Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:05

Καλυτερα σιντερ παρα αυτη η μπουρδα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:24

Καλυτερα σιντερ παρα αυτη η μπουρδα.

ετυχε....cinder ειναι πανακριβη συν προχτες που τσεκαρα δεν ειδα τιποτα για το 7 .



#498   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:25

Εννοεις οτι μπορει να τυχει και να μην καθεται καθολου και να αφηνει κενα;

#499   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:26

και σε cinder εχουν τυχει αυτα....φυσικα. Το 6s δεν εχεις Βασιλη?



#500   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:29

και σε cinder εχουν τυχει αυτα....φυσικα. Το 6s δεν εχεις Βασιλη?


Το δικο μου το 6 του φαδερ 6s. Στο δικο μου δεν εφαρμοζε καθολου καλα. Θα δω το μεσημερι. Περασα το παλιο που ειχα και εκατσε καλα.

#501   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:37

Ακουμπα το πανω στο τηλ του πατερα σου χωρις να βγαλεις τη ζελατινα....κεντραρε με το ματι σου να δεις και βεβαιωσου οτι καθεται σωστα στο ματι. Μετα ξεκινα τη διαδικασια..τα δαχτυλα στις γωνιες οδηγοι και η περιφερικη οραση καρφωμενη στο home button και στο ηχειο επανω. Δυστυχως ολες αυτες αν χασουν λιγο στην ευθυγραμμιση αρχιζουν και βγαζουν halo συν οτι δεν κολλανε και καλα στις γωνιες. Ηρεμα λοιπον και βαλτη



#502   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:41

Ακουμπα το πανω στο τηλ του πατερα σου χωρις να βγαλεις τη ζελατινα....κεντραρε με το ματι σου να δεις και βεβαιωσου οτι καθεται σωστα στο ματι. Μετα ξεκινα τη διαδικασια..τα δαχτυλα στις γωνιες οδηγοι και η περιφερικη οραση καρφωμενη στο home button και στο ηχειο επανω. Δυστυχως ολες αυτες αν χασουν λιγο στην ευθυγραμμιση αρχιζουν και βγαζουν halo συν οτι δεν κολλανε και καλα στις γωνιες. Ηρεμα λοιπον και βαλτη


Θα το ξαναδοκιμασω το μεσημερι. Μια φτηνιαρικη που ξανακολλησα απο seven 3d ξανακολλησε περιφημα. Εχει μερικες φουσκαλιτσες αλλα σε σχεση με την τεραστια φουσκα που αφηνε η gd smith καμια σχεση. Αφηνε η gd smith στην αριστερη πλευρα ολοκληρη απο πανω μεχρι κατω τεραστιο κενο ενω στα υπολοιπα μερη εφαρμοζε καλα. Τι με χαρακα το πατουσα τιποτα το κενο ηταν παρων και δεν εξαφανιζοταν

#503   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:46

Θα το ξαναδοκιμασω το μεσημερι. Μια φτηνιαρικη που ξανακολλησα απο seven 3d ξανακολλησε περιφημα. Εχει μερικες φουσκαλιτσες αλλα σε σχεση με την τεραστια φουσκα που αφηνε η gd smith καμια σχεση. Αφηνε η gd smith στην αριστερη πλευρα ολοκληρη απο πανω μεχρι κατω τεραστιο κενο ενω στα υπολοιπα μερη εφαρμοζε καλα. Τι με χαρακα το πατουσα τιποτα το κενο ηταν παρων και δεν εξαφανιζοταν

επρεπε φωτο και αλλαγη...αν και επρεπε να την ανασηκωσεις σιγα σιγα και να δοκιμαζες να τη κολλησεις παλι κουνωντας τη χιλιοστα.Και μην ξεχνας να το "γλυφεις" το πατωμα (οθονη) πριν εφαρμοσεις



#504   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:49

επρεπε φωτο και αλλαγη...αν και επρεπε να την ανασηκωσεις σιγα σιγα και να δοκιμαζες να τη κολλησεις παλι κουνωντας τη χιλιοστα.Και μην ξεχνας να το "γλυφεις" το πατωμα (οθονη) πριν εφαρμοσεις

Βιαστηκα και απο τα νευρα μου την εσπασα. Εκανα ακριβως αυτο που περιγραφεις αλλα και παλι αφηνε κενα και οσο και να το εγλυφα το κενο εμενε εκει. Δεν θυμαμαι αν αυτη ηταν απο ebay ή aliexpress. Ελαφρα ανασηκωμενη πατουσα να φυγει ο αερας και στην ουσια δεν εφευγε ποτε. Εν συνεχεια την ξαναπερασα απο την πλευρα που ειχε τον αερα. Ο αερας εξαφανιζοταν και εμφανιζοταν απο την δεξια πλευρα. Ανασηκωνα ελαχιστα με το νυχι πιεζα με μια τηλεκαρτα αλλα και παλι ο αερας ηταν παρων να μου δειξει ποσο απαραιτητος μαλλον μου ηταν :P
Ισως να εκανα εγω κατι λαθος παντως και του σεβεν που ειναι 3d αλλα ματ κολλησε ξανα απευθειας διχως κανενα κενο. Σκεφτομαι να τσιμπησω της anker αλλα δε νομιζω οτι αξιζει πλεον θα μαζεψω χρηματα και θα παω στο πλας και να παει να .....

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 27/09/2016 - 11:54


#505   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:53

Βιαστηκα και απο τα νευρα μου την εσπασα. Εκανα ακριβως αυτο που περιγραφεις αλλα και παλι αφηνε κενα και οσο και να το εγλυφα το κενο εμενε εκει. Δεν θυμαμαι αν αυτη ηταν απο ebay ή aliexpress. Ελαφρα ανασηκωμενη πατουσα να φυγει ο αερας και στην ουσια δεν εφευγε ποτε. Εν συνεχεια την ξαναπερασα απο την πλευρα που ειχε τον αερα. Ο αερας εξαφανιζοταν και εμφανιζοταν απο την δεξια πλευρα. Ανασηκωνα ελαχιστα με το νυχι πιεζα με μια τηλεκαρτα αλλα και παλι ο αερας ηταν παρων να μου δειξει ποσο απαραιτητος μαλλον μου ηταν :P
Ισως να εκανα εγω κατι λαθος παντως και του σεβεν που ειναι 3d αλλα ματ κολλησε ξανα απευθειας διχω κανενα κενο

ελαττωματικη....επρεπε φωτο. Θα σου εστελναν αλλη



#506   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:56

ελαττωματικη....επρεπε φωτο. Θα σου εστελναν αλλη


Θα εστελνα του φαδερ μου φωτογραφια που ειναι ολοιδια με την gd smith αλλα σπασμενη στις ακρες να παραπονεθω(αυτη που φοραει ηδη οχι την δευτερη που αγορασα) αλλα δεν ειμαι λαμογιο γκρρρ τα νευρα μου. Κανε το καλο και ριξτο στο γυαλο

Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 27/09/2016 - 11:57


#507   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 11:59

Θα εστελνα του φαδερ μου φωτογραφια που ειναι ολοιδια με την gd smith αλλα σπασμενη στις ακρες να παραπονεθω(αυτη που φοραει ηδη οχι την δευτερη που αγορασα) αλλα δεν ειμαι λαμογιο γκρρρ τα νευρα μου. Κανε το καλο και ριξτο στο γυαλο

τελοσπαντων, αστοχιες σε τοσο μαζικες παραγωγες ειναι λογικο να υπαρχουν, δες να βαλεις καλα την αλλη και μην βιαζεσαι



#508   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 15:42

https://www.amazon.c...d/dp/B00KP60EZ0 να τσιμπήσω και ένα τέτοιο? Και το δεύτερο δεν περάστηκε καλά αλλά δεν θα σκάσω.



#509   Cloudless

Cloudless

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/09/2016 - 16:26

Αν στη περίπτωση του φίλου billytilaver δεν ήταν 3D αλλά 2,5D το tempered glass, δεν θα ήταν μικρότερες οι πιθανότητες να μην κάτσει καλά; Το λέω αυτό γιατί σκέφτομαι μήπως το γεγονός το ότι δεν πατάνε καλά μερικές φορές κάποια τσαμάκια, μήπως οφείλετε στις κλήσεις που έχουνε στις άκρες σε αντίθεση με τα 2,5D που είναι ένα ίσιο τζάμι.

Δεν έχω βάλει ποτέ μου 3D (οπότε δεν έχω την εμπειρία σας), απλά διαβάζοντας τα όσα γράφονται σκέφτηκα μήπως παίζει κάτι τέτοιο.



#510   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2016 - 16:34

Αν στη περίπτωση του φίλου billytilaver δεν ήταν 3D αλλά 2,5D το tempered glass, δεν θα ήταν μικρότερες οι πιθανότητες να μην κάτσει καλά; Το λέω αυτό γιατί σκέφτομαι μήπως το γεγονός το ότι δεν πατάνε καλά μερικές φορές κάποια τσαμάκια, μήπως οφείλετε στις κλήσεις που έχουνε στις άκρες σε αντίθεση με τα 2,5D που είναι ένα ίσιο τζάμι.
Δεν έχω βάλει ποτέ μου 3D (οπότε δεν έχω την εμπειρία σας), απλά διαβάζοντας τα όσα γράφονται σκέφτηκα μήπως παίζει κάτι τέτοιο.

Θα παρω και 2,5D 2 γυαλακια και βλεπουμε θα ενημερωσω σε 14 μερες τι παιζει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)