν.

http://www.dikaiolog...i-epaggelmaties

#300   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/06/2016 - 23:17

Αυτό που ντε και καλά οι μαιμούδες πρέπει να είναι το ίδιο με τα γνήσια με ξεπερνάει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)