Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#991   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 16/12/2016 - 22:31

α οκ, δεν το ηξερα. Εγω τα τσεκαρω παντα στο δικο μας γιατι νομιζα οτι ετσι γινεται μονο. Τι να πω, μακαρι να στειλουν αλλη, γενικα ειναι εξυπηρετικοι.

Που μίλησα μαζί τους αυτό μου έδωσαν να καταλάβω. Ότι θα περιμένουμε κανα δυο βδομάδες ακόμα και μετά βλέπουμε (ίσως μου στειλουν καινούργια) .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#992   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/12/2016 - 22:38

Που μίλησα μαζί τους αυτό μου έδωσαν να καταλάβω. Ότι θα περιμένουμε κανα δυο βδομάδες ακόμα και μετά βλέπουμε (ίσως μου στειλουν καινούργια) .


Sent from my iPhone using Tapatalk

θα το κανουν τελικα, ισως δεν υπαρχει. ;)  Το θεμα ειναι πως εξαφανιστηκε το δεμα.



#993   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/12/2016 - 01:27

Σημερα μου ηρθε η orzly. Σε γενικες γραμμες καλα μπηκε, και πολυ ευκολα, και με τη silicon case δε μου δηκιουργει καποιο προβλημα. Το μονο που δε μ αρεσει ειναι πως πανω απο το ακουστικο εχει επιπλεον 2 "κυκλους-κενα" οπως ειναι αριστερα απο το ακουστικο (ο αισθητηρας οταν μιλας στο τηλεφωνο να κλεινει η σβηνει).
Επισης παρατηρησα οτι στις ακρες κοβει ενα ελαχιστο σημειο της οθονης ή τουλαχιστον λογο του 3D effect δινει μια τετοια αισθηση. Η αφη του μια χαρα, δε μου φανηκε κατι περιεργο.
Προς το παρον λογο του e2e μου φαινεται λιγο περιεργο σε σχεσημε το απλο tempered glass. Ισως να θελα ενα γυαλι που να ειναι ολο διαφανο και να μην εχει τις μαυρες λωριδες πανω και κατω (ή τις ασπρες για οσους εχουν λευκα iphone)

#994   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/12/2016 - 02:09

Σημερα μου ηρθε η orzly. Σε γενικες γραμμες καλα μπηκε, και πολυ ευκολα, και με τη silicon case δε μου δηκιουργει καποιο προβλημα. Το μονο που δε μ αρεσει ειναι πως πανω απο το ακουστικο εχει επιπλεον 2 "κυκλους-κενα" οπως ειναι αριστερα απο το ακουστικο (ο αισθητηρας οταν μιλας στο τηλεφωνο να κλεινει η σβηνει).
Επισης παρατηρησα οτι στις ακρες κοβει ενα ελαχιστο σημειο της οθονης ή τουλαχιστον λογο του 3D effect δινει μια τετοια αισθηση. Η αφη του μια χαρα, δε μου φανηκε κατι περιεργο.
Προς το παρον λογο του e2e μου φαινεται λιγο περιεργο σε σχεσημε το απλο tempered glass. Ισως να θελα ενα γυαλι που να ειναι ολο διαφανο και να μην εχει τις μαυρες λωριδες πανω και κατω (ή τις ασπρες για οσους εχουν λευκα iphone)

Αν θες να σιγουρευτεις παρατηρησε σε κειμενα αν κοβει απειροελαχιστα στα πλαινα, μπορεις να βγαλεις και screenshot και να τη περασεις στον υπολογιστη και να τη συγκρινεις με αυτο που βλεπεις στο τηλ εσυ. Αν οντως κοβει και αν φυσικα το εχεις κεντραρει σωστα τοτε ισως θα πρεπει να τους στειλεις ενα μειλ.

Κατα τα αλλα θα το συνηθισεις και θα σου αρεσει νομιζω. Μεγειες



#995   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/12/2016 - 10:43

Οκ bad news. Με το γυαλακι αυτο δεν κειτουργει οταν πατας δυο φορες το home button η δυνατοτητα να κατεβαινει η οθονη προς τα κατω για πιο ευκολη προσβαση οταν το κρατας με το ενα χερι

#996   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/12/2016 - 11:31

Οκ bad news. Με το γυαλακι αυτο δεν κειτουργει οταν πατας δυο φορες το home button η δυνατοτητα να κατεβαινει η οθονη προς τα κατω για πιο ευκολη προσβαση οταν το κρατας με το ενα χερι

Πως γίνεται αυτό; Το home για αυτή την λειτουργία θέλει να το ακουμπήσεις δυο φορές κι όχι να να το πατήσεις (πίεση) . Το τζαμακι πως ακυρωνει αυτή την λειτουργία;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#997   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 20/12/2016 - 11:36

Πως γίνεται αυτό; Το home για αυτή την λειτουργία θέλει να το ακουμπήσεις δυο φορές κι όχι να να το πατήσεις (πίεση) . Το τζαμακι πως ακυρωνει αυτή την λειτουργία;


Sent from my iPhone using Tapatalk

καλημερα Jim σου εχω στειλει ενα pm.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#998   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/12/2016 - 11:43

Ελα μου ντε... και εμενα Περίεργο μου φάνηκε αλλά μόλις το έβγαλα λίγο το τζάμι απευθείας δούλευε

#999   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 20/12/2016 - 11:55

Οπως επισης μολις παρατηρησα οτι οταν μιλαω στο τηλεφωνο και παω να το κλεισω αργει "να παρει μπρος" ο αισθητηρας περισσοτερο απ το φυσιολογικο και να αναψει η οθονη.

#1000   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/12/2016 - 12:08

Αυτό το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Το αποδίδω στην "λαδιλα" που καλύπτει τον αισθητήρα όταν ακουμπάς το τηλέφωνο για να μιλήσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1001   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/12/2016 - 02:41

Απο τη G.D smith οπου προτεινετε, ποιο μοντελο; μονο το knight ειναι καλο; η μπορουμε να παρουμε και καμια αλλη; γιατι την Knight δεν τη βρισκω απο το amazon :(

#1002   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 21/12/2016 - 02:43

Απο τη G.D smith οπου προτεινετε, ποιο μοντελο; μονο το knight ειναι καλο; η μπορουμε να παρουμε και καμια αλλη; γιατι την Knight δεν τη βρισκω απο το amazon :(

Η knight είναι για το 7. Μπορείς από Ali να την παραγγείλεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1003   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 22/12/2016 - 14:09

Το turata τα έβγαλε τα λεφτά του. Έπεσε το κινητό από ένα μέτρο ύψος και είχαμε αυτα τα αποτελέσματα. ae62b568a7fbf5611c43b099156bd39a.jpgcf1edacc5d43d23c447cb68261f1cf8c.jpg02a4b5987fc183c2c6fbdd24499f984c.jpg
Μπήκε καινούργιο ice max
c244fb804954d2d46f47f085cbf3e569.jpg08ee4f5908ca8aeefae1a82768c2887a.jpg6657711f917af4aafcd922d6975dd4c7.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk

#1004   BIOXALK

BIOXALK

    iPH Addict

  • 709 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 22/12/2016 - 17:17

Να γράψω και εγώ την εμπειρία μου. Είχα παραγγείλει την knight της godosmith από τον γνωστό Ali, αλλά ήταν ελαττωματική. Είχε κάτι φυσαλίδες μετά την εγκατάσταση που δεν έφευγαν με τίποτα. Στέλνω φωτογραφίες στον πωλητή και την ίδια μέρα μου απαντάει αν θέλω επιστροφή χρημάτων ή να μου στείλει ξανά την ίδια. Του γράφω να μου στείλει ξανά την ίδια, και χθες την παρέλαβα. Την τοποθετώ και κάθεται τέλεια. Είναι η πρώτη φορά που βάζω κάτι πάνω στην οθόνη, αλλά δεν πίστευα ότι θα έχει τέτοια αίσθηση. Η υφή είναι πιο απαλή από την κανονική οθόνη. Επίσης, είναι πολύ καλή από αντοχή στις δαχτυλιέες. Τέλεια εφαρμογή, τέλεια αίσθηση. Μπράβο στην εταιρεία. Αργότερα θα ανεβάσω και φωτογραφίες.

#1005   YAz

YAz

    iPH Contributor

  • 1.576 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/12/2016 - 01:42

Αν θελεις ανεβασε και τις φωτογραφιες οπου ειχε τις φυσαλιδες αν δε σου κανει κοπος

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1), Google (2)